vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, toliss, maprix, camber

Twitter

Jac vapour series b dna75 box mod

Jac vapour series b dna75 box mod
« στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 16:19 »
Καινούριο μοντ, με dna75, (προσοχή, ΟΧΙ την έκδοση color) Απ' ότι φαίνεται, είναι μία νέα έκδοση του πρώτου που είχε βγάλει η εταιρεία πριν από περίπου 2 χρόνια. Βλέποντας κάποια reviews της εποχής, τα όποια παράπονα, είχαν να κάνουν με το κουμπί του fire που έλεγαν ότι ήταν πολύ μαλακό, και τους μαγνήτες για το πορτάκι της μπαταρίας, που ήθελαν μετά από λίγο ξανά κόλλημα με super glue
(άν δεν τα είχες χάσει ήδη)
Το αγόρασα από zerobacco 85,00€ και το έχω στα χέρια μου από τις 16 Δεκέμβρη, οπότε αυτές είναι προφανώς οι πρώτες εντυπώσεις,μιας κι είμαστε ακόμα "στα μέλια" με το μοντ.
Κάποιες τυπικές πληροφορίες που θα αναφέρω κατ' ευθείαν από την εταιρεία, λένε για μέγιστη ισχύ 75 watt, φινίρισμα μαύρου pvd, ικανό να φιλοξενήσει ατμοποιητές μέχρι
23mm, με το ύψος να είναι στα 88mm , και το πλάτος στα 34,50mm, και αποσπώμενη 18650 μπαταρία.
Έρχεται σε ένα πολύ ωραίο πλαστικό κουτί και εκτός από το μοντ θα βρούμε και τα κλασσικά,  δλδ καλώδιο usb και οδηγίες χρήσης.
Με το που το έβγαλα από το κουτί, το πρώτο ουάου ήταν για το μέγεθος.
Ναι, είναι πραγματικά μικρό και κομψότατο. Κρύβεται μέσα στο χέρι,και ζευγάρι με έναν μικρό ατμοποιητή είναι πραγματικά ο ορισμός του διακριτικού, κομψού, αλλά και του αποτελεσματικού, όσον αφορά την απόδοση, είτε σε power mode είτε σε tc.
Δεύτερο ουάου σε πρώτες εντυπώσεις, αφορά την επίστρωση η οποία είναι καταπληκτική κατά την γνώμη μου. Μαύρο ματ, με πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι,δε γλιστράει, σκόνη και δαχτυλιές δε βλέπεις πάνω με τίποτα. Θυμίζει πολύ αυτήν του pico x.
Δε μπορώ να βρω πλαστικό κομμάτι πάνω του, πρέπει να είναι εξ ολοκλήρου μεταλλικό.
Το κουνάω γρήγορα γρήγορα πάνω κάτω, δεξιά αριστερά, τίποτα δεν κουδουνίζει, δε χτυπάει και βγάζοντας το καπάκι της μπαταρίας βλέπεις ότι δεν έχει υφασμάτινη κορδέλα για να τη βγάλεις, αλλά πρέπει να "δουλέψει νυχάκι"
Κατά τ'άλλα οι μαγνήτες είναι όσο δυνατοί πρέπει και το πορτάκι εφαρμόζει θετικότατα.
Πάμε τώρα στο fire button που είχε προκαλέσει και τα παράπονα στην πρώτη έκδοση,
ότι δλδ πατιόταν πανεύκολα.
Όπως το δουλεύω τόσες μέρες,μόνο θετικές εντυπώσεις έχω. Είναι όσο πρέπει σκληρό με άριστη αίσθηση.
Καταλαβαίνεις ακριβώς πότε το πατάς και πότε όχι, και το μέγεθος το βρίσκω ιδανικό.
Ούτε το ψάχνεις ούτε τίποτα.
Το ίδιο και για το + και - τα οποία δεν είναι ξεχωριστά, πράγμα το οποίο βολεύει κατά τη περιήγηση στο μενού και όταν πρέπει να πατήσεις και τα 2 μαζί.
Καλές πρώτες εντυπώσεις και για την θύρα usb και το καλώδιο που δίνει μαζί η εταιρεία.
Είναι εφαρμοστό, το αρσενικό με το θηλυκό έχουν άψογη εφαρμογή, η jac vapour στο manual μας λέει ότι μπορούμε να φορτίζουμε από κει αλλά μπορούμε να ατμίσουμε κιόλας ταυτόχρονα. (Λειτουργία pass through).
Η zerobacco, άψογη όπως πάντα είχε μέσα στο πακέτο και μία κάρτα του καταστήματος με γραπτή εξάμηνη εγγύηση.
Άν και δεν είχα προηγούμενη εμπειρία μακρόχρονης χρήσης δικού μου μοντ με οποιαδήποτε dna, κατέβασα αμέσως το escribe, συνδεσα το μοντ και με τη βοήθεια του φόρουμ και του ανάλογου νήματος έκανα τις πρώτες ρυθμίσεις.
Και βρισιές πέσανε, και απογοήτευση υπήρξε τις δυό πρώτες μέρες μέχρι να εξοικειωθώ με το software, αλλά βρήκα τα "πατήματά μου" σιγά σιγά, και τώρα είμαι σε διαδικασία fine tuning.
Δηλαδή έχοντας ρυθμίσει τα βασικά σύρματα, προφίλ κλπ, καθώς και άλλα πράγματα που δεν έχουν σχέση με το άτμισμα όπως π.χ. οθόνη τώρα κάνω ρυθμίσεις που αφορούν τη μέγιστη ποιότητα του ατμίσματος μου σε σχέση με τα σύρματα και τα στησίματα που χρησιμοποιώ.
Μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά μου, το χρησιμοποιώ όλη μέρα κάθε μέρα, και θα επανέρχομαι γράφοντας οτιδήποτε καινούργιο, είτε θετικό είτε αρνητικό.
Θα το συνιστούσα σε οποιονδήποτε ατμιστη θα ήθελε ένα σούπερ διακριτικό μοντάκι με πλακέτα DNA, αλλά επίσης θα το συνιστούσα και σε όλες τις προχωρημένες κυρίες και δεσποινίδες ατμίστριες λόγω του μεγέθους του.
Να ξαναπώ εδώ, ότι δεν έχω απολύτως καμία σχέση με την εταιρεία που βγάζει το mod, αλλά ούτε και με την zerobacco της οποίας είμαι ένας απλός διαδικτυακός πελάτης.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 17:09 »
Κάτι που ξέχασα να γράψω είναι ότι η δική μου έκδοση είναι η black edition 23mm, ενώ βλέπω διαδικτυακά και την sandstorm edition 25mm, την οποία όμως δεν έχω δει στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 20:08 »
Ωραία παρουσίαση και πολύ ωραίο μοντάκι.
Και μιας και είσαι ζεστός, δεν κάνεις και μία παρουσίαση της/του Ruby??
Δε φταίω εγώ, εσύ φταις που τον/την μοστράρεις πάνω στο Jac...

Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 20:46 »
Ναι,ναι μια παρουσίαση την οφείλω και θα γίνει.


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 22:49 »
Πήραμε το βάπτισμα του πυρός νεαρε;;;

Ωραίος!

Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 23, 2019, 23:00 »
Στο στείλω μετά τις γιορτές να το περάσεις και μία δεύτερη γνώμη.
Που'σαι  και  επαγγελματίας reviewer να πούμε, αλλά το τελευταίο καιρό όλοι σας με τα ποντάκια έχετε πάθει κάτι. .


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 24, 2019, 01:05 »
Βάλιου Φορμάνης όνομα & πράμα. Μπράβο! :respect: :respect_hat:

Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 18:34 »
Ύστερα από 2 μήνες, και περίπου 20,000 puffs, να κάνω ένα update..
Χρήση καθημερινή, όλη μέρα στο χέρι.
2 πτώσεις από περίπου 50 cm σε σκληρή επιφάνεια (μάρμαρο) και άλλες 2 πολύ γερές, πάλι σε μάρμαρο, αλλά από περίπου 1,5 μέτρο. Στη μία από τις 2 γερές πτώσεις χτύπησε με τη γωνία κατω από το πορτάκι της μπαταρίας, και μετά το γκέλ, με δύναμη ο ατμοποιητής κάτω.
Το πορτάκι βέβαια πετάχτηκε έξω, και έσπασε και το νάνο τανκ του phenomenon. Όταν ξανάβαλα ατμοποιητή πάνω πρόσεξα ένα ανεπαίσθητο κενό μεταξύ μοντ και ατμο, αλλά με λίγο σπρώξιμο, ο πόλος  ξανάρθε στη θέση του.
Το χρώμα είναι όπως την πρώτη μέρα που το πήρα,οι μαγνήτες στη θέση τους και γενικώς η λειτουργία του άψογη.
Θα επανέλθω άν προκύψει κάτι ειδ'αλλως τα λέμε στα 50.000 puffs..

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 07, 2020, 18:09 »
Πόλυ καλό μοντάκι με έχει κάνει να αφήσω το dani mini στην άκρη για λίγο.





Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 17, 2020, 02:20 »
Σε αυτο το χρωματάκι είναι ακόμα καλύτερο.



Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 30, 2020, 00:52 »
Ειχα παλια ενα μοντακι με dna 75 και ομολογωνπως η πλακετα για καποιον με χαμηλα watt ειναι ονειρο. Το συγκεκριμενο το βρισκεις και σε πολυ καλη τιμη πια. Χμμμμ :hmmm: :hmmm:

Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 30, 2020, 01:56 »
Μια dna πλακέτα κάνει την διαφορά ακόμα και άμα παίζεις με watt? Ή μόνο σε temp control θα δεις διαφορά?

Παίζω με απλό kanthal μόνο mtl

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 30, 2020, 09:30 »
Κι εγω φιλε μου kanthal παιζω τωρα
Ακομα κι εκει η ομαλοτητα και η σταθεροτητα των ρευματων ειναι αισθητη σε σχεση με καποια αλλα μοντακια

Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 30, 2020, 13:19 »
Ευχαριστώ
Επόμενη ερώτηση ;D
Υπάρχει διάφορα στα ρεύματα ή κάτι άλλο λειτουργικό μεταξύ dna75 και dna75c ή μόνο η έγχρωμη οθόνη αλλάζει ?

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Jac vapour series b dna75 box mod
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 04, 2020, 00:07 »
Κάτοχος εδώ και 3 μερες
Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, πολυ λεπτοκαμωμενο (μακαρι να ηταν λιγο πολιο φαρδυ) και συμπαγης αισθηση στο χερι
Πηρα το το sandstrom το οποιο σε σχεση με το μαυρο γλιστραει λιγο παραπανω αλλα νοιωθω πιο ασφαλης για το χρωμα και το ενδεχομενο ξεφλουδισματος
Η πλακετα γνωστη σε αποδοση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62909 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 967 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem