vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 9 χρήστες
Lazy Dog, ipomonias, papxatz, camber, Nikrom, Stedorian93, Doubt, Jorge, marauder800

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 15:17 »
Μετά από την δοκιμή που έκαναν στο live χθες Μητσοπουλος και Σαρακενιδης με αρκετά καλά λόγια,μου κινησαν το ενδιαφέρον τα SnV(κυρίως τα καπνικα) Dr Jekyll και mr Hyde της ελληνικής εταιρείας Palette από Θεσσαλονίκη.Εχει δοκιμάσει κανεις από εδώ;Μάλλον θα κάνω μια απόπειρα γι αυτό με την καραμέλα.

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 15:31 »
[member=12562]thenetpoet[/member] Λες να ήταν το δικό μου που χάρισα και έφτασε σε εσένα?? :))

[member=15018]GRat[/member] Είμαι στην 5η ημέρα και πάει πάρα πολύ καλά , αλλά θέλει και άλλο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #272 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 15:34 »
Ξέρω είναι πολύ νωρίς για να πάρω απάντηση στην ερώτηση μου.

!remindme 30 days

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #273 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 15:39 »
Νομίζω οτι μπορείς να το πάρεις άνετα απο το πρώτο τρίωρο πού το δοκίμασα έδειξε τα δόντια του.

Edit :Τώρα που  έσταξα ,το λεμόνι είναι λίγο πιο έντονο απο το 10μελο αλλά και η τάρτα- ζύμη έχει αρχίσει και γεμίζει ενώ ήταν σαν γκοφρέτα στην αρχή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2018, 18:06 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 15:44 »
Σε σύγκριση με το έτοιμο με ενδιαφέρει.

Αν είναι ίδιο, να πάρω για που και που.
Αν απέχει απ'το έτοιμο δεν έχει νόημα, φτιάχνω και τις δικές μου στο 1/10 του κόστους.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 19:29 »
Το δοκίμασα 4 ημερών και το αγόρασα με τη μια.
Είχε λίγο έντονο το λεμόνι αλλά θα κάτσει σίγουρα με τις μερες και θα ανέβει και η μπισκοτοκατασταση!
Όσους κλώνους έχω δοκιμάσει, μόλις μυρίζεις απλά το αυθεντικό καταλαβαίνεις διάφορα νομίζω

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουαρίου 28, 2018, 23:33 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το Monkey's Buffet add shake steep and vape 5Y flavors από atmorama?

Επισης εχουμε καποια προταση για μπανανα κρεμα μπισκοτο ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2018, 12:24 από majoragi »

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #277 στις: Μαρτίου 03, 2018, 11:43 »
Καλημέρα φορουμ, ποια η αποψη σας για τα dr jekyl & mr hyde? υπαρχει καμια ευχαριστη εκπληξη αναμεσα τους?

Αποσυνδεδεμένος ExCiZieR

  • *
  • 18
  • My devices - https://i.imgur.com/l7IRoFM.jpg
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #278 στις: Μαρτίου 08, 2018, 18:34 »
Καλησπερα σας. Λιγους μηνες στο ατμισμα και μετα απο μερικες αγορες κατασταλαξα σε mod και ατμοποιητη που να με καλυπτει απολυτα. Pico25 και Zenith για MTL κατασταση, λογω πρακτικοτητας και ...τεμπελιας να ασχοληθω με RDA κλπ, ισως ειναι νωρις ακομα.

Στο θεμα μας, μετα απο δοκιμες 15-20 υγρων αυτους τους λιγους μηνες, εχω δει οτι αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι τα RY υγρα. 101 Odin και eLiquid France Supreme επισης πολυ καλα καπνικα, και Halo TriBeCa δοκιμασα, περισσοτερο ομως το RYGR της Landa με κερδισε, τουλαχιστον στο δικο μου setup.
Για λογους τωρα οικονομιας θελω να βρω κατι αντιστοιχο RY σε shake n vape. Μαγειρεμα DIY και κλωνους ουτε λογος, λογω κυριως τεμπελιας (παλι), αλλα και φοβου μηπως λογω ασχετοσυνης οτι θα τα κανω μανταρα.

Πηρα της American Stars το R2Y2 σε shake n vape, οπου κανω αυτην την στιγμη, καλο, αλλα σαν της Lamda δεν ειναι.
edit -  Ξεχασα να αναφερω οτι εχω και το Ursula, πολυ καλο θα το ατμισω, λιγο διαφορετικο ομως.
Υπαρχει καποιο αλλο RY σε shake n vape που θα μου προτεινατε?

Σας ευχαριστω πολυ.

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #279 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:30 »
Εχει υπολογισει κανεις αν η αγορα καποιου shake and vape ειναι οικονομικοτερη σε σχεση με την αγορα αρωματων για την μιξη καποιας συνταγης?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #280 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:37 »
Υπαρχει καποιο αλλο RY σε shake n vape που θα μου προτεινατε?

Σας ευχαριστω πολυ.
Πολύ καλό σε RY στυλ , είναι το URSULA 60ML.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #281 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:47 »

Εχει υπολογισει κανεις αν η αγορα καποιου shake and vape ειναι οικονομικοτερη σε σχεση με την αγορα αρωματων για την μιξη καποιας συνταγης?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk





Η ιδιοκατασκευή υγρού με τη χρήση αρωμάτων είναι σίγουρα οικονομικότερη.

Αν για παράδειγμα χρησιμοποιείς 4 αρώματα κόστους 14-18€ θα μπορέσεις να φτιάξεις τουλάχιστον τριπλάσια ποσότητα τελικού υγρού, από αυτήν που θα έφτιαχνες για ένα S&V. 

Για ακριβή ποσά, πρέπει να συγκρίνεις το κόστος ενός συγκεκριμένου S&V με το κόστος των αντίστοιχων αρωμάτων που θα χρειαζόταν να αγοράσεις για την παρασκευή ίσης ποσότητας τελικού υγρού.

Τα περισσότερα όμως (και πιο ωραία) S&V δεν έχουν κλώνους δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #282 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:49 »
Εχει υπολογισει κανεις αν η αγορα καποιου shake and vape ειναι οικονομικοτερη σε σχεση με την αγορα αρωματων για την μιξη καποιας συνταγης?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Εξαρτάται πως το εννοείς.Όλα μαζί τα αρώματα πιθανόν να σου κοστίσουν παραπάνω(εξαρτάται πιο shake and vape είναι και ποσά αρώματα θέλει η συνταγή που κοιτάζεις).Αλλά συμφέρει περισσότερο με αρώματα γιατί θα βγάλεις πολλά περισσότερα ml υγρού από αυτά του snv.Ακόμα καλύτερη λύση είναι τα one shot concetrates που είναι έτοιμες συνταγές με τιμή παραπλήσια των αρωμάτων.Απλά μιξάρεις με την αναλογία που προτείνει ο κατασκευαστής και καθάρισες,ούτε μπλέκεις με αρώματα ούτε τίποτα.
Για oneshot δες εδώ

Αποσυνδεδεμένος Makrixeris92

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #283 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:55 »
Εγώ εχω κανει το Ούρσουλα μια χαρά ηταν. Τώρα πείρα κ το Τέντυ μπουσ είναι αρκετα ωραιο κ βγάζει την γευση που λέει, η ετικετα χαβαλε έχει γιατι κράζετε ? Η ταρτα βγαίνει φουλ κ η οξύτητα από το μανταρίνι

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #284 στις: Μαρτίου 08, 2018, 21:59 »

Ενα snv των 60ml total κάνει 15€.
0.25€/ml δηλαδή χωρίς να υπολογίσουμε vg/pg/nicotine

Ας πούμε ότι θέλουμε 20% άρωμα (αν και υπερβολικό)

Πες η συνταγή έχει 6 αρώματα.

Ας πούμε ότι όλα είναι της capella(τα ακριβότερα) και το καθένα κάνει 6€ και περιέχει 12ml αρώματος.

36€ δηλαδή και 72ml αρώματος.

Αν δεν το έσκισα είναι σύνολο 360ml τελικού υγρού πάλι χωρίς vp/pg/nicotine costs μιλάμε για 0.1€/ml .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos