vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 7 χρήστες
ΤΖΙΒΑΣ35, Ribot, kurtz, dkostas, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Μπαταριες ο δησιος...

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:22 »
Εγώ προσωπικά έχω κάνει ένα μεγάλο χ στον δησιο έχω τσακωθεί επανιλιμενος για πολλούς και διαφόρους λόγους
κλασική περίπτωση καταστήματος με άποψη του στιλ ότι  δεν  φέρνω εγώ δεν είναι και καλό μην το παίρνετε και στη τελική δεν κάνει διάφορα ότι έχει το βρίσκω τουλάχιστον στη μίση τιμή στο dealxtreme Επίσης είχε φέρει ένα φορτιστή κάποτε για φακούς cree led με τάση 3,7 και το δίνε πακέτο με 3βολτες μπαταρίες με αποτέλεσμα να μην το προσέξω και να καταστρέψω της μπαταριές μου η μια μάλιστα έβγαλε κι κάτι υγρά, πήγανε όλα στα σκουπίδια. Δεν ξέρω αν είναι ο παλιότερος αλά σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:27 »
Εγώ προσωπικά έχω κάνει ένα μεγάλο χ στον δησιο έχω τσακωθεί επανιλιμενος για πολλούς και διαφόρους λόγους
κλασική περίπτωση καταστήματος με άποψη του στιλ ότι  δεν  φέρνω εγώ δεν είναι και καλό μην το παίρνετε και στη τελική δεν κάνει διάφορα ότι έχει το βρίσκω τουλάχιστον στη μίση τιμή στο dealxtreme Επίσης είχε φέρει ένα φορτιστή κάποτε για φακούς cree led με τάση 3,7 και το δίνε πακέτο με 3βολτες μπαταρίες με αποτέλεσμα να μην το προσέξω και να καταστρέψω της μπαταριές μου η μια μάλιστα έβγαλε κι κάτι υγρά, πήγανε όλα στα σκουπίδια. Δεν ξέρω αν είναι ο παλιότερος αλά σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος


Χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι να ομολογουν προβληματα με τα καταστηματα του εμποριου και σιγουρα τα παιρνω πολυ σοβαρα υποψιν τις εμπηριες σου φιλε μου :thumpup: :thumpup:,καλο να λεγονται ασχετως γνωμης δικιας μου,βεβαια δεν μου εχει συνβει εμενα τετοιο παραμοιο σκηνικο ακομα και μακαρι να μην μου τυχει σαν πελατης του που ειμαι...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:30 »
Πως βγάλατε ότι από έξω στοιχίσει ακριβότερα, δεν μπορώ να καταλάβω...

Το πακετάκι των 2 ultrafire 18350 1200mah στοιχίζει 6.3 ευρώ με τα έξοδα αποστολής από ebay...
Ο διπλός φορτιστής ultrafire 5.20 ευρώ με επίσης δωρεάν έξοδα αποστολής...

Σύνολο 11.5 ευρώ από ebay...


Επίσης υπάρχει και πακετάκι φορτιστής (μονός όμως) και 2 μπαταρίες 18650 στα 5 ευρώ με δωρεάν έξοδα αποστολής...!


Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:35 »
Πως βγάλατε ότι από έξω στοιχίσει ακριβότερα, δεν μπορώ να καταλάβω...

Το πακετάκι των 2 ultrafire 18350 1200mah στοιχίζει 6.3 ευρώ με τα έξοδα αποστολής από ebay...
Ο διπλός φορτιστής ultrafire 5.20 ευρώ με επίσης δωρεάν έξοδα αποστολής...

Σύνολο 11.5 ευρώ από ebay...


Επίσης υπάρχει και πακετάκι φορτιστής (μονός όμως) και 2 μπαταρίες 18650 στα 5 ευρώ με δωρεάν έξοδα αποστολής...!



Σιγουρα απ'εξω ειναι ακομα ποιο φθηνα :thumpup: :thumpup:,υπαρχει ομως ενα μεγαλο αλλα οπως βλεπεις φιλε μου στα προιγουμενα ποστ,υπαρχουν γνωμες πολλες και καλο ειναι αυτο αλλα νομιζω πως εισαι λιγο εκτος θεματος και με συνχωρεις που στο λεω...

Αποσυνδεδεμένος thio papa

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:37 »
Γεια σας,καλώς σας βρήκα

20 μερες παράδοση δωρεάν μεταφορικά

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-18350-3-7v-1200mah-batteries-pair-50485

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:41 »
Χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι να ομολογουν προβληματα με τα καταστηματα του εμποριου και σιγουρα τα παιρνω πολυ σοβαρα υποψιν τις εμπηριες σου φιλε μου :thumpup: :thumpup:,καλο να λεγονται ασχετως γνωμης δικιας μου,βεβαια δεν μου εχει συνβει εμενα τετοιο παραμοιο σκηνικο ακομα και μακαρι να μην μου τυχει σαν πελατης του που ειμαι...
Αυτες της εμπειριες ειχα και το θεωρισα καλο να το πω οσο για  σχόλιο  στο avatar σου μια που ετιχε και το ειδα καλιτερα να το κανεις καπως ετσι '' χερι που το φοβαμε βρισκω τροπο να το κοψω '' Ισος σε βοηθισει παραπανω απο το να το φιλισεις

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:48 »
Όσο περνάει ο καιρός και "ωριμάζει" η αγορά του η.τ. ελπίζω ότι θα δούμε και μεγαλύτερη ποικιλία-διαθεσιμότητα-ποιότητα και καλύτερες τιμές.
Τις τιμές του Δήσιου ήδη τις βρισκεις και αλλού σε ελληνικά μαγαζιά, όπως http://www.zerobacco.gr/el/content/ultrafire-18350-1200mah-37v

Ως προς το θέμα της αντιμετώπισης των πωλητών του Δήσιου σε "περίεργες" μπαταρίες, όπως αυτές που ζητάμε εμείς, είναι, όπως γράφτηκε και παραπάνω "ό,τι δεν φέρνω εγώ, δεν αξίζει και καλύτερα να μην το πάρεις καθόλου".

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:52 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Φιλε μου ειναι μια απλη προταση και μαλιστα την ειχα ακουσει απο την γιαγια μου την συχωρεμενη οπου την αγαπουσα πολυ και μολις την βλεπω μου την θυμηζει...

Τωρα οσο για την εμπηρεια σου εσυ αγορασες φορτιστη εβγαλαν υγρα η μπαταριες και τα πεταξες ολα,εγω θα εφερνα τα υγρα και τον φορτιστη στο κεφαλι του δησιου και ας ειχε τελιωσει η εγγυηση...
Θελω να γνωριζεις πως μιλαω εντελως φιλικα και καλοπροαιρετα χωρις να υπαρχει παρεξηγηση γιατι μου θυμησες την γιαγια μου :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:55 »
μην ξεχνάμε οτι τα περι αποφορτισης, τιμών C κλπ, που πολλοί απο μάς χωρίς να είμαστε ηλεκτρονικοί, πλέον ξέρουμε, δεν τα ξερουν ούτε ορισμένοι ηλεκτρονικοί.
Οπότε δεν θα πρεπε να εχουμε και την απαίτηση να τα ξέρει ενας απλός πωλητής ενός καταστήματος.
Αλλα θα έπρεπε να έχουμε την απαίτηση, (μιας και οι μπαταρίες μπορέι να βρεθούν στον οισοφάγο μας) οταν ο πωλητής ΔΕΝ ξερει, να το λεει ευθέως και ευθαρσώς, και να μην πηγαίνει να σε βγαλει στόκο, ή όλον τον ανταγωνισμό του.
Προτείνω τρομοκρατία πωλητών.
"Ειναι οκ η μπαταρία αυτή, η θα μου σκασει στα μούτρα αν παω να τραβήξω 3 Αμπερ?"
Αν με μερικές επιλεγμένες ερωτήσεις δείξουμε οτι ξερουμε το αντικείμενο, θα δούμε και αν ο πωλητής το ξερει επίσης!

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:59 »
μην ξεχνάμε οτι τα περι αποφορτισης, τιμών C κλπ, που πολλοί απο μάς χωρίς να είμαστε ηλεκτρονικοί, πλέον ξέρουμε, δεν τα ξερουν ούτε ορισμένοι ηλεκτρονικοί.
Οπότε δεν θα πρεπε να εχουμε και την απαίτηση να τα ξέρει ενας απλός πωλητής ενός καταστήματος.
Αλλα θα έπρεπε να έχουμε την απαίτηση, (μιας και οι μπαταρίες μπορέι να βρεθούν στον οισοφάγο μας) οταν ο πωλητής ΔΕΝ ξερει, να το λεει ευθέως και ευθαρσώς, και να μην πηγαίνει να σε βγαλει στόκο, ή όλον τον ανταγωνισμό του.
Προτείνω τρομοκρατία πωλητών.
"Ειναι οκ η μπαταρία αυτή, η θα μου σκασει στα μούτρα αν παω να τραβήξω 3 Αμπερ?"
Αν με μερικές επιλεγμένες ερωτήσεις δείξουμε οτι ξερουμε το αντικείμενο, θα δούμε και αν ο πωλητής το ξερει επίσης!

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Εγω που ειμαι ασχετος τι λεω...? :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Εχεις δικιο ομως,αν σε δει ασχετο ο δησιος οπως εμενα θα μου πουν τα χειροτερα...Ελλας το μεγαλειο σου

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:00 »
μην ξεχνάμε οτι τα περι αποφορτισης, τιμών C κλπ, που πολλοί απο μάς χωρίς να είμαστε ηλεκτρονικοί, πλέον ξέρουμε, δεν τα ξερουν ούτε ορισμένοι ηλεκτρονικοί.
Οπότε δεν θα πρεπε να εχουμε και την απαίτηση να τα ξέρει ενας απλός πωλητής ενός καταστήματος.
Αλλα θα έπρεπε να έχουμε την απαίτηση, (μιας και οι μπαταρίες μπορέι να βρεθούν στον οισοφάγο μας) οταν ο πωλητής ΔΕΝ ξερει, να το λεει ευθέως και ευθαρσώς, και να μην πηγαίνει να σε βγαλει στόκο, ή όλον τον ανταγωνισμό του.
Προτείνω τρομοκρατία πωλητών.
"Ειναι οκ η μπαταρία αυτή, η θα μου σκασει στα μούτρα αν παω να τραβήξω 3 Αμπερ?"
Αν με μερικές επιλεγμένες ερωτήσεις δείξουμε οτι ξερουμε το αντικείμενο, θα δούμε και αν ο πωλητής το ξερει επίσης!
Alex :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: δεν δεχομαι απο κανενα να πουλαει κατι που να μην το γνωριζει επισης ο τιπος που τσακωθικα υποτιθετε ειταν ο ιδιος ο δησιος

Αποσυνδεδεμένος thio papa

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:01 »
Όσο περνάει ο καιρός και "ωριμάζει" η αγορά του η.τ. ελπίζω ότι θα δούμε και μεγαλύτερη ποικιλία-διαθεσιμότητα-ποιότητα και καλύτερες τιμές.
Τις τιμές του Δήσιου ήδη τις βρισκεις και αλλού σε ελληνικά μαγαζιά, όπως http://www.zerobacco.gr/el/content/ultrafire-18350-1200mah-37v

Αμάν βρε παιδια!!!! 8ευρω Ελλάδα +τα μεταφορικά
απο κίνα 2.40 ευρω με πληρωμένα μεταφορικά!!!!!!

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-18350-3-7v-1200mah-batteries-pair-50485

κάτι δεν πάει καλά

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:04 »
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Φιλε μου ειναι μια απλη προταση και μαλιστα την ειχα ακουσει απο την γιαγια μου την συχωρεμενη οπου την αγαπουσα πολυ και μολις την βλεπω μου την θυμηζει...

Τωρα οσο για την εμπηρεια σου εσυ αγορασες φορτιστη εβγαλαν υγρα η μπαταριες και τα πεταξες ολα,εγω θα εφερνα τα υγρα και τον φορτιστη στο κεφαλι του δησιου και ας ειχε τελιωσει η εγγυηση...
Θελω να γνωριζεις πως μιλαω εντελως φιλικα και καλοπροαιρετα χωρις να υπαρχει παρεξηγηση γιατι μου θυμησες την γιαγια μου :( :( :( :(
Οπα sory  δεν ειθελα να σε προσβαλω φισικα και εγω φιλικα το λεω  απλα βαρεθικα ρε γαμοτο αυτη την παθητικη σταση που εχουμε ολοι μας σχετικα με αυτα που μας συμβενουν τη φραση αυτη την ελεγε και ο συχορεμενος ο πατερας μου και δυστιχος δεν ζει να δει τη περναμε

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Μπαταριες ο δησιος...
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:14 »
Οπα sory  δεν ειθελα να σε προσβαλω φισικα και εγω φιλικα το λεω  απλα βαρεθικα ρε γαμοτο αυτη την παθητικη σταση που εχουμε ολοι μας σχετικα με αυτα που μας συμβενουν τη φραση αυτη την ελεγε και ο συχορεμενος ο πατερας μου και δυστιχος δεν ζει να δει τη περναμε

Την φραση αυτη την ελεγε απο την σκλαβια την κατοχη της ελλαδας που ζησανε η δικοι μας τοτε,δεν με προσβαλλες απλα με εκανες ποιο ευχαριστημενο γιατι το να θημασαι καποιον που αγαπας ειναι οπως και εσυ φιλε μου για τον πατερα σου ειναι ευχαριστη λυπη και υπεριφανεια...

Όσο περνάει ο καιρός και "ωριμάζει" η αγορά του η.τ. ελπίζω ότι θα δούμε και μεγαλύτερη ποικιλία-διαθεσιμότητα-ποιότητα και καλύτερες τιμές.
Τις τιμές του Δήσιου ήδη τις βρισκεις και αλλού σε ελληνικά μαγαζιά, όπως http://www.zerobacco.gr/el/content/ultrafire-18350-1200mah-37v

Αμάν βρε παιδια!!!! 8ευρω Ελλάδα +τα μεταφορικά
απο κίνα 2.40 ευρω με πληρωμένα μεταφορικά!!!!!!

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-18350-3-7v-1200mah-batteries-pair-50485

κάτι δεν πάει καλά

Ο δησιος εχει καποιες τιμες που εχουν και αλλα καταστηματα στην ελλαδα αλλα οταν πηγαινω μου λενε αυτο που θελω ειναι σωστος για εμενα,ενα μικρο παραθυρακι στον λογο πως δεν εχω παει καποιους μηνες τωρα...
Την τελευταια φορα που ειχα παει ειχα παρει μια μπαταρια για ενα gps οπου την εβρησκα πολυ χαμηλοτερα απο την εργοστασιακη και ηταν πολυ καλη και ακομα αυτην εχω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8485 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12