vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, toliss, maprix, camber

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #630 στις: Ιουνίου 02, 2015, 16:31 »
Σωστά, για τα καπνικα κυρίως από ότι διαβάζω. Είμαι περίεργος όμως με σκέτη βάση να δω τι αποδίδει. Δεν έχω στη κατοχή μου πυραζινη να το δοκιμάσω μόνος μου, για αυτό ρωτάω

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #631 στις: Ιουνίου 02, 2015, 16:46 »
Γνωριζεις αν ειναι επιβλαβης;

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #632 στις: Ιουνίου 02, 2015, 17:02 »
Δεν θυμάμαι. Στο νήμα της TPA θα βρεις απάντηση

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #633 στις: Ιουνίου 02, 2015, 17:19 »
καπνικό με τσιγαρισιο πια η διαφορα? :o

Καπνικά, είναι τα αρώματα που προσομοιάζουν καπνά, ταμπάκο. Σε αυτά συνήθως κατηγοριοποιούμε και τα καπνά πούρων και τα καπνά πίπας.
Τσιγαρίσιο, είναι το παραπάνω, με φρικτή επεξεργασία και την προσθήκη αρώματος καμένου χαρτιού!

Η πυραζινη ειναι ενισχυτικο γευσης,σωστα;

Ναι όσον αφορά την χρήση του σε υγρά αναπλήρωσης, όχι όμως με τη στενή έννοια. Ως ενισχυτικό γεύσης, εγώ θεωρώ ένα προϊόν το οποίο κάνει την ίδια την προϋπάρχουσα γεύση πιο έντονη. Η πυραζίνη νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ορθότερα ως "βελτιωτικό" καθώς προσθέτει σε μία γεύση την δική της νότα, που κυμαίνεται από ξηροκάρπια μέχρι corn nuts και μια ελαιώδη υφή. Μπορεί να ατμιστεί και σκέτη.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #634 στις: Ιουνίου 03, 2015, 02:42 »
... αφού αναμιχθεί με βάση σε πολύ χαμηλή αναλογία.

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #635 στις: Ιουνίου 16, 2015, 13:15 »
Παιδιά το American Blend της LIQUA το λέτε καπνικό? για όσους δεν το έχουν δοκιμάσει έχει ελλάααααααααχιστη γεύση τσιγάρου και απαλό άρωμα το οποίο δεν μένει στο χώρο. Ψάχνω κάτι αντίστοχο με λίγο πιο ένονη γεύση. Υπάρχει κάτι στα υπόψη σας?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #636 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:02 »
Κάποια που θα έβαζα στην ίδια περίπου κατηγορία με το American Blend είναι το Maori της Ecocig και τα Black Label και Delroy (αν και λίγο πιο προς το "αρωματικό" πάει ) της Innovation. Χωρίς να θυμάμαι πολύ καλά το American (πάει καιρός που το δοκίμασα τελευταία φορά ) νομίζω ότι αυτό που του φέρνει περισσότερο από τα παραπάνω είναι το Black Label, μπορεί να πέφτω και πιο έξω απ'όσο πιστεύω όμως..

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #637 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:19 »
Καλησπερα! Πηρα πριν καμια εβδομαδα το vrginia απο Fa (δυστυχως δεν ακουσα τον φιλο Cruiser σε παλιοτερη συζητηση) και το MRL απο LA Vape. Περιττο να σας πω οτι εφαγα μια φρικη δοκιμαζοντας τα.. δεν μπορω καν να τα ατμισω. Αλλαξα και κεφαλες για να μου φυγει η αμφιβολια οτι κατι εκανα στραβα.. τιποτα.. Τωρα λεω να παρω το Cigarillos απο el toro στα 5mg. Να δοκιμασω λετε? Η να κινηθω σε κατι πιο αρωματικο τυπου RY?? Ποσο σπαστικο να μην μπορεις να δοκιμασεις τα υγρα!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #638 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:39 »
Το cigarillos έχει φοβερά καπνική γεύση αλλά σκίζει τις αντιστάσεις σε χρόνο ρεκόρ. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό, τότε πάρτο.

Τα καλά RY υγρά, είναι αρωματικά, με νότες καραμέλας ή πιο πειραγμένων παραλλαγών, βλ. After-8 RWHY. Η επιλογή σου εξαρτάται από το πόσο θέλεις να υπερισχύουν τα καπνά ή τα αρώματα!

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #639 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:44 »
παιδια εμενα το virginia απο FA με τον vivi nova s μου ειχε φανει καλο καπνικο, με τον ναυτιλο μου βγαζει πιο πολυ την γλυκαδα του αλλα και παλι δεν ειναι εντονη. Σε σχεση με 7 foglie, maxx blend και RY4 νομιζω οτι ειναι πιο κοντα σε τσιγαρο. To perique black μου εβγαλε τασακι και πικαντικο. Ο μεγιστος cruiser τι προτεινει για καπνικα; υπαρχει καπου post; Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #640 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:50 »
Το πιο κοντινο σε τσιγαρο ειναι το perique black

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #641 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:53 »
οχι και κοντα σε τσιγαρο το Virginia! Eκτος αν τα τσιγαρα που καπνιζες φιλε ηταν απο ραδικια, σπανακια.. κατι τετοιο τελος παντων!  :)) Παντως με ειπανε οτι μυριζε πολυ ωραια στο χωρο.. κατι σε μαλλι της γριας  :confused1: Η γευση καμια σχεση βεβαια!

Λεω να παρω και ελ τορο και κατι πιο αρωματικο. Πραγματικα ποσα πρεπει να δωσω μεχρι να βρω καποιο να με ικανοποιει?? Το καλο ειναι οτι εδω και 10 μερες εχω καπνισει μονο 7 τσιγαρα.. Προσπαθω με νυχια και με δοντια..

Για τα κανπικα της ovale τι γνωμη εχετε? Λεω να παω να δοκιμασω καποια στιγμη.. τα μονα που υπαρχουν εδω στην περιοχη μου.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #642 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:19 »
δεν ξερω, ετσι μου τα εσκασε αυτο! σε αντιθεση με το αντιστοιχο απο ecig που ηταν εμετος. αυτο για το μαλλι της γριας μου το λενε κι εμενα, αλλα οντως στην γευση δεν υπαρχει, θα το βρεις αν το θες στο number one της nobacco!
Γευση... τοσο υποκειμενικο πραγμα!

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #643 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:23 »
οχι και κοντα σε τσιγαρο το Virginia! Eκτος αν τα τσιγαρα που καπνιζες φιλε ηταν απο ραδικια, σπανακια.. κατι τετοιο τελος παντων!  :)) Παντως με ειπανε οτι μυριζε πολυ ωραια στο χωρο.. κατι σε μαλλι της γριας  :confused1: Η γευση καμια σχεση βεβαια!

Λεω να παρω και ελ τορο και κατι πιο αρωματικο. Πραγματικα ποσα πρεπει να δωσω μεχρι να βρω καποιο να με ικανοποιει?? Το καλο ειναι οτι εδω και 10 μερες εχω καπνισει μονο 7 τσιγαρα.. Προσπαθω με νυχια και με δοντια..

Για τα κανπικα της ovale τι γνωμη εχετε? Λεω να παω να δοκιμασω καποια στιγμη.. τα μονα που υπαρχουν εδω στην περιοχη μου.


Ο,τι μπορείς να δοκιμάσεις, δοκίμασέ το... ποτέ δεν ξέρεις. Τα τελείως τσιγαρίσια, θα έρθει ο καιρός που θα τα φάει ο νεροχύτης. Και καλά θα κάνει βέβαια.

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #644 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:26 »
πραγματι... θα δοκιμασω καποια στιγμη και νομπακο..
Παντως θα προσπαθησω αλλη μια με το virginia γιατι λυπαμαι να φυγουν ετσι 20 ml...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62910 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem