vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 5 χρήστες
Blackwolf, camber, Tem, Jorge, kosktaxi

Twitter

Geek Vape AEGIS MAX

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2020, 18:02 »
Θα το δοκιμασω. ή λιγο WD40 φανταζομαι.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2020, 18:14 από Tem »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2020, 18:15 »
Ναι, και αυτό μπορείς να χρησιμοποιήσεις φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2020, 18:40 »
Ή και liposan.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2020, 03:08 »
Δεν ξέρω κατά πόσο θα επιδράσει αυτό στην αγωγιμότητα. Με την θερμότητα που θα αναπτύσεται, το όποιο λιπαντικό αργά ή γρήγορα θα βρει τον δρόμο του προς τα σπειρώματα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 01, 2020, 16:38 »
πριν 2 μερες πηρα το deco της aspire και με το καπακι που εχει κατω χαλασα 2 μπαταριες δηλαδη εφυγε το wrap απο την κατω μερια... και πραγματικα μετανιωσα που πηρα το συγκεκριμενο mod και δεν πηρα το geek vape Αegis MAX....  αλλα επιδει δεν με βλεπω να το κραταω το deco σε καμια περιπτωση μονο για αυτο το λογο θα παω να αγορασω το AEGIS MAX αλλα πριν θα ηθελα να σας ρωτησω... αξιζει σαν mod ? γιατι διαβαζω εδω οτι κουναει μεσα η μπαταρια...  και οτι δεν κανει καλη επαφη κλπ...  αυτο συμβαινει  με της 18650? εγω θα βαλω πανω μια της samsung 21700 παντως...  θα ειμαι οκ? η να παω σε καποιο αλλο mod?  η χρηση ειναι για πνευμονικο ατμισμα με rda και παιζω στα 50-60W

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 01, 2020, 22:17 »
Δεν έχω θέμα με 2 διαφορετικές μπαταρίες σε μέγεθος,μια 30 Τ και μια eleaf. Παντως νομίζω χρειάζεσαι διμπάταρο για άτμισμα σε 50-60 βατ,εκτός αν δεν ατμίζεις πολύ ώρα στα συγκεκριμένα βατ.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 01, 2020, 22:36 »
[member=22509]Christos Z[/member] σε ευχαριστω για την απαντηση..! ειμαι οκ και με mod με μια μπαταρια δεν εχω θεμα.. ακομα και καποιες φορες που κανω chain vape παντα μαζι μου εχω και μια 2η μπαταρια.. για περιπτωση αναγκης..!  και με το aegis solo με την 18650 ημουν πολυ ευχαριστημενος... φοβερο mod αλλα δεν κρατησε πολυ καηκε η πλακετα στο 6μηνο...  :( αλλα πιστευω απο δικια μου χαζομαρα που το φορτιζα σε ενα xiaomi  powerbank 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 02, 2020, 21:53 »
το πηρα σημερα το mod.. και τα σπαει..!!!  το μονο που με τρομαξε αρχικα ηταν οτι διαβασε την αντισταση την 0.3 στα 1.60ohm... εβγαλα τον ατμοποιητη και τον εβαλα παλι και ολα οκ την διαβαζει πλεον 0.31ohm.. ας ελπισω οτι ηταν απλα καπιο bug του firmware για την ωρα της διαβαζει πολυ σωστα...!  :thumpup:

επισης η μπαταρια δεν κουναει καθολου...! ουτε με 18650 αλλα ουτε με 21700 

το μονο που με χαλασε ειναι η οθονη του οτι εκανε γρατζουνιες με το που το επιασα στο χερι μου...  αλλα οκ δεν ενοχλει.. γενικα αυτα το πλαστικο που εχουν τα mod της geekvape ειναι πολυ ευαισθητα σε γρατζουνιες απο οτι βλεπω...

επισης ερωτηση.. εχει καποια ζελατινα πανω η οθονη? 

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 02, 2020, 23:45 »
Κανονικά όλα τα mods έχουν αυτό το προστατευτικό στην οθόνη. Επομένως οι γρατζουνιές έχουν γίνει σε αυτό και όχι στην οθόνη. Αλλα όταν το βγάλεις θα αρχίσει να γρατζουνίζεται η οθόνη.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 00:29 »
[member=377]Tem[/member] προσπάθησα να το βγάλω αλλα δεν φενεται να εχει προστατευτικό πάνω στην οθόνη.. και το solo που ειχα παρει πριν 1χρονο αν θυμάμαι καλα δεν είχε καπια ζελατίνα..   αλλα δεν ειχε γρατσουνιές ουτε εκανε ευκολα

Το aegis max απο την άλλη με το που το έβγαλα απο το κουτί ηταν γεμάτο γρατσουνιές σαν χαρακιές... Οταν ειναι βέβαια αναμμένη η οθόνη οκ δεν φενεται...  Εννοείτε πως αγοράστηκε σφραγισμένο.. αν απο την 1η μερα ειναι ετσι φαντάζομαι πως θα γίνει μεσα στο χρόνο.. πραγματικά ειναι οτι χειρότερο αυτο το πλαστικό της οθόνης εχω και αλλα mods αλλα αυτο δεν το εχω ξαναδεί πουθενά... 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2020, 00:50 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 12:33 »
Οι ζελατίνες στα Aegis δεν έχουν κάποιο αυτάκι να τις τραβήξεις και συνήθως δεν φαίνεται καθόλου ότι έχει ζελατίνα.

Αν μπορείς με το νύχι σου να κάνεις σημάδι στην οθόνη τότε έχει σίγουρα ζελατίνα πάνω.

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 12:53 »
πριν 2 μερες πηρα το deco της aspire και με το καπακι που εχει κατω χαλασα 2 μπαταριες δηλαδη εφυγε το wrap απο την κατω μερια... και πραγματικα μετανιωσα που πηρα το συγκεκριμενο mod και δεν πηρα το geek vape Αegis MAX....  αλλα επιδει δεν με βλεπω να το κραταω το deco σε καμια περιπτωση μονο για αυτο το λογο θα παω να αγορασω το AEGIS MAX αλλα πριν θα ηθελα να σας ρωτησω... αξιζει σαν mod ? γιατι διαβαζω εδω οτι κουναει μεσα η μπαταρια...  και οτι δεν κανει καλη επαφη κλπ...  αυτο συμβαινει  με της 18650? εγω θα βαλω πανω μια της samsung 21700 παντως...  θα ειμαι οκ? η να παω σε καποιο αλλο mod?  η χρηση ειναι για πνευμονικο ατμισμα με rda και παιζω στα 50-60W
Διάβασε αυτό που έγραψαν παραπάνω για το liposan κλπ.
Εγώ ούτε καν liposan δεν έβαλα. Λάδι στη σαλάτα έβαζα και έτσι όπως ήταν ελαφρά λαδωμένα τα δαχτυλα, πέρασα λίγο την τσιμουχα.
Το 1ο βέβαια είχε αρκετό τζόγο, το οποίο έγινε και αντικατάσταση.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 14:38 »
Οι ζελατίνες στα Aegis δεν έχουν κάποιο αυτάκι να τις τραβήξεις και συνήθως δεν φαίνεται καθόλου ότι έχει ζελατίνα.

Αν μπορείς με το νύχι σου να κάνεις σημάδι στην οθόνη τότε έχει σίγουρα ζελατίνα πάνω.
εκανα πολλα σημαδια στο mod οπως πηγα να βγαλω την ζελατινα αλλα  δεν φενεται να εχει και σταματησα να ασχολουμε μην το κανω χειροτερα...
αλλα σαν υφη φενεται πως εχει σιγουρα καποια ζελατινα... δεν μπορω να καταλαβω...   :))  :wall:


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 20:35 »
Αν κολλήσεις κάποια ταινία (απλής ή διπλής όψεως) πάνω στην επιφάνεια της οθόνης και την τραβήξεις θα βγει και η προστατευτική ζελατίνα. Χρησιμοποίησε κατά προτίμηση μια ισχυρή ταινία.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geek Vape AEGIS MAX
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 22:27 »
[member=377]Tem[/member] το δοκιμασα και αυτο... αλλα δεν εχει καν ζελατινα...! εκτος αν εχει τοσο καλη εφαρμογη που δεν μπορει να βγει με τπτ... τι να πω... οπως και να εχει το αφηνω ετσι... σημασια εχει να δουλευει το mod σωστα... ας κανει και γρατζουνιες.....  το μονο που με τρομαξε ειναι οτι διαβασε την αντισταση 0.3ohm στα 3.60ohm.. επαθα ενα μικρο σοκ να πω την αληθεια...! αλλα μετα την διαβασε 0.31ohm αφου εβαλα ξανα πανω τον ατμοποιητη... μεχρι στιγμης το mod δεν το εχω χρησιμοποιησει εχει κατσει στο κουτι του μιας και τωρα δουλευω με το deco της aspire αλλα δεν βλεπω να το κραταω και για πολυ... σαν τα ρευματα που εχουν τα mods της geekvape δεν εχει......  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz