vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Tesla Poker 218w

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Tesla Poker 218w
« στις: Μαρτίου 31, 2019, 20:13 »
 Αυτές τις μέρες, για δικούς μου ευτράπελους λόγους, έμεινα με ένα μόνο μονομπάταρο μοντάκι, το πιστό Colossal, κατάσταση που μπορεί να προκαλέσει μέγα άγχος σε έναν ψυχαναγκαστικό ατμιστή.
Οι εποχές δύσκολες, δεν είναι για πολλά ανοίγματα, αλλά και η υπαρξιακή απαίτηση υπαρκτή.
Έπρεπε λοιπόν να γίνει μια αγορά, για την δική μου ψυχική ηρεμία, σε ένα λογικό κόστος.
Μια έκλυση για μεταχειρισμένο Minikin μέσο φόρουμ, έμεινε αναπάντητη :( Οπότε το πήρα απόφαση και μαζί τον δρόμο για το αγαπημένο ατματζίδικο, αποφασισμένος να πάρω κάτι, με μπάτζετ που θα κρατά τα οπίσθια μου ανέγγιχτα.
Δεν είχα ιδέα τι νέο έπαιζε αυτό τον καιρό, οπότε του ζήτησα να μου βγάλει ότι καινούργιο διμπάταρο ήρθε.
Τα τοποθέτησε μπροστά μου, πήγε κάτι να ψελλίσει και του κάνω νόημα να σωπάσει και να μην διανοηθεί να πουλήσει πρόλογο στον λαό του ΠΑΟΚ. Θα άφηνα το ένστικτο μου να μιλήσει, το νέο mod μου θα έπρεπε να με καλέσει αυτό και εγώ να ακούσω ....
Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά :_love_heart:
Είδα την μάρκα : Tesla. Είχα θετική εμπειρία και με τα δυο Wye, αλλά μου την έσπαγε αυτή η κιτς πλαστικούρα.
Εδώ όμως δεν είχαμε να κάνουμε με πλαστικό, αλλά μια κατασκευή μεταλλική, που φαίνεται απίστευτα ανθεκτική(συνειρμικά με παραπέμπει σε Aegis) και πολύ καλαίσθητη για τα υποκειμενικά μου γούστα.
Δεν τα ψειρίζω και πολύ τα πράγματα, yolo ρε παιδί μου, δεν είναι το πρώτο μου mod και γεροί να μαστε ούτε το τελευταίο μου. Είπα απλά ένα το πήρα :D
 Την πρώτη φορά που επέτρεψα στον μαγαζάτορα να πει μια κουβέντα, περιορίστηκε στο να κάνει μια κίνηση και να μου δείξει το δικό του νέο modακι(άλλο καταναλωτικο όργιο και αυτός) πάνω στον νέο Kayfun. Ήταν το Tesla Poker ;D

Δεν θα σας κουράσω με τα τεχνικά χαρακτηριστικά, τα βρίσκετε και με ένα google search, γιατί τα παρακάμπτω και ο ίδιος σαν αναγνώστης άλλων.
Το Tesla είναι ένα στιβαρό mod, σχετικά βαρύ λόγο υλικού, αλλά όχι ασήκωτο, βολικό στο χέρι. Το μενού είναι το κλασσικό της φίρμας, με την διαφορά πως έχει κουμπί on off. Ο κατασκευαστής λέει πως είναι αδιάβροχο και με μεγάλη αντοχή στην σκόνη, πράγμα που ελπίζω να αποδειχθεί. Άρα συνίσταται για σκληρές δουλειές.
Τα ρεύματα είναι έξοχα, βαράει δυνατά αλλά όχι άγρια, την αντίσταση την διαβάζει σωστότατα.
Αυτό που προβλημάτισε είναι πως όταν έβαλα φορτισμένες,αλλά πολυ παλιές,  μπαταρίες, άρχισα να ατμίζω σαν να μην υπάρχει άυριο και αυτό εξακολουθούσε να μου δείχνει 3 ωρες μετα, πως είναι στο 100%. Σήμερα, 48 + γεμάτες και διασκεδαστικές ωρες μετά, με πιπίλα αλύπητη στα 24 βατ, μου δείχνει 51% ! Προφανώς δεν είναι ακριβές, όμως είναι δεδομένο πως η διαχείριση είναι άριστη, χωρίς την παραμικρή πτώση της απόδοσης :thumpup:
Αρχική τιμή, στα 57 Ευρώ, νομίζω πολύ λογική.
 Μένει να δούμε, αν την πολύ θετική αρχική αίσθηση, την δικαιώσει και ο χρόνος. Για οτιδήποτε θα κάνω update.
To πήρα σε χρώμα μπλέ, αν και το λευκό για εμένα είναι πανέμορφο, απλά ήταν μη διαθεσιμο. Δεν ήθελα να πάω σε άλλο μαγαζί, γιατί αυτούς συμπαθώ και είναι εμφανές πως είμαι τύπος που δεν μπορει,δεν μπορεί να περιμένει :yes:



Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Poker 218w
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 08, 2019, 07:50 »
πετρο καλοατμοιστο.

τι δεν σου άρεσε στο μοντακι ? 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Poker 218w
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 08, 2019, 10:13 »
 Τίποτα ,σκυλος ειναι! Απλα για κακη ή για καλή μου Τυχη, η έκκληση για λατρεμένο minikin απαντήθηκε 2 μέρες μετά απο την αγορά του tesla  ;D
 Δεν μπόρεσα να αντισταθώ, εχω αδυναμια στην μάρκα της Asmodus και το τσίμπησα και αυτο !
  Δυστυχώς δεν καταφερα να πεισω την γυναίκα πως είναι το παλιο, ήταν μαυρο εκείνο, όποτε αρχισε να μαζευει τα πράγματα για να παει στην μανα της >:(  Ακόμα την αγαπώ και είπα θα το διορθώσω το πραγμα.
 Οποτε πωληση, ή καταχωνιασμα στο πατάρι.
 Souper ειναι το Tesla σε διαχείριση και ρεύματα, μονο ισως μείον τα βάρος.
 Για του λογου το αληθές 

Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Poker 218w
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 10, 2019, 19:46 »
Tον παρήγγειλα σήμερα, θα μου έρθει Δευτέρα, τον είδα από κοντά σε κατάστημα και είναι κουκλί, στιβαρό και αξιοπρεπέστατο για την τιμή του.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tesla Poker 218w
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 11, 2019, 01:10 »
 Ειναι ενα πολυ καλο mod, που για καποιο λογο πηγε απατο εμπορικα,λογο μη διαφημισης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12