vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, Sergios, chkontog, lemon78

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #390 στις: Μαΐου 31, 2016, 19:52 »
Να επισημάνω ότι το επίσημο site του svoemesto λειτουργεί κανονικά με internet explorer. Υπάρχει πρόβλημα με τον firefox και ενδεχομένως με κάποιους ακόμα browsers.

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #391 στις: Μαΐου 31, 2016, 19:58 »
Εμείς που δεν κάνουμε τσιγαρίσιες αλλά πνευμονικές μας επιτρέπετε να καραγουστάρουμε τον Kayfun 5;  :o

Νομίζω πως για μία ακόμα φορά το ότι δεν είναι τόσο σφιχτός άτμο, το παρουσιάζετε ως κατάντια, ντροπή για τον Svoemesto, κοροϊδία κλπ.
Στο παρόν thread με τα υπάρχοντα μέλη που ποστάρουν, o K5 θα θαφτεί στο τάφο που του έσκαψε ο KFL+.
Ειλικρινά όποιος διαβάζει αυτό thread για να σχηματίσει γνώμη αγοράς του Κ5, καλά θα κάνει να το ψάξει και αλλού.
Φαίνεται είναι περισσότεροι οι οπαδοί της τέρμα σφιχτής τζούρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 20:04 από LemurVoice »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #392 στις: Μαΐου 31, 2016, 20:20 »
Φίλε LemurVoice, δεν νομίζω ότι παρουσιάζεται ως μειονέκτημα η αεράτη τζούρα του Κ5. Μάλλον η περιγραφή από την επίσημη σελίδα παρουσιάζεται ως μειονέκτημα...

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #393 στις: Μαΐου 31, 2016, 20:34 »
Εμείς που δεν κάνουμε τσιγαρίσιες αλλά πνευμονικές μας επιτρέπετε να καραγουστάρουμε τον Kayfun 5;  :o

Νομίζω πως για μία ακόμα φορά το ότι δεν είναι τόσο σφιχτός άτμο, το παρουσιάζετε ως κατάντια, ντροπή για τον Svoemesto, κοροϊδία κλπ.
Στο παρόν thread με τα υπάρχοντα μέλη που ποστάρουν, o K5 θα θαφτεί στο τάφο που του έσκαψε ο KFL+.
Ειλικρινά όποιος διαβάζει αυτό thread για να σχηματίσει γνώμη αγοράς του Κ5, καλά θα κάνει να το ψάξει και αλλού.
Φαίνεται είναι περισσότεροι οι οπαδοί της τέρμα σφιχτής τζούρας.


Και βεβαια να τον καραγουσταρεις !!!! Κανενας δεν ειπε οτι δεν ειναι καλος!!
Γι αυτο και σχολουμαστε τοσοι εδω...μαζι με μενα που οπως εχω ξαναπει ΤΟΝ ΘΕΛΩ!!! Γι αυτο και διαβαζω το συγκεκριμενο νημα.
Απλα ειναι αερατος...
Εγω ειμαι της σφιχτης τζουρας...τι να κανουμε τωρα.
Και ο Svoemesto μου "λεει" οτι 1.8mm = klf+  (τι δε καταλαβαινεις? εκτος αν εξακολουθεις να πιστευεις οτι ειναι σαν klf+)
Δεν θαβεται κανενας ατμοποιητης!
Πιστεψε με οτι γραφονται εδω στις τελευταιες σελιδες, γραφονται και σε ολα τα ξενα φορουμ, με την μονη διαφορα οτι συμφωνουνε με αυτο, και δεν υπαρχουν προκαταληψεις-ισχυρογνωμονες που αν τους πεσει η μυτη δεν σκυβουν να τη μαζεψουν.
Το λαθος του svoemesto ειναι γεγονος, τωρα αν εσυ θελεις να το αναφερουμε χαριτωμενα κι εμεις ως "αστοχια", αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.

Και ευτυχως αν οι ατμιστες-ενδιαφερομενοι διαβασουν ολες τις σελιδες, για να εχουν γνωση του τι θα αγορασουνε, γιατι αν δουνε μονο την κεντρικη παρουσιαση (σαν στριφτο) και δουνε στον svoemesto (σαν klf+)  θα γεμισει ο τοπος μεταχειρισμενα κομματια απο τους fan της σφιχτης τζουρας.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #394 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:20 »
Για ποιό λόγο όλη αυτή η μανούρα παιδιά;
Για να πούμε ότι είναι μάπα ο v5 και σκίζει ο lite+ ? Η το αντίθετο;
Για να πούμε σε κάποιον ΑΛΛΟ πως θεωρούμε ΕΜΕΙΣ την "σωστή" σφιχτή τζούρα και πως την αερατη;

Ο ατμοποιητης είναι αυτός που είναι και δεν αλλάζει αυτό. Ο κατασκευαστής έτρεξε να βγάλει το προϊόν του για να προλάβει το tpd και το ανέφερε και ο ίδιος από την πρώτη στιγμή.
Οι διαστάσεις του airflow εξωτερικά και εσωτερικά, πάλι ήταν γνωστές από την πρώτη μέρα, δεν πήρε κανείς γουρούνι στο σακί.
Θα βγει και update για πιο σφιχτή τζούρα, οπότε πάλι πήρε θέση ο κατασκευαστής για αυτούς που νιώθουν "προδομένοι".

Φάουλ η παρομοίωση του με τον lite+ στην περιγραφή του επίσημου site. Ειδικά εφόσον ΔΕΝ υπάρχει διαθέσιμο στο πακέτο το έξτρα κομμάτι για περιορισμό του αέρα εσωτερικά. Αλλά οκ, μέχρι εδώ.
Τα υπόλοιπα, με όλο το θάρρος, τα θεωρώ λίγο ανούσια. Ειδικά το να την πέφτουμε σε άλλα μέλη για τα προσωπικά τους γούστα, είναι ανεπίτρεπτο παιδιά..

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #395 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:27 »
αν μετα τους περιορισμους βγαλει μια βαση ολοκληρη θα ειναι νομιμος? γιατι εχω αυτη την απορια καιρο. δηλαδη μπορει να βγαλει εναν μικρο ατμο και μετα με κουστουμια να τον κανει μεγαλο? στην συγκεκριμενη περιπτωση πιθανων να βγει ενας σωληνας μονο αλλα ολοκληρη βαση θα ηταν πολύ καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #396 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:35 »
Αν είναι να σκάσεις εκατόν τόσα ευρώπουλα για να κάνεις πνευμονικές τη στιγμή που με το 1/5 της τιμής αυτής παίρνεις έναν αυθεντικό κινέζικο velocity ή και έναν cleito (οι οποίοι είμαι σίγουρος πως σε απόδοση γεύσης και ντουμάνια θα είναι καλύτεροι) κάτι δεν κάνεις σωστά κατά τη γνώμη μου.
Αυτή τη λύση για μείωση διαμέτρου της τρύπας την έχει δοκιμάσει κανείς???

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #397 στις: Μαΐου 31, 2016, 22:21 »
Κάνεις λάθος. Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετοί κινεζικοι αερατοι και αυτή την στιγμή είμαι με Aromamizer Supreme και Griffin 25 ως βασικούς.
Πρόκειται για εξαιρετικούς άτμο αλλά ήθελα κάτι αρκετά πιο σφιχτό αλλά όχι τσιγαρίσιος.
Κάνω μόνο πνευμονικές και High VG υγρά μιας και το PG μου διαλύει τον λαιμό.
Στον Kayfun 5 βρήκα αυτό ακριβώς που έψαχνα όσον αφορά την εισαγωγή αέρα αλλά αυτό που με τρέλανε είναι η γεύση του.

Εχω έναν άτμο που η γεύση του συγκρίνεται και σε κάποια υγρά είναι καλύτερη από διάφορους drippers που έχω στην κατοχή μου ή που κατά καιρούς δανείζομαι και χρησιμοποιώ (Richelier, Nobinaga, Velocity & Apollo).
Το γεγονός πως δεν περίμενα κάτι τέτοιο με έχει κάνει να αφήσω στην άκρη όλους τους άτμο που έχω στην κατοχή μου.

Αν είναι έγκλημα/αφέλεια και δεν ξέρω εγώ τι άλλο η εμπειρία μου με τον Κ5, τι να πω;

Οι σφιχτές τζούρες είναι ταλαιπωρία για εμένα. Θέλω να παίρνω ανάσα όταν εισπνέω και όχι να πιέζομαι.

Απλά τα πράγματα. Προτιμώ να μιλάω για τον ατμο και όχι τί τάζει/αναφέρει ο κάθε κατασκευαστής.

Φιλικά πάντα και sorry αν κάποιος ένοιωσε προσβεβλημένος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #398 στις: Μαΐου 31, 2016, 22:49 »
Όχι αδερφέ, προς θεού, αφού τη βρίσκεις με τον V5 είσαι πολύ τυχερός που δεν πήγαν τα λ7 σου χαμένα.
Εγώ πάντως θεωρώ μεγάλο foul το ότι ο τελευταίος μεγάλος ατμοποιητής του Svoemesto είναι πνευμονικός.
Είναι σα να πει ο Διαμαντίδης ότι του χρόνου θα παίξω στον Ολυμπιακό... ;)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #399 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:04 »
SVOE welcome to greece and have a nice day
Ο πυρήνας είναι 2mm.

Πάει κι αυτό, τώρα μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #400 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:24 »
Επειδή έχω ακούσει πολλές κατηγορίες ότι παραπλανώ με την άποψη μου
εγώ το μόνο που έκανα ήταν να γράψω αποκλειστικά και μόνο την δικιά μου άποψη
για το τι ατμιστικό αποτέλεσμα μου δίνει αποκλειστικά και μόνο σε εμενα o kayfun V5
χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σε όλους τους υπόλοιπους ατμιστές θα δώσει το ίδιο αποτέλεσμα.

Ήταν η καταγραφή αποκλειστικά και μόνο της προσωπικής μου άποψης
που έχω κάθε δικαίωμα να έχω.

Και το γράφω και στο τέλος της παρουσίασης.

Δεν είχα σκοπό να παραπλανήσω ή να ξεγελάσω κανέναν.

Καταγραφή προσωπικών απόψεων γίνεται στο φόρουμ
και ευτυχώς δεν γίνεται να συνφωνούν όλοι.

Αλλά να δέχομαι προσωπικές και ειρωνικές επιθέσεις
επειδή έγραψα αποκλειστικά και μόνο την προσωπική μου άποψη
έστω και αν για τους 99 στους 100 είναι λανθασμένη είναι τουλάχιστον τραγελαφικό.

Δεν γίνεται να έχουμε όλοι τις ίδιες αποψεις και γνώμες και αυτό είναι καλό.



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 23:41 από hondasapien »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #401 στις: Ιουνίου 01, 2016, 01:06 »
[justify]@hondasapien, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Δεν είσαι ο μόνος, υπολόγισε κι εμένα. Όσες αναρτήσεις έχω κάνει μέχρι τώρα στο νήμα ήταν αυτό ακριβώς: Δοκιμή και εντυπώσεις.[/justify]

[justify]Αν κάποιος μάλιστα έχει όρεξη ας ψάξει μία μία ανάρτηση για οτιδήποτε πονηρό (“αθώο” ή όχι), είτε από εμένα είτε απ' όλους τους υπόλοιπους χρήστες v5. Από την 1η μέρα το τόνισαν οι περισσότεροι: Δεν είναι η τσιγαρίσια του kfl+, είναι αεράτος. Παρ' όλ' αυτά, εγώ σαν ατμιστής δεν κατάλαβα όλα όσα έπρεπε, το 1ο μου στήσιμο ήταν φυσικά το αγαπημένο (ελάχιστα βατ, μεγάλη αντίσταση, kanthal 0,28mm, μικρό πυρήνα). Οι πρώτες δε εντυπώσεις για όλες τις επιλογές αέρα ήταν ιδανικές για εμένα (πλην της 4ης). Μετά διάβασα όλες τις γνώμες ενώ εξακολουθώ να τον λιώνω. Διαβάζω τις ενστάσεις, παραδέχομαι όσα επιπλέον είδα, και χωρίς να χρειαστεί καμία προτροπή, το χέρι πήγε σε μεγαλύτερους πυρήνες, περισσότερο βαμβάκι, παχύρρευστα και λεπτόρρευστα υγρά, καπνικά, γλυκά-φρουτένια, diy, και σύνθετα υγρά, πιο χοντρό σύρμα, περισσότερα βατ κ.λπ.). Εκεί ήρθαν κάποια πράγματα τούμπα κι εξηγούμαι. Οι θέσεις 3 και 4 έγιναν απόλαυση, οι 1 και 2 μου έδωσαν καλύτερη γεύση και τρελό παιχνίδι με επιστόμια. Παντού είχα γεύση, χτύπημα, ντουμάνι. Σε καπνικά πήρα υψηλή ποιότητα, καμία διαρροή (εκτός από τα πρώτα μου λάθη) και τον κοπάνησα άσχημα όπου θέλετε.[/justify]

[justify]Για τη μάχη: θεωρεία ή πράξη. Εξακολουθώ να λέω πως η παρουσίαση είναι υπέροχη και προσωπικά δεν θα άλλαζα τίποτα. Δεν συγκρίνω συνολικά v5 με kfl+ γιατί μόνο σαν αστείο μπορώ να το δω. Και κάτι φορουμίστικο: Δίνω πάντα μπράβο σε κάθε γνώμη που “μιλάει” καθαρά, ακόμα κι αν με ξετινάξει. Όπως και δεν θα γίνω ποτέ αόρατος χειροκροτητής σε παρεάκια.[/justify]

[justify]Μπορώ να κάνω τσιγαρίσιες; Ασφαλώς. Πνευμονικές; Όχι παιδιά, εγώ δεν κατάφερα πνευμονικές, κι αν μου δείξουν τον τρόπο θα το φωνάξω (δεν μπορώ να συγκρίνω τα μπουριά με τον v5, ούτε καν με τον μπόμπιρα goblin). Τα 3,2mm δεν μου λένε τίποτα, τίποτα όμως. Άτμισα κι έβγαλα τα δικά μου συμπεράσματα. Είναι αεράτος ναι, μπορεί κάποιος όντως να στήσει καλό αέρα; πιστεύω πως ναι, όχι όμως τις γνωστές θύελλες (τουλάχιστον με τα ελάχιστα που εγώ ξέρω ως πνευμονικές). Άνετες τσιγαρίσιες; το πεδίο του, και βούτυρο στο ψωμί του. Χρειάζομαι κάτι πρόσθετο; όχι εγώ, (τώρα για παράδειγμα που μιλάμε, η 1η θέση με στενό επιστόμιο είναι τσιγαρίσια με την ίδια δική μου επιλογή αέρα επάνω στον kfl+). Τα δικά μου μάτια βλέπουν: Kfl+, v4, v3, v5, αγαπάμε svoemesto, ποτέ δεν θα αποχωριστώ τον kfl+, συμπερασματικά όμως καλύτερος μέχρι τώρα ο v5. [/justify]

[justify]Εκεί που όλοι συμφωνούμε: Δοκιμή πριν την οποιαδήποτε σκέψη για αγορά, αγαπητοί φίλοι. Αν κάποιος γνωρίζει ήδη το αποτέλεσμα τότε δεν ασχολείται παραπέρα, αν κάποιος βιάστηκε και προδόθηκε, ξέρει πλέον απ' το λάθος του. Αν ψάχνει τσιγαρίσια kfl+ μένει εκεί και δεν επιλέγει τον v5. [/justify]





Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #402 στις: Ιουνίου 01, 2016, 01:11 »
Kayfun lite plus, V4 & v5. Drip tip, καμπάνα & deck. Προσέξτε πόσο λιγότερο στενεύει η καμπάνα σε σχέση με τον 4.




Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #403 στις: Ιουνίου 01, 2016, 01:17 »
O mini V3 -σε αντίθεση με τον 5- δίνει την ίδια τσιγαρίσια με KL+?  Ή δίνει αντίστοιχο αέρα με τον 5?

Ή να περιμένουμε το update του KF+ οι φαν της τσιγαρίσιας?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #404 στις: Ιουνίου 01, 2016, 01:29 »
O mini V3 πλησιάζει πολύ τον KL+ αν σφίξεις το βιδάκι του αέρα.

Ρυθμίζεται η τζούρα του από τελείως σφιχτή έως αεράτη τσιγαρίσια.

Εγώ που είχα συνηθίσει με τον KL+ με τον mini V3 είμαι πολύ ευχαριστημένος + την γεύση που ανέβηκε ένα επίπεδο.

Τον Κ5 δεν τον έχω και ούτε πρόκειτε να τον πάρω λόγω της αεράτης τζούρας που όταν τον δοκίμασα σε φίλο ακόμη και στην σφιχτότερη ρύθμιση ήταν πολύ αεράτη και είχε μία παράξενη αίσθηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix