vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Doubt, bloodlessz, Jorge, Milarepa, pngtszs1976, Harris

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #660 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:46 »
Αν ριξεις καλο δισβασμς και ξαναλεω καλο,θα σε γλυτωσει απο πολυ χρημα.εχω 1 βδομαδα που σαν νεος ατμιστης ρουφαω ολες τις πληροφοριες εδω καθως ειμαι με ανναρωτικη απο υη δουλεια και εχω χρονο.σε αυτο το διαστημα εχω ψωνισει 5-6 υγρα χωρις καν να τα εχω δοκιμασει απο κοντα και εχω ευστοχια 100%.απιστευτο!!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος ίριδα

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #661 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:51 »
Δυστυχώς είμαι αθήνα αλλά ευχαριστώ για την πρόταση!
Μη με μαλώσετε χοντρά, αλλά τι εννοούμε ωρίμανση ακριβώς?


Αν ριξεις καλο δισβασμς και ξαναλεω καλο,θα σε γλυτωσει απο πολυ χρημα.εχω 1 βδομαδα που σαν νεος ατμιστης ρουφαω ολες τις πληροφοριες εδω καθως ειμαι με ανναρωτικη απο υη δουλεια και εχω χρονο.σε αυτο το διαστημα εχω ψωνισει 5-6 υγρα χωρις καν να τα εχω δοκιμασει απο κοντα και εχω ευστοχια 100%.απιστευτο!!!!


Mobile klaz speaking...



κώστα έχω κάνει πολλές προσπάθειες να καταλάβω από το διάβασμα των θεμάτων εδώ τι παίζει με τα υγρά (pg, vg, βάσεις, ωρίμανση , καπνικά - τσιγαρίσια κλπ κλπ κλπ ) το θέμα είναι να βρω και τι μου ταιριάζει! Να βρω καποιο να με τραβάει .. Anyway, θα τα βολέψω!  :)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #662 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:54 »
Θα βρεις την ακρη αυτο ειναι δεδομενο.ξεκινα με ενα ζουμι και μια μπαταρια εξτρα στην τσαντα και ολα καλα.χαρηκα και παλι.


Mobile klaz speaking...


Ωριμανση ειναι να βρει τα σωστα του αρωματα το υγρο.πολλες φορες τα φρεσκα υγρα μπορει να θελουν εστω λιγο χρονο να ανασανουν και να μην τα ατμισουμε κατευθειαν γιατι πιθανοτατα δεν θα μας αρεσουν.


Mobile klaz speaking...


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ





« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 23:40 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ίριδα

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #663 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:00 »
Άρα τα αφήνεις ανοιχτά ας πούμε για καποιο διάστημα? Αν στα πρήζω, να με συγχωρείς!
Κι εγώ χάρηκα και παλι ευχαριστω!

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #664 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:15 »
Ναι αλλα εξαρταται την εταιρεια και το υγρο.δεν θελουν ολα,αλλα θελουν λιγο,αλλς θελουν αλλο τροπο....βασικα το δικο μου τιπ.διαβαζεις αρχικα τις παρουσιασεις καθε μαρκας.κρατας σε δικο σου αρχειο οποιο υγρο στην παρουσιαση σου κανει κλικ.οταν λοιπον βρεθεις σε μαγαζι,ανατρεχεις στη μαρκα και το υγρο που ξεχωρισες και αφηνεις τις αισθησεις σου να κανουν τα υπολοιπα.ετσι αποφευγεις και τις σαλτσες του καθε πωληταρα και πας και στοχευμενα χωρις να χανεις χρονο με ασκοπες-αστοχες δοκιμες.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #665 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 00:14 »
Μπα, όχι.. Δεν τα ξέρω κιόλας τα στυλ! Ψάχνομαι από δω κι από κει .
Θα επιχειρήσω να πάω να το δοκιμάσω, όπως και το tribeca της halo που βλέπω ότι γίνεται χαμός, ελπίζω να βγάλω καμια άκρη.
 Ευχαριστώ για την πρόταση! Μου φαίνεται πως πρέπει να κάνω λίστα.


 Και όσο για κ.τ. , αν έχει καμια σχέση έκανα καπνό Old holborn κίτρινο.

Eπειδή ανέφερες ότι κάπνιζες Old holborn δοκίμασε το Old harbor από ecig (http://www.ecig.gr/ygra-anaplirosis/ecig-white-label/%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CF%8C%CF%82-old-harbor.html). Μου το έδωσαν δώρο όταν αγόρασα το egrip αλλά επειδή το μπουκαλάκι ήταν 18mg (μάλλον τους είχαν ξεμείνει) δεν μπόρεσα να το ατμίσω και το χάρισα. Η γεύση του όμως πλησιάζει αρκετά στον Old holborn.
Επίσης δοκίμσε το RY4 Tobacco της natura by hexocell, είναι πολύ καπνικό, δεν γλυκίζει καθόλου.
 

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #666 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 03:16 »
Τα natura είναι σκέτη vg και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλά για νέους ατμιστές. Κοίτα το old harbor και δοκίμασε και tribeca, bebeca. Άν και δεν έχουν σχέση με το τσιγάρο που έκανες, όμως ίσως είναι καλύτερο να συνηθίσεις νέα γεύση διαφορετική από το κ.τ. απλά θέλει λίγο χρόνο, γι'αυτό ίσως δεν βρίσκεις εύκολα γεύση. Επίσης κοίτα και maxxblend από flavourart και arabic tobacco από innovation.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #667 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 03:52 »
Δοκίμασε smoke της after-8  και RY4 της Flavour Art, αρκετά καπνικά.
Ίσως και το Soho από Flavour Art και αυτό καπνικό. :)

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #668 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 11:00 »
Αν δεν σου κάτσει, δοκίμασε και το Primo Verde από T-Juice

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #669 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 11:29 »
Primo Verde και Eastern Blend ειναι οτι πιο καπνικο εχω δοκιμασει.Το πρωτο ειναι του θανατα.Θυμιζει βαρυ σκετο τσιγαρο το δευτερο ειναι περισσοτερο σε βαρυ με φιλτρο,σαν camel.Εμενα με κουραζουν για all day vape,και οταν τα φτιαχνω,εχω σε καποιον αλλο ατμ/τη και κατι με γκουρμε γευση για αλλαγη.
Ελπιζω να βοηθησα.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #670 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 11:31 »
Ψάχνοντας το ιδανικό καπνικό..
 ''Να ναι καπνικό, να χει και κανα αρωματακι γλυκό, να μήν πικρίζει πολύ, ούτε να ναι βαρύ στο λαιμό'' και σ'όποιο κατάστημα κι αν έχω πάει με κοιτούν σαν βάσάνο, τύπου  ''άντε να την εξυπηρετήσεις αυτήν τώρα!''.
Έχω κάνει mist, kapnos (βαση) και black vanilla (ως προσθήκη αρώματος) από atmoslab.
Έχω κάνει Pierced Counter Culure από Baker White.
Έκανα για κάμποσο διάστημα americano - el greco.
Χθές πήρα Silent Poem από Liquidom (nobbaco).
Στην πρώτη τζούρα, όλα καλά μου φαίνονται, αλλά σε βάθος χρόνου κανένα μα κανένα δεν με κάλυψε... και για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν αντιλαμβάνομαι τόσο τις διαφορές τους, όλα το ίδιο μου φαίνονται.
 Απλά ιδανικά για να σε ξεγελάσουν ωστε να μην ανάψεις τσιγάρο! Άχτι το έχω όμως να βρω ένα, να το λατρέψω όπως εσείς και να μην το αλλάζω με κανένα.  :-[   
 Έχετε καμιά πρόταση???  ::)



εχεις δοκιμασει τα el toro? πιστευω θα σε καλυψουν σε αυτο που ζητας και ειναι πολυ καλης ποιοτητας... αλλα με ακριβο τιμημα να σου χαλαν τις αντιστασεις μεσα στη μερα αντε στην επομενη!!
Για εμενα προσωπικα ειναι απο τα αγαπημενα μου και παντα εχω ενα
Αν θες να τα δοκιμασεις υπαρχει μαγαζι στην Αθηνα που τα εχει

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #671 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 14:54 »
Ψάχνω ένα νήμα για μια γεύση (καυτερή) με σχολιασμούς ότι περιέχει τσίλι ή κάτι παρόμοιο. Μήπως το πέτυχε κάποιος να με κατατοπισει επειδή τί ψάχνω;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Edit βρέθηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 17:40 από capable »

Αποσυνδεδεμένος mistel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #672 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 15:03 »
primoverde από T-juice και cigarillos ,puros από El-Toro είναι από τα καλύτερα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #673 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 10:46 »
Ψάχνοντας το ιδανικό καπνικό..
 ''Να ναι καπνικό, να χει και κανα αρωματακι γλυκό, να μήν πικρίζει πολύ, ούτε να ναι βαρύ στο λαιμό'' και σ'όποιο κατάστημα κι αν έχω πάει με κοιτούν σαν βάσάνο, τύπου  ''άντε να την εξυπηρετήσεις αυτήν τώρα!''.
Έχω κάνει mist, kapnos (βαση) και black vanilla (ως προσθήκη αρώματος) από atmoslab.
Έχω κάνει Pierced Counter Culure από Baker White.
Έκανα για κάμποσο διάστημα americano - el greco.
Χθές πήρα Silent Poem από Liquidom (nobbaco).
Στην πρώτη τζούρα, όλα καλά μου φαίνονται, αλλά σε βάθος χρόνου κανένα μα κανένα δεν με κάλυψε... και για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν αντιλαμβάνομαι τόσο τις διαφορές τους, όλα το ίδιο μου φαίνονται.
 Απλά ιδανικά για να σε ξεγελάσουν ωστε να μην ανάψεις τσιγάρο! Άχτι το έχω όμως να βρω ένα, να το λατρέψω όπως εσείς και να μην το αλλάζω με κανένα.  :-[ 


 Έχετε καμιά πρόταση???  ::)
Δοκίμασε και το earth tobacco από atmosfaira. Κι εγώ Old Holborn έκανα πριν αρχίσω το άτμισμα και αυτό το υγρό με κάλυψε.
http://www.atmosfaira.com/earth-tobacco.html

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #674 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 18:43 »
Καλησπέρα.
Λοιπόν ψάχνω για ένα καπνικό που να μπορώ να το ατμίζω όλη μέρα... Δε με ενοχλεί να είναι καθαρά καπνικό ή με κάποιο άρωμα αν και οι γλυκιές γεύσεις λίγο με τσιγκλάνε νομίζω.
Να πω ότι το μόνο υγρό που έκανα μέχρι τώρα χωρίς να με κουράσει είναι το tobacco echo της nobacco..
Aμέσως μετά πήγα σε κάτι ποιο ιδιαίτερο  :confused1: και τσίμπησα ένα Smoke-X από After-8. Στο δοκιμαστήριο όλα κομπλέ με το που πάω και το βάζω στον Ego One μου ξενέρωσα...Πολύ βαριά γεύση, άρωμα όχι πολύ ιδιαίτερα όμορφο για τους γύρω και νομίζω πως με πείραξε και στο λαιμό.
Μετά έβαλα πάλι το golden margy της nobacco το οποίο ναι μεν είνα ωραίο αλλά νομίζω πως δεν θα μου κάνει για όλη την ημέρα.Είναι έντονη η γέυση του μελιού(?) στο τέλος και θα με κουράσει.
Με βάση τα παραπάνω ποια υγρά πρέπει να αποκλείσω και σε ποια να ψαχτώ;
Ευχαριστώ πολύ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364