vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, infernity, camber, manoslykos, teo77, Jorge, Lazy Dog, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Madness RDA

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 22:37 »
Γιωργο προσωπικα πιστευω οτι αξιζει αν σου αρεσει αυτο το στυλ,ωραια κατασκευη με δυνατη γευση,και τωρα που τον θυμησες παω να τον βγαλω απο το συρταρι ;D

Ωραία Γιάννη.
Γενικά οι dripper μου αρέσουν πιο αερατοι από τους RTA και ήθελα έναν RDA με τον αέρα από κάτω.
Μάλλον θα πάω καμία βόλτα από atmistique σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 09:57 »
Αυτή τη απορία έχω και εγώ. Είμαι οριακά αποφασισμένος να πάω να τον πάρω αλλά σκέφτομαι αν έχει ξεπεραστεί πλέον από τον ανταγωνισμό...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιωργο προσωπικα πιστευω οτι αξιζει αν σου αρεσει αυτο το στυλ,ωραια κατασκευη με δυνατη γευση,και τωρα που τον θυμησες παω να τον βγαλω απο το συρταρι ;D
Σαν στυλ εννοείται το αέρα από κάτω?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2018, 17:03 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 16:08 »
Από τον ανταγωνισμό όχι.
Από τη μόδα, ναι.
Εξαρτάται αν εσένα σε ενδιαφέρει η μόστρα ή η ουσία.
Με γεύση είναι εξαιρετικός.
Σε ποιοτητα κατασκευής και ευκολία, επίσης.
Εχει απροβλημάτιστη λειτουργία, χωρίς διαρροές και με καλές ρυθμίσεις αέρα πάνω και κάτω και δυνατότητα μονής ή διπλής αντίστασης.
Χωράει ικανοποιητική ποσότητα υγρού.
Επίσης, παίρνει όποιο ντριπ τιπ 510 θέλεις, με τον αντάπτορα που έχει.
Αυτά είναι η ουσία.

Περί της μόδας τώρα!!
Δεν τον κυκλοφορούν στα χέρια τους γνωστοί ριβιουεράδες και σελέμπριτις του ΥΤ και το ΦΒ.
Πιθανότατα ούτε καν τον ξέρουν, οπότε παίζει να στην πούνε κιόλας.
Δεν έχει βελόσιτι ντεκ, ούτε κουμπώνουν με την ίδια ευκολία πάνω του σύρματα κλάπτον, κλάφτον και τα παρόμοια. Οχι ότι δεν κουμπώνουν, βέβαια.
Δεν χρειάζεται 120 βατ για να δουλέψει, δουλεύει και με 30-40
Δεν κάνει μισό κυβικό ντουμάνι ανά εκπνοή. Οχι ότι κάνει λίγο βέβαια.
Δεν είναι RDTA, για να ντριπάρεις χωρίς να γεμίζεις (που δεν ξέρω βέβαια πόσοι rdta λειτουργούν πραγματικά σωστά)

Αν πραγματικά σου αρέσουν τα στριμμένα τριπλά σύρματα τύπου κλάπτον, άλιεν κλπ και τα ντουμάνια δεν-ξέρω-ποιος-κάθεται-απέναντί-μου, δε χρειάζεται να είναι η πρώτη σου επιλογή.
Αν θα έβαζες κλάπτον και τετραμπάταρο στα 300 βατ, μόνο και μόνο επειδή πλασσάρονται ως το άτμισμα των advanced vapers, αλλά ουσιαστικά προτιμάς το πιο γρήγορα άρπαγμα ενός 0.4/0.5 ss/ kanthal κλπ, ένα πλούσιο, αλλά όχι highlands-της-σκωτίας ντουμάνι και ένα καλό μονομπάταρο ή διμπάταρο μοντ βρήκες κάτι εξαιρετικό, κλασικό, διαχρονικό!

Αυτά το ολίγα!
ΥΓ. Και μην ξεχνάς: περι ορέξεως, ατμοτυρόπιτα! Αν μπορείς να δοκιμάσεις συγκριτικά, κάνε το!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 20:33 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Ασφαλώς συμφωνώ κι εγώ με την αγαπητή petra, και προσωπικά, πέρα απ’ όσα σημαντικά σημείωσε, θα έλεγα επίσης πως, και μόνο το ότι είναι Atmistique τα λέει όλα. / Υπέροχος σχεδιασμός (μέσα έξω), αεράτος προσανατολισμός, εξαιρετική γεύση, πλούσιο ντουμάνι (δείτε λίγο πιο πίσω και τον αγαπητό netsplit με, “ταπεινό” πλέον, διπλό clapton 0.4/0.2, 0.4Ω, 45W, με τα σχετικά συνοδευτικά του σύννεφα). Η αφεντιά μου βέβαια τον έχει κυρίως στα απλά απλούστατα σύρματα, 510 επιστόμιο, κ.λπ. κ.λπ.  :D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 09:38 »
Το μονο κακο ειναι πως ειναι ενας "κλασσικος dripper πια" οποτε εαν δεν βαριεται κανεις το ρουφα-σταξε ολα οκ.


Προσωπικα σπανια πια τον στηνω, με συνεπηρε και εμενα η ταση του squoking, οπως και να το κανουμε βολευει το ζουληγμα.

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 09:44 »
Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τον πήρα ήδη από χθες τελικα! Προς στιγμήν 50αρι κανθαλ μόνη σε 2.5 πυρήνα και δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 09:51 »
Το μονο κακο ειναι πως ειναι ενας "κλασσικος dripper πια" οποτε εαν δεν βαριεται κανεις το ρουφα-σταξε ολα οκ.


Προσωπικα σπανια πια τον στηνω, με συνεπηρε και εμενα η ταση του squoking, οπως και να το κανουμε βολευει το ζουληγμα.


...ενα απο τα σοβαρότερα θέματα του madness ήταν η τροφοδοσία του έτσι και αλλιώς.Το τάισμα του ήταν αρκετά δύσκολο ,ειδικά στα hi vg υγρά.Με κάθετες αντιστάσεις ήταν λίγο πιο εύκολο αλλά πολύ tricky πάλι για να πάρεις απόδοση.
Dripper τίμιος για την εποχή του αλλά μέχρι εκεί...δεν ήταν εύχρηστος ,τίποτα ίδιαίτερο σε απόδοση,design αρκετά συντηρητικό και γι αυτό μπήκε γρήγορα στα ντουλάπια μας.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:21 »
εγώ πάντως που δεν ψάχνω για ιδιαίτερα ντουμάνια τον δουλεύω μια χαρά με μισή τρύπα από κάτω και όλες τις άλλες κλειστές.
Και είναι μια χαρά για ντρίππινγκ. Ως προς την γεύση στα χιλιοστά του (για να μην αρχίσουν συγκρίσεις με κανα παπιγιόν :))) δεν ξερω ποιος τον φτάνει με απλό στήσιμο και ελάχιστο αέρα που αφήνει η μισή τρύπα....
Τώρα αυτό που λές Σταύρο για την τροφοδοσία ότι είναι σοβαρό θέμα πώς το εννοείς ;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:35 »
Πάνω που αναρωτιόμουν πότε θα μιλήσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:36 »
Εγώ το προβλημα που αντιμετώπιζα μαζί του είναι οτι όταν έσταζες έπρεπε να περιμένεις ώρα να χωνέψουν τα βαμβάκια το υγρό με συνέπεια να μην μπορείς να τροφοδοτήσεις εύκολα και ποσότητα.Γενικά αυτά τα deck αποδείχτηκαν πολύ δύσχρηστα και γι αυτό εγκαταλήφθηκαν.
Με το squonking στην μόδα τώρα το bf pin βοηθάει πολύ τέτοιου είδους deck αλλά και πάλι πολύ φασαρία για να πάρεις κατι πολύ μέτριο σε απόδοση .
Μια εξαίρεση είναι ο Richelieu σε αυτή την κατηγορία που πραγματικά αξίζει να φας τον χρόνο σου και να ασχοληθείς μαζί του αλλά και πάλι με τα σύρματα που κυκλοφορούν και τα τόσα deck που στήνονται σε χρόνο dt μόνο κάτι ρομαντικοί τύποι σαν τον αγαπητό Joe θα ασχοληθούν μαζί του

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:37 »
Πάνω που αναρωτιόμουν πότε θα μιλήσεις  :thumpup:
αραιά και που κάτι γράφω Γιάννη :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:41 »
Σταύρο δεν ξέρω , μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά η αρχική πρόταση του Ατμιστικ για απλο στήσιμο με 40αρι κανθαλ σε 2,5 διάμετρο μονή , δεν κατέστρεφε την γεύση του υγρού. Για εχπερτ στησίματα είμαι άσχετος απότε δεν μπορώ να μιλήσω. Πάντα εξαρτάται από το τι θέλει κανείς. Εγώ προσωπικά απεχθάνομαι την πολυπλοκότητα (γενικά) οπότε ο "τρέλλας" με συντροφεύει ακόμη :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:50 »
[justify][member=20177]bonhamas[/member], καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος! Πιστεύω πως έκανες πολύ καλή επιλογή, για πολλούς και διαφορετικούς λόγους, και δεν χρειάζεται καμία επανάληψη, όπου ασφαλώς κι εσύ, ως κάτοχος, θα κρίνεις από δω και πέρα τι ισχύει και τι όχι. [/justify]

[justify]Να τολμήσω κι εγώ μία γνώμη σε όσα σημειώνουν παραπάνω οι αγαπημένοι φίλοι [member=14933]Ntinlanden[/member], [member=17746]paloukaros[/member] και [member=10079]StefPasc[/member]. Σε αυτό που λέει ο φίλος Ntinlanden, όντως, είναι κλασικός ντρίπερ. Εδώ στάζεις, μετράς τζούρες και ξανά μανά. Είναι καθαρά θέμα επιλογής το τι θα επιλέξει τελικά ο κάθε υποψήφιος αγοραστής. Τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο, τον έχω σε κατηγορία: στάζω αραιά και πού, και μόνο στο σπίτι. [/justify]
[justify]Σε όσα χρήσιμα σημειώνει ο φίλος paloukaros, θα πρέπει προσωπικά να διαφωνήσω σε αρκετά από αυτά. Με την ευκαιρία βέβαια θα έλεγε η αφεντιά μου πως θα ήταν λάθος αν κάποιος τον επιλέξει για σφικτές καταστάσεις, απλώς θα είναι λάθος, (π.χ. κι εγώ στην ουσία αρκετές φορές τον στριμώχνω τόσο που είμαι λάθος / είναι αεράτος, κι έτσι πιστεύω πως πρέπει να τον απολαμβάνουμε / εδώ δηλαδή διαφωνώ και με τον αγαπητό StefPasc, που ίσως να γνωρίζει πολύ καλύτερα τον Madness, όμως το θεωρώ λάθος το ακραίο κλείσιμο στις εισαγωγές του). / Τώρα για τα υπόλοιπα, ποτέ δεν είδα πρόβλημα τροφοδοσίας, ούτε με παχύρρευστα υγρά ούτε με αργό πότισμα στα βαμβάκια. Το στάξιμο είναι απλό και αρκετά βολικό και ως διαδικασία και ως όλα του, δεν τον βρήκα δηλαδή δύσχρηστο πουθενά. Επίσης, προσωπικά πάντα, κάθετες αντιστάσεις, πιστεύω πως είναι φάουλ να προσπαθήσουμε στον Madness, στην ουσία, αν το προσπαθήσω αυτό τού αφαιρώ το μεγαλύτερο ατού που είναι οι κάθετες εισαγωγές του. / Γενικότερα θα έλεγα πως ναι, εκεί έξω υπάρχουν διαμάντια, και ναι, πολύ καλύτεροι, αμέτρητες οι επιλογές μας, γι’ αυτό και πρέπει ο κάθε ένας από εμάς να γνωρίζει τι και γιατί θα επιλέξει κάθε φορά. Σε καμία όμως περίπτωση δεν είναι λάθος η συγκεκριμένη επιλογή. [/justify]

[justify]Και πάλι, εύχομαι πάντα καλοάτμιστος![/justify]

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:58 »
Joe κατ' αρχήν ανταποδίδω το "αγαπημένοι φίλοι" :respect:
Τώρα όπως ίσως δεν εξηγήσα αρκετά (παραπάνω) κλείνω αέρα , γιατι δεν ψάχνω ντουμάνια
Ψάχνω γεύση (εξ ου και ότι παραμένω παρά τις "Σειρήνες=chzamp", στον εβίβα)
Το ζητούμενο για μένα ήταν αν θα είχα την γεύση που θέλω και με ελάχιστο αέρα. Και ο μάντνες απαντάει : ναι ! :yes:
Αρα παραμένει εκτός συρταριού :angel:

* Και μια γνώμη : πάντα στις καμπάνες παίζει ρόλο η ποσότητα και η "κατεύθυνση" του βαμβακιού. Μετά συζητάμε για τροφοδοσία και γεύση

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Madness RDA
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 12:02 »
[justify][member=10079]StefPasc[/member], καλημέρα, καλημέρα και σε όλους τους φίλους. Συμφωνώ διαφωνώντας μαζί σου.  :D Βέβαια να ξεκαθαρίσω το βασικότερο που με αφορά, δεν γνωρίζω το θέμα τόσο ώστε να επιμένω στο οτιδήποτε. Και εσύ και ο φίλος paloukaros, δίνετε σημαντικές πληροφορίες για μία τέτοια κατηγορία επισκευάσιμων. Απλώς σημειώνω κι εγώ όσα έτυχε να δω μέχρι τώρα. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem