vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78, ZoeM

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #480 στις: Ιουνίου 12, 2016, 02:16 »

τελικα ο ΚL+ υπερτερει για 3 βασικους λογους που παλια μειoνεκτουσε:
1. γεμιζει απο κατω με βιδα και οχι απο πανω
2. δεν χρειαζεται να ανοιγοκλεινεις υγρα.
3. δεν χρειαζεται να τρεχεις στο περιπτερο για χαρτομαντηλα.................

η βιδα τα σπαει. εγω προσωπικα θα ηθελα ολοι να ειχαν βιδα. πιο καθαρο γεμισμα δεν κανεις με κανενα αλλο συστημα. Επισης δεν καταλαβαινω γιατι χρειαζομαστε ρυθμιση υγρων σε καυφουνοειδες. αφου ο λαιτ με τα μικρα καναλια του παιζει αψογα 100vg. σε αλλους οκ...

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #481 στις: Ιουνίου 12, 2016, 08:44 »

Σε μια ευνομούμενη χώρα όλοι οι οπαδοί της σφιχτής τζούρας θα έπρεπε να εκτελούνται δημόσια και να δημευονται οι περιουσίες τους.
Να καθαρίσει επιτέλους ο τόπος από αυτά τα καθάρματα

Με ειρωνικά replies επιπέδου δημοτικού δεν επιχειρηματολογείς.
Μπορείς να το αντιληφθείς;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #482 στις: Ιουνίου 12, 2016, 08:59 »
Στη μικρή ατμιστική περίοδο που έχω διανύσει έως σήμερα, απο τα χέρια μου έχουν περάσει μόνο 2 επισκευάσιμοι ατμοποιητές, ο cloud & o KF V5 τους οποίους και χρησιμοποιώ. Οπότε δε μπορώ να κάνω σύγκριση με άλλους Kayfun.
Aυτό που ξέρω όμως είναι οτι, είναι πανεύκολος στο στήσιμο. Ρυθμίζεις μια φορά τον αέρα εκεί που θες και δεν ξαναασχολείσαι. Αν θες να αλλάξεις ρύθμιση, αλλάζεις πολύ εύκολα χωρίς να χρειάζεσαι κατσαβίδια, άλλεν και άλλα εξωτικά εργαλεία. Αν θες να συμπληρώσεις υγρό, κλείνεις την καμπάνα (1μιση στροφή!!!!), ξεβιδώνεις το καπάκι (3 στροφές!!), συμπληρώνεις και τελείωσες, χωρίς καν να τον βγάλεις απο το μοντ και χωρίς τη χρήση εργαλείων.
Ναι, θα ήθελα κι εγω να είναι λίγο πιο σφιχτή η τζούρα του, αλλά αυτό σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει προβληματικό.
Απλά είναι αυτός που είναι.
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αποτελεί συνέχεια του ΚFL+ ?
O KFL+ παράγεται σήμερα?

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #483 στις: Ιουνίου 12, 2016, 09:08 »
Αν θες να συμπληρώσεις υγρό, κλείνεις την καμπάνα (1μιση στροφή!!!!), ξεβιδώνεις το καπάκι (3 στροφές!!), συμπληρώνεις και τελείωσες, χωρίς καν να τον βγάλεις απο το μοντ και χωρίς τη χρήση εργαλείων.

Κάτι διάβασα για 30-40 στροφές πριν.
Αν δεν είχα ο ίδιος τον ΚF5 δεν θα ήξερα ποιος λέει ψέματα/παραπληροφορεί.

Επιβεβαιώνω λοιπόν τα λεγόμενα σου Γιάννη ως αληθή.

Και προβληματίζομαι ιδιαίτερα για την φάση που παίζει στο παρόν φόρουμ.
Κάποιος "κακοπροαίρετος" σε μια παρέα μου είπε πως υπάρχουν fake accounts καταστημάτων που θάβουν τα προϊόντα που δεν εμπορεύονται τα ίδια, μπας και διαμορφώσουν γνώμη στον πιθανό αγοραστή που διαβάζει το φόρουμ.

Επίσης αν κάποιος μου απόδειξει αυτό με τις 30-40 στροφές του tank/καμπάνας με κάποιο video πχ, να τον παραδεχτώ.

Σε αντίθετη περίπτωση να προσέχουμε τι γράφουμε ειδικά όταν διαβάζουν ανθρώποι θα τα ακουμπήσουν σε κάποιο μαγαζί (ελπίζω εξωτερικού) για να αγοράσουν αυτό το προϊόν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #484 στις: Ιουνίου 12, 2016, 10:52 »
Πόσο θα τραβήξει αυτό?  κούρασε πάρα πολύ και ψάχνουμε την ενημέρωση στα άχυρα, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ δεν έχει την σφιχτή του kfl πάμε παρακάτω.Τα υπόλοιπα μείον ας τα ακούσουμε με ενδιαφέρον.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #485 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:03 »
Όχι. Γιατί τα προϊόντα είναι διαφορετικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν βγήκε ο v4 υπήρχαν εμφανείς κατασκευαστικές διαφορές σε σχέση με τους v3.1 και lite plus. Επίσης διαφορές υπάρχουν και τώρα με τον v5 σε σχέση με όλους τους προηγούμενους. Έτσι λοιπόν από την πλευρά μας θα μπορούσαμε να θεωρήσουμε τον v5 πράγματι ένα τελείως διαφορετικό προϊόν. Ο δημιουργός όμως από την άλλη, αποσύρει τα άλλα μοντέλα και προωθεί τα νέα (v3, v5). Αυτό κατά τη γνώμη μου δείχνει εξέλιξη του ίδιου προϊόντος και όχι ένα νέο διαφορετικό προϊόν (άσχετα αν πχ έχει τεράστιες διαφορές με το lite plus). Αν είχαμε ένα διαφορετικό προϊόν, τότε ο κατασκευαστής θα συνέχιζε να πουλάει και τον πχ 3.1. Είναι σαν μια εταιρία που βγάζει επιβατικά αυτοκίνητα, να βγάζει πλέον και φορτηγά. Δεν αποσύρει τα επιβατικά επειδή έβγαλε φορτηγά... Αυτή είναι η διαφορετικότητα. Από τη στιγμή που βγάζει ένα νέο επιβατικό, έστω με σημαντικές διαφορές, δεν του αλλάζει όνομα και παράλληλα καταργεί το προηγούμενο μοντέλο με το ίδιο όνομα, τότε μιλάμε για την νέα έκδοση του "ίδιου" προϊόντος.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #486 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:30 »
Πόσο θα τραβήξει αυτό?  κούρασε πάρα πολύ και ψάχνουμε την ενημέρωση στα άχυρα, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ δεν έχει την σφιχτή του kfl πάμε παρακάτω.Τα υπόλοιπα μείον ας τα ακούσουμε με ενδιαφέρον.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε.Εντελως απροβληματιστος.Κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο εχει βγαλει ο Svoe.πλην του 4 που δεν τον ξερω.Ολα αυτα που διαβαζω εδω δεν τα καταλαβαινω.Ο καθενας παντως κπως το βλεπει.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #487 στις: Ιουνίου 13, 2016, 21:21 »
κάτοχος και εγώ του v5 εδώ και 1 ωρα.ακόμα στο κουτί του είναι. 8)
τον δοκιμασα στο atmosfaira και Οντως στη πιο κλειστή ρύθμιση είναι <<αερατη>> η τζουρα.
η λύση που σκέφτομαι για πιο σφικτή τζουρα είναι να τον κουμπωσω στο λευκο Πίκο και να ατμιζω με τον kfl+. ;D ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
γρηγορο στησιματακι,γεμισμα με enriched και παμε....
μονη παραφωνια η μια απο τις δυο βιδες τους deck που
φαινεται να ειναι λιγο πιο μεγαλη και βρισκει ελεφρα στο αυτι στο ξεβιδωμα.
οταν ξαναστησω θα την αλλαξω με μια απο τις δευτερες.
η τζουρα μου φανηκε οκ.
μια στο πικο και μια οικογενειακη.
ο v6 ποτε βγαινει? ;D ;D





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 00:13 από Kωστας Τ. »

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #488 στις: Ιουνίου 14, 2016, 07:15 »
Στη μικρή ατμιστική περίοδο που έχω διανύσει έως σήμερα, απο τα χέρια μου έχουν περάσει μόνο 2 επισκευάσιμοι ατμοποιητές, ο cloud & o KF V5 τους οποίους και χρησιμοποιώ. Οπότε δε μπορώ να κάνω σύγκριση με άλλους Kayfun.
Aυτό που ξέρω όμως είναι οτι, είναι πανεύκολος στο στήσιμο. Ρυθμίζεις μια φορά τον αέρα εκεί που θες και δεν ξαναασχολείσαι. Αν θες να αλλάξεις ρύθμιση, αλλάζεις πολύ εύκολα χωρίς να χρειάζεσαι κατσαβίδια, άλλεν και άλλα εξωτικά εργαλεία. Αν θες να συμπληρώσεις υγρό, κλείνεις την καμπάνα (1μιση στροφή!!!!), ξεβιδώνεις το καπάκι (3 στροφές!!), συμπληρώνεις και τελείωσες, χωρίς καν να τον βγάλεις απο το μοντ και χωρίς τη χρήση εργαλείων.
Ναι, θα ήθελα κι εγω να είναι λίγο πιο σφιχτή η τζούρα του, αλλά αυτό σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει προβληματικό.
Απλά είναι αυτός που είναι.
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αποτελεί συνέχεια του ΚFL+ ?
O KFL+ παράγεται σήμερα?
Ναι αμε σε five pawns edition και οπως τον πηρα τον αφησα ταλαιπωρια σκετη
δεν τρελαινομαι κ με σφικτες κτλ

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #489 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:53 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #490 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:23 »
Μου άρεσε που ο svoe έλεγε χαρακτηριστικα για ενα inexpensive τροπο για να κανεισ mtl. Το 10 ευρω χωρις μεταφορικα ποιος ειπε οτι ειναι φθηνο για ενα κομματι πλαστικο?? Πάμε καλα?

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #491 στις: Ιουνίου 14, 2016, 13:00 »
Δε φαίνονται για πλαστικά,μάλλον SS είναι....
Δε νομίζω να έβαζε πλαστικό κάτω απο την αντίσταση ;)

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #492 στις: Ιουνίου 14, 2016, 16:52 »
Πραγματικα μου κάνει εντύπωση! Εχουμε τρελαθεί να κράζουμε το αν ειναι ή όχι αεράτος.
Σκεφτείτε αν υπάρχει κανένας άλλος που ακούει τους χρήστες.  Δηλαδή υπάρχουν πολλοι κατασκευαστές που αν ακουγαν παράπονα να έβγαζαν και εξτρα ανταλλακτικα που θα άλλαζαν χαρακτηριστικα του ατμοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #493 στις: Ιουνίου 14, 2016, 16:52 »
Τρόπος του λέγειν πλαστικά :tongue_smilie: οπως και να εχει για κατι που θα επρεπε να ηταν μεσα στο αρχικο πακετο να τσιμπισει και 10ευρακι ουτε καν. Οταν βγει στον κινεζο το τσιμπαω.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@zamc δεν εχω θεμα που τελικα κατεληξε αερατος αυτο ειναι το προιον και end of story εγω το δεχτηκα. Το θεμα ειναι οτι οταν βγηκε διαφημιζοταν οτι και καλα στη 1 ρυθμιση εχεις τζουρα lite plus πραγμα που απεχει πολυ απο τη πραγματικοτητα. Το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει ειναι να βγαλει το mtl kit σιγα μην του πουμε και ευχαριστω οταν τσιμπησε τη 120 αρα τα χαρτια λεγανε αλλα πραγματα για αυτό και εχει πειραξει καποιους.

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 14, 2016, 22:15 »
Πάντως στο ecf οι πρώτες εντυπώσεις για το MTL kit και την 1,6mm διάμετρο που έχουν δοκιμάσει οι περισσότεροι, είναι παραπάνω από καλές.

Άντε να έρθει κι εδώ σε κανά κατάστημα γιατί με μεταφορικά δεν το λες και φτηνό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix