vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, JohnDag, camber, panoskapa, chief79, Nikrom, mathimatikos1966, yorgoss, Jorge, ZoeM

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος dimvapor

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 23:14 »
@mandraxio πολυ ωραια ειναι !!!!
Πως συννενοηθηκες με αυτους για να στην στειλουν? μπηκα στο site τους και δν μπορω να βγαλω ακρη.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: Dani Box
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 00:41 »
Στείλε ένα e-mail πες τους τι θέλεις κ θα σού απαντήσουν.Βασικα το έκανε φίλος πού παραγγειλαμε μαζί κ από όσο ξέρω έτσι έγινε.

Αποσυνδεδεμένος dimvapor

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 02:19 »
@mandraxio ok σε ευχαριστω πολυ !!!!   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 12:40 »



μόλις ήρθε το δερμάτινο wrap και του πάει απίστευτα :-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #244 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 23:08 »

Υπάρχει και για το dani box αυτό?και αν ναι από που?στείλε κάνα λινκ....
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 20:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #245 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 17:33 »
Δυστηχώς όχι δεν φτιάχνουν. Βέβαια δεν χάνεις κάτι να τους ρωτήσεις.Αυτο είναι το site http://zapwrapz.co.uk/products/dicodesno6

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Dani Box
« Απάντηση #246 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 14:25 »
Καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω αν το Dani Box και το Dani Extreme V3 φοράνε την ίδια πλακέτα και αν ναι, είναι η FL80?

Επιπλέον, είναι αναβαθμίσιμες οι πλακέτες της Dicodes γενικά?

Σκέφτομαι την αγορά ενός από τα δύο αυτά mods, καμιά συμβουλή γενικά?

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #247 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 14:48 »
όχι δεν φοράνε την ίδια το dani box φοράει τη τελευταία. δεν είναι αναβαθμησιμες δυστυχώς

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Dani Box
« Απάντηση #248 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:24 »
Δεν ειμαι κατοχος του extreme αλλα του box. Για αυτο λοιπον δεν εχω να αναφερω κατι πλεον των ήδη αναφερομένων στο νήμα. Πολύ περιληπτικα το mod δουλευει απροβλημάτιστα παρέχοντας σε ολες του τις λειτουργίες αψογο ρευμα και σε συνδυασμο με σωστα στησιματα προσφερει τελεια αποτελεσματα. Ποιοτικά και εργονομικά ειναι οτι καλύτερο σε μεταλλικο mod που εχω πιασει ποτε και μια επαφή μαζι του θα σε πείσει. Εαν λοιπόν διαθετει καποιος αυτα τα χρήματα για mod ειναι η καλλυτερη επιλογή κατ εμε καθώς ειναι εργαλειο που μπορει θα παίζει ψηλα σε ολους τους τομεις και να σε συντροφευει για πολυ καιρό.  Παρότι το extreme δεν φορα την ιδια πλακετα του  box αλλά δεδομενης τής σχεσης μου με τα mod της εταιρειας απο το box και κυρίως εαν ήθελα mod τυπου σωλήνα θα το ειχα αγορασει απο εχτες.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Dani Box
« Απάντηση #249 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:47 »
οκ,

drakmor όταν λες την 'τελευταία' πλακέτα ποια εννοείς?

θα ήθελα να ξέρω περισσότερα, αν γίνεται, για τις πλακέτες και τις διαφορές τους, μεταξύ των δύο προαναφερθέντων mods, box και σωλήνα! Είχα την εντύπωση πως το V3 φοράει κι αυτό την πλέον πρόσφατη πλακέτα.






Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #250 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 12:34 »
Παιδιά καλησπέρα
έχω ένα modaki το Yihi sxmini ML και δεν μου έχει κάτσει καλά
Σε σύγκριση με αυτό τι λέτε θα ενθουσιαστώ ή θα απογοητευτώ? 
Δεν παίζω σε πολλά watt μόνο τσιγαρίσιους και ελάχιστα πνευμονικές αλλά μέχρι 30-35watts

το βλέπω και το χαζέυω !

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #251 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 12:52 »
είναι η νύχτα με τη μέρα σε όλα τους από ρεύματα μέχρι έλεγχο θερμοκρασίας δεν υπάρχει θέμα ανταγωνισμού. μιλάμε για την καλύτερη πλακέτα της αγοράς. προχωρά άφοβα.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #252 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 08:53 »
Είμαι στην τελική ευθεία μόλις το έχει σε απόθεμα το Fabvape θα το αποκτήσω

Ελπίζω να κάνω σοφή κίνηση

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #253 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 10:01 »
Aπο λειτουργίες πλακέτας είναι όπως τα λένε και οι απο πάνω φίλοι. Υπόδειγμα. Απλά δεν υπάρχει!

Όσο περνάει ο καιρός και εξοικιώνεσαι με το μενού, τόσο πιο γρήγορα κάνεις οτιδήποτε θέλεις, όλο και πιο γρήγορα απο οτι με άλλες ανταγωνιστικές πλακέτες, απο άλλα μοντ που έτυχε να δοκιμάσω. Ακόμη και με το ένα χέρι.
Ταχύτατο στις οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, απείρων βολικότατων παραμέτρων!! Εξοικονομεί max ρεύμα με τις κατάλληλλες ρυθμίσεις.
Η δυνατότητα του boost έχει υποδειγματική παραμετροποίηση για όλα τα γούστα των χρηστών wattage mode. Και το ίδιο συμβαίνει και με το temperature control mode.

Και αν ο χρήστης βαρεθεί και δε θέλει πολυπλοκότητα κ δυνατότητες κ ζαλούρα, το μενού του μεταμορφώνεται στο πιο λιτό, μεστό, απλό μενού.

Μετά απο 8 μήνες συμβίωση μαζί του, και η λειτουργικότητα των κουμπιών παραμένει όπως την πρώτη μέρα. Τα πάντα λειτουργούν άψογα.



Απο αρνητικά, κακή εργονομία/βάρος, συγκριτικά με το τι υπάρχει εκεί έξω. Είναι κοντό μεν, αλλά είναι και πλατύ.

Θα γλυστρήσει απο το χέρι κάπως πιο εύκολα απο οτι άλλα μοντ, πχ το Radius, ή το SX, μιλώντας για grip. Αν κάποιος δίνει πρωταρχική σημασία στην εργονομία, τότε σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές στα λεφτά αυτά.

Τα κουμπιά "μαλακώνουν" στην αίσθηση τους, μέχρι που δεν δουλεύουν σωστά εαν η βάση του ατμοποιητή σας ζεσταθεί πολύ.  Τότε μεταφέρεται η ζέστη στο πάνω μέρος του μοντ και επηρεάζει την πλακέτα. Την πάτησα με chain vaping σε ατμοποιητή που ζεσταινόταν πολύ η βάση του και, φυσικά δεν το ξαναέκανα. Οι βάσεις των ατμοποιητών πρέπει να είναι κρύες σε αυτό το μοντ. Απλώς το αναφερω επειδή μου συνέβη.



Τα παραπάνω απο έναν απλό ατμιστή των 10-12W, σε Wattage και Temp.Control modes, παίρνοντας σαν μέτρα σύγκρισης τα SX/DNA/Provari/VTC Mini.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2016, 10:08 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #254 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 13:48 »
Συμφωνώ με όλα όσα γράφεις φίλε  Zarathustra . Μου φάνηκε περίεργο αυτό που αναφέρεις με το ζέσταμα της πλακέτας από Chain Vaping. Πρόσφατα κιόλας είχα πετάξει πάνω στον  Richelieu 50αρι SS316 dual coil στα 0.21 οhm και το έπαιζα στα 55 watt με chain vaping γιατί είχα πάθει πλάκα με το στήσιμο μου. Ο άτμο ζεμάταγε , το mod ζεστάθηκε αλλά πότε μα ποτέ δεν παρουσίασε το φαινόμενο που περιγράφεις.

Βέβαια εγώ έχω το No. 6 όχι το Dani Box αλλά ουσιαστικά για το ίδιο mod μιλάμε ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 53 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro