vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 10 χρήστες
Buliwyf, Stedorian93, ahill2, manoslykos, Ηρακλης, Tem, camber, djfloor, Doubt, maprix

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 20, 2016, 16:24 »
Επειδή έτυχε να έχω κάποιες συνομιλίες σχετικές και βλέπω και την απάντηση της decodes, θα έλεγα ότι δεν ισχύει το έχω-δεν έχω το χρήμα. 
η fabvape έχει δώσει δείγματα πολύ αξιόπιστου καταστήματος. με συνεργασίες με ακριβές εταιρίες, όπως provape, erlkonigin, αλλά και svoemestο. To φαινόμενο της επιλεκτικής καθυστέρησης, να είναι δλδ τα προιόντα σε άλλα καταστήματα, όχι όμως στην FV δεν υπάρχει. Το προφανές είναι ότι η dani επιλεκτικά προωθεί τα προιόντα της σε συνεργάτες. Ανάλογα με τη χώρα, με τον τζίρο; (πχ η Γερμανία είναι μεγάλη αγορά και πιο "δικιά" τους) 
Αυτό που φωναχτά εκφράζεις είναι ουσιαστικά μια κατηγορία, που καλό είναι να είμαστε σίγουροι ότι ευσταθεί πριν τη γράψουμε

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Dani Box
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 20, 2016, 16:46 »
Δεν ξερω πως θα φανει αλλα καλυτερα να το πω , πριν λιγο καιρο εκανα μια παρουσιαση για την  FV το   D6  και επειδη το συγκεκριμενο μαγαζι περιμενε και την παραγγελια του απο τον κατασκευαστη για να κανω και στο dani  αλλα ολο αργουσε η δευτερη παρουσιαση που θα καναμε σταματησε , μαλλον αναβαλλοταν απο εβδομαδα σε εβδομαδα και μαλιστα η  Fabvape να ειναι εξαλη για αυτην τη καθυστερηση ... , που θελω να καταληξω οτι το μαγαζι οντως ειχε μεγαλη καθυστερηση απο την παραγγελια της .. Ελπιζω να βοηθησα τουλαχιστον για οτι εγω  ηξερα απο πιο κοντα :-\

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 20, 2016, 16:53 »
Επειδή ο cruiser που συμμετείχε στη συζήτηση δεν είναι συνδεμένος και προς αποκατάσταση της αλήθειας:
Λάβαμε ως συντονιστές το αντίγραφο του τελευταίου τιμολογίου της dicodes προς τη fabvape.
Η τελευταία παραγγελία έγινε 24/5 και η παράδοση 13/7. Δεν ήταν θέμα καθυστερημένης πληρωμής, μια και η dicodes στέλνει τα εμπορεύματα προς τη fabvape ελεύθερα, με υποχρέωση πληρωμής μια βδομάδα μετά, δλδ στις 20/7.
Κάτι που υποδεικνύει ότι η dicodes θεωρεί την εταιρία φερέγγυα.

Αυτό που συμβαίνει είναι το κλασικό πλέον, να γίνεται η παράδοση των εμπορευμάτων όχι με σειρά προτεραιότητας, αλλά σύμφωνα με τις ανάγκες της εγχώριας και γειτονικής αγοράς πρώτα. Η αγορά της Γερμανίας εξυπηρετείται πριν την αγορά της Ελλάδας, λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας.

Για άλλη μια φορά θα παρακαλέσω: λανθασμένες υποθέσεις προς τα μέλη μπορεί να είναι προσβλητικές, αλλά η ζημιά περιορίζεται εκεί. Λανθασμένες υποθέσεις με αντικείμενο επαγγελματίες έχουν επιπτώσεις στη δουλειά τους. Κάτι ανάλογο στη δική μας δουλειά αντιλαμβάνεστε πώς θα μας φαινόταν. Ας είμαστε προσεκτικοί. Στο κάτω κάτω, ένα τηλέφωνο ή ένα μήνυμα για εξακρίβωση κάποιας υπόθεσης πριν ποστάρουμε, κακό δεν κάνουν.
Ενημέρωσα με πμ και το μέλος Yannis Tsekouras.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2016, 17:24 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 20, 2016, 17:32 »
Αγαπητή Petra, θα ήθελα να γνωρίζεις καταρχήν ότι δεν έχω απολύτως κάποιο πρόβλημα με την Fab.  Άλλωστε είμαι πελάτης τους και εκτιμώ την μέχρι τώρα συνεργασία μας.  Δεν εκφράζω φωναχτά κάποια κατηγορία απλώς μοιράζομαι την εμπειρία μου με την Fab πάνω στο συγκεκριμένο προϊόν και μόνο, γνωρίζοντας την απογοήτευση και κάποιων άλλων που αν δεν κάνω λάθος την έχουν εκφράσει και σε προηγούμενες σελίδες σε αυτό το νήμα ή στο νήμα της Fab?  Επίσης, εάν πρόσεξες, οι περισσότερες προτάσεις μου τελειώνουν με ερωτηματικό που σημαίνει ότι είναι υποθέσεις και όχι τοποθετήσεις.  Δεν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να προσβάλλω ή μειώσω κάποιον επαγγελματία και ζητώ συγνώμη εάν το εκλάβετε ως κατηγορία.      

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 20, 2016, 18:29 »
Petra,Το μέλος drakmor προσβάλει επαγγελματιες  αποδεδειγμενα χωρίς να ξέρει το παραμικρό στοιχείο για αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Dani Box
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 20, 2016, 18:32 »
Το μέλος drakmor έχει πει πως θα ζητήσει συγγνώμη αν κάνει λάθος.
Ας κάνουμε λίγο υπομονή, δεν είναι όλοι online από το πρωί μέχρι το βράδυ.  ;)

Ελπίζω οταν βγεις ψέυτης να μην μου χαθεις και να εχεις το θαρρος να πεις συγγνωμη. Εγώ πάντως θα το πω αν και δεν το βλεπω :)

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 20, 2016, 18:58 »
Από την πρώτη στιγμή που έγραψα εδώ βασίστηκα μόνο σε αυτά που μπορούσα να δώ και να διαβάσω. 'Οταν το site της δεν το αναφερει για μενα με τα δικα μου κριτηρια  ειναι σαν να μην υπαρχει. Προφανώς όπως φαινεται οι ανθρωποι δεν εχουν κανει update το site τους. Λάθος μου που εβγαλα γρήγορα συμπεράσματα χωρίς να περιμενω και το mail της εταιριας και ζητώ συγγνώμη από το μελος tkr11 για τον τόνο μου ,υφός μου και αμφιβολία για τα λεγομενά του.
Όσο για το θέμα της fabvape και τη διαθεσημότητα ή τηνκαθυστέρηση που αναφέρεται εγώ πριν αγοράσω το no.6 ήθελα το dani box και τοτε μου είπαν από την  fabvape για αναμονή μήνα + όποτε πήρα το 6 , μόνο αυτό γνωρίζω και προφανώς δεν τα παίρνω από τη fabvape για το θεο :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:03 »
Αν για κάποια πράγματα μας αρέσει το φόρουμ, είναι επειδή προσπαθούμε να υπάρχει διαφάνεια στα πάντα. 
Σαφέστατα και το φαινόμενο παπαγαλάκια κι εγκάθετοι καταστημάτων και κατασκευαστών υπάρχει, όπως και το αντίθετο φαινόμενο, κάποιοι που ταξικά θεωρούν ότι κάθε έμπορος είναι εχθρός τους. Νομίζω όμως ότι είναι γνωστοί στα μέλη, διότι επαναλαμβάνονται συνέχεια. 
Στη συγκεκριμένη περίπτωση, σαφέστατα ΔΕ μιλάμε για κάτι τέτοιο. Παρεξήγηση ήταν, διευκρινίστηκε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και πάμε παρακάτω! 

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:17 »
Συγνώμη να ζητήσεις κυρίως από τον έμπορο που εθιξες!
Όχι Petra και espy,διαφωνούμε.
Δεν μπορεί ο καθένας να λασπολογει και να αερολογει και μετά με μια συγνώμη να βαίνουν όλα καλώς.
Το παρών νήμα το είδατε και απαντήσατε οι  4 από τους 6 που μας εκπροσωπησαν στην συνέντευξη και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν καταδίκασε την συμπεριφορά και τις επιθέσεις του μέλους .

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Dani Box
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:25 »
Ρε φίλε έλεος.
Ζητησε συγγνώμη. Τι άλλο θέλεις να κάνει δηλαδή; Να αυτομαστιγωθεί δημόσια ή να αυτοκτονήσει;
Δόθηκαν εξηγήσεις. Από εδώ και πέρα το θέμα καταντάει κουραστικό και δεν έχει σχέση με το mod αλλά με προσωπικές διενέξεις και αντιπαραθέσεις. Υπάρχουν και τα ΠΜ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:29 »
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, ότι πολλές φορές η ζημιά γίνεται με μια κουβέντα και δεν αναιρείται ούτε με 10. 
Κακή πρόθεση όμως δεν υπήρχε, συγνώμη ζήτησε το μέλος - αν θέλει μπορεί να διευκρινίσει ότι αυτονόητα απευθύνεται και προς το κατάστημα - οπότε ας συνοψίσουμε προς αποκατάσταση της αλήθειας:

  • Η FABVAPE είναι επίσημος αντιπρόσωπος της dicodes, όχι όμως αποκλειστικός
  • Η dicodes διατηρεί το δικαίωμα να πουλάει μεμονωμένα σε άλλα καταστήματα
  • Το κατάστημα HAVANA STORES στην Ξάνθη είναι ένα από τα καταστήματα που αγοράζουν απευθείας από την dicodes, χωρίς να είναι επίσημοι αντιπρόσωποι. 
  • Η dicodes παραδίδει τα εμπορεύματά της με καθυστέρηση, για την οποία δεν ευθύνονται τα καταστήματα. Έτσι, μπορεί να παρουσιαστεί το φαινόμενο κάποιο μαγαζί να έχει εμπόρευμα, κάποιο άλλο όμως όχι. 
  • η όποια καθυστέρηση παράδοσης δεν έχει να κάνει με την φερεγγυότητα του καταστήματος (η dicodes δήλωσε πλήρως ικανοποιημένη από τη συνεργασία της με την FABVAPE, εν τούτοις παραγγελία της 24/5 την παρέδωσε με καθυστέρηση στις 13/7). Επίσημα δεν έχουμε εξήγηση για την επιλεκτική αντιμετώπιση κάποιων καταστημάτων, πχ αυτό της Γερμανίας
  • Οι όποιες αναφορές μελών, που δημιουργούν κακές εντυπώσεις για τα 2 καταστήματα, οφείλονται σε παρεξήγηση και δόθηκαν οι απαραίτητες διευκρινήσεις, άρα....
  • Τα δύο αυτά καταστήματα συνεχίζουν να απολαμβάνουν την ίδια εκτίμηση που απολάμβαναν 2 σελίδες πριν. 
Νομίζω ότι μπορούμε να πάμε παρακάτω. Ειλικρινά, μια και δε μετέχω γενικότερα στη συζήτηση περί dani, θα ήθελα να μη χρειαστεί να γράψω ξανά για το ίδιο θέμα

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:35 »
Petra δες λίγο πάλι το mail της dicodes.
Λέει ότι το  Havana-stores είναι επίσημος αντιπρόσωπος όπως θα ειναι προσεχώς και το esmokeguru.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 20, 2016, 19:43 »
You are right that Havana Store has also started to sell our products. Additional information for you and your vaping forum: eSmokeGuru will start selling our products as well soon.



Επί λέξει μετάφραση: Εχεις δίκιο, το Havana Store άρχισε επίσης να πουλάει τα προιόντα μας. Μια συμπληρωματική πληροφορία για σας και το φόρουμ σας: το esmokeguru θα ξεκινήσει σύντομα κι αυτό να πουλάει τα προιόντα μας. 


Δε χρησιμοποιεί τη λέξη αντιπροσωπεία, αλλά καλύτερα ας μη μένουμε στις λέξεις. Οσο στο σάιτ τους αναφέρουν ως shop partners ένα κατάστημα μόνο, μόνο αυτοί ξέρουν αν με το ίδιο μοντέλο συνεργασίας θα μεταπωλούν dicodes και τα άλλα δύο καταστήματα. Αυτή όμως δεν είναι η ουσία. Η ουσία είναι ότι πωλείται το περι ού ο λόγος Mod σε τρια καταστήματα ελληνικά με την ευλογία της dicode. 


ΥΓ. Να το λήξουμε κάποια στιγμή;;; 




Απ: Dani Box
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 20, 2016, 20:52 »
Να το ληξω εγώ ρωτώντας αν έχει βγει κάποια  θήκη για το  n6? Σκέφτομαι να πάω σε ένα φίλο να προσπαθήσει να μου φτιάξει μια δερμάτινη αλλά λόγο σχήματος φοβάμαι ότι είναι δύσκολο να εφαρμόσει σωστά.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Dani Box
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 20, 2016, 20:59 »
Μόνο αυτό έχω να σου προτείνω ;)

http://zapwrapz.co.uk/products/dicodesno6

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12