vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos, giorgos1999

Twitter

Site για Generic IMR μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Site για Generic IMR μπαταρίες
« στις: Μαρτίου 28, 2012, 09:09 »
Λοιπόν επειδή όπως έχω πει επανειλημμένα (αλλά δεν είναι του παρόντος) είμαι κατά των AW μπαταριών λόγω της απίστευτης τιμής τους αλλά και διαθεσιμότητάς τους είπα να ανοίξω αυτό το thread.

Πρόσφατα λοιπόν έγινε μια ομαδική για IMR μπαταρίες (όχι AW) και τα παιδιά τις βρήκαν πολύ ικανοποιητικές εώς άριστες (πρώτες εντυπώσεις πάντα). Οπότε το έψαξα και εγώ λίγο παραπάνω και ορίστε τι βρήκα.

Υπάρχει λοιπόν το site που πήραν τα παιδιά που είναι αυτό:
http://www.powerwholesale.net/Wholesale-Discount-battery-imr-battery_c13.html#nogo

Όπως βλέπετε οι τιμές είναι πραγματικά ΧΩΜΑ. Σε σημείο που να λες ...απάτη είναι.Η εξήγηση για αυτό είναι ότι στις τιμές δεν είναι ενσωματωμένα τα μεταφορικά όπως στο ebay που σου λένε free shipping ή στο manafont..Οπότε το σύστημα έχει ως εξής. Παίρνεις ότι θέλεις και μετά σου στέλνει email και σε ενημερώνει για τα μεταφορικά όπου εκεί οι τιμές έρχονται στα ίσια αν όχι παραπάνω από όλα τα υπόλοιπα site.

Βρήκα λοιπόν εγώ και άλλο ένα site το οποίο όμως έχει και αυτό Generic (όχι AW) IMR μπαταρίες αλλά και free shipping  οπότε μπορείς να ξέρεις εκ των προτέρον το σύνολο χωρίς να κάνεις παραγγελεία.
http://www.bestinone.net/index.php?route=product/category&path=57_67

Δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά κάποιο από τα δύο ακόμα. Σίγουρα η επόμενη παραγγελία μου όμως θα είναι από εκεί.

Οπότε μέχρι τώρα θα λέτε...μα AW ..μα ποιότητα.. μα ασφάλεια...ε λοιπόν:
http://budgetlightforum.com/node/2581#comment-49954

Συγκρίσεις με AW. Ελάχιστα χάνουν οι generic σε απόδοση αν και σε ορισμένες περιπτώσεις μπορούν να κριθούν και καλύτερες από τις AW! (πχ οι 18650 μέχρι τα 3,6volt που έτσι κι αλλιώς μέχρι εκεί τις χρησιμοποιούμε).

Ψάξτε το λίγο και εσείς αν βρείτε κάτι ενδιαφέρον ...please post it.  ;D

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 28, 2012, 09:18 »
Και επίσης testάκι για τις λατρεμένες μου 18350..
http://budgetlightforum.com/node/2529#comment-43836

όπου απλά ξεφτυλίζουν τις AW στο value for money. Σχεδόν πανομοιότηπες.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 28, 2012, 09:22 »
 :thumpup:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 28, 2012, 09:29 »
Βρήκα λοιπόν εγώ και άλλο ένα site το οποίο όμως έχει και αυτό Generic (όχι AW) IMR μπαταρίες αλλά και free shipping  οπότε μπορείς να ξέρεις εκ των προτέρον το σύνολο χωρίς να κάνεις παραγγελεία.
http://www.bestinone.net/index.php?route=product/category&path=57_67
ΠΟλύ καλή κάβα  :thumpup: :thumpup: Θα κάνω κι εγώ παραγγελία (18500 και 18350)
Thanks

Σχετικά με τις AW, δεν έχεις δίκιο
Δεν μπορώ βέβαια να γνωρίζω μέσα στις μπαταρίες τι χημικά βάζουν, από τη χρήση όμως κατασκευαστικά οι AW είναι πολύ πιο ποιοτικές από οποιεσδήποτε ****fire. Οι φτηνές κινεζούλες χαράζονται πολύ εύκολα στους πόλους από τα ελατήρια, ξεφτίζουν τα πλαστικά τους μέσα σε 1 μήνα, και γενικά σε κάτι τέτοιες λεπτομέρειες είναι πιο μπροστά. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτές οι λεπτομέρειες αρκούν σε κάποιον για να επιβαρυνθεί τόσο πολύ στην τιμή, κι εγώ πάντως μια φορά αγόρασα AW και δε νομίζω να ξαναγοράσω γιατί όντως δεν είναι για καθημερινές αγορές. Γεγονός πάντως είναι οτι εγώ έχω πετάξει 4 φτηνές μπαταρίες επειδή ξεφλούδισαν τα πλαστικά τους, και ας ήταν τα στοιχεία τους ακόμα ζωντανά, σε σημείο που τελικά μπορεί και να συνέφερε αν είχα πάρει από την αρχή AW
 
ΜΗν ξεχνάς επίσης οτι την καλή μπαταρία, την κάνει ο καλός φορτιστής. Αν δεν έχεις καλό φορτιστή, και οι AW θα παίζουν όπως μια φτηνιάρικη  >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2012, 09:47 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος JimKa

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 28, 2012, 09:42 »
Παντα ψαγμενος...

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 28, 2012, 22:27 »
ΠΟλύ καλή κάβα  :thumpup: :thumpup: Θα κάνω κι εγώ παραγγελία (18500 και 18350)
Thanks

Σχετικά με τις AW, δεν έχεις δίκιο
Δεν μπορώ βέβαια να γνωρίζω μέσα στις μπαταρίες τι χημικά βάζουν, από τη χρήση όμως κατασκευαστικά οι AW είναι πολύ πιο ποιοτικές από οποιεσδήποτε ****fire. Οι φτηνές κινεζούλες χαράζονται πολύ εύκολα στους πόλους από τα ελατήρια, ξεφτίζουν τα πλαστικά τους μέσα σε 1 μήνα, και γενικά σε κάτι τέτοιες λεπτομέρειες είναι πιο μπροστά. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτές οι λεπτομέρειες αρκούν σε κάποιον για να επιβαρυνθεί τόσο πολύ στην τιμή, κι εγώ πάντως μια φορά αγόρασα AW και δε νομίζω να ξαναγοράσω γιατί όντως δεν είναι για καθημερινές αγορές. Γεγονός πάντως είναι οτι εγώ έχω πετάξει 4 φτηνές μπαταρίες επειδή ξεφλούδισαν τα πλαστικά τους, και ας ήταν τα στοιχεία τους ακόμα ζωντανά, σε σημείο που τελικά μπορεί και να συνέφερε αν είχα πάρει από την αρχή AW
 
ΜΗν ξεχνάς επίσης οτι την καλή μπαταρία, την κάνει ο καλός φορτιστής. Αν δεν έχεις καλό φορτιστή, και οι AW θα παίζουν όπως μια φτηνιάρικη  >:(
πολυ σωστα τα λες απο την αρχη ομως σχεδον ειχα aw imr δεν μετανιωσα πλεον εχω 6 τεμ.ολες δουλευουν ρολοι αξιζουν.αλλα συγουρα οι οικονομια κ τα λεφτα παιζουν σημαντικο ρολο.οτι πληρωνεις περνεις.

Αποσυνδεδεμένος chgentso

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 28, 2012, 22:44 »
Και επίσης testάκι για τις λατρεμένες μου 18350..
http://budgetlightforum.com/node/2529#comment-43836

όπου απλά ξεφτυλίζουν τις AW στο value for money. Σχεδόν πανομοιότηπες.

Το τέστ άλλο μου φαίνεται ότι δείχνει... Στα 3Α οι AW φαίνεται να πέφτουν στα 3.6V στα 0.2Ah ενώ οι άλλες στα 0.06Ah. Αυτό σημαίνει 4.1 λεπτά στις AW και 1.2 λεπτά στις άλλες και δε μου φαίνεται καν συγκρίσιμο, πόσο μάλλον πανομοιότυπο. Εκτός και έβλεπα λάθος γράφημα οπότε γράψε λάθος.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:17 »
ότι πληρώσεις παίρνεις σε αυτή τη ζωή.. ακόμη και στις γυναίκες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:26 »
Τις AW τις αγοράζουμε λόγω των υψηλών τιμών εκφόρτισης που καταφέρνουν! Για καμμια generic ομως δεν εχουμε πληροφόρηση! Σε κουβέντα με την κινεζα της συγκεκριμενης ομαδικής, σε απάντηση στο  "πόσα C ειναι οι μπαταρίες σας?" η απάντηση ήταν : "Με πόσα θέλετε? Σας τις φτιάχνουμε"
Μπορει οντως να μπορει και να ειναι τόσο εύκολο, αλλα μπορεί και όχι! Ας κρατήσουμε μια πισινή. Σε βλάβη δυστυχώς θα φανεί το ποιός εχει δίκιο, και ας ελπίσουμε να μην το ανακαλύψει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Tigris

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari v2 blue
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:41 »
 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:55 »
Τις AW τις αγοράζουμε λόγω των υψηλών τιμών εκφόρτισης που καταφέρνουν! Για καμμια generic ομως δεν εχουμε πληροφόρηση! Σε κουβέντα με την κινεζα της συγκεκριμενης ομαδικής, σε απάντηση στο  "πόσα C ειναι οι μπαταρίες σας?" η απάντηση ήταν : "Με πόσα θέλετε? Σας τις φτιάχνουμε"
Μπορει οντως να μπορει και να ειναι τόσο εύκολο, αλλα μπορεί και όχι! Ας κρατήσουμε μια πισινή. Σε βλάβη δυστυχώς θα φανεί το ποιός εχει δίκιο, και ας ελπίσουμε να μην το ανακαλύψει κανεις.


εάν ήταν τόσο εύκολο απλά θα το φτιάχνανε και θα το μαθαίναμε πίστεψέ με πολύ εύκολα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:56 »
Τις AW τις αγοράζουμε λόγω των υψηλών τιμών εκφόρτισης που καταφέρνουν! Για καμμια generic ομως δεν εχουμε πληροφόρηση! Σε κουβέντα με την κινεζα της συγκεκριμενης ομαδικής, σε απάντηση στο  "πόσα C ειναι οι μπαταρίες σας?" η απάντηση ήταν : "Με πόσα θέλετε? Σας τις φτιάχνουμε"
Μπορει οντως να μπορει και να ειναι τόσο εύκολο, αλλα μπορεί και όχι! Ας κρατήσουμε μια πισινή. Σε βλάβη δυστυχώς θα φανεί το ποιός εχει δίκιο, και ας ελπίσουμε να μην το ανακαλύψει κανεις.

Σε μένα προσωπικά ποτέ δεν είπε κάτι τέτοιο η κινέζα.Δε ξέρω πως κυκλοφόρησε αυτή η πληροφορία.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:07 »
σε απάντηση στο  "πόσα C ειναι οι μπαταρίες σας?" η απάντηση ήταν : "Με πόσα θέλετε? Σας τις φτιάχνουμε"
Οντως ισχυει αυτο παιδια...1000%

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:11 »
μήπως εννοούσε σηματοδοτούμε οτι θέλετε? :laugh1: :laugh1:
παραγωγοί ειναι η εμπορεοι ? ποιός να ξέρει?



Αποσυνδεδεμένος stoum

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Lavatube, Lavatube mini Regenesis, Atmos Labs DIY
Απ: Site για Generic IMR μπαταρίες
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:24 »
Εχω ενα ζευγαρι AW imr 18650 το οποιο μου κοστισε 25 ευρω απο liberty flights, πριν κανουν τα παιδια την ομαδικη των μπαταριων IMR, διαβαζοντας πολυ καλα σχολια περι αυτων απο συνφορουμιτες. 
Τις φορτιζω με τον "μαμα" φορτιστη του lava, τις αντικαθιστω στα 3,6v και τις συγκρινω με τις 18650 που περιειχε το πακετο αγορας του lava.
Κατα την αντιληψη μου αισθητη διαφορα στην εκφορτιση δεν υπαρχει και αν υπαρχει καποια ειναι μικρη και δεν την παρατηρω, να σημειωσω πως του πακετου προκειται για μπαταριες του σωρου...
Αφηνω μια "πισινη" για οταν θα παρω καλο φορτιστη αν θα εμφανιστουν διαφορες υπερ των AW, εως τοτε, νομιζω πολλα λεφτα για το "τιποτε".   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12