vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #945 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 22:39 »
Τρύφωνα συμφωνώ και τα δύο δεν τον έχουν. Το Castle Long τον έχει? Είναι σφάλμα να το πεις και καπνικό? Εντάξει, δεν είναι ξέρω 'γω... Torque, αλλά δεν βγάζει κάτι καπνικό?
Να κλέψω μια ατάκα που έχω διαβάσει παλιότερα σε δικό σου review, που προσωπικά το πιστεύω και για το supreme και για το relax "είναι καπνικό που δεν είναι καπνικό" αλλά technically speaking (στον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου) δηλαδή που τα κατατάσσεις? Στα γλυκά? Τότε που πάνε τα πραγματικά γλυκά? (κάτι κρέμες, κάτι μπακλαβάδες, βάφλες κτλ...?)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #946 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 22:52 »
σε patesserie :)) :)) :))
Κι εγώ εδώ δεν θα συμφωνήσω με τον Τρύφωνα απόλυτα.... έχει ένα δίκιο μεν,
αλλά .... όπως λέει και ο μπαμπινιώτης η επικρατούσα ορολογία του κοινού δίνει και σωστή ονομασία

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #947 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 00:06 »
Δέχομαι απόλυτα τον όρο "καπνικο χωρίς να είναι καπνικο" τον οποίο είχα πει για το castle long προ insignia. Δεν θα έλεγα και το ίδιο για το supreme και το relax όμως. Αυτά τα θεωρώ γλυκά, στο low end του φάσματος γλύκας, with a smoky twist.

Ο λόγος είναι ότι δεν έχουν τη σκληρότητα που είχε το παλιό cl όταν το ατμιζες σκέτο.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #948 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 11:27 »
Μετά από 3 La Trappe Quadrupel μου ήταν δύσκολο να απαντήσω χθες ως αδιάφορο πια :) χεχε
Μ' αρέσει το "with a smoky twist" και ίσως αυτό προσπαθούσα να εκφράσω.

Καλημέρα!
 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #949 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 12:50 »
Μετά από αυτή την τριάδα, το μόνο που δεν είναι αδιάφορο, είναι η τέταρτη! Άξιος!

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #950 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 21:00 »
θα ήθελα μια γνώμη για το καλύτερο καπνικό που να φέρνει σε στριφτό τσιγάρο κατά προτίμηση old holborn κίτρινο το οποιο κάπνιζα.. δεν με καλύπτει καμια γεύση σε καπνικα..   :(

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #951 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 21:02 »
καλησπερα
εκανα μια βολτα για δοκιμες και αγορα υγρων,τα μονα που βρηκα ηταν το Relax και supreme.
το Relax προσωπικα μου γλυκιζε καπως και ειχε διαφορες γευσεις οπου δεν ηταν αυτο που ψαχνω,το supreme δεν γλυκιζε αλλα δεν μαρεσε,ηταν κατι σαν πουρο αλλα και καουδιλα μαζι.
βρηκα ενα που μου αρεσε το El Capitano της Ecovape,μου θυμιζει καπνο old holborn και δεν αφηνει πολυ γλυκαδα.
το εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #952 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 22:08 »
τα υγρα της Ecovape που τα εχει? 

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #953 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 22:26 »
http://ecocig-hellas.gr/ καλυτερα παρε τηλεφωνο,απο εκει που το πηρα δεν στελνει.
ξεχασα οτι δοκιμασα και το tribeca της halo αλλα δεν μου αρεσε.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #954 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 22:44 »
ευχαρίστω Σάκη θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο..!  :)
σχετικά με το tribecca  είναι ένα υγρό από τα λίγα που η θα το αγαπήσεις η θα το μισήσεις..  εμενα πάλι είναι από τα αγαπημένα μου..!!   αρχικά δεν μου άρεσε μετά κόλλησα και το είχα για όλη μέρα.. 

Αποσυνδεδεμένος onelove

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #955 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:59 »
Καλησπερα,θελω να πω τον πονο μου..Εχω μεγαλο προβλημα να βρω ΚΑΠΝΙΚΟ υγρο που να με κερδισει.Επειδη ειμαι λιγο νεατερνταλ ψωνιζω μονο απο τα κλασικα μαγαζια,δεν κανω παραγγελιες απο ιντερνετ κτλ.Σημερα βρηκα ενα μαγαζι που εχει λαμδα κ ανυπομονα τσιμπαω δυο μπουκαλακια γκανταλφ που οι περισσοτεροι λετε οτι ειναι το απολυτο καπνικο.Μολις το δοκιμαζω τρωω την ξενερα της ζωης μου.Καθολου καπνικο κομματι κ καπου στο βαθος ενα φρουτο,κομποστα δεν ξερω κ γω τι ακριβως,Τοσο ανωμαλος ειμαι που ολοι το εκθειαζουν κ εμενα δεν μου λεει τιποτα?Ειλικρινα μου ηρθε να το παρατησω το αθλημα..

την ιδια ακριβως ξενερα εφαγα και εγω σημερα. Μολις ξεκινησα το ατμισμα και μου εκατσε καλουτσικα το yoda της λαμδα γιαυτο ψαχθηκα με λαμδα. και διαβασα για το γκανταλφ τα καλυτερα περιμενα πως και πως να το δοκιμασω και μου σκαει μια φρουτιλα στο στομα και λεω τι φαση ειναι δυνατον εχω διαβαζα κριτικες για καπνο πιπας κ.α. τι ειναι αυτο. 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #956 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 00:19 »
θα ήθελα μια γνώμη για το καλύτερο καπνικό που να φέρνει σε στριφτό τσιγάρο κατά προτίμηση old holborn κίτρινο το οποιο κάπνιζα.. δεν με καλύπτει καμια γεύση σε καπνικα.. :(

el toro 

(προφανως κι αλλα net αλλα δεν εχω δοκιμασει, εκτος απο κατι δικα μου)


ολα τα υπολοιπα ειναι emulators καπνικου αρωματος, τα net ειναι φτιαγμενα απο φυλλα καπνου


Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #957 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 02:11 »
Αν και ειμαι στον πρωτο μηνα εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης καποια υγρα γιατι πειραματιζομουν να δω τι μου αρεσει.. Μερικα τα εβαλα στην ακρη ΑΠΟΤΥΧΙΑ. Λοιπον εχουμε και λεμε.
1) love blond (ben norton) Κορυφη... το καλυτερο απο ολα που δοκιμασα και με πολυ μεγαλη διαφορα ομως!!!
2) bebeca (atmos lab) Αρκετα καλο αν και το πηρα σε mist 100% γλυκερινη και καταλαβαινα αχνα την γευση.. Σε καποια φαση εξαφανιστηκε τελειως η γευση δεν ξερω τι εγινε.. Υποθετω γλυκερινη λοιπον.
3) ry4 (liqua) Καλο αλλα μου φανηκε πολυ βαρυ στα 18 mg.
4)  number 3 (nobacco) Καλο υγρο αλλα λιγο κουραστικο γιατι αφηνει μια περιεργη γλυκαδα στο στομα.
5) straight (nobacco) Αδιαφορο, ουδετερο εντελως απο αρωμα.
6) red and bull (natura) Τραγικο εντονο αρωμα που δεν παλευεται με τιποτα...
7) cuban cigar (natura) Απαραδεκτο, το χειροτερο υγρο που δοκιμασα μεχρι στιγμης, σαν να εισαι πισω απο παλιο αγροτικο σαραβαλο και αναπνεεις τα ντουμανια απο την εξατμιση..
Εχω αγορασει επισης για να δοκιμασω (black horse και doe skin απο ben norton) και (habana  απο atmos lab).
Οταν τα δοκιμασω θα γραψω..


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #958 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 21:51 »
el toro  

(προφανως κι αλλα net αλλα δεν εχω δοκιμασει, εκτος απο κατι δικα μου)


ολα τα υπολοιπα ειναι emulators καπνικου αρωματος, τα net ειναι φτιαγμενα απο φυλλα καπνου

πολύ ωραία...!  το πρόβλημα με αυτά τα υγρά είναι ότι έχουνε πολύ νικοτίνη και εγώ κάνω το ελάχιστο τώρα 6mg όχι πιο πάνω...  :/

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3725 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem