vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, TasMan, zamploutos

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #585 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:15 »
ok! thanks! Θελω να το παραγγειλω αυριο πρωι πρωι. 2η προσπαθεια στο η.τ. και προσπαθω να μην πεσω εξω παλι. Ηθελα κατι να δοκιμασω απο T juice ή el toro αλλα δεν βρισκω με χαμηλη νικοτινη καθως αντεχω μονο απο 6mg και κατω.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #586 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:19 »
usa silver tobacco απο holyjuice , κολλημα κανα χρονο τωρα !

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #587 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:28 »
ok! thanks! Θελω να το παραγγειλω αυριο πρωι πρωι. 2η προσπαθεια στο η.τ. και προσπαθω να μην πεσω εξω παλι. Ηθελα κατι να δοκιμασω απο T juice ή el toro αλλα δεν βρισκω με χαμηλη νικοτινη καθως αντεχω μονο απο 6mg και κατω.

Αν βρισκεσαι σε καποια μεγαλη πολη που εχει καταστημα με δοκιμαστηριο υγρων, κανε μια βολτα απο εκει καποια στιγμη. Σιγουρα θα βρεις καποιο υγρο που θα σου ταιριαζει.
Απο T-Juice, καπνικo τυπου Virginia ειναι το Virgin Leaf. Πολυ καλο κι αυτο, κατα τη γνωμη μου.
Μπορεις να το βρεις στην Ελλαδα σε νικοτινη 8mg/ml, πολυ μικρη η διαφορα απο την 6αρα που λες.

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #588 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:37 »
ok! thanks! Θελω να το παραγγειλω αυριο πρωι πρωι. 2η προσπαθεια στο η.τ. και προσπαθω να μην πεσω εξω παλι. Ηθελα κατι να δοκιμασω απο T juice ή el toro αλλα δεν βρισκω με χαμηλη νικοτινη καθως αντεχω μονο απο 6mg και κατω.
Από t-juice μπορείς να πάρεις ένα  0 και ένα 8mg και να το φέρεις εκεί που θέλεις πάντως!

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #589 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:52 »
παιδια εγω λογο επαρχιας εχω αμεση προσβαση σε FA και Nobacco υγρα. Απο οτι μου προτεινε ο σχετικα ασχετος με το ΗΤ πωλητης απο καπνικα εχω δει τα :


Nobacco (στο site πλασαρονται ολα ως καπνικα)
tobacco echo: οκ, ισως καπνικο αλλα γλυκο
Valuto: το ιδιο, με κατι απο σταφιδα ισως, καλη γευση αλλα οχι αυτο που ψαχνεις οταν εισαι νεος και λες καπνικο
golden margy: δεν θα το ελεγα με τιποτα καπνικο, σκετο μελι !!! κυριολεκτικα!
intenso: επισης με τιποτα καπνικο, γευση βανιλιας τοσο εντονη που μετα απο λιγες τζουρες ειναι στο ραφι και περιμενει να ληξει για να το πεταξω! ( και η βανιλια ειναι απο τις αγαπημενες μου γευσεις!)

number 1: και καλά τσιγαρισια γεύση μονο καπνός κτλ ... @@
 καπνικο μεν, εγώ νοιωθω έντονη γεύση (καμμένης;) ζάχαρης. όχι άσχημο, η γλυκα είναι σαν επιγευση στην εκπνοη.


FA
maxx blend: πολυ καλο, παλι οχι αυτο που περιμενεις, με κατι απο καφε, κακαο η σοκολατα στο τελος
perique black: αυτο ηταν τσιγαρισιο... αλλα σε υπερβολη! τασακιλα και για την δικη μου γλωσσα ακραια πικαντικο για υγρο ατμισματος.


τελος με μια παραγγελια που εκανα προσφατα ηρθε το arabic tobacco απο innovation... θα το ελεγα καπνικο αλλα κατι με ενοχλησε.


το μονο που εχω δοκιμασει που ηταν αρκετα κοντα σε αυτο που θα περιμενα λεγοντας καπνικο υγρο το ειχα δοκιμασει τυχαια απο εναν πελατη στο μαγαζι, ο οποιος ειχε μια γευση που ηταν σαν πουρο και επειδη το ΗΤ του το ειχαν κανει δωρο δεν γνωριζε να μου πει λεπτομεριες! Γενικα νομιζω πως εαν μπορει να προσεγγισει το ΗΤ μια "πραγματικη" γευση τσιγαρου, αυτη των πουρων ειναι οτι πιο κοντινο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 21:54 από dkoure »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #590 στις: Απριλίου 30, 2015, 12:04 »
Παιδια σε καπνο virginia ποιο απ τα 3 θα μου προτεινατε? Liqua, Flavourart ή Atmos lab??
Δεν θελω να εχει πολυ εντονη την γλυκαδα στο τελος. Ποιο θεωρειται ποιοτικα καλυτερο?

Παρόλο που τα Virginia δεν είναι το φόρτε μου, από τα τρία που αναφέρεις, δεν θα σου πρότεινα κανένα. Ιδιαίτερα τα Atmos & Liqua, δεν έχουν σχέση με Virginia. Τις καλύτερες γεύσεις από όσα έχω δοκιμάσει, είναι μέσω DIY χρησιμοποιώντας το USA Silver Mix της Holy Juice και από έτοιμο υγρό το Wanted West Virginia.

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #591 στις: Απριλίου 30, 2015, 20:59 »
Τελικα δεν παρηγγειλα σημερα. Μπερδευτηκα παλι...  :wall:
Δυστυχως ειμαι απο επαρχια και δεν μπορω να δοκιμασω τιποτα απο αυτα. Εψαξα λιγο για τα wanted.. ακριβα φιλε. Αν τελικα παραγγειλω να παρω το εξαρι λες? Δεν μπορω το πολυ χτυπημα και μου φαινεται περιεργο αν φανταστεις οτι καπνιζα σχεδον ενα πακετο τη μερα.

Ειχα δει σε προηγουμενο ποστ που περιεγραφες ως ωραιο υγρο της λικουα το βιρτζινια. Απο FA ποιο ερχεται ποιο καπνικο? Προς στριφτο δλδ. Ξερω οτι δεν υπαρχει ακριβως η γευση μιας και εχω διαβασει και ολο το νημα για τα καπνικα της FA. Απλα καπνιζα παλαιοτερα κατεξοχην γκολντεν βιρτζινια γι αυτο ειπα να κινηθω προς αυτα.

Ααα να πω επισης οτι απο Tjuice δεν βρισκω μηδενικα πουθενα. Και το 8αρι θα μου κατσει πολυ μιας και στο υγρο που εχω τωρα ενα μηλο καπνικο σε 9αρα με χτυπαει σε σημειο που δεν το μπορω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #592 στις: Μαΐου 01, 2015, 00:04 »
Το Liqua Virginia, είναι ωραίο υγρό, απλά δεν είναι Virginia!

Τα FA δεν τα συμπαθώ πολύ ως καπνικά, πέρα από το RY4 και το Cuban Supreme. Αν θες, υπάρχει και το 7 Foglie που θυμίζει μια χαρά τη γεύση και το άρωμα από καμμένο τσιγαρόχαρτο.

Με τα εξάρια, μια χαρά θα είσαι!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #593 στις: Μαΐου 04, 2015, 20:12 »
σημερα εγινε αγορα-δοκιμη του sacred armor από liquidom ... συμφωνα με την περιγραφή είναι γευση πουρου ΑΛΛΑ εγω ειχα μια απαισια γευση όπως αυτή περιγράφεται για το 7 queens δηλαδή ένα motion χυμο που του εχουν λιωσει τα παγακια! μπορει να εχει γινει λαθος στην συσκευασια, δεν ξερω αλλα σιγουρα ποτε ξανα! μετα από 1 ml το πεταξα, ξαναγεμισα το τανκ με number 1 και ακομα δεν εχει φυγει αυτή η απαισια γευση! NOT!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #594 στις: Μαΐου 04, 2015, 21:04 »
Eγώ κάνω μόνο καπνικά υγρά. Προς το παρόν μου αρέσει πολύ το SOHO της Flavour Art, το οποίο επειδή πουλάει πολύ δεν το έχει βγάλει σε άρωμα, μόνο υγρό.
Επίσης από έτοιμα υγρά έχω το Orion's Tribute της Ecocig- Ecovape, το οποίο το έχω κάνει  :baby: .
Φέρνει προς Tribeca της Halo.
Τώρα δοκιμάζω πια και φτιάχνω μόνος μου υγρά (DIY).
Χρησιμοποιώ της TPA/TFA αρώματα και είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα. Έχω σαν βασικό άρωμα το RY4 Double και κάνω διάφορες παραλλαγές. Το βασικό εξτρα που προσθέτω σε όλες τις παρασκευές μου είναι η acetyl pyrazin (πυραζίνη) η οποία προσθέτει όγκο και τονίζει το καπνικό κομμάτι των αρωμάτων.
Εκτός αυτού κάνω και οικονομία. ;)

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #595 στις: Μαΐου 04, 2015, 21:21 »
Αγορασα προσφατα μερικα δειγματακια των 2 ml απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα και χθες δοκιμασα το smok-e arabic tobacco. Η γευση που μου εδωσε ηταν οτι πιο τσιγαρισιο εχω δοκιμασει ως τωρα. Νομιζα οτι εχω ενα σβηστο τσιγαρο camel στο στομα μου. Η αποδοση του αρωματος ηταν λες και ανοιγεις ενα πακετο τσιγαρα και το μυριζεις. Με γυρισε στην εποχη του κτ.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #596 στις: Μαΐου 06, 2015, 18:10 »
Δεν ξερω αν αυτο ειναι το σωστο θεμα να ρωτησω... αλλα θα θελα να μου προτεινετε ενα καπνικο υγρο (virginia) μιας & πρωην καπνιστης καπνου, που να εχει μια υποστρωση γλυκαδας μεσα η φρουτων η σοκολατας - πλην ομως μεντας/μενθολης/βανιλιας. Να μην μπουχτιζει & με νικοτινη εως 6mg το ανωτερο. Ψαχνω ακομα να βρω το καταλληλο καπνικο για μενα, εχοντας δοκιμασει τα καπνικα Wanted αρκτετα ξηρα & TJuice το Virgin Leaf με αραιωση Vg.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #597 στις: Μαΐου 07, 2015, 13:40 »
Εξαιρετικό virginia είναι το USA Silver Mix της Holy Juice, το οποίο όμως δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις Ελλάδα. Επίσης, το Virginia Blend της Celtic Vapours το οποίο σίγουρα δεν κυκλοφορεί Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #598 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:10 »
τρυφωνα  μηπως  λες  για  το   USA Silver Tobacco    που  παιζει  μονο  ελλαδα  μιας  και  ειναι  ελληνικο -  φασονακι  της-  τ-juise  ................  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #599 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:33 »
MAXXB απο ecig αυτη την εβδομαδα, λιγοτερο γλυκο απο το maxx blend της FA, ωραιο υγρο, αρκετα καπνικο και μου βγαζει κατι απο λικερ και σοκολατα. Μια ευχαριστη πικριλα αν και δεν ειμαι καθολου του πικρου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63018 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3695 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem