vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, panoskapa, Giannis.B, teo77, axilleaspro, maprix, bloodlessz

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #840 στις: Ιουλίου 10, 2016, 03:24 »
[justify]@giorgiokatr, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Είμαι κι εγώ ένας απ' τους λάτρεις του συγκεκριμένου υγρού. Μάλιστα δεν στέκομαι μόνο εκεί, αλλά το έχω πάει και παραπέρα το θέμα του: Δεν ψάχνω κάποιο καλύτερό του, ή έστω ισάξιο, άντε, κάποιο που να πλησιάζει νοερός... Χωρίς να έχω την άριστη γευστική αντίληψη, χωρίς να έχω καν τη βασική γευστική διαδρομή στα υγρά. Πλέον το έχω αναπόσπαστο κομμάτι αξιολόγησης οποιουδήποτε υποψήφιου ατμοποιητή που στοχεύει σε γεύση. [/justify]

Ξεκάθαρη απόλαυση σε σημείο εθισμού. Ποτέ δεν το προτείνω σε φίλους. Μακάρι να το άτμιζα καθημερινά και να έλεγα “φτάνει”. 

Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #841 στις: Ιουλίου 11, 2016, 03:19 »
@giorgiokatr ,JoeBarTeam
Δε μιλάμε για γευστικά υγρά τα οποία έχουν καφέ,τρούφες,μόκα και ξηροκάρπια σε αυτο το νήμα αλλά για τσιγαρίσιες γεύσεις.Θεωρείτε το Five Pawns τσιγαρίσιο υγρό?Άλλο ώραιο γευστικό σούπερ ντούπερ τέλειο υγρό και άλλο τσιγαρίσιο νομίζω!

Αποσυνδεδεμένος Argyris21

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #842 στις: Ιουλίου 11, 2016, 04:49 »
Εχει χαθει λιγο η μπάλα σχετικα με τα τσιγαρισια υγρα!! Τελικα τι ισχυει?

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #843 στις: Ιουλίου 11, 2016, 10:45 »
μερικα αρωμα και υγρα δουλευουν καλυτερα και προτεινονται για σφιχτους (τσιγαρισιους) ατμοποιητες

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #844 στις: Ιουλίου 11, 2016, 11:49 »
Καμία μάρκα υγρού δεν έρχεται καθόλου κοντά σε καμία μάρκα τσιγάρου. Τελεία.



Συμφωνώ απόλυτα.... ( δεν ξέρω αν έκανα σωστά την παράθεση κειμένου.. είμαι καινούρια και δεν το χειρίζομαι και πολύ καλά 😊😊 )

Δεν είμαι και ο απόλυτος γνώστης όλων των υγρών και έχω να δοκιμάσω ακόμα.. ουουου.. άπειρα.. αλλά ενώ κι εγώ ήθελα και θέλω ένα υγρό να μου θυμίζει το κακό μικρό στριφτούλι που έκανα.. Δεν....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια μυρωδιά που βγαίνει από ένα τασάκι με στάχτες/γόπες πάνω σε βρεγμένη χαρτοπετσέτα..!
Μιαμ μιαμ.. :laugh1:



Nikos523 😅😂😅😂😅😂😂😂
Πολύ καλό!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2016, 12:24 από Toniacine »

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #845 στις: Ιουλίου 11, 2016, 13:38 »
ναι αλλά το στριφτό (...του περιπτέρου...) δεν βρωμάει σαν το τσιγάρο. 8)


Μήπως να κάναμε μια λίστα με καπνικά
ταξινομημένα βάση του κόστους τους;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #846 στις: Ιουλίου 11, 2016, 13:43 »
μπορει οπως λεει η τονια να μην υπαρχουν τα αρωματα τασακια αλλα μπορειτε αν ψαχτειτε να βρειτε αρωματα που μυριζουν νωπα φυλα καπνου.πχ western flovour tpa...εμενα παντως τασακιλα βρωμια μου εβγαζε το apache atmoslab

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #847 στις: Ιουλίου 11, 2016, 14:04 »
"...τασάκι με στάχτες/γόπες πάνω σε βρεγμένη χαρτοπετσέτα..."

Βάση Inawera Dirty. Ακριβώς αυτό! Για τα δικά μου γούστα... :disgust2:
Αλλά αν αυτό ψάχνεις Τόνια, εδώ είσαι.

Επίσης το Primo Verde της T-Juice (και άρωμα και έτοιμο). Όχι τασακίλα αλλά εντελώς καπνικό και μάλιστα σκληρό.
Τα ΝΕΤ που έχω δοκιμάσει μου θυμίζουν περισσότερο καπνό πίπας ή πούρου παρά τσιγάρο. Είναι όμως αρκετά ενδιαφέροντα για όσους ψάχνουν πιστές καπνικές γεύσεις. Εγώ το έχω ρίξει πια στις μπανάνες και τις σαντιγές... :baby:



Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #848 στις: Ιουλίου 11, 2016, 14:16 »
Μία διόρθωση - δύο σχόλια που αναφέρω δεν είναι δικά μου, τα έχω παραθέσει από άλλους χρήστες απλά μάλλον με λάθος τρόπο-

Όσο για τα καπνικά αυτό που έχω συμπαιράνει ως τώρα είναι ότι μάλλον μπορείς να πετύχεις ένα είδος καπνικού με συνδιασμούς αρωμάτων που φέρνουν γευστικά σ ένα πιο ξηρό ή ίσως λίγο γλυκό ή λίγο πικρό αποτέλεσμα. Ανάλογα με τα γούστα του καθενός. Δηλαδή με κάτι από ξηρούς καρπούς, καφέ, βανίλια, μπισκότο, αλκοόλ κλπ.
Μια βάση που έχει αρώματα από φύλλα καπνού και συνδιασμός με τις άλλες γεύσεις πιο πάνω. Είτε σε έτοιμο καπνικό με τέτοιες νότες, είτε σε αυτοσχέδιες μίξεις😊😊

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #849 στις: Ιουλίου 11, 2016, 20:30 »
@giorgiokatr ,JoeBarTeam
Δε μιλάμε για γευστικά υγρά τα οποία έχουν καφέ,τρούφες,μόκα και ξηροκάρπια σε αυτο το νήμα αλλά για τσιγαρίσιες γεύσεις.Θεωρείτε το Five Pawns τσιγαρίσιο υγρό?Άλλο ώραιο γευστικό σούπερ ντούπερ τέλειο υγρό και άλλο τσιγαρίσιο νομίζω!
Το ανεφερα γιατι το θεωρω το απολυτο καπνικο υγρο με βαση αυτα που εχω δοκιμασει. Αν αναφερεσαι στην αισθηση της καρβουνιλας του τσιγαρου  εγω προσωπικα δε την εχω βρει πουθενα (ουτε στα Net) και πιστευω οτι δεν θα βρεθει καθως δεν καιμε τιποτα αλλα ατμοποιουμε. Προσωπικα το enriched μου θυμιζει κατι τσιγαρα μικρα μαυρα (σαν πουρακια). Εξαλλου και η Five Pawns σαν καπνικο το πουλαει (...προσθέτοντας μια αμυδρή γεύση από φύλλα γλυκού καπνού Virginia στο Black Flag Risen καταφέρνει να αντιγράψει ένα μοναδικό γευστικό συνδυασμό όπως κανείς άλλος....) Αναφερομαι στο Black Flag Enriched και οχι στο Original....
Εσυ τι εννοεις ως καπνικο και αν δεν εχει ξηροκαρπια και τετοια συναφη τι θωρεις πως πρεπει να εχει ενα υγρο για να θεωρειται καπνικο?

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #850 στις: Ιουλίου 11, 2016, 21:59 »
Εϊχα γράψει παλιότερα ότι ο καφές στα υγρά μιμείται λίγο την πικρή και ξερή γεύση του τσιγάρου. Γι'αυτό ίσως και το relax της eliquid france αρέσει σε πολλούς. Κι εγώ θέλω να δοκιμάσω το black flag άν και το βιρτζίνια στις περισσότερες εκδοχές του στο η.τ. δεν μου αρέσει πλην των black note. Και τώρα που είπα black note, το legato που έχει kentuky καπνό μέσα έχει και την επίγευση της καρβουνίλας του τσιγάρου λίγο. Αυτή την καρβουνίλα όποιος την θέλει μπορεί να την προσθέσει με ένα άρωμα της flavor art, το black fire αν θυμάμαι καλά. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν ψάχνω αυτό, αλλά έτσι λένε.

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #851 στις: Ιουλίου 11, 2016, 22:23 »
Συγνώμη αν τυχόν επαναλαμβάνω κάτι, αλλά το κάμελ ως άρωμα για αυτοσχέδιο μόνο του ή σε μίξεις όπως για παράδειγμα το περιέχει το ριλάξ, πώς σας φαίνεται?? Σε κλώνο του ριλάξ τα έβαλα όλα πλην κάμελ, έχω μια επιφύλαξη.. ως έτοιμο υγρό που το δοκίμασα από δοκιμαστικό δε μου έλεγε και πολλά, αλλά απ ότι μου είπαν δε μοιάζει ( έτοιμο με άρωμα ). Τί λέτε??

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #852 στις: Ιουλίου 11, 2016, 23:07 »
El toro Virginia prime πολυ τσιγαρισιο,εχω παντα ενα καβα αμα θελω να κανω κατι το οποιο ειναι πολυ κοντα στο τσιγαρο...  :thumpup: :thumpup:
Απο αρωματα επιδη δεν εχω δοκιμασει και παρα πολλα,εχω φαει μια εμπλοκη και τις κλωνοσυνταγες απο relax και supreme το KLM της eliquidfrance δεν ειναι κακο,γλυκιζει μεν αλλα καλο εχει και χτυπημα στο λαιμο....
Το Smoke απο after 8 τι λεει..?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #853 στις: Ιουλίου 11, 2016, 23:29 »
το smoke ειναι σαν rydouble tpa αλλα πιο αρωματικο λιγο λογο της εξτρα πυραζινης που εχει.αρκετα καλο καπνικο.αν τα γουστα σου ειναι κοντα στα ry θα το λατρεψεις

Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #854 στις: Ιουλίου 12, 2016, 02:02 »
Το ανεφερα γιατι το θεωρω το απολυτο καπνικο υγρο με βαση αυτα που εχω δοκιμασει. Αν αναφερεσαι στην αισθηση της καρβουνιλας του τσιγαρου  εγω προσωπικα δε την εχω βρει πουθενα (ουτε στα Net) και πιστευω οτι δεν θα βρεθει καθως δεν καιμε τιποτα αλλα ατμοποιουμε. Προσωπικα το enriched μου θυμιζει κατι τσιγαρα μικρα μαυρα (σαν πουρακια). Εξαλλου και η Five Pawns σαν καπνικο το πουλαει (...προσθέτοντας μια αμυδρή γεύση από φύλλα γλυκού καπνού Virginia στο Black Flag Risen καταφέρνει να αντιγράψει ένα μοναδικό γευστικό συνδυασμό όπως κανείς άλλος....) Αναφερομαι στο Black Flag Enriched και οχι στο Original....
Εσυ τι εννοεις ως καπνικο και αν δεν εχει ξηροκαρπια και τετοια συναφη τι θωρεις πως πρεπει να εχει ενα υγρο για να θεωρειται καπνικο?
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω, πόσο δύσκολο έως αδύνατο είναι να περιγράψει κανείς μια γεύση, μιας και είναι υποκειμενικό και αρκετές φορές απροσδιόριστο θέμα γούστου.Για μένα τσιγαρίσιο είναι αυτό που λέει η λέξη, βρωμιά και τασακίλα, χωρίς γλυκάδες και φρουφρού.Τέτοιο υγρό, σαφώς και είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει γιατί όπως σωστά λες, άλλο η καύση και άλλο ο ατμός.Αν πχ. θα μπορούσα να αναφέρω κάποια θα έλεγα το Primo Verde κάποια απο τα El Toro,Black Note,βάση dirty Inawera και γενικά υγρά ΝΕΤ, χωρίς να σημαίνει ότι και αυτά πετυχαίνουν το στόχο τους απόλυτα.Η ένστασή μου ήταν ότι ανέφερες ένα γκουρμέ υγρό, το οποίο είναι μεν καταπληκτικό αλλά δεν έχει όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά(κατά τη γνώμη μου), απλά έχει υπόνοια καπνού, που δεν την θεωρώ τσιγαρίσια.Είναι πολύπλοκο υγρό που θέλει να έχεις καιρό στο άτμισμα για να το καταλάβεις.Θα το πρότεινες σε ένα νέο ατμιστή?Εγώ όχι.Αλλά όπως είπα όλα είναι θέμα γούστου ο καθένας πράττει όπως του αρέσει.Τέλος, θεωρώ ότι σε αυτο το νήμα θα έπρεπε να παρουσιάζονται μόνο αυτά τα υγρά που έστω πλησιάζουν πολύ κοντά στην τασακίλα του τσιγάρου, γιατί διαβάζουν και νεοεισερχόμενοι και πιθανόν να μπερδευτούν.Αυτά τα λίγα χωρίς παρεξήγηση επί προσωπικού. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2016, 02:55 από michael76 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3641 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem