vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lazy Dog, camber, john67, Nikrom, Doubt, Jorge

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #735 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 12:53 »
Ορίστε, φίλος σου λέει ο άλλος κι ένα τηλέφωνο δεν μου έκανες εμένα!
πλακωσετονα στα χαστουκια σου λεω... δεν με ακους ρε γμτ.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #736 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 13:23 »
To zerobacco τα έχει κανονικά. Δεν έχει βγάλει τίποτα (και μπράβο τους)

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #737 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 12:41 »
To zerobacco την πεμπτη τα ειχε βγαλει ολα απ το σαιτ του, flavor shots και αρωματα... Ψαρωσα και πηγα στο κατστημα νεας σμυρνης σαν τον παλαβο να δω τί γινεται και να κανω ανεφοδιασμο

Μαλιστα η κοπελα που δουλευε εκει με προετρεψε να στοκαρω οσο μπορω, γιατι οπως μου ειπε μολις τελειωσει το αποθεμα του καταστηματος, δε θα ξαναφερουν :hmmm:

Οποτε μη βιαζεστε να μοιρασετε "μπραβο"...

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #738 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 13:23 »
 mars76
Καλά που το λες κι εσύ γιατί ένιωσα λίγο χαζή χθες που μίλησα......

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #739 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 14:48 »
To zerobacco την πεμπτη τα ειχε βγαλει ολα απ το σαιτ του, flavor shots και αρωματα... Ψαρωσα και πηγα στο κατστημα νεας σμυρνης σαν τον παλαβο να δω τί γινεται και να κανω ανεφοδιασμο

Μαλιστα η κοπελα που δουλευε εκει με προετρεψε να στοκαρω οσο μπορω, γιατι οπως μου ειπε μολις τελειωσει το αποθεμα του καταστηματος, δε θα ξαναφερουν :hmmm:

Οποτε μη βιαζεστε να μοιρασετε "μπραβο"...
Επειδή γνωρίζω προσωπικά την εν λόγω υπάλληλο και έχω μιλήσει πολύ μαζί της τις τελευταίες ημέρες, μπορώ να σου πω ότι δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι σου είπε κάτι τέτοιο. Πιο πιθανόν να σου είπε ότι για κάποιες μέρες δεν θα μπει παραγγελία νέων μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Εκτός αν πήγες μετά τις 5 που σχολασε την Πέμπτη(είπαμε, τα λέμε συχνά) και το άκουσες από άλλη υπάλληλο.

Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω, αλλά λίγο οι εξελίξεις, λίγο ο πανικός, εύκολα ερμηνεύουμε με το χειρότερο δυνατό σενάριο...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #740 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 15:20 »
Πάντως, όταν εγώ έγραψα το μπράβο, όλα ήταν online στο Internet. Το κατάστημα δεν το γνωρίζω, δεν έχει τύχει να αγοράσω από εκεί

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος exenid

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #741 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 15:28 »
Εμένα παντός από κατάστημα esmokers μου είπαν ότι καταργούνται τα SnV, τα σκέτα αρώματα και οι βάσεις και ψάχνουν να δουν πως θα το χειριστούν.

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #742 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 16:27 »
[member=7454]Cruiser79[/member]

Μιλαω για μια νεα κοπελιτσα που δεν την ειχα ξαναπετυχει στο μαγαζι (οχι την γνωστη ξενη κοπελα που ειναι συνηθως). Πηγα περιπου 12 το μεσημερι της προηγουμενης πεμπτης

Αφου καναμε την κουβεντα για τη νεα νομοθεσια και της ειπα οτι ηρθα τρεχωντας γιατι ειδα οτι βγαλαν ολα τα αρωματα και τα flavor shots απ το site τους, ζητησα το αγαπημενο crema de fresca και μου ειπε κατα λεξη "θα σας συμβουλευα αν μπορειτε να στοκαρετε, γιατι δε θα ξαναφερουμε οταν τελειωσουν"

Να εισαι σιγουρος φιλε μου οτι η ακοη μου ειναι μια χαρα κι έχοντας ακομα σωας τας φρενας, καταλαβαινω ακριβως τί μου λενε οι συνομιλητες μου :)

Και φυσικα δεν εχω να χωρισω χωραφια με το εν λογω καταστημα για να γραφω ανακριβειες μεσα στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #743 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 17:18 »
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Ούτε την ακοή σου αμφισβητώ, ούτε τα γραφόμενα σου.

Μάλλον φταίει το ότι από τη Δευτέρα έχω ακούσει, διαβάσει και δει τα απίστευτα!

Με αποτέλεσμα να μου φαίνονται όλα περίεργα!

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #744 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 19:58 »
Αν λέμε για την ίδια, νομίζω ότι δουλεύει βασικά στο κατάστημα της Αθήνας και διαχειρίζεται το e-shop. Χωρίς να αμφισβητώ το τί ειπώθηκε και επειδή αρκετά μαγαζιά δεν ξέρουν προς τα πού να πάνε, η προσωρινή "λύση" ειδικά για κάποια υγρά μπορεί να είναι το στοκάρισμα. Το αν θα κινηθεί γρήγορα κάποια διαδικασία και αν θα βγει κάποια νέα εγκύκλιος εν αναμονή κάποιας τροποποίησης Νόμου κανείς δεν το ξέρει. Ίσως φύγει για αρχή η υπερβολή των αρωμάτων και των βάσεων. Τα SnV και λοιπά υγρά αυτού του τύπου λογικά θα έχουν θέμα που θα πρέπει να ρυθμιστεί με Νόμο (αργά) και όχι με εγκύκλιο (γρήγορα).

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #745 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 21:36 »
H Νάντια ήταν Τρύφωνα, πέρασα κι εγώ την Πέμπτη, κατά τις 11.
- Καλημέρα Νάντια
- Καλημέρα
- Πουλάς κανονικά?
- Κανονικά, τα πάντα όλα.
- Ψυγείο έχεις?
- Όχι, τι να το κάνω το ψυγείο?
- Μεταφέρω φάρμακα που θέλουν άμεσα ψυγείο, θα περάσω άλλη μέρα, φιλάκια!
- Ωχ παναγία μου! Φιλιά!

Ούτε ένα ml δεν προλάβαινα να πάρω και δεν ξαναπέρασα, με πρόλαβε σήμερα ο Ξενοφών κι ο Ζορμπάς! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #746 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 23:05 »
Ρε Γιώργη, μόλις της είπες "φιλάκια", γιατί είπε "ωχ Παναγία μου"??????
;D ;D :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 08, 2018, 09:58 »
Τι γνώμη έχετε για τα Shake and Vape Omerta? Αυτό τον καιρό κάνω το Speak no Evil(λεμονόταρτα), πολύ ωραία γεύση, αλλά πολλή βρωμιά στο βαμβάκι. Σε σημείο που απορώ μήπως φταίει το στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 08, 2018, 10:30 »
Τα υγρά αυτής της κατηγορίας έχουν αρκετά γλυκαντικά και δεν γλυτώνεις από τα κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 08, 2018, 14:30 »
Έχω αγοράσει κάποια SnV, τα οποία τα έχω αναμοίξει ώστε το τελικό προϊόν να έχει αναλογία PG/VG και νικοτίνη που θέλω και τα έχω στην ντουλάπα για ωρίμανση. Προτινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι 20 μέρες. Αν τα αφήσω πολύ περισσότερο από το προτινόμενο χρόνο ωρίμανσης, π.χ. 6 μήνες, υπάρχει περίπτωση να αλλοιωθούν ή να χάσουν το άρωμά τους; Σημειώνω πως δεν θα ανοίγω τα φιαλίδια, απλά θα τα έχω στην ντουλάπα, και αρεά και που θα τους ρίχνω κανένα ελαφρύ ανακάτεμα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos