vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, Tazz, Jorge, Micha3L, I.P

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1425 στις: Ιανουαρίου 28, 2022, 14:26 »
[member=23331]Leon_GR[/member]

To Shooting Star είναι μεγάλη αγαπή για μένα και περιμενα παρα πολυ καιρό να βγει σε snv, για πολλούς λόγους που βέβαια έχουν να κανουν με τα προσωπικά μου γούστα μου ταιριάζει η γευση του παρα πολυ για all day υγρο, μιας και σχεδον οτι υπάρχει εκει εξω πια με μπουχτιζει και με κουραζει.

Ψάχνω τέτοιο προφίλ καθώς εχω την εντύπωση το snv δεν είναι τόσο κοντά στο έτοιμο το οποίο μου μοιάζει πιο ραφινάτο.

Προσωπικά τα φτιάχνω 60vg, αλλά ε΄χω την εντυπωσξ πψς χάνω αυτη την καθαρότητα της γέυσης που έχει το ετοιμο

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1426 στις: Ιανουαρίου 28, 2022, 16:07 »
Eχει καποιος φίλος ατμιστής αποψη για υγρο που να περιέχει μόνο καπνό και μαύρη ζάχαρη που να έχει δοκιμάσει και να αξίζει; Εκτός απο έτοιμο οτιδήποτε άλλο (αρωμα,snv)

Θέλω για ολοήμερο, καθαρό χώρις να γλυκίζει πολύ και χωρίς προσθήκες όπως βανίλιες, καραμέλες, πυραζίνες ή πολύ ξυροκάρπι.

Είδα τα Βlack Galaxies αλλα δεν ξερ ποσο έντονα βγαινει το καράδι ή εαν γλυκιζει αρκετα, ψαχνω κάτι παρόμοιο τύπου wanted shooting star.

Ευχαριστώ
Εγω θα πρότεινα, αn μπορεις να το βρεις, το Classic for Pipe Dark της Inawera.
Είναι καπνό (μαλλον virginia) με ρουμι και μαυρη ζαχαρη, ενώ υπάρχει και μια υποψία ξύλου.  Έχει μια γλυκάδα αλλα σε καμία περίπτωση δεν λιγώνει όπως κάποια snv (πήρα κάποτε εάν rope cut ουτε ξερω πιο και δεν κατάφερα να ατμίσω τανκ από την γλυκάδα).  

Επίσης στα θετικά (για μενα) είναι οτι δεν έχει καθολου πυραζίνη (δεν το αντέχω), και η οικονομία που έχουν όλα τα αρώματα της inawera (2-5% αραίωση).

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1427 στις: Ιανουαρίου 28, 2022, 22:35 »
Εγώ ως νέος ατμιστής απο τα μέσα Σεπτεμβρίου του 2021, ξεκίνησα με 1 μάπα snv καπνικό υγρό που δυστυχώς μου πρότειναν σε κατάστημα, γιατί αυτό ήθελε να "σπρώξει", ενώ είχε και καλύτερες επιλογές.Οταν ήδη το είχα τελειώσει και πήρα το Silver Bullet, σκέφτηκα:"Τι βλακεία άτμιζα;

Το 2ο ήταν το Silver Bullet.Καθαρό υγρό, αυτό το άρωμα φουντουκιού που έχει είναι ξεχωριστό, δεν είναι γλυκό σαν πραλίνα και δένει με τον υπόλοιπο ξηρό καρπό macademia.
Το 3o ήταν το Cuban Cigar της Philotimo, αξιόλογο και φθηνό, καπνός-βανίλια καραμέλα.

Μετά αποφάσισα να ασχοληθώ με DIY, να καταλάβω τι γίνεται.Εχω ήδη φτιάξει 3 DIY.
Εχει το πλεονέκτημα πως μπορείς να συνδυάσεις αρώματα σε ότι ποσοστό και αναλογίες θες.Το κόστος είναι πολύ μικρότερο.

Φυσικά υπάρχουν πολλά snv τα οποία δεν υπάρχουν σε αρώματα, ακόμα και συνδυασμό αρωμάτων να κάνεις.Ομως όταν πχ το snv 20/60 έχει 14€ και θέλω και 2 booster νικοτίνης για 6mg/ml, το ελάχιστο κόστος είναι 20€, αν το snv έχει 17+€, (όπως πχ της Ripe Vapes) ξεφεύγει.Κάποιος πχ που θέλει 12 mg/ml;Θα πρέπει να παίρνει νικοτίνη σε ποσότητες, εκεί το κόστος είναι ακόμα μεγαλύτερο στις έτοιμες νικοτίνες.

Ισως κάποια στιγμή να μου την δώσει και να μην βάζω καθόλου νικοτίνη, πχ να την μειώσω στο 3 και μετά στο 0 αλλά θέλω και "χτύπημα', δεν ξέρω, θέλει δοκιμή με λίγα ml.

Κανονικό τσιγάρο δεν ξανακάνω, το είχα κόψει 3 φορές όλα αυτά τα χρόνια, αλλά μετά την 3η ξεκίνησα ηλεκτρονικό.Είχα να καπνίσω 2-3 μήνες και ήταν στιγμές που μου έλειπε, δεν είναι μόνο η νικοτίνη, αυτή ήταν μόνο τις πρώτες 5-6 ημέρες, είναι η ψυχολογική εξάρτηση.Εδινα 50-60€/μήνα για 8-10 τσιγάρα την ημέρα και τώρα με 30 ml υγρού τον μήνα το κόστος είναι πολύ μικρότερο, ακόμα και με snv.Και οι επιπτώσεις, ενοχλήσεις κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1428 στις: Ιανουαρίου 29, 2022, 07:14 »
https://vaping.gr/index.php/topic,49494.0.html

Υπαρχει και η παραπάνω λύση όσον αφορά την νικοτίνη
Δεν κάνω διαφημιση στην συγκεκριμένη,υπαρχουν και άλλες.
Απλά σε βάζω στο κολπο 
δεν ξέρω αν γνωρίζεις..

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1429 στις: Ιανουαρίου 29, 2022, 12:40 »
[member=23331]Leon_GR[/member]

To Shooting Star είναι μεγάλη αγαπή για μένα και περιμενα παρα πολυ καιρό να βγει σε snv, για πολλούς λόγους που βέβαια έχουν να κανουν με τα προσωπικά μου γούστα μου ταιριάζει η γευση του παρα πολυ για all day υγρο, μιας και σχεδον οτι υπάρχει εκει εξω πια με μπουχτιζει και με κουραζει.

Ψάχνω τέτοιο προφίλ καθώς εχω την εντύπωση το snv δεν είναι τόσο κοντά στο έτοιμο το οποίο μου μοιάζει πιο ραφινάτο.

Προσωπικά τα φτιάχνω 60vg, αλλά ε΄χω την εντυπωσξ πψς χάνω αυτη την καθαρότητα της γέυσης που έχει το ετοιμο
Δεν γνωρίζω ποιά βάση -VG- χρησιμοποιείς γιά το συγκεκριμένο snv.
Δοκίμασε να αραιώσεις με -VG- της ίδιας εταιρείας πού φτιάχνει το Shooting Star.
Όπως φαίνεται εδώ καί εδώ.
Εάν ήδη δουλεύεις με την -VG- πού προτείνω, αλλά πάλι χάνεις αυτή την  καθαρότητα
της γεύσης όπως γράφεις,τότε δοκίμασε -VG- της Totally Wicked.
Καλά κάνεις καί το ψάχνεις, αλλά αυτό πού μένει στο τέλος, είναι ότι είσαι μακρυά από το -κτ-.

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1430 στις: Ιανουαρίου 29, 2022, 14:22 »
[member=20417]Aoratix[/member]

Δηλαδή πιστεύεις πως η VG+PG της Velvet Vape, έχει το καλύτερο αποτέλεσμα απο οποιαδήποτε άλλη εταιρία για τα υγρά Wanted;

Αυτό θα μπορούσε να ισχύει και για τις άλλες εταιρείες.

Τα συμπυκνωμένα αρώματα Wanted που είναι 10/30 σε τι ποσοστό αραίωσης φτιάχνονται;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2022, 14:49 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1431 στις: Ιανουαρίου 29, 2022, 18:26 »
Δεν γνωρίζω ποιά βάση -VG- χρησιμοποιείς γιά το συγκεκριμένο snv.
Δοκίμασε να αραιώσεις με -VG- της ίδιας εταιρείας πού φτιάχνει το Shooting Star.
Όπως φαίνεται εδώ καί εδώ.
Εάν ήδη δουλεύεις με την -VG- πού προτείνω, αλλά πάλι χάνεις αυτή την  καθαρότητα
της γεύσης όπως γράφεις,τότε δοκίμασε -VG- της Totally Wicked.
Καλά κάνεις καί το ψάχνεις, αλλά αυτό πού μένει στο τέλος, είναι ότι είσαι μακρυά από το -κτ-.
Είμαι με την vg της Velvet Vape και το εχω δοκιμάσει και με την Τοtally αλλα δεν είδα διαφορά ειδικά μπορω να πω οτι με την Tottaly γλυκιζε ελαφρως περισσοτερο το τελικο αποτέλεσμα.
ίσως δοκιμάσω και με τα μπουστερακια νικοτίνης της Velvet, μήπως και αλλάξει κατι.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1432 στις: Ιανουαρίου 29, 2022, 20:26 »
@ Leon_GR

Η πρώτη ερώτηση πού κάνεις στην ανάρτηση σου, έχει απαντηθεί
από το ακριβώς επόμενο σχόλιο του @ teo77,

Ο καθένας έχει τη δική του γεύση καί ανταλλάσσουμε απόψεις,
γιά το ποιά βάση είναι πιθανό να προστεθεί στο άρωμα, ώστε να πλησιάζει
όσο το δυνατον περισσότερο το γευστικό αποτέλεσμα πού επιθυμούμε.

Την Totally Wicked, την ατμίζω σκέτη καί την χρησιμοποιώ σε net, επειδή
γλυκίζει σχεδόν μηδενικά σε σχέση με ζαρμπή και συνδέσμου, αλλά γλυκίζει
αρκετά για τον @ teo77. Έχω δοκιμάσει και τη Velvet, η οποία γιά μένα είναι
εφάμιλλη αλλά όχι δίπλα στη Totally.
Βλέπεις πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας το ίδιο υγρό ; ; ;

@ teo77

Γράφεις, ότι ίσως δοκιμάσεις νικοτίνη της Velvet, μήπως καί αλλάξει κάτι.
Δες αν θέλεις αυτό , αν καί πιστεύω ότι το έχεις δεί.
Υπάρχουν αναφορές, γιά την ώθηση πού δίνει η συγκεκριμένη νικοτίνη στα υγρά.




Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1433 στις: Μαρτίου 15, 2022, 01:16 »
Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια αν γνωρίζει κανένας.

Από ότι καταλαβαίνω τα NET καπνικά υγρά γίνονται από απόσταγμα φύλλων καπνού. 

Τα περισσότερα καπνικά όμως που δεν είναι NET πως ακριβώς παρασκευάζονται; Χρησιμοποιούνται καθόλου στην όλη διαδικασία φύλλα καπνού ή μιλάμε για φουλ χημεία;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1434 στις: Μαρτίου 15, 2022, 02:20 »
Φουλ χημεία εννοείται.

Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1435 στις: Μαΐου 11, 2022, 10:09 »
Μεσα στον 1 μηνα που ατμιζω εχω δοκιμασει τα παρακατω καπνικα:

After-8 Smoke-X, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Atmos Lab - Agrinio, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Rope Cut - Skipper, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Wanted - Shooting Star 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Alter Ego - Virginia, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Alter Ego - Seven, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Alter Ego - Hellas Blend, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Liqua - Traditional Tobacco 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Flavor Art - Cuban Avaba, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Ecig - Divino Cigar, 10ml, 10mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Ecig - Old Harbor, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Ripe Vapes - Sun Juan 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Ripe Vapes - VCT, 60ml, 12mg νικοτινη 60/40 vg/pg
TNT - SpitFire - 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
TNT Balkan Sobranie - 30ml, 12 mg νικοτινη 50/50 vg/pg
SpeakEasy - Tjuana, 60ml, 12mg νικοτινη 65/35 vg/pg
Philotimo - Cuban Cigar, 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Halo - Tribeca, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Van Del - Top Shelf T, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Eliquid France - Relax, 60ml, 6mg νικοτινη 50/50 vg/pg
SteamPunk - Bronze, 60ml, 6mg νικοτινη 70/30 vg/pg

Απο ολο τον παραπανω συρφετο τα μονα που μπορω να ατμισω ευχαριστα χωρις να νιωθω καπνικο στοιχειο ειναι τα:

Van Del - Top Shelf T (αν και δεν μου αρεσει καθολου το Tribeca "μαλι της γριας" οπως και τα περισσοτερα RY4, το Top Shelf T ειναι μια απειρως καλυτερη version του Tribeca που παροτι ειναι και αυτο γλυκο ειναι πολυ κλασσατο υγρο. Με λιγο παραπανω αραιωση για να πεσει η γλυκαδα ειναι φανταστικο ADV). Οσοι ειναι οπαδοι του Tribeca αλλα και οσοι δεν ειναι αξιζει να το δοκιμασουν, ειναι κλασεις ανωτερο κατα την γνωμη μου.

Eliquid France - Relax. Φανταστικο υγρο που επειδη εχει καφε που ειναι γλυκοπικρος ισσοροπει με το μπισκοτο και σου βγαζει μια εντονη γευση που δεν σε γεμιζει αλλα δεν μπουχτιζει και στην εκπνοη σου αφηνει τοσο οσο μεχρι την επομενη τζουρα.

SteamPunk - Bronze. Εξαιρετικο υγρο για all-day. Γευσατο με πολυ ισορροποια στις γευσης του. Ανετα all-day, το μονο που δεν βρηκα και το ηθελα ηταν την μοκα. Η γκοφρετα υπερισχυει στο υγρο. Θα το ξαναδοκιμασω μετα απο 1 μηνα ωριμανσης μπας και βρω την μοκα γιατι το δοκιμασα μετα απο 3 μερες.

Θα εβαζα και το ΤΝΤ - Balkan Sonranie αλλα, παροτι ειναι το μονο που μου εβγαλε το καπνικο στοιχειο (κατακαθι πιπας) εντονα και εβγαζε μια ανεπαισθητη γλυκαδα τοσο οσο αλλα μετα απο 3 μερες ατμισματος το υγρο γινεται βαση χανει την γευση εντελως. Απο την αλλη δοκιμασα και την 100% ΝΕΤ version του Balkan Sobranie το SpitFire αλλα δεν μπορεσα να το ατμισω, ηταν τοσο δυνατο το καπνικο του λες και ρουφαγα μεσα απο καμιναδα.

Τα υγρα που ειναι στον συρφετο δεν μπορω να τα ατμισω γιατι: καποια μου βγαζουν χημικιλα (alter ego, ecig, Atmos Lab, Liqua), και τα υπολοιπα ειτε θα ειναι μαλι της γριας ειτε δεν μου αρεσε καθολου η γευση τους.

Τα Van Del - Top Shelf T, Eliquid France - Relax και SteamPunk - Bronze που ατμιζω ανετα θα τα προτιμουσα για εναλλακτικα γιατι το βασικο μου θελω να εχει στο προσκηνιο τον ξηρο καπνο (οχι αρωματικο) και μετα να "δενει" με καποιο δευτερευον αρωμα το οποιο να ειναι τοσο οσο για all day. Το καπνικο κομματι δεν το εχω βρει σε κανενα απο αυτα.

Οποιος εχει μια καλη προταση να με βοηθησει παρακαλω ειμαι ολος ματια. Επισης αν καποιο απ τα παιδια εχει τον χρονο να κανουμε μια κουβεντα τηλεφωνικα να με βοηθησει ας μου στειλει σε pm το τηλ του να τα πουμε.
ΑΞΙΖΕΙ να δώσεις στον εαυτό σου αυτή την ευκαιρία: "Christine" είναι καινούρια σειρά 4 καπνικών από Trustvape, ελληνικά δοκίμασε στην ιστοσελίδα τους για το αν έρχονται στην πόλη σου ή τα παραγγέλνεις από αυτούς κατευθείαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2022, 10:16 από SystemBooms69 »

Αποσυνδεδεμένος Atreidis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1436 στις: Ιουνίου 28, 2022, 17:47 »
Καλησπέρα σε όλους.
Αν και είμαι μέλος από το 2016, αυτό είναι το πρώτο μου μνμ, για αυτό και το ποστάρω εδώ, λόγω σχετικότητας του post. Ξεκίνησα πρόσφατα την τρίτη προσπάθειά μου στον χώρο του ατμίσματος έχοντας επιστρέψει στο κανονικό τσιγάρο αντίστοιχες φορές. Είμαι καπνιστής για κάτι λιγότερο από 30 χρόνια και αθροιστικά ήμουν σχεδόν 1.5 χρόνο αποκλειστικά mtl ατμιστής, κάνοντας κατά βάση καπνικά υγρά, 50/50 βάση και ελάχιστα λοιπά υγρά. Μέσα στον 1.5 χρόνο άτμισης οι mtl επισκευάσιμοι ατμοποιητές (0.9-1.2 ohm) που δοκίμασα ήταν αρκετοί καταλήγοντας κατά σειρά σε Kayfun 5, Lite Plus 2019 και Prime. Mods DNA75  και Dicodes.
Αντιστοίχως τα υγρά στα οποία κατέληξα τότε ήταν τα NET της El Toro Cigarillos και κυρίως Puros. Σήμερα, ελλείψει των El Toro από την ελληνική αγορά πειραματίστηκα ήδη με τα περισσότερα flavor shots της ΤΝΤ, ξανάδωσα μια ευκαιρία στις περισσότερες γεύσεις της Black Note αλλά τίποτα δεν με κάλυψε όπως με κάλυπταν τα Puros και Cigarillos.
Θα ήθελα τις προτάσεις ειδικότερα αυτών που είχαν εμπειρία από τα υγρά της El Toro, προκειμένου να βρω ένα καθημερινό NET καπνικό, χωρίς να με ενδιαφέρει η επιβάρυνση στις αντιστάσεις/βαμβάκια και χωρίς να επιθυμώ λοιπές γεύσεις που να ξεφεύγουν από την "προσομοίωση" του κανονικού τσιγάρου, όπως έχει καταφέρει η El Toro.
Επίσης…επιτρέπεται η αγορά υγρών αναπλήρωσης από ευρωπαϊκά e-stores ή λόγω της ισχύουσας νομοθεσίας έχουν απαγορευτεί και αυτά όπως τα εκτός EU;
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1437 στις: Ιουνίου 28, 2022, 18:52 »
Ανεξάρτητα από το θέμα "γεύση"..
πρέπει να βγάλεις τη νικοτίνη από τη ζωή σου και τον "καπνό" από το μυαλό σου.
Θέλει προσπάθεια, αν ήταν εύκολο θα το κατάφερναν όλοι με την πρώτη.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι γιατί είναι "πολλά τα χρόνια".

Αποσυνδεδεμένος Atreidis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1438 στις: Ιουνίου 28, 2022, 20:44 »
Ναι, έχεις δίκιο. Είναι πολλά τα χρόνια και απώτερος σκοπός μου είναι αυτή τη φορά να περάσω στην άτμιση και -όπως το τσιγάρο- σύντομα να αποχαιρετήσω και αυτήν. Για αυτό και ψάχνω το «κατάλληλο» καπνικό, για να αποφύγω τα πισωγυρίσματα. Οπότε, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1439 στις: Ιουνίου 28, 2022, 23:52 »
@Atreidis, εχεις την επιμονή να ξαναγυρνάς στο ατμισμά.  Με λιγη προσπάθεια μπορεις να το καταφέρεις.


Και εγώ για χρόνια προσπάθησα να βρω αντικατιστάτη του El Toro Cigarrilos, και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πως δεν υπάρχει. Για το Puros δεν ξέρω αλλα φαντάζομαι πως και αύτο πολύ δυσκολο.  Κάποιος είχε πει στο forum ότι το Train to Heaven της Steam Train θύμιζε κάποιο υγρό της El Toro και πήρα ένα, αλλα εγω δεν την είδα την ομοιότητα, τουλάχιστον με το Cigarillos.  Ίσως να αξίζει μια δοκιμή.


Όσον αφορά παραγγελίες, εγω αγοράζω από Ιταλία χωρίς κανένα πρόβλημα.  Επειδή η Αγγλία δεν είναι πια στην ΕΕ, δεν ξέρω τι παίζει εκει. Σιγουρα κάποιος άλλος θα μπορει να δώσει μια συμβουλη εδώ.


Επειδή το Cigarillos δεν ήταν ιδιαίτερα ξηρός καπνός, εγω θα πρότεινα να δοκιμάσεις ένα Black Cavendish που επίσης έχει μια υγρασία στο άτμισμα ως αποτέλσμα της ζύμωσης που έχουν τα φύλλα στην επεξεργασία.  Στην Ελλάδα μπορεις να βρεις άνετα του Azhad's Elixers.  Είναι εξαιρετική επιλογή, αρκεί να έχεις την υπομονή να το αφήσεις παραπάνω από μήνα να ωριμάσει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085067 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy