vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GG Οδυσσέας

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 02, 2013, 19:27 »
Λοιπον...
Με τα λιγα εχει 31.5€ το πακετακι για την μετατροπη + δεν ξερω τα μεταφορικα, θα ειναι απο ss 303, ολο στο cnc και αν θες διαφορες φωτο και λιγα ποστ στα αγγλικα μπες δες γενικα τις σελιδες εδω...

http://www.e-papierosy-forum.pl/upgrade-nautilusa-t39675.html

Τελος για να το παρεις πρεπει να γραφτεις στο φορουμ και μετα να μπεις σε αυτην την λιστα http://www.e-papierosy-forum.pl/lista-na-upgrade-do-nautilusa-t39947-80.html που μετα θα σου στειλει αυτος μηνυμα για λεπτομεριες...

Αυτα... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 07, 2013, 21:06 »
εχει παρει κανενας αυτο το εν λογω upgrade???? θελω να το αγορασω αλλα εχω τους ενδοιασμους μου.... Καποιος γνωστης να με διαφωτισει... :D :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 07, 2013, 21:37 »
εγω θα σου προτεινα να κατσεις στα αυγα σου.μια χαρα ατμοποιητης ειναι ο οδυσσεας.γιατι θελεις να μπλεξεις σε περιπετειες?
 
αυτος που εβγαλε το upgrade kit δεν μπορουσε να βγαλει και ενα τανκ και να το πουλαει ολο μαζι?
 
λεω εγω τωρα...........................

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 07, 2013, 21:42 »
Φιλε μου δεν ξερω αν το εχει καποιος στα χερια του (απο την πρωτη λιστα) αλλα εγω που ειμαι στη δευτερη μου ειπε οτι αρχισε να στελνει αυτη τη βδομαδα οποτε θα το εχω σε 2-3 βδομαδες περιπου, αν θελεις να μπεις στην τριτη λιστα μπες http://www.e-papierosy-forum.pl/lista-na-upgrade-do-nautilusa-t39947-80.html και γραψου στο forum, για νεοτερα οταν το παρω στα χερια μου




Παντως ο "συναδελφος" απο πανω εχει ενα δικιο, απλα εμεις που εχουμε μυρμιγκια στον κ....ο μας ......... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 07, 2013, 22:21 »
Nα πω οτι δεν εχετε δικιο δε θα ισχυει..... Αλλα οπως παντα το καινουριο ειναι θεμιτο και καψουρα....

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 07, 2013, 22:57 »
μην μπλεκεις,δουλευει μια χαρα ο ατμ,οποτε το πιθανοτερο ειναι να εχεις προβληματα μετα και να κλαις τα χρηματα σου και τον χρονο που θα χασεις στα σεταρισματα

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 08, 2013, 00:08 »
για καθηστε ρε παιδια οταν περνατε τον οδυσσεα ξερατε οτι δουλευε μην πω οτι καπιοι τον κατηγορουσαν κιολας οταν παιρνεις κατι καινουργιο ξερεις αν τελικα σου δουλεψει ρισκο ειναι και ειδικα οταν θελεις να δοκιμασεις διαφορα εχουμε φαει φολες ουκ ολιγες

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 08, 2013, 00:24 »
εχει παρει κανενας αυτο το εν λογω upgrade? ??? θελω να το αγορασω αλλα εχω τους ενδοιασμους μου.... Καποιος γνωστης να με διαφωτισει... :D :D :D :D :D :D


Ο λόγος που προτιμούσα αυτόν από τον keyfan είναι ο ρυθμιστής ροής υγρού. Αν δεις τώρα το βιντεάκι του Todd πιο πίσω αυτό με την αναβάθμιση δεν το χάνεις, χάνεις το κεραμικό και κερδίζεις την ευκολία στησίματος. Αν το στήσιμο δε σε ενοχλεί δεν έχεις λόγο, αν έχει έρθει η στιγμή που βαριόσουν απελπιστικά να κάνεις νέα στρίψιμο κι αντίσταση πάλι...


Για μένα έχει (ως άγνωστο ακόμα προϊόν) δύο αρνητικά, παραπάνω λεφτά και ηλίθιο σύστημα με παραγγελίες. Το πρώτο το ανέχομαι, το δεύτερο ποτέ. Αν το δω σε κατάστημα να το πιάσω, ή έστω να υπάρχει σε site "σε διαθεσιμότητα" τότε θα ξανασκεφτώ το πρώτο αρνητικό, θα το ζυγιάσω και το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 08, 2013, 16:26 »
Ομως υπαρχει και η δυνατοτητα με πολυ λιγοτερα χρηματα να βαλουμε το upgrade του kayfun στον οδυσσεα  :angel: :angel: :angel: :angel:   

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 08, 2013, 20:57 »
Δεν εχω κανεναν απο τους δυο ουτε και με ενδιαφεραν ποτε αλλα δεν κρατιεμαι να μην μιλησω :))
Ο kayfun εχει νομιζω ρυθμιση υγρου στην βαση ή τελωσπαντων κατι βιδακια που κατι κανουν,ο οδυσσεας εχει μια αλλη βαση,αλλο τανκ,αλλες διαστασεις,διαφορετικους θαλαμους ατμοποιησης,πως ειναι ποτε δυνατον να ατμιζει σαν Kayfun?
αν δουλεψει αυτο το update θα ειναι κατι διαφορετικο(ουτε kayfun ουτε και οδυσσεας).

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 08, 2013, 22:20 »
Πράγματι δε θα είναι το ίδιο, η ρύθμιση που λες αφορά την εισαγωγή αέρα αν θυμάμαι καλά. Αυτό βάση υποπίεσης επηρεάζει και την εισαγωγή υγρού βέβαια. Τώρα αν θα ατμίζει σαν ένα υβρίδιο... η προσωπική μου γνώμη θα ατμίζει σαν keyfan χωρίς ρύθμιση αέρα αλλά με ρύθμιση εισαγωγής υγρού. Κι επειδή την τζούρα υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να τη ρυθμίσεις αυτό εμένα καλό μου ακούγεται.


@Kouliss Αυτό το upgrate ακριβώς εννοούσα παραπάνω λεφτά! Αλλά όπως είπα το πρόβλημα μου έινια ο τρόπος παραγγελίας "μπες στο φόρουμ, κάνε πως σε ενδιαφέρει, μπες σε μια λίστα, δώσε και τα λεφτά μπροστά..". Εάν βγει σε κατάστημα σε διαθεσιμότητα (που προφανώς καταλαβαίνω όλους τους λόγους να μη βγει, πρόκειται για περιορισμένο κοινό, περιορισμένης ήδη αγοράς, με ειδικές συνθήκες που πρέπει να πληρούν!) θα σκεφτώ το αν θέλω να δώσω τα λεφτά να παίζει κι έτσι κι αλλιώς!  :)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 08, 2013, 22:48 »
Δεν ξέρω εάν βγει σε κατάστημα (δύσκολα από την εμπειρία μου στο συγκεκριμένο φόρουμ)  , αλλά είναι απαράδεκτο (κατά την δική μου άποψη )  σε GG νήμα οπός και σε κάθε αντίστοιχο Έλληνα κατασκευαστή να μιλάμε για διάφορα update κασκαντέρ από  τυχάρπαστους που αντιγράφουν η παντρεύουν ιδέες από δυο διαφορετικά atomizer  κτλ κτλ
Και μην μου πείτε ότι είμαι offtopic διότι άλλο τόσο είναι και το update
θα μπορούσε να μεταφερθεί το θέμα με το update σε δικό του νήμα , ώστε να μην πελαγώνει όποιος θέλει πληροφορίες για τον Οδυσσέα .
εν κατακλείδι και εντελώς πληροφοριακά , ουδεμία σχέση έχει σε απόδοση αυτό το update με τον keyfan.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 08, 2013, 22:54 »
Το εχεις δοκιμασει φιλε μου η απλα ετσι πιστευεις;

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 08, 2013, 22:55 »
ναι και τα δυο .

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: GG Οδυσσέας
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 08, 2013, 22:57 »
Μα δεν είναι το νήμα του κατασκευαστή..  :confused1:  Εάν ήταν θα ήμουν ο πρώτος που θα συμφωνου΄σα, αλλά είμαστε σε νήμα προϊόντος. Τώρα για να ανοίξει ξεχωριστό νήμα (κι όχι προεπισκόπιση εννοώ) πρέπει κάποιος να το έχει, κι αφού δηλώνεις πως δεν έχει ουδεμία σχέση μπορώ να υποθέσω πως το έχεις και θα το ανοίξεις..; Και τότε μπορούν να μεταφερθούν τα μηνύματα από εδώ, με τη γνωστή συντονιστική παραπομπή "κάποια μηνύματα που αφορούσαν μετατροπές του ατμοποιητή μεταφέρθηκαν εδώ". Αρκεί να μείνει έστω ένα για να γνωρίσει ο αγοραστής πως θα έχει περισσότερες επιλογές εάν αγοράσει αυτό το προϊόν, κάτι το οποίο είναι καλό και για τον κατασκευαστή.


edit: Απ'ότι είδα πράγματι τον έχεις οπότε περιμένουμε τις απόψεις σου! :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364