vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, noname..., manoslykos

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 28, 2015, 14:16 »
Εγώ δεν φταίω!!! :angel:


Τον Dr Salonius να ψάξεις!!!!


Και τον κατασκευαστή!! :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 28, 2015, 14:53 »
Κωνσταντίνε περίμενα τι θα γράψεις και έπεσα κοντά. Αφησες τις παρομοιώσεις με τους αναλογικούς και ψηφιακούς ήχους (που δανείστηκα κάποιες φορές) και έπιασες τα equalizers.  :)) :thumpup:
Συμφωνώ και 'γω με την τοποθέτηση/σύγκριση σου και πιστεύω ότι μόλις στήσεις τον phen με βαμβάκι, ίσως πάρει επιπλέον 0,1-0,2 ακόμα σε "βελουδινότητα"  :wall:


Γνωρίζει κανείς το νεο updated deck του zest σε σχέση με αυτό της 1ης παρτίδας, τι διαφορές έχουν ;

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:32 »
Αυτό που είχα πει ότι με ένα / δύο ακόμα τανκακια θα απέδιδε καλύτερα ακόμα τη γεύση, έγινε.
Πλέον ο ατμο πυροβολάει και η απόδοση της γεύσης είναι πάρα πολύ καλή. Όσο τον χρησιμοποιώ τόσο κολλάω μαζί του!
Ακόμα και η αίσθηση της τζουρας του  Κ4 δεν φτάνει με τπτ εκείνης του  Lite.
Πιο βελούδινη δεν γίνεται.
Όποιος έχει το ποσό μην το σκέφτεται καν!  Θα τον αποζημιώσει και με το παραπάνω!

Sent from my LG-D802
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2015, 15:48 από knight77 »

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 28, 2015, 16:13 »


Γνωρίζει κανείς το νεο updated deck του zest σε σχέση με αυτό της 1ης παρτίδας, τι διαφορές έχουν ;

Της 1ης παρτίδας έχει λίγο πιο στενες τρύπες στην βάση (0,8mm) και οι τρύπες είναι λίγο υπερυψωμενες. Στον zest είναι πλέον στο ίδιο επίπεδο με την βάση και λίγο μεγαλύτερες (1mm). Και στους δύο οι τρύπες είναι δύο ενώ μόνο στον lite είναι τρεις. 


Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:20 »
Τώρα αν αρχίσω τον demkoni στα μπινελίκια θα φταίω;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Άντε να τον πάρουμε και αυτόν κάποια στιγμή λοιπον....  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 28, 2015, 17:47 »
Aρη , μη το σκεφτεσαι καθολου...........
















Για αυτο που θελεις να κανεις στον demkoni εννοω......... ;D :))


Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 29, 2015, 21:49 »
Phenomenon ,πρωτη παρτίδα(προ Zest)δεμένο πάνω σε rss mods Italia ... :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 29, 2015, 22:09 »
Λόγω του ότι ξέρω οτι ο κατασκευαστής διαβάζει το νήμα, να κάνω μια παρατήρηση.


Αν βγάλει καινούρια παρτίδα που του το εύχομαι να βγάλει πολλές γιατί ο ατμοποιητής είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ, να κοιτάξει το εξής...


Στο top cup έχει δυο τρυπούλες για ανεφοδιασμό με υγρό.
Η μια είναι για να γεμίζεις, και η αλλη για να βγαίνει ο αέρας...
Αν θα μπορούσε λοιπόν, να δώσει λίγο περισσότερη απόσταση μεταξύ των δύο οπών.


Συνήθως κρατάω τον ατμοποιητή περίπου 45% γερμένο όταν αναπληρώνω υγρό... Δεν ξερω γιατί, αλλά προλαβαίνει το υγρό και σε ένα σημείο βγαίνει από την τρυπούλα που είναι για να βγαίνει ο αέρας.
Για να μην βγαίνει θα πρέπει να γεμισω πολύ πολύ αργά.

Εάν είναι δικό μου σφάλμα οκ... Ας μην γίνει καμμία αλλαγή.


Ερώτηση προς άλλους συνατμιστές. Εσείς όταν γεμίζετε τον κρατάτε γυρτό ή σχεδόν όρθιο? θα μου πείτε οτι υπάρχει και ο τρόπος να γεμίζω από κάτω, αλλά γιατί να μην χρησιμοποιώ τον "ορθό" τρόπο αναπλήρωσης.


Συγνώμη αν αυτό που λέω προέρχεται από δική μου κακή χρήση του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 29, 2015, 22:13 »
Στην αρχή τον γέμιζα κανονικά από πάνω με τον ατμοποιητη κρατημενο 45 μοίρες.
Πλέον τον γεμίζω από κάτω μιας και με βολεύει καλύτερα.
Και με τους δύο τρόπους δεν είχα κανένα πρόβλημα με διαρροές

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 29, 2015, 23:44 »
Αν κλεισεις τις τρυπες του αερα,την καμπάνα και κρατήσεις κλειστο με το δάχτυλό σου το drip tip,οσο γεμίζεις ,δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα με διαρροές :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 23:55 από Dr Salonius »

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 30, 2015, 10:41 »
Demkoni και γω το ίδιο θέμα έχω. Όταν γεμίζεις δοκίμασε να γυρίσεις λίγο τις τρύπες προς τα δεξιά ή αριστερά. Θα δεις ότι σε ένα σημείο δεν βγαίνει υγρό από την άλλη τρύπα ;)

Αποσυνδεδεμένος tom patrik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 30, 2015, 13:39 »
Καλημέρα...για τους κατόχους vaporshark rdna o lite παίζει πολύ καλά με νίκελ και ρύθμιση θερμοκρασίας,δοκιμάστε τον.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 30, 2015, 16:10 »
Δεν Θέλω να μπερδέψω κανέναν με τα παρακάτω, αν και ομολογώ οτι ο ίδιος μπερδεύτηκα :)) .

Ίδιο σετάπ σε Zest και ΙΑΤΤΥ.

1,7 Ω Αντίσταση απλή όχι MC, βαμβάκι no name τύπου Jap Pads.

Βολτ δοκιμής 3,8.

Υγρό, κλώνος Castle Long, σχετικά "άγουρο" 2 ημερών (δεν άντεξα παραπάνω) :)) .



Πάμε...

                                           Phenomenon Zest                         IATTY
Kentucky Bourbon                          9,0*                                     8,5
Coconut Extra                                9,0*                                     8,0
Vanilla Bourbon                              8,0                                       9,0*
Vanillin                                           8,0                                       8,5*
Toasted Almond                             8,5*                                     8,0
Brown Sugar                                  8,0                                       9,0*
Acetyl Pyrazine                              5,0                                       5,0


Πρώτα από όλα.... δεν πάω να αποδείξω οτι ο ένας είναι καλύτερος και ο άλλος χειρότερος.
Μου αρέσουν και οι δύο το ίδιο.
Οι βαθμοί είναι ενδεικτικοί. Πάνω από εννέα δεν βάζω γενικώς. 8)
Προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Όλα όσα γράφω είναι μόνο η δική μου άποψη.

Και στους δύο ατμοποιητές ΟΛΕΣ οι γεύσεις ήταν παρούσες, εκτός από το AP που δεν το κατάλαβα σε κανέναν.

Στον ΙΑΤΤΥ το υγρό έδειξε πιο δεμένο γευστικά, ενώ οι γλυκές γεύσεις ήταν πιο έντονες. Μου έβγαλε έναν πιο "καπνικό" χαρακτήρα. Όμως για να καταλάβω την κάθε γεύση ξεχωριστά έκανα σε κάποια από αυτά ίσως 1 ακόμη τζούρα παραπάνω. Είχε έναν ελάχιστα "μουντό" χαρακτήρα το υγρό. Αυτό γιατί δίνει έμφαση στα αρώματα που στρογγυλεύουν τη γεύση. Οι βανίλιες και η ζάχαρη έκαναν αισθητή την παρουσία τους.

Στον Zest, τα αρώματα που έχουν "κορυφές" κυριάρχησαν, ενώ δίνει πιο κρυστάλλινο χαρακτήρα στο σύνολο. Δεν υπάρχει το "μουντό" του ΙΑΤΤΥ, ενώ το υγρό αποκτά πιο "παιχνιδιάρικο" χαρακτήρα.

Οι διαφορές είναι πιστέψτε με ελάχιστες!!!

Μετά από αυτό το VS δεν έχω να προσθέσω τίποτε πλέον στο νήμα.

Πλέον ΚΑΙ οι δύο ατμοποιητές μπαίνουν για εμένα στην πρώτη γραμμή και τους χαίρομαι το ίδιο, τον καθέναν για κάθε ελάχιστα διαφορετικό που προσφέρει.


Καλά ατμίσματα! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 31, 2015, 09:29 »
Ρε παιδιά όσοι τον έχουν ας βάλουν και καμία φωτό πως τους στηνουνε. Να μαθαίνουμε και τίποτα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias