vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 9 χρήστες
ipomonias, dkostas, giorgos1999, grag, Lazy Dog, Yakinthos, Aoratix, kurtz, Sergios

Twitter

Η.Τ. : Επικίνδυνο και υπεύθυνο για την ανάπτυξη ασθενειών του πνεύμονα.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Παντα ειμαι επιφυλακτικος με καθε ερευνα ειτε θετικη για εμας ειτε αρνητικη..
Αλλα το συγκεκριμενο αρθρο αποτελει αλλη μια αποδειξη της ηλιθιας δημοσιογραφιας και του τι κανουν για ενα κλικ.
Πραγματικα θλιβερο απο καθε αποψη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Ε, στο Πρώτο Θέμα δημοσιεύτηκε. Τί περίμενες;  :laugh1:

Σωστό :thumpup:  Αν και παρόμοιες δημοσιεύσεις δεν αποτελούν αποκλειστικό προνόμιο του Πρώτου Θέματος.
Βέβαια αναπαράγονται συνήθως με συγκεκριμένο τρόπο και δημιουργούν εντυπώσεις 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
....είπαμε κι αλλού... όσο ο έτερος μάπας και πρώην έταίρος του κομιστή θα μπλέκεται (και εμπορικά?) με τις συσκευές ατμίσματος,
τόσο το Πρώτο Ψέμα θα κατακεραυνώνει με ότι Μ@λ@κ|α του κατέβει το άτμισμα....


οταν ορθωνεις αναστημα θα προσπαθησουν να σου το κοψουν....................θα υπαρξουν και αλλα τετοια αρθρα :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Οτι μ@λ@κια θέλει ο κάθε παπάρας λέει! Ήμαρτον πιά... Σέβομαι βαθιά το δημοσιογραφικό έργο για την προσφορά του, αλλά μερικοί απο αυτούς είναι για κλωτσιές!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Κουραστικά πραγματικά κάθε μέρα να ακούω αυτό είναι καρκινογόνο και σου μαζεύει υγρό στον πνεύμονα.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ένα από τα πράγματα που σου δίνει να καταλάβεις πότε έχεις υπερβάλει και το μπουχτίζεις. 
Ο καπνος ήταν ύπουλος γιατί στα έκαιγε όλα με μιας. Αν με το τσιγάρο έκανα 1000 παφ την μέρα , τωρα κανω 300 και ελατώνω.
Τρομερή εφεύρεση που και να ισχύουν οι βλακείες τις κάθε φυλάδας και του κάθε βλάκα αρθρογράφου, εγώ το προτιμώ σε κάθε περίπτωση. Η σωτηρία είναι πολύ κοντά στην περίπτωση μου και θέλω να μοιάσω στον pappous.

Mη χαλάτε την ζαχαρένια σας και το ψηφιακό σας μελάνι (e-spy) σε απαντήσεις ανάμεσα σε ρομποτικές ip.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
:laugh_cool_jump:
Οι κίνδυνοι αυτοί είναι οι εξής:

1. Δηλητηρίαση από κατάποση νικοτινούχων υγρών


Θέλετε να μου πείτε ότι δεν πίνετε από τα μπουκαλάκια σας; Εγώ πίνω τουλάχιστον ένα πεντάμελο το πρωί όταν ξυπνάω.
On the rocks όμως τώρα το καλοκαίρι γιατί σκέτο δεν πίνεται. Πίνεις ζεστή μπύρα; Ε, το ίδιο!

2. Δερματικές αντιδράσεις λόγω της επαφής του δέρματος με το υγρό που περιέχει νικοτίνη και άλλα ερεθιστικά για το δέρμα


Ότι περισσεύει από την παραπάνω κατάποση, ανοίγω το μπουκαλάκι με ένα ψαλίδι και αρχίζω να αλείφομαι.
Όσο ανεβαίνει η συγκέντρωση σε mg, ανεβαίνει και ο δείκτης προστασίας από τον ήλιο. UV/UB protection

3. Κίνδυνοι που σχετίζονται με την ανάμειξη υγρών από τον χρήστη και


Το ζω επικίνδυνα και ανακατεύω μόνος μου υγρά.
Φτιάχνω φραπέ που δεν είναι σφραγισμένος.

4. Κίνδυνοι που οφείλονται στη χρήση μη δοκιμασμένων συνδυασμών υγρών και συσκευών ή υλικού προσαρμοσμένου στις ανάγκες του χρήστη.


Ατμίζω μια καινούργια γεύση, παστίτσιο με καρπούζι.
Μπόμπα. Τζούρα και έφυγες.

------------------
Αν έχετε κανά κονέ βοηθήστε με παρακαλώ, ψάχνω εκδότη να με δημοσιεύσει.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Μου το διάβασε η κοπέλα μου τώρα στην παραλία. Ακόμα και αυτή τσαντιζεται που δεν ατμιζει! 
Υπάρχει τέτοια έρευνα του Harvard? Και αν ναι, που είναι;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Είναι κανόνας σ' αυτά τα άρθρα να μην  αναφέρεται ποτέ η έρευνα (ως σύνδεσμος-link παραπομπής εννοώ).
Μερικές φορές που βρήκαμε την έρευνα, έλεγε ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που ανέφεραν τα άρθρα.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Από αυτή είναι το άρθρο. Αν δεις στο υποσέλιδο κάθε σελίδας αναφέρουν και καλά "πηγές". Ακόμα και τις νικοτίνες της  TotalyWicked  :laugh1:
Χάρβαρντ δεν είδα πουθενά όμως
Ειναι η εκθεση της ευρωπαικης επιτροπης στο ευρωπαικο κοινοβουλιο και το συμβουλιο που αφορα το τι θεωρουν πιθανους κινδυνους για τη δημοσια υγεια απο τη χρηση ΗΤ. Ειναι στην ουσια μερος της TPD αφου στο αρθρο 20 αυτης, αναφερεται η αναγκη υπαρξης μιας τετοιας εκθεσης. Λιγο παλαια η εκθεση δε λεει και τιποτε καινουριο, σχετικο αρθρο εδω.

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Σαν ατμιστής σκέφτομαι άρα υπάρχω.
Παραθέτω λοιπόν μια σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου πριν περάσει η σφαίρα από αυτά που ακούω και διαβάζω σε δήθεν "έρευνες".
Σαν κοινότητα πλέον δεν θα ήταν μια καλή κίνηση να αποστείλουμε επιστολή διαμαρτυρίας στον πανελλήνιο σύνδεσμο δημοσιογραφίας-ειδησεογραφίας και να εκφράσουμε τη δυσαρέσκειά μας;
Να την εκφράσουμε με αποδείξεις πως γίνονται δημοσιεύσεις για αποτελέσματα ερευνών οι οποίες δεν παραθέτονται και επιπλέον τα αποτελέσματά του είτε δεν έχουν καμία σχέση με το άτμισμα είτε διαστρεβλόνονται κατά το δοκούν του εκάστοτε δημοσιογραφίσκου.
Μια σκέψη ήταν και την παρέθεσα προς συζήτηση πριν περάσει και εξαφανιστεί. :D

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Λάκη διαφωνώ.
Ο κ.Φαρσαλινός ήταν σαφής στην συνέντευξη τύπου. (το βασικότερο)

Να στείλεις διαμαρτυρία ως προς τι;
Δικιές τους οι εφημερίδες/site/whatever

μπορούν να γράψουν με όσο μεγάλα γράμματα θέλουν από το πιο αυτονόητο εώς την μεγαλύτερη ηλιθιότητα.
Γενικότερα, θα παίξεις και θα χάσεις
καθώς είναι γνωστό ότι η αλήθεια είναι απλώς ζήτημα προοπτικής.


Απλώς ας έχουμε την ελπίδα ότι όποιος ασχολείται τώρα με το άτμισμα και βλέπει τι γίνεται, ... ,
την επόμενη φορά που θα διαβάσει το άρθρο στα νέα Κοντορολαχούλας περί global warming etc etc
θα είναι λίγο πιο υποψιασμένος
και αυτό θα το επεκτείνει σε οτιδήποτε διαβάζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2016, 15:49 από Antonio_de_la_Svouras »

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Άφησα κι εγώ ένα σχόλιο στο ανάΘΕΜΑ τους.
Και σιγά μην μου το εγκρίνουν  :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
"Αίμα και σπέρμα. Μάλλον στο πρώτο αποσκοπεί το "άρθρο" σας αλλά η μέθοδος που χρησιμοποιείτε έχει σχεδόν πάντα σαν αποτέλεσμα το δεύτερο..."

Αυτό έγραψα στο σχόλιο. Σιγά μην το αφήσουν... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Κύριε Σέρλοκ....! Με κάνετε και κοκκινίζω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364