vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, giorgos1999, manoslykos, DonnaWhidA

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2580 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 15:53 »
καλησπερα ,

cloudone ωραια γευση ,πυκνος ατμος , πιο αερατος απο phenomenon , ευκολοτερο στήσιμο (απο τον phenomenon)
απλο και ευκολο γεμισμα απο πανω .

phenomenon ....... οσους ατμο στηνω ,οτι υγρα και να βαλω - συρματα - βαμβακια - watt κτλπ ....
στο τελος τον pheno κραταω στο χερι μου, με ολες τις παραξενιες του ......
ο λογος ? ΓΕΥΣΗ και ΠΟΙΟΤΗΤΑ ατμισματος , (παντα σε τσιγαρισια τζουρα )

βεβαια ολα τα παραπανω ειναι προσωπικο γουστο .

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2581 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 15:54 »
μια ερωτηση απο newb:
kfl + v2 ή Cloudone?
(οι δυο RBA που εχω τωρα ειναι FodiF2 και Phenomenon/κλωνος, ευχαριστημενος και απο τους δυο, με το Phenomenon και supreme 50/50 ενοιωσα οτι πιο κοντα σε κ.τ. δε μου εμπνεει ομως εμπιστοσυνη ενας ατμο που βασιζεται μονο σε o-ring για εξω στην κωλοτσεπη. θελω εναν τσιγαρισιο - χωρις διαρροες που να βιδωνει απο παντου  :-\ )



Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2582 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 16:20 »
cloudone με χιλια φιλε μου...δν δακρυζει ποτε και βιδωνει δεν κουμπωνει...αναμεσα στους 3 που λες cloudδαγκωτο

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2583 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 16:21 »
Την προηγούμενη βδομάδα δοκίμασα άλλους έξι ατμποιητές που μου έστειλε φίλος για τον διαγωνισμό διηγήματος (έμμεση διαφήμιση...). KF5, KF3 mini, hurricsane junior, fodi f2, le zephyr, le magister. Και οι έξι ήταν καλοί αλλά όλοι με τα θέματα τους (για τα δικά μου γούστα πάντα). Απ' αυτούς την καλύτερη γεύση με διαφορά είχε ο hurricsane junior (και μάλιστα με την καλύτερη γεύση που έχω πάρει ποτέ) αλλά ήταν ένα ατμιστικό παιχνίδι έξω από τις συνήθειες μου. Πολύς αέρας, πολύ υγρό (πολύ!), πολύ χοντρά σύρματα και watts στο θεό. Να φανταστείς μέσα σε δύο μέρες άτμισα 30 ml μόνο με τον junior (αυτό το κλωνοsupreme ρε παιδί μου κολάζει και τον Μπεχράκη ακόμα)! Δεν είναι για μένα αυτά. Είναι δηλαδή αλλά έχω dripperάκι για τις άτακτες στιγμές μου...

Στα λέω αυτά γιατί όταν έστησα τον cloud και το φαινόμενο δεν περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο πολύ και ειδικά στον cloud η γεύση πλησίασε, για να μη σου πω έφτασε, αυτή του hurricane! Βέβαια είναι μόνο πέντε μέρες στην κατοχή μου αλλά αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, μάλλον θα σταματήσω πια τις έρευνες και τις δοκιμές (ναι, καλα...). :)

ΥΓ. Τσιγαρίσιοι και οι δύο, έτσι; Ο φαινόμενον πιο πολύ ακόμα...
ΥΓ2. Ο cloud είναι αυτός του link σου. :thumpup:

καλησπέρα !!

Δηλαδή ο cloud (αυθεντικός) σου έδωσε καλύτερη γεύση από fodi f2 kai kayfun V3 mini?? Επίσης καταλαβαίνω ότι σε επίπεδο τζούρας είναι κοντά ? Ρωτάω γιατί είμαι είμαι ένα κλικ πριν τον παραγγείλω και τους δύο παραπανω τους έχω.
Δηλαδή σε δουλειά να βρισκόμαστε ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2584 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 16:41 »
Για να είμαι ειλικρινής τον fodi f2 δεν τον δοκίμασα γιατί ήθελα να μπει στα δώρα του διαγωνισμού απείραχτος. Ο cloud (κλώνος όχι αυθεντικός...) πάντως μου έδωσε γεύση καλύτερη και από τον KF V3 mini. Και οι τζούρες τους μου έμοιασαν κι εμένα αρκετά παρεμφερείς... :)



Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2585 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 16:55 »
καλησπερα, τι λεει αυτος ? 
ijoy limitless xl tank
Οσον αφορα την ποιοτητα αλλα και το θεμα που εχουν οι επισκευασιμοι με διαρροες.
Σε ολα τα αλλα τον δοκιμασα με την ετοιμη κεφαλη και ειναι τερας!!

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2586 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:06 »
πάντως σε εμένα ο cloud ( κλώνος ) με βασάνισε με διαρροές  και γεύση δεν μου έδωσε όπως ο φαινόμενος ( lite )

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2587 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:10 »
Κι εγω με την έτοιμη κεφαλή τον δοκίμασα στα 50 watt δεν μπορω να πω οτι τρελάθηκα ιςως με την επισκευάσιμη με Clapton να παίξει καλυτερα αν και δεν νομιζω να πλησιάσει τον Avocado ή τον fodi με τις δυο αντιστάσεις που εχω πάθει πλάκα και με τιμη 14€ . Παντως διαρροές δεν είδα ακόμη. Εντυπωσιακό ειναι το κόκκινο φως που βγαίνει απο την βάση του οταν ατμιζε ις . Αυτο αλήθεια πως γινεται; Μήπως απο το πύρωμα των αντιστάσεων ; Η εχουν βάλει κάποιο λεντακι; Αναφέρομαι στον Limitless XL


Sent from my iPad using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2588 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:21 »
εχουν βαλει ενα led.
στα 50 watt δεν κανει σχεδον τιποτα η ετοιμη κεφαλη, στα 90-100 ξεκιναει το παιχνιδι της γευσης.
δεν με ενδιαφερουν οι ετοιμες κεφαλες διοτι ειναι ρουφήχτρα και too much...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:32 από bretsos »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2589 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:34 »
πάντως σε εμένα ο cloud ( κλώνος ) με βασάνισε με διαρροές  και γεύση δεν μου έδωσε όπως ο φαινόμενος ( lite )

Εφόσον στήνεις τον φαινόμενο και δεν έχεις διαρροές, ο cloud είναι παραπλήσιος αλλά ευκολότερος στο στήσιμο. Άρα μάλλον δεν φταίει το στήσιμο σου και ομολογώ πως μου προξενεί κατάπληξη αυτό που λες γιατί δεν έχω ξανακούσει για διαρροές στον cloud. Γι' αυτό και τον πήρα άλλωστε...

Φαντάζομαι πως ξέρεις ότι δεν χρειάζεται το o-ring της βάσης όταν χρησιμοποιούμε το πλαστικό τανκάκι, έτσι;





Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2590 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 17:54 »
Στην αρχή με παχύρρευστα υγρά δεν είχα διαρροές , αλλά με τα 50/50 , όμως από εχθές μόλις πάω να βάλω από πάνω υγρό έχω διαρροές και με τα παχύρρευστα ,έχω κάνει τα παντα αλλά τίποτα .
το πλαστικό τανκάκι μόλις έβαλα όξινο υγρό παρέδωσε πνεύμα 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2591 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 18:31 »
Κλείσε τελείως την καμπάνα και άτμισε το υγρό που έχει το βαμβάκι. Όταν το βαμβάκι στεγνώσει, άνοιξε την καμπάνα λίγο ώστε να ξαναρχίσει η τροφοδοσία. Με το μεταλλικό τανκάκι (που δεν βλέπουμε την καμπάνα) είναι βέβαια λίγο δύσκολο να καταλάβουμε πόσο ανοιχτά είναι τα υγρά μας...

Πάντως νομίζω πως είμαστε λίγο εκτός θέματος εδώ γιατί συζητάμε ένα ειδικό τεχνικό θέμα ενός συγκεκριμένου ατμοποιητή. Μήπως να έκανες την ερώτηση στο νήμα του κλώνου (ή του αυθεντικού βέβαια, αν αυτόν έχεις); :)


Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2592 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 18:40 »
Παιδια καλησπέρα θελω να παρω καινούργιο ατμοποίητη αερατο(σε νορμαλ πλαισια) τι προτεινεται? Μεχρι 50 ευρώ μαξ διαθέτω νομιζω μπορω να παρω εναν πολυ καλο! Διαβασα πολυ καλα λογια για  serpent mini

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2593 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 18:52 »
^^
+1 απο μένα για τον Serpent Mini. Παρα πολύ εύκολος στο στήσιμο, όμορφος, καλή ποιότητα κατασκευής, καλή γεύση και αρκετό ντουμάνι.
Απλά να ξέρεις είναι αεράτος ατμοποιητής και έχει τρελή κατανάλωση.
Χωράει λίγο περισσότερο από 2ml και όχι 3ml όπως δηλώνει η εταιρεία. Αλλά ευτυχώς έχει πανεύκολο γέμισμα απο πάνω.

EDIT: και καλή τιμή για τα ελληνικά δεδομένα, περίπου 35ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2594 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 19:11 »
Για αεράτο χωρίς όμως να είναι μπουρί, +1 και από εμένα για serpent mini. Tελείως απροβλημάτιστος και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, εξαιρώντας ίσως τα βιδάκια στο deck, που θέλουν λίγη στοργή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536024 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12