vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 01:35 »
Εγώ δεν αποκλείω και την περίπτωση για τα έντονα συμπτώματα στέρησης του κ.τ. να ευθύνονται και άλλοι παράγοντες που διαφέρουν από το κ.τ. στο η.τ. όπως π.χ. τον τρόπο και την ταχύτητα απορρόφησης της νικοτίνης, πράγματα τα οποία δρουν διαφορετικά στο κ.τ. από ό,τι στο κ.τ. λόγω της φύσης του μέσου (καύση αντί για ατμοποίηση, καπνός αντί για ατμός) αλλά και των πρόσθετων που υπάρχουν στα κανονικά τσιγάρα για τα οποία πολλοί έχουν πει ότι μπαίνουν εκεί για να τα κάνουν πιο εθιστικά.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 01:44 »
Αυτο το τελευταιο αν δεν αποτελει μύθο είναι κάποια εξήγηση......

Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 12:09 »
Γεια χαρά , μιας και ανακινήθηκε το θέμα , να ενημερώσω ότι κλείνω 4 μήνες χωρίς κάνναβη ενώ παράλληλα εδώ και περίπου ένα μήνα έκοψα και το η.τ. Οι λόγοι διακοπής του η.τ. δεν είναι της παρούσης , βασικά μου χάλασε πολύ την απόλαυση  το ότι είναι πιθανό να προκαλεί ανεπανόθρωτες βλάβες στο αναπνευστικό. Όπως πολλοί γράψανε άμα δεν γουστάρεις κόψε και το η.τ να μην διατρέχεις κίνδυνο , το έκοψα λοιπόν και αυτό να πάει στα κομμάτια.
Κομμένο και το αλκοόλ γιατί μου προκαλεί επιδείνωση των ψυχολογικών , κομμένο το κακό φαΐ , κομμένο το σεξ λόγω προβλημάτων με την γυναίκα , κομμένες οι εκδρομές για τα χόμπι λόγω οικονομικών  , κομμένες οι εξόδοι με φίλους  , κομμένες οι αγορές γενικά , κομμένα τα ταξίδια , κομμένα και τα μικροέξοδα ακόμα ,  γενικά κομμένα όλα. Ψυχοφάρμακα προσπάθησα να τα κόψω και έπεσα κάτω από το μηδέν οπότε αυτά όχι κομμένα.
Η καράφλα έχει φτάσει στο σβέρκο οπότε στις γυναίκες είμαι αόρατος , με φίλους δεν γουστάρω να συναντιέμαι γιατί μόνο να κλαίγομαι θέλω και δεν θέλω να τους κουράζω , πήγα για τσεκάπ και μου βρήκανε μια μικρή ανεπάρκεια βαλβίδας που αν και ο γιατρός λέει ότι είναι ακίνδυνο μου έσπασε τελείως τον τσαμπουκά και μου έκοψε την όρεξη για το τζόγκινγκ που είχα αρχίσει . Το σπίτι το πουλάω γιατί δεν βγαίνουν οι δόσεις αλλά δεν το παίρνει κανείς. Ανοίγω την πόρτα κάθε μέρα να μπω στο γραφείο και το πρώτο που κοιτάω είναι αν μου κόψανε το ρεύμα ακόμα. Σήμερα μου ήρθε 480 ευρώ πρόστιμο από την εφορία ούτε ξέρω γιατί και δεν έχω καμία διάθεση να πάρω τον λογιστή. Τις περισσότερες μέρες δεν έχω λεφτά ούτε καφέ να πάρω , πόσο μάλλον να βάλω βενζίνη ή να πληρώσω κανένα λογαριασμό. Η γυναίκα μου έχει επωμιστεί όλο το οικονομικό φορτίο με τον μισθουλάκο που παίρνει και έχει φλιπάρει τελείως και αυτή η κακομοίρα. Ο μικρός γιος κάπως καλά κρατεί , ο μεγάλος έχει αρχίσει και με κατηγορεί καθημερινά για την κακή του διάθεση και έχει δίκιο.
 Ξέρω ότι άλλοι έχουν σοβαρά  προβλήματα υγείας , αυτοί ή τα παιδιά τους ή είναι μετανάστες ή δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και δεν θέλω να παραπονιέμαι. Απλά περνάω και εγώ τα ζόρια μου και που θα καταλήξει αυτή η ιστορία δεν ξέρω.
 Όπως έχω πει είμαι μηχανικός από ΑΕΙ αλλά η δουλειά μου πέθανε οριστικά έτσι όπως φαίνεται και όχι μόνο δεν μπορώ να βγάλω λεφτά αλλά μπαίνω και μέσα με τα έξοδα ταμείων , εφορίες  κλπ. και δεν βλέπω ελπίδες ανάκαμψης για πάρα πολλά χρόνια.
Μέσα σε όλα λοιπόν πήρα την απόφαση να δώσω κατατακτήριες για το Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο στο τμήμα Ψυχολογίας. Η ύλη τεράστια (1800 σελίδες το ελάχιστο) , δίνουν 500 άτομα και παίρνουν 15. Και το κακό ότι δίνουν 500 αποφασισμένα σπουδασμένα άτομα , νεαρά και τριτοδεσμίτες , ενώ εγώ έχω να διαβάσω 20 χρόνια και μάλιστα δεν είμαι μαθημένος  σε απομνημόνευση. 12 Σεπτεμβρίου μάλιστα ξεκινάω και φροντιστήριο τρομάρα μου και οι εξετάσεις είναι τα Χριστούγεννα.
Η ζωή μερικές φορές είναι πολύ δύσκολη. Πρέπει να σφίγγουμε τα δόντια και να παλεύουμε όσο έχουμε δυνάμεις. Εύχομαι σε όλους αυτές τις τόσο δύσκολες εποχές να αντέχουν και να μην χαραμίζουν την ζωή τους στον βωμό αυτής της επίθεσης που δεχόμαστε. Η ζωή μπορεί να είναι δύσκολη αλλά πάντα έχει τεράστια ομορφιά από την οποία μπορούμε να αντλούμε δύναμη. Καλό κουράγιο σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 12:17 »
Φίλε μου κατ' αρχήν μπράβο, μετά βεβαιότητας μπορώ να πω ότι εγώ δεν θα τα κατάφερνα σε καμμία περίπτωση. Μήπως όμως βάζεις όλα τα εμπόδια ταυτόχρονα και το πήχη στο θεό? Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι από καρδιάς να τα καταφέρεις 100% και αν ξεπεράσεις αυτό το διάστημα θα βγεις πολύυυυ δυνατός.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 12:29 »
Και από μένα καλή επιτυχία σε όλα. Πρόσεχε τον εαυτό σου, μην τον φτάνεις στα άκρα...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 12:41 »
Η καράφλα έχει φτάσει στο σβέρκο οπότε στις γυναίκες είμαι αόρατος ,

 :lotpot: :lotpot: :lotpot:



Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 14:42 »
Flavorslut, σε πάω γιατί είσαι ειλικρινής και έχεις τεράστια δύναμη. Αν αυτό σε παρηγορεί, οι περισσότεροι πλέον έχουμε κόψει πολλά από αυτά που ανέφερες.
Κατάφερες πάρα πολλά και είμαι σίγουρος ότι με την αποφασιστικότητά σου θα καταφέρεις να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου.
 
Σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή τύχη.  :bye:
 

 
ΥΓ 1. Ο μεγάλος μου γιός τελείωσε Οικονομικά, έδωσε κατατακτήριες στο Πολυτεχνείο με μηδενικές πιθανότητες επιτυχίας (για τους ίδιους ακριβώς λόγους που ανέφερες και εσύ) και σήμερα είναι τεταρτοετής και οσονούπω ...συνάδελφός σου.
 
ΥΓ 2. Ελπίζω αν και έκοψες το η.τ. να συνεχίσεις να μας επισκέπτεσαι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2014, 16:51 »
Συγχαρητήρια για την απόφασή σου. Εύχομαι κάθε επιτυχία.
Η προσπάθεια είναι δύσκολη και να ξέρεις πως η αξία σου δεν συναρτάται από το αποτέλεσμα.
Εδώ πολλοί είναι υπερήφανοι για σένα, έτσι κι αλλιώς.

Θα μου επιτρέψεις μια γνώμη;
Μην κόψεις ποτέ τις συναντήσεις και τις κουβέντες με τους φίλους. Δεν "κλαίγεσαι" όταν λες αυτό που σε πικραίνει -και αυτοί την ίδια ανάγκη έχουν, όπως όλοι μας. Δεν κουράζεις τους πραγματικούς φίλους. Σε χρειάζονται και τους χρειάζεσαι. Όταν τα βάρη της ζωής μας κάνουν να κλειστούμε από όλους, αυτό είναι μια μικρή αυτοκτονία.
[Μιλάω γιατί... έχω πάθει. Ελπίζω κάτι να έχω μάθει κι όλας.]

ΥΓ: Ο Μπρους Γουίλις με το που τα ξύρισε όλα έγινε πρώτη μούρη. Βρε... λες;  ;)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 19:07 »
Flavorslut τα ψυχοφαρμακα μη τα κοψεις ουτε με σφαιρες, βαστα τα γερα ως νεες Θερμοπυλες
βασει των οσων εχεις γραψει μεχρι στιγμης νομιζω οτι σου πανε περισσοτερο απ ολα
ασε που λογικα θα σου κανουν και καλο  ;)
Εμενα δε με τρελαινεις παντως
για τους αλλους δε γνωριζω
αλλα μαλλον τοχεις ψιλοκαταφερει ..

επι τη ευκαιρια καλη επιτυχια στους νεους σου στοχους  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12