vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος steverway

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #510 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 18:46 »
Ποιο τσιγαρισιο υγρό είναι high rated και θυμίζει περισσότερο με τσιγάρο?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #511 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 19:44 »
Καλησπερα.Αν εννοεις ΚΑΠΝΙΚΟ,τοτε το καλυτερο και αυτο που σου προτεινω ειναι το Prime15 της Halo...Απιστευτο υγρο...Αν εννοεις ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΟ με την εννοια(Καπνος-Σταχτη-Τασακι)τοτε δεν υπαρχει κανενα τετοιο υγρο γιατι πολυ απλα με το Η.Τ εχουμε ΑΤΜΟΠΟΙΗΣΗ,ενω με το Κ.Τ εχουμε ΚΑΥΣΗ...Αλλο ΑΤΜΟΣ και αλλο ΚΑΠΝΟΣ

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #512 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 22:39 »
Μετα απο 3 χρονια ατμισματος για εμένα το κοντινότερο σε γεύση τσιγάρου ειναι το άρωμα black fire της flavorart με οτι βάση και να το έβαλα μου άρεσε και μου αρέσει ακόμα εγω το φτιάχνω με 5 σταγόνες στα 5ml ειδικά με el toro 50-50 στον expromizer με 1ωμ αντίσταση και βαμβάκι ειναι τούμπανο


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steverway

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #513 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 03:29 »
Καλησπερα.Αν εννοεις ΚΑΠΝΙΚΟ,τοτε το καλυτερο και αυτο που σου προτεινω ειναι το Prime15 της Halo...Απιστευτο υγρο...Αν εννοεις ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΟ με την εννοια(Καπνος-Σταχτη-Τασακι)τοτε δεν υπαρχει κανενα τετοιο υγρο γιατι πολυ απλα με το Η.Τ εχουμε ΑΤΜΟΠΟΙΗΣΗ,ενω με το Κ.Τ εχουμε ΚΑΥΣΗ...Αλλο ΑΤΜΟΣ και αλλο ΚΑΠΝΟΣ
Καπνικο εννοούσα! Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vagellis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #514 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 22:54 »
πολυ καλο  ειναι της el toro το cigarrillos τουλαχιστον εμενα μου αρεσει!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #515 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 08:55 »
Το puros el toro μου βρώμισε σχεδόν όσο το τσιγάρο!   :laugh1:  Πραγματικά, πολύ πετυχημένο τσιγαρίσιο υγρό, όπως και τα περισσότερα της el toro, μόνο που με μπουκώνουν. Λίγες τζούρες αντέχω...όταν είναι αυξημένη η επιθυμία μου για τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #516 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:00 »
Και η αντίστασή σου τόσο αντέχει... Λίγες τζούρες. Μετά η μάκα μετριέται σε... καράτια!

Θα διαφωνήσω πάντως με το χαρακτηρισμό των El Toro ως τσιγαρίσια. Μάλλον πολύ επιτυχημένα καπνικά θα τα έλεγα καθώς δεν έχουν κανένα χαρακτηριστικό από αυτά που νομίζω εγώ ως "τσιγαρίσια".

Σαν τσιγαρίσια, κατατάσω εύκολα τα Tony Montana & 7 Foglie από Natura και το Tobacco της Smok-e. Ούτε τζούρα δεν αντέχω από αυτά...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #517 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:02 »
Το puros el toro μου βρώμισε σχεδόν όσο το τσιγάρο!   :laugh1:  Πραγματικά, πολύ πετυχημένο τσιγαρίσιο υγρό, όπως και τα περισσότερα της el toro, μόνο που με μπουκώνουν. Λίγες τζούρες αντέχω...όταν είναι αυξημένη η επιθυμία μου για τσιγάρο.


Ισως αν τα αραίωνες με λίγη βάση να γινόταν πιο ανεκτά;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #518 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:42 »
To puros ατμίζεται όπως είναι. Και ατμίζεται στα 24mg νικοτίνης. Με την αραίωση και το κατέβασμα της νικοτίνης παύει να είναι puros. Δεν είναι άσχετο και το γεγονός ότι οι φιλτραρισμένες εκδόσεις του υγρού με χαμηλή περιεκτικότητα νικοτίνης δύσκολα ικανοποιούν όσους έχουν ατμίσει το original 24άρι puros.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #519 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:54 »
Θέμη, συμφωνώ 100%. Μία φορά το μήνα θα το ατμίσω, και η αντίδρασή μου είναι βήχας και πόνος. Και μετά, θέλω κι άλλο...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #520 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 10:58 »
Τα El Toro ειναι γνωστο για το ποσο καταστροφικα ειναι για τις αντιστασεις... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #521 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:43 »
Όντας ένας από αυτούς που έψαχναν να βρουν την τσιγαρίσια γεύση ως νεοεισερχόμενος στον ατμιστικό χώρο, μετά από αρκετές απογοητεύσεις, διαπίστωσα ότι τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει. Ό,τι πιο κοντινό έχω δοκιμάσει σε «τσιγαρίσια» γεύση είναι η βάση Inawera Dirty και το Black Fire της FA (δοκιμάστε το σε βάση Inawera Dirty, προσθέτοντας και 1% Bitter Wizard).

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #522 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 01:02 »
Και εγω το ίδιο ατμιζω ...δεν βάζω συνέχεια την dirty αλλα εμένα μου αρέσει !!!  Βάζω μια σταγόνα στο 1ml εσυ pouf ποσο βάζεις ;;


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #523 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 01:22 »
Εγώ δεν δουλεύω με σταγόνες, αλλά με ml. Βάζω ότι προτείνει και η FA: 1%. Εσύ υπολογίζω χονδρικά, ότι με τις σταγόνες βάζεις περίπου 1,5%-2%

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 09:41 »
Γι αυτούς που συνεχίζουν να ψάχνουν την τσιγαρίσια "γεύση" (εντός εισαγωγικών γιατί τη θεωρώ μπόχα πλέον), μπορείτε να κάνετε μια δοκιμή με το Tobacco της Smok-e. Κατεβάστε ένα επίπεδο τη νικοτίνη όμως γιατί έχει χτύπημα κάμποσα νταν!

Έβλεπα αρκετό κόσμο που το έπαιρνε και είπα να το δοκιμάσω αλλά, ιδιαίτερα μετά από κάτι φρουτογλυκά που είχα περιποιηθεί, μου έβγαλε τόσο τασάκι που έπλυνα τον ατμοποιητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62950 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3681 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 974 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem