vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1305 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 12:38 »
[member=13402]Dimitrisbo[/member]


.......................................
Τριμπέκα Φιλότιμο = 4/10 ήταν το πρώτο που άτμισα και ήταν σχετικά κακό. Μάλλον δεν ευθύνεται το συσγκεκριμένο προιόν αλλά το ότι δεν είναι του γούστου μου οι τριμπέκες.


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1306 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 12:43 »
Το είδα,δε χάνει και τίποτα  να δοκιμάσει άλλο ένα.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1307 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 13:38 »
Μια άλλη επιλογή που αρέσει σε αρκετούς είναι το divino της ecig.
Προσωπικά δεν μου άρεσε αλλά υπάρχουν πολλοί που το έχουν λατρέψει.
Υπάρχει σε έτοιμο 10μελο https://www.e-cig.gr/ygra-anaplirosis/etoima-ygra-anapliroshs/ygra-anaplirosis-white-label/kapnos-divino-cigar
το δοκιμάζεις κι αν σου αρέσει υπάρχει και  σε άρωμα να το φτιάξεις μόνος σου  https://www.e-cig.gr/ygra-anaplirosis/diy-kai-protes-yles/simpiknomenes-geusis-aromata/aroma-kapnos-divino-cigar-10ml

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1308 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 13:46 »
Δοκίμασε το Loose Canon από Rope Cut. Το μόνο καπνικό που κάνω ευχαρίστως και το μόνο S&V που δίνω χρήματα.
Πρόσεχε όμως, το S&V θα πάρεις, όχι το oneshot. Είναι λίγο τσιμπημένο στην τιμή αλλά κάθε τόσο κάποιο κατάστημα το βγάζει σε προσφορά.

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1309 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 14:39 »
[member=15219]karmakoma[/member]

Γιατι οχι το concentrate?
Aπεχει απο το snv ?
Εννοω σε γευση ?

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1310 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 15:30 »
Άποψή μου μετά από αρκετά χρόνια ατμίσματος είναι ότι για να πάρεις αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε καπνικο, πρέπει να είναι ΝΕΤ.

Cigarillos και Eden είναι κορυφαία και αγαπημένα, όπως και οι βάσεις του για να τις κάνεις σκέτες, προσθέτοντας νικοτίνη.

Επίσης δες στο The Vaping Gentlemen Club. Άπειρα καπνικά με αγαπημένα για μένα το Ghibli, το Mistral και το Blizzard
Συμφωνω απόλυτα.Όταν θέλω αμιγώς καπνικό,μόνο ΝΕΤ.Αλλιώς ημικαπνικα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1311 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 15:39 »
Ψηλέ το oneshot δυστυχώς δεν έχει την ίδια γεύση.
Το είχα γράψει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1312 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 19:34 »
Recap:

- Davidorf (e-cig) = 2/10 μου φάνηκε κακό και απορώ πως κάποιος που υποστηρίζει ότι φτιάχνει το camel, όντως το πλησιάζει (camtel) και παράλληλα υποστηρίζει ότι φτιάχνει το davidoff και πράγματι φτιάχνει κάτι κατά τη γνώμη μου 100% άσχετο (davidorf).
 - camtel (e-cig) = 8,5/10 -πολύ καλό αλλά όταν δοκίμασα να το φτιάξω αγοράζοντας το άρωμα ποτέ δεν κατάφερα να το πετύχω. Γενικά φαίνεται λίγο κακής ποιότητας αλλά μου θύμισε πάρα πολύ έντονα την αίσθηση του καπνίζω βιομηχανικό τσιγάρο και γούσταρα.
 - Don Cristo X0 caramel = 7,5/10 αρκετά καλό και πολύ καλής ποιότητας αλλά μου έβγαζε αρκετή γλυκάδα. Σίγουρα σαν δεύτερο καπνικόγλυκο αξίζει.
 - Dandy and his Wife = 8 /10 εξαιρετικής ποιότητας και πράγματι (νιώθεις ότι) ατμίζεις ουίσκυ με καπνό και λίγη βανίλια. Εξαιρετικό αλλά για κανένα λόγο δεν είναι για all day, νιώθεις μπεκρής και μάλλον μπουχτίζεις.
 - Τριμπέκα Φιλότιμο = 4/10 ήταν το πρώτο που άτμισα και ήταν σχετικά κακό. Μάλλον δεν ευθύνεται το συσγκεκριμένο προιόν αλλά το ότι δεν είναι του γούστου μου οι τριμπέκες.
 - City alter ego = 2 / 10 κακό, που μάλιστα απορώ πως μου το πλάσαρε σαν καπνικό, με ελαφριά γλυκιά επίγευση.
 - Black legend alter ego = 3,5 / 10 σχετικά κακό και απλώς του δίνω ότι ήταν ελαφρώς καλύτερο από το city. Χημικούρα απροσδιόριστη μου έβγαζε. 
 - Tobacco alter ego = 1,5/10 πραγματικά κακό δεν καταλαβαίνω γιατί λέγεται tobacco και πουλιέται ως καπνικό. 

 
 Mε βάση τα παραπάνω λοιπόν θα προτείνατε να προτιμήσω ή να αποφύγω κάποιο από τα ακόλουθα: el toro cigarilos, el toro eden, cuban supreme, captain george, latakia, ry4 (flavour art), DK Tobacco Base II, inawera tobacco dnb, Smoke-X After-8 και Turkish Tobacco LIQUA, ενώ κρατάω μετά το feedback σας τα cigarillos, eden, Ghibli, το Mistral, Blizzard, τα όσα μου πρότεινε ο jimfer13 και το Divino από ecig. 

Κάποιος που έχει δοκιμάσει camtel και don cristo XO Caramel έχει να προτείνει κάτι ποιοτικότερο από το πρώτο και ενδεχομένως ελαφρώς λιγότερο γλυκό ή και διαφορετικό από το δεύτερο; Γενικά αν κάποιος έχει δοκιμάσει το camtel ή / και το don cristo XO caramel και του άρεσαν αλλά βρήκε κάτι ακόμα καλύτερο please τα φώτα του!

ΥΓ. Έχω τo voopoo drag X, θα έχω πολύ σοβαρό θέμα με ΝΕΤ υγρά;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1313 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 20:15 »
Τιμιο και το στριφτο τσιγαρο απο minimalistic κα αρκετα καθαρο ωστε να παιζεις με ετοιμες αντιστασεις.
Δεν εχει την γλυκα του camtel απο ecig ειναι αισθητα πιο τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1314 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 20:18 »
Τα ΝΕΤ γενικά έχουν αρκετά κατάλοιπα, οπότε νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθείς με τις εργοστασιακες αντιστάσεις, εκτός αν έχεις την επισκευασιμη. Κατά την άποψή μου ένας επισκευασιμος mtl είναι καλύτερη επιλογή.
Για υγρά αφού έχεις δοκιμάσει κάποια της ecig, δες επίσης και τα divino, Cigarillo, Ace n1 αλλά και κάποια της Joyetech(cigar, Cuban, tobacco - αυτό για μένα είναι τασακι-) .
Το site της ecig είναι βολικό στο ψάξιμο διότι μπορείς να sortαρεις ανά ειδος(πχ καπνικα).

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1315 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 20:39 »

 
 Mε βάση τα παραπάνω λοιπόν θα προτείνατε να προτιμήσω ή να αποφύγω κάποιο από τα ακόλουθα: el toro cigarilos, el toro eden, cuban supreme, captain george, latakia, ry4 (flavour art), DK Tobacco Base II, inawera tobacco dnb, Smoke-X After-8 και Turkish Tobacco LIQUA, ενώ κρατάω μετά το feedback σας τα cigarillos, eden, Ghibli, το Mistral, Blizzard, τα όσα μου πρότεινε ο jimfer13 και το Divino από ecig.


Τα el toro από  houseofliquid θα τα πάρεις?

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1316 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 16:51 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Mετά από εξαιρετικά αναλυτικό σκανάρισμα του φόρουμ έχω καταλήξει στη τελική κατάρτιση των πιθανών αυριανών αγορών μου. Θα ήθελα από εσάς να επιλέξετε 4 από τα παρακάτω ώστε να τα δοκιμάσω, με βάση την εμπειρία σας. Κατά προτίμηση θα ήθελα να αποφύγω ίδιας ή εξαιρετικά παρόμοιας γεύσης και αρώματος υγρά αλλά και προφανώς χαμηλής ποιότητας. Άρα με βάση τα δύο από τα παραπάνω κριτήρια ποια θα επιλέγατε προσωπικά; Και αν θέλετε πείτε μου ποια θα αποφεύγατε σίγουρα (πάλι προφανώς με προσωπικά κριτήρια). Προφανώς αν κάποιος θέλει να σχολιάσει με mini σχολιασμό το καθένα από τα παρακάτω (ή όσα εξ' αυτών θα με βοηθούσε πολύ!)

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Guevara el toro
love blond
divino
La tabacceria Μπασμά
Cigarillos
Eden
Puros el toro
Don Cristo 30ml
after-8 smoke Χ 
Loose Canon Rope cut
skipper Rope Cut
στριφτο τσιγαρο minimalistic
T-Juice Primo Verde 
Joyetech Cuban
LaTabaccheria - Black Cavendish
Burnley Tabaccheria

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1317 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 17:47 »
 Θα επέλεγα φίλε μου αυτά που έχω δοκιμάσει από τη λίστα. Δηλαδή:
Don cristo
Loose canon
Skipper

Κανένα δε μοιάζει με κανένα, άρα είσαι μέσα σε αυτό και όλα εξαιρετικά για τα γούστα μου.
Από τα 3 προτιμώ το skipper για ολοήμερο.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1318 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 18:34 »
Ό,τι πάρεις από tabbacheria είναι καλό, αν και ας πούμε εμένα ο basmas μου αρέσει περισσότερο αν μένει για αρκετό καιρό γιατί στην αρχή μου βγάζει χορταριλα (έφτιαξα έναν και τον δοκίμασα μετά από 10 μήνες- άλλο υγρό).
Loose canon, αγαπημένο! Πολλά μπουκάλια...
Divino, έχω πάντα φτιαγμένο για να ισιώνει το στόμα από τα πολλά αρώματα των snv, κλασική αξία.
Cuban, είναι από αυτά που κάθε τόσο το φτιάχνω αλλά σε μικρές ποσότητες γιατί το βαριέμαι μετά.
Cigarillos, άλλο ένα που μαζί με το Divino παίζει μόνιμα.
Τα El Toro δεν τα γνωρίζω αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω αν υπάρχουν διαθέσιμα κάπου και αν υπάρχουν και σε αρώματα.
Καλά ψώνια

Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1319 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 18:53 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Mετά από εξαιρετικά αναλυτικό σκανάρισμα του φόρουμ έχω καταλήξει στη τελική κατάρτιση των πιθανών αυριανών αγορών μου. Θα ήθελα από εσάς να επιλέξετε 4 από τα παρακάτω ώστε να τα δοκιμάσω, με βάση την εμπειρία σας. Κατά προτίμηση θα ήθελα να αποφύγω ίδιας ή εξαιρετικά παρόμοιας γεύσης και αρώματος υγρά αλλά και προφανώς χαμηλής ποιότητας. Άρα με βάση τα δύο από τα παραπάνω κριτήρια ποια θα επιλέγατε προσωπικά; Και αν θέλετε πείτε μου ποια θα αποφεύγατε σίγουρα (πάλι προφανώς με προσωπικά κριτήρια). Προφανώς αν κάποιος θέλει να σχολιάσει με mini σχολιασμό το καθένα από τα παρακάτω (ή όσα εξ' αυτών θα με βοηθούσε πολύ!)

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Guevara el toro
love blond
divino
La tabacceria Μπασμά
Cigarillos
Eden
Puros el toro
Don Cristo 30ml
after-8 smoke Χ
Loose Canon Rope cut
skipper Rope Cut
στριφτο τσιγαρο minimalistic
T-Juice Primo Verde
Joyetech Cuban
LaTabaccheria - Black Cavendish
Burnley Tabaccheria
1) Loose canon κ εμένα από τα κορυφαία καπνικά. Πάντα έχω στην φαρέτρα μου. Καπνός, ξηροκάρπι και καραμέλα σε απόλυτη αρμονία.
2) Black cavendish επίσης για εμένα το παίρνεις. Έχει μια τάση προς χορταρίλα και μια ελάχιστη γλυκάδα στο τέλος της τζούρας. Εξαιρετικό.
Άλλο ένα που δεν έχεις στην λίστα αλλά το προτείνω πάντα και είναι από τα αγαπημένα μου.
3) Βlack της tob (ιταλική εταιρεία) ότι πιο κοντά σε καπνό πίπας (captain black) έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής για ηλεκτρονικό τσιγάρο(και έχω δοκιμάσει αρκετά). Έχει λίγη γλυκάδα όσο χρειάζεται και μια εθιστική επίγευση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63116 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem