vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, pirate

Twitter

Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Αφου πιουμε την μπυρα φυσικα. :)) :)) :))
Δεν μου κοψε τις προηγουμενες φορες οτι μπορει να χρησιμευουν.Ειναι οι μπυρες των 250ml περιπου που εχουν στα lidl.Που ανοιγεις το καπακι με το χερι.

Τελειο αποθηκευτικο μεσο. :thumpup:



Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 28, 2012, 07:48 »
Για καπάκι τι θα βάλεις ? έχει πώμα που κλείνει γιατί αν έχει να αρχίσουμε τη κατανάλωση  :D

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 28, 2012, 07:54 »
Είναι βιδωτο καπάκι!
Φαντάζομαι ο φίλος θα λέει τις finkbrau!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 28, 2012, 10:56 »
Nαι οι finkbrau ειναι.Δενε ιναι ακριβως βιδωτο το καπακι αλλα αλλα μπορουμε να βαλουμε φελο.

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:04 »
Αν κάνεις τόση μεγάλη κατανάλωση σε εύλογο χρονικό διάστημα ή σε βοηθάνε κι άλλοι στο σπίτι , 250ml ! ,τότε εντάξει
Αλλιώς αν το κρατήσεις 2-3 μήνες εκεί μέσα θα οξειδωθεί από τον αέρα και θα χαλάσει
Οπότε θες μπουκαλάκια ανάλογης κατανάλωσης   

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:12 »
για καμια βαση ισως καπως να ειναι πρακτικο.. ειναι οντως χαωδη τα 250ml, ακομη για τα σχεδον 10 που μπορει να αγγιξω ως καταναλωση σε μεγαλα κεφια  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:16 »
Να έχετε υπόψιν σας ότι -γενικά, όχι μόνο για e-liquids - για υγρά που δεν είναι για κατανάλωση/πόση, καλό είναι ν'αποφεύγονται οι φιάλες που προέρχονται από κάθε είδους ποτό.
Μπορεί από λάθος, κάποιος που δε γνωρίζει το περιεχόμενο που έχουμε προσθέσει, να πέσει στην "παγίδα της συσκευασίας" και να κατεβάσει καμιά γερή γουλιά από αυτό !!! (ιδιαίτερα αν υπάρχει και το αρχικό πώμα της φιάλης, η σύγχυση είναι πολύ εύκολο να συμβεί.)

Πάντα να αφαιρείτε την ετικέτα με τη φίρμα του ποτού και ακόμη καλύτερα, να βάζετε επισήμανση που θα είναι εύκολα αναγνωρίσιμη π.χ. από παιδιά που μπορεί να πέσει έστω κατά τύχη στα χέρια τους. (π.χ. κόκκινο Χ ή νεκροκεφαλή)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:24 »
Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: Μερικά "αυτονόητα" δεν είναι για να τα προσπερνάμε τελικά!!!!!

Edit: Κάποτε ήπια ΟΥΖΟ για νερό από κανονικό μπουκάλι νερού κ ήμουν άρρωστη για μια εβδομάδα!!!!!!!  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:39 »
χεχεχε..........

Και να ησουνα η μονη που το εχεις κανει!!! :))

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 28, 2012, 11:59 »
Edit: Κάποτε ήπια ΟΥΖΟ για νερό από κανονικό μπουκάλι νερού κ ήμουν άρρωστη για μια εβδομάδα!!!!!!!  :yes: :yes: :yes:

αυτό λες εσύ, ή ότι ο 14άχρονος αδελφός μου πήρε ένα μπουκάλι αυρα και ήπιε 4 μεγάλες γουλιές(αφού δίψαγε τόσο πολύ)  πριν καταλάβει ότι αυτό το πράγμα δεν είναι νερό και καίει απίστευτα..
μετά έμαθε ότι ήταν ρακί ΑΑ ποιότητας που μου είχαν φέρει από την Κρήτη!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

περιττό να σας πω ότι έκανε οχτάρια όλη μέρα και ήταν τέζα στο κρεβάτι για μια μέρα ακόμα!!!!  :lotpot: :lotpot: :lotpot:


Στο θέμα μας τώρα, δεν νομίζω ότι τα μπουκαλάκια της μπύρας είναι ότι καλύτερο..
στο φαρμακείο τα μπουκαλάκια των 250ml έχουν το πολύ 1 με 1,5 ευρώ...
αξίζει να το ρισκάρουμε???

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 28, 2012, 12:04 »
Και όταν έρθει ο κυρ Θάνος μεθυσμένος και πιει καμιά περίεργη μπιρήτσα τότε θα τραγουδάτε όλοι μαζί [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W7rmhyNSxoY[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 28, 2012, 12:06 »
Ωραίες η Finkbrau σαν μπύρες (παγώνουν και γρήγορα) αλλά δεν νομίζω να βολεύει η αποθήκευση βάσεων ή υγρών σε αυτές, αφού όταν πρέπει να μεταγγίσεις υγρό σε ατμοποιητή ή τανκ μία ποσότητα θα διαφεύγει λόγω του χείλους του μπουκαλιού.
Χρειάζεται πώμα με μύτη έγχυσης, όπως τα πλαστικά μπουκαλάκια.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 28, 2012, 12:07 »
...
Στο θέμα μας τώρα, δεν νομίζω ότι τα μπουκαλάκια της μπύρας είναι ότι καλύτερο..
στο φαρμακείο τα μπουκαλάκια των 250ml έχουν το πολύ 1 με 1,5 ευρώ...
αξίζει να το ρισκάρουμε???

κι αυτο το λες εσυ στο 666ο μηνυμα σου;  ;D

του φαρμακειου ειναι πλαστικα, δεν ειναι κακη ιδεα το γυαλινο, αρκει να γινει με προσοχη..


οσο για την ιστορια με το ρακι, εχω παθει ακριβως το ιδιο κατακαλοκαιρο εχοντας γυρισει απο ξυδια, αποκοιμωμενος και ξυπνωντας για να πιω κρυο νερο και να στανιαρω.. (στην περιπτωση μου το μπουκαλι περιειχε καθαρο οινοπνευμα)  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 28, 2012, 12:12 »

κι αυτο το λες εσυ στο 666ο μηνυμα σου;  ;D

του φαρμακειου ειναι πλαστικα, δεν ειναι κακη ιδεα το γυαλινο, αρκει να γινει με προσοχη..


οσο για την ιστορια με το ρακι, εχω παθει ακριβως το ιδιο κατακαλοκαιρο εχοντας γυρισει απο ξυδια, αποκοιμωμενος και ξυπνωντας για να πιω κρυο νερο και να στανιαρω.. (στην περιπτωση μου το μπουκαλι περιειχε καθαρο οινοπνευμα)  :wall: :wall: :wall:

και ένα offtopic μνμ για να ξεφύγω από 666ο  μήνυμα!!  :tongue_smilie:

εσύ δεν είσαι όμως 14 χρονών!!!!!

αλλά τα αποτελέσματα σίγουρα θα ήταν τ ίδια αν σκεφτείς ότι ήπιες καθαρό οινόπνευμα!!!! :idiot1:    :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Αποθηκευση υγρων σε γυαλινο μπουκαλακι απο μπυρα.
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 28, 2012, 12:15 »
Αν δεν εχετε φτιαξει φραπε με τσικουδια δεν ξερετε... αλλη γευση...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix