vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, Sergios, panoskapa, axilleaspro, Tem, Dorian, bloodlessz

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #570 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:03 »
Δοκιμασε Smok-e RY-1

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #571 στις: Μαρτίου 29, 2015, 16:11 »
για τετοιες περιπτωσεις εχω φτοιαξει ενα παρα πολυ καλο υγρο για ωρες χαλαρωσεις και εχει ολα αυτα τα στοιχεια να το πεις οτι οντως ταιριαζει σε κατασταση ποτου και διασκεδασης
AfterWork
(30ml)

 Ελαφρυ απαλο υγρο με νοτες απο καπνικο και επιγευση γλυκες νοτες.. μπορουν να μεγαλωσουν τα ποσοστα στο διπλο για να παρετε την δυνατη γευση που εσεις εχετε συνηθησει ... Πολυ χαλαρωτικο υγρο για ολες τις ωρες ... τελειο με καφε στο γραφειο ή μετα το φαι ή για ποτακι εξω







Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #572 στις: Απριλίου 16, 2015, 01:58 »
50/50 pg/vg μας κάνει? 8)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #573 στις: Απριλίου 16, 2015, 04:59 »
Προσωπικα ατμιζω πιο πολυ γλυκες γευσεις (βανιλια) , αλλα ενα αρωμα που μου αρεσε υπερβολικα απο τα καπνικα-τσιγαρισια και μπορω να πω οτι κολλησα και λιγο , ειναι το Passa .


Απιστευτο αρωμα και ιδιαιτερο.  Δεν ξερω ομως αν ποτε φιλοτιμηθεί και το βγαλει ξανα στην αγορα ο φιλος και συνατμιστης Φιλλιπος.


Αφηνει πολυ ωραιο αρωμα στο χωρο , δεν ειναι κουραστικο και εχει απιστευτη απαλοτητα στο ατμισμα.
Ουτε οξυνο , ουτε βαρι , ουτε γλυκο , ουτε πικρο.   Τελεια αρμονια και για ολες τις ωρες.


Προσωπικο γουστο βεβαια.  Καποιος αλλος μπορει να εχει αλλη γνωμη.




Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #574 στις: Απριλίου 17, 2015, 09:46 »
Λατρεία το "Helios Meteor" τσιγάρο με λίγη καραμέλα βάση έχει το RY-4.

X-Nicks: Smoke Custard - Απλά όνειρο να έχεις λεφτά να το έχεις για σταθερό υγρο.

Και επίσης το Smoke After 8
Είναι από τα καλύτερα καπνικα της αγοράς και το άρωμα του διότι το κάνω κατασκευή εγώ είναι και αυτό καταπληκτικό αν και δεν με δίνει την ίδια γεύση όμως καταπληκτικό και θέλει ωριμανση σίγουρα πάνω από βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #575 στις: Απριλίου 17, 2015, 12:42 »
Προσωπικα ατμιζω πιο πολυ γλυκες γευσεις (βανιλια) , αλλα ενα αρωμα που μου αρεσε υπερβολικα απο τα καπνικα-τσιγαρισια και μπορω να πω οτι κολλησα και λιγο , ειναι το Passa .


Απιστευτο αρωμα και ιδιαιτερο.  Δεν ξερω ομως αν ποτε φιλοτιμηθεί και το βγαλει ξανα στην αγορα ο φιλος και συνατμιστης Φιλλιπος.


Αφηνει πολυ ωραιο αρωμα στο χωρο , δεν ειναι κουραστικο και εχει απιστευτη απαλοτητα στο ατμισμα.
Ουτε οξυνο , ουτε βαρι , ουτε γλυκο , ουτε πικρο.   Τελεια αρμονια και για ολες τις ωρες.


Προσωπικο γουστο βεβαια.  Καποιος αλλος μπορει να εχει αλλη γνωμη.

Φίλε μου, απο ποιά εταιρία ήταν αυτό;

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #576 στις: Απριλίου 19, 2015, 14:12 »
για τετοιες περιπτωσεις εχω φτοιαξει ενα παρα πολυ καλο υγρο για ωρες χαλαρωσεις και εχει ολα αυτα τα στοιχεια να το πεις οτι οντως ταιριαζει σε κατασταση ποτου και διασκεδασης
AfterWork
(30ml)

 Ελαφρυ απαλο υγρο με νοτες απο καπνικο και επιγευση γλυκες νοτες.. μπορουν να μεγαλωσουν τα ποσοστα στο διπλο για να παρετε την δυνατη γευση που εσεις εχετε συνηθησει ... Πολυ χαλαρωτικο υγρο για ολες τις ωρες ... τελειο με καφε στο γραφειο ή μετα το φαι ή για ποτακι εξω


(
.)






Κώστα το έφτιαξα μιας και είχα τα αρώματα σε 50/50 βάση στα 5mg νικοτίνη. Οι αναλογίες που προτείνεις για εμένα είναι μια χαρά. Το δοκιμάζω τώρα μετά από 4 ημέρες ωρίμανση και μπορώ να πω είναι πολύ καλό και μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει μετά από τις 2 εβδομάδες.
 
Νομίζω ότι το toasted almond και το brown sugar παρά τις μικρές ποσότητες είναι αρκετά έντονα, αλλά πιστεύω να ισορροπήσουν μετά την προτεινώμενη ωρίμανση. Αν όχι, η επόμενη μίξη μου θα έχει λίγο παραπάνω RY4 double.


Πολύ καλή πρόταση πάντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #577 στις: Απριλίου 19, 2015, 14:36 »
Πρεπει να το αφησεις τουλαχιστον 2 εβδομαδες για ωρημανση ... το δοκιμασες στις 4 μερες αλλα ειναι πολυ νωρις ... αν παιρνεις θετικα αποτελεσματα τωρα μετα απο 2 εβδομαδες θα το εχεις πιπιλα ... δενουν και αλλαζουν προς το καλυτερο ο χαρακτηρας τους σε αυτο το υγρο ... φτοιαξε ενα 10μελο και αστο αν δεν μπορεις να αντισταθεις σε αυτο που εφτοιαξες ... δηλαδη να αφησεις ενα 10μελο για 2 εβδομαδες να το κουνας καθε μερα και σε σκοτεινο μερος και κανει συγκρησεις με το ανωριμο και το ωριμασμενο :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #578 στις: Απριλίου 19, 2015, 14:53 »
Κώστα από περιέργεια και μόνο εάν δεν το έχεις απαντήσει ήδη, ποιό προγραμματάκι χρησιμοποιείς για τα υγράκια σου??

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #579 στις: Απριλίου 19, 2015, 15:36 »
χρησιμοποιω πολλα κατα διαστηματα στο κινητο μου τωρα τελευταια εχω αυτο  και στο ιντερνετ αυτο αλλα κατα διατηματα οποιο μου αρεσει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #580 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:28 »
Κώστα από περιέργεια και μόνο εάν δεν το έχεις απαντήσει ήδη, ποιό προγραμματάκι χρησιμοποιείς για τα υγράκια σου??


Τι το θες το προγραμμα πατριωτη?  ;)
Ελα να τα πουμε απο κοντα σε κανα καφε μας!

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #581 στις: Απριλίου 22, 2015, 14:13 »
Καπου βρηκα την παρακατω "γραφικη" περιγραφη για τα καπνικα της FlavourArt...
Δεν ξέρω, αλλά ίσως να βοηθησει κάποιους...
Οι connoisseurs (για ποιον χτυπαει η καμπάνα; ) του forum ίσως να θελουν να το σχολιάσουν.



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #582 στις: Απριλίου 22, 2015, 18:02 »
Ωραίο το γράφημα και ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

Πάει καιρός από τότε που άτμισα τελευταία φορά καπνικό της FA, αλλά θυμάμαι ότι η επικρατούσα τότε άποψη στο φόρουμ ήταν ότι "η FA έχει δική της άποψη όσον αφορά το καπνικό". Δεν μπορώ να σχολιάσω την ορθότητα του διαγράμματος, αλλά μπορώ να πω ότι από όσο θυμάμαι, το Cuban Supreme δεν είναι και πολύ σχετικό με αυτά που δείχνει το γράφημα, και ας ήταν το μοναδικό καπνικό της FA (με το RY4 και Tuscan Reserve από κοντά) που με καθήλωσε για καιρό στη χρήση του.

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #583 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:00 »
Παιδια σε καπνο virginia ποιο απ τα 3 θα μου προτεινατε? Liqua, Flavourart ή Atmos lab??
Δεν θελω να εχει πολυ εντονη την γλυκαδα στο τελος. Ποιο θεωρειται ποιοτικα καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #584 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:04 »
Αν δε θες γλυκαδα, ξεχνας το Gina της Atmos.
Αναμεσα στα αλλα δυο, πιστευω καλυτερο γι' αυτο που ψαχνεις ειναι της Liqua.
Σχετικα ξηρο, χωρις καποια ιδιαιτερη γλυκαδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem