vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 5 χρήστες
kyrgiannis, Jorge, Tem, Buliwyf, Blackwolf

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 21:31 »
Aυτό που σου είπε ότι η διαλυτότητα είναι ίδια και πριν τα πουλαγε για 60ml ενώ τώρα για 100ml, παίζει να είναι η μεγαλύτερη παπάντζα που έχω ακούσει τελευταία.

Η τιμή έτσι κι αλλιώς είναι super και τα υγρά παρόλο που έχω ακούσει διάφορες απόψεις, προσωπικά και μετά από δοκιμή τα βρίσκω μια χαρά! :thumpup: ...και υποψιάζομαι ότι η αίσθηση και η εντύπωση ότι είναι χαμηλότερης ποιότητας πηγάζει μόνο από την πολύ χαμηλή τιμή τους χωρίς κάποιο άλλο στήριγμα και άρα παίζει να είναι αβάσιμη. Και εγώ πιστεύω ότι ως πει των πλείστων.. ότι πληρώνεις παίρνεις..αλλά δεν είναι και απαράβατος κανόνας...
Φίλε μου, σε λίγο θα μας πεις και πως τα συγκεκριμένα υγρά είναι γκουρμέ, κελεπούρι στην τιμή και τα πολεμάνε υπογείως με φήμες :) Το γεγονός ότι ένα υγρό μπορεί να έχει καλή γεύση για κάποιον, δεν σημαίνει ότι έχει καλή γεύση και για τους άλλους, ούτε ότι είναι ποιοτικό.
Ευτυχώς σε αυτή τη ζωή ότι πληρώνεις παίρνεις, μόνο έτσι μαθαίνεις, οχι εσυ, ολοι μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2018, 21:48 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 21:58 »
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!!!μια ερωτηση.εχει δοκιμασει κανεις το oh bueno public juice να μου πει ποσες μερες θελει να κατσει πριν ατμιστει;

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:04 »
http://vaping.gr/index.php?action=profile;u=13846

http://vaping.gr/index.php/board,290.0.html

Ο κατασκευαστής και ο πίνακας του. Για τη διαλυτότητα κλπ. είναι ο πιο αρμόδιος για να απαντήσει.

Το ότι παράγγειλες 100 και σου έστειλε 60 εξακολουθεί να είναι φάουλ. Γράψε και ποιός είναι για να ξέρουμε, δεν είναι κακό.
Tα διάβασα αυτά στο link αλλά κάτι για το συγκεκριμένο δεν βρήκα. Εκτός αν εννοείς να ρωτήσω τον openprotocol.gr
Ναι είναι φάουλ, αλλά αν όντως είναι όπως τα λέει μικρό το κακό. Στο site είναι όλα περασμένα 30/100 απλά αν κατάλαβα καλά έπαιξε κάτι με το stock ή τον προμηθευτή και κάποια τα έχει σε 30/60 χωρίς να έχει ενημερώσει αναλόγως το site του...αυτό θα έπρεπε να το κάνει. Να πω ποιο κατάστημα είναι αλλά για να είμαι δίκαιος να τα πω όλα...
Μου είπε όμως ότι μίλησε μαζί μου πριν την παραγγελία να με ενημερώσει ότι το έχει 30/60 (κάτι που δεν συνέβηκε) και αν δεν το έκανε μου ζήτησε συγνώμη, που σημαίνει ότι ίσως όντως ενημερώνει αλλά με ξέχασε. Φυσικά δεν αναιρεί το ότι όφειλε να ενημερώσει το site το οποίο βέβαια μάλλον πρέπει να βρουν άλλον να τους το φτιάξει γενικά λίγο γιατί δεν είναι βολικό και είναι λίγο δυσεύρετα τα προϊόντα. Το κατάστημα είναι το fastvape και πέρα από αυτά οφείλω να πω και να τονίσω ότι είναι πολύ εξυπηρετικοί.
Τώρα για το θέμα της διαλυτότητας...
Παράθεση
Aυτό που σου είπε ότι η διαλυτότητα είναι ίδια και πριν τα πουλαγε για 60ml ενώ τώρα για 100ml, παίζει να είναι η μεγαλύτερη παπάντζα που έχω ακούσει τελευταία.
Όχι ότι δεν παίζει να είναι παπάντζα...αλλά για ποιο λόγο το περιεχόμενο στο μπουκάλι των 30/60 να έχει ίδια τιμή με των 30/100? Θα έβγαζε νόημα αν είχαν διαφορετική τιμή γιατί θα είχαν και διαφορετική ποσότητα αρώματος. Για αυτό το λόγο αναρωτιέμαι μήπως το μόνο που αλλάζει είναι το μπουκάλι. Εκτός αν εννοείς παπάντζα από πλευράς Hexocell που αυτό που πριν πρότεινε να το αραιώνουν σε 30/60 τώρα προτείνει 100. Εκεί ναι όντως...βέβαια αρκετοί όπως και εγώ το αραιώνουμε όπως μας αρέσει...άλλα δεν γνωρίζω τι προτείνει επίσημα η εταιρεία. Όπως είπε και ο Doubt όμως μάλλον πρέπει να ρωτήσουμε κάποιον αρμόδιο.

Παράθεση
Φίλε μου, σε λίγο θα μας πεις και πως τα συγκεκριμένα υγρά είναι γκουρμέ, κελεπούρι στην τιμή και τα πολεμάνε υπογείως με φήμες :) Το γεγονός ότι ένα υγρό μπορεί να έχει καλή γεύση για κάποιον, δεν σημαίνει ότι έχει καλή γεύση και για τους άλλους, ούτε ότι είναι ποιοτικό.
Ευτυχώς σε αυτή τη ζωή ότι πληρώνεις παίρνεις, μόνο έτσι μαθαίνεις, οχι εσυ, ολοι μας.
Φίλε μου είσαι λίγο φάουλ...όχι...δεν είπα.. ούτε θα πω πότε ότι είναι γκουρμέ....και ούτε βγαίνει κάποιο τέτοιο νόημα από αυτά που έγραψα. Είπα ότι η τιμή τους είναι super για "αυτό που είναι"...μια χαρά υγρά...Είπα ίσως να μην είναι τόσο υποδεέστερα όσο δείχνει η τιμή τους...ή...η τιμή των άλλων αν θες
Τώρα φυσικά μπορείς να πιστεύεις ότι δεν είναι μια χαρά και είναι δυο τρομάρες...σεβαστό...απλά εγώ την ταπεινή μου άποψη λέω και χωρίς κριτήριο τη γεύση γιατί είναι υποκειμενικό. Έχω κάνει και Halo που πήγα να ξεράσω...δεν σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτικά.  Μπορεί να μου αρέσει η σαρδέλα και να σιχαίνομαι το χαβιάρι...Ευτυχώς θα ήταν στη ζωή να ήταν όλα και πάντα "ότι πληρώνεις παίρνεις" αλλά, όπως είπα, δεν είναι απαράβατος ο κανόνας. Αν ήταν έτσι θα παίρναμε και τα γκουρμέ φθηνότερα...αν με πιάνεις ;) Υπάρχουν και εξαιρέσεις. Και στην αγορά υπάρχει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης όπου κάποια πράγματα είναι ακριβά όχι επειδή είναι ποιοτικά, αλλά επειδή μπορεί να είναι σπάνια ή δυσεύρετα ή για οποιοδήποτε (κουτό πολλές φορές) λόγο αυξάνεται η ζήτηση,...αλλά θα καταλήξουμε να μιλάμε για οικονομία, marketing και ψυχολογία καταναλωτή και πάει αλλού η κουβέντα μετά.

Έστω και έτσι όμως, ας πούμε ότι πλήρωσα 5-6 € για natura...Το θέμα είναι ποιος επιλέγει αν αυτά τα 5-6€ είναι λίγα για αυτό που πήρα...Θέλω να πω ένα "καλό" υγρό που να πληροί κάποιες προδιαγραφές ασφάλειας/ποιότητας (και όχι γεύση) γιατί πρέπει να κοστίζει περισσότερο και ποιος το ορίζει...ή ποιος θα το όριζε αν δεν είχες τη σύγκριση με αυτά που κοστίζουν 11-16-30€?

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν (για να μη τα μηδενίζουμε όλα) ότι κανείς δεν είπε ότι είναι γκουρμέ.. και ας αφήσουμε στην υποκειμενικότητα του καθενός το αν του κάνουν για αυτό που είναι..και αν αξίζουν. Δεν είμαι και υπερασπιστής κανενός εγώ....μόνο του εαυτού μου και της άποψης μου όπως τη διατύπωσα και μόνο αυτή έχω ευθύνη να εξηγήσω....μην παρεξηγηθώ...γιατί είδα η συγκεκριμένη μάρκα έχει θερμούς υποστηρικτές και θερμούς πολέμιους.

Τώρα...αν έχω άλλη πληροφόρηση για το θέμα της διαλυτότητας θα επανέλθω. :)






Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:37 »
Το θέμα σχέσης τιμής ποιότητας είναι πολύ μεγάλο και για συζήτηση σε άλλο νήμα.
Αυτό που λέω είναι πως όταν αγοράζουμε ένα υγρό για να το ατμίσουμε, άρα  να περάσει στον οργανισμό μας, καλό είναι να επιλέγουμε με σύνεση και όχι μόνο με γνώμονα την τιμή.
Για το 30/60 κ 30/100 σκέψου το εξής. Γίνεται μια σοβαρή εταιρεία να πουλάει ενα άρωμα που βγάζει 100ml και να το δίνει σε μπουκάλι που χωράει μόνο 60ml? τι έγινε, της τελείωσαν τα 100μελα? :)
Το θεωρώ παπάντζα εκατέρωθεν, και ο καταστηματάρχης πρέπει να γνωρίζει τι πουλάει και ο παραγωγός και ο καταναλωτής τι αγοράζει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 23:43 »
Tα διάβασα αυτά στο link αλλά κάτι για το συγκεκριμένο δεν βρήκα. Εκτός αν εννοείς να ρωτήσω τον openprotocol.gr
Είτε ρωτάς στο νήμα για τα natura, είτε στέλνεις π.μ.
Το αν και πότε θα σου απαντήσει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 00:40 »
Παπατζα είναι 100%
Σου πούλησε φουμαρα ότι σε ειδοποιησε ενώ δεν το έκανε.
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι το ίδιο υγρό μέσα στα διαφορετικά μπουκάλια.
Το 30/100 λογικά έχει μεγαλύτερη ποσότητα αρωματος και λιγότερη pg.
Εννοείται δεν θα σταθώ στα υπόλοιπα γιατί η γεύση είναι υποκειμενικη όπως και οι προτιμήσεις

Sent from my P9000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 01:17 »
Το θέμα σχέσης τιμής ποιότητας είναι πολύ μεγάλο και για συζήτηση σε άλλο νήμα.
Αυτό που λέω είναι πως όταν αγοράζουμε ένα υγρό για να το ατμίσουμε, άρα  να περάσει στον οργανισμό μας, καλό είναι να επιλέγουμε με σύνεση και όχι μόνο με γνώμονα την τιμή.
Για το 30/60 κ 30/100 σκέψου το εξής. Γίνεται μια σοβαρή εταιρεία να πουλάει ενα άρωμα που βγάζει 100ml και να το δίνει σε μπουκάλι που χωράει μόνο 60ml? τι έγινε, της τελείωσαν τα 100μελα? :)
Το θεωρώ παπάντζα εκατέρωθεν, και ο καταστηματάρχης πρέπει να γνωρίζει τι πουλάει και ο παραγωγός και ο καταναλωτής τι αγοράζει.
Δεν διαφωνώ...αλλά πέρα από τη τιμή δεν έχω ακούσει ή δει κάτι που να μου δίνει δικαίωμα να αμφισβητήσω την ποιότητα. Δεν είμαι και γνώστης...απ όσο διαβάζω στο ίντερνετ εννοώ. Το έθεσες όμως πολύ καλά γιατί έτσι όπως το διατύπωσες πιάνει/ισχύει και για τα φθηνά αλλά και για τα ακριβά αρώματα. Η τιμή δεν πρέπει να είναι ο μοναδικός γνώμονας.
Για τα ml...παλιά έβγαζε το 30/60 και μετά αποφάσισε να το δίνει σε 100 μελο μπουκάλι. Αυτό μου είπαν έτσι...δεν το έχω διασταυρώσει. Ούτε γνωρίζω τους λόγους για να κρίνω αν έκανε σωστά...αν και το προτιμώ το μεγάλο μπουκάλι, όμως η ενημέρωση φαίνεται ελλειπή όντως .
Τώρα για το αν μια εταιρία είναι σοβαρή δεν μπορώ να εκφέρω άποψη αν δεν έχω αρκετά τεκμήρια να πω κάτι τέτοιο...και δεν νομίζω ότι μπορώ να το κάνω. Είναι λίγο too much (ή καλύτερα too little) για εμένα τα παραπάνω για να πω κάτι βαρύγδουπο. Για τη γνώση που έχω έτσι. Εσύ βέβαια ή κάποιος άλλος μπορεί να γνωρίζει περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες οι οποίες καλό είναι να λέγονται εδώ μέσα....έτσι θα μπορέσουμε να είμαστε και ασφαλείς όλοι...με τεκμηριωμένες απόψεις από όλους.

Επομένως συμφωνώ μαζί σου... όπως το θέτεις δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω, αλλά με την ευκαιρία να πω την εμπειρία/άποψή μου εκτενέστερα...

Φυσικά αν δεν είμαστε σίγουροι ή φοβόμαστε...δεν ρισκάρουμε, αλλά...να προσπαθούμε να μη δίνουμε και τροφή σε φαντάσματα (κυκλοφορούν και τέτοια). Και εξηγούμαι...θυμάμαι όταν πήγα σε μαγαζί να ρωτήσω για υγρά (δεν θα πω ποιο)...μου έτυχε περίπτωση που ενώ πουλούσε Natura όταν του εξέφρασα την απορία/δισταγμό..."γιατί αυτά είναι φθηνά?...τόσο χάλια είναι?"...μου απάντησε..."ε δεν είναι και τόσο καλά"...αυτή τη λέξη χρησιμοποίησε..."καλά" και επειδή όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ ανοιχτή προς ερμηνεία...ζήτησα διευκρίνιση..."όταν λες καλά?...τι εννοείς? γευστικά, ποιοτικά?...κάτι άλλο?"...και μου απαντά..."Γενικά..δεν θεωρούνται καλά"...με άλλα λόγια...δεν ήξερε. Απλά παπαγάλιζε την γενική/υπερισχύουσα άποψη, αλλά δεν είχε τεκμήρια.... και όπως είπες και εσύ ένας καταστηματάρχης οφείλει να γνωρίζει τι πουλά. Γιατί αν και οι καταστηματαρχες αλλά και οι καταναλωτές παίζουν "χαλασμένο τηλέφωνο"  ζήτω που καήκαμε...έρμαια του κάθε παπαντζή θα είμαστε. (Για αυτό ψάχνομαι τώρα αν μου είπε παπαντζα ο καταστηματάρχης)
Η γεύση δεν είναι ούτε αυτή τεκμήριο αλλά με αυτά και με αυτά που άκουγα και από άλλους (δηλητήριο!, Σαπούνι!), θυμάμαι όταν πρωτοδοκίμασα Natura το έκανα με μια αίσθηση...ότι παίζει και να ξεράσω ή να πάθω τίποτα...και άσχετα αν μου άρεσαν και κάποια ή όχι...σε καμία των περιπτώσεων δεν πιστεύω ότι ήταν σωστό να έχω τέτοια εικόνα άσχημη και τέτοια προκατάληψη την οποία μου είχαν σπείρει και εμένα απόφοιτοι της παπαντζολογίας. Δοκίμασα και..εντάξει...σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλά υπάρχουν πολλά ωραία αρώματα...και εφόσον δεν συντρέχει σοβαρός αποδεδειγμένος λόγος, είναι κρίμα να μην έχουν την θέση τους και αυτά στην αγορά χωρίς ανορθόδοξο πόλεμο... γιατί εγώ μπορεί να έχω να πάρω και 1 Eliquid France και εσύ 1 Five Pawns αλλά γιατί να μην έχουν και αυτοί που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα το προϊόν τους. Ξέρω ανθρώπους που δεν το χει η τσέπη τους αλλά δεν πάνε στο φθηνό γιατί φοβούνται. Είναι και αυτοί του τύπου δεν έχω μία αλλα έχω iphone....οι ίδιοι που κάποτε δεν είχαν για καφέ αλλά είχαν Marloboro. Και ξαναρωτώ...ΑΝ δεν συντρέχει λόγος, κρίμα δεν θα είναι?? Αν χαθούν από την αγορά ή αν πέσουν οι πωλήσεις και η εταιρεία τα ακριβύνει νομίζεις ότι θα αλλάξει κάτι στο υγρό?...απλά θα βάλει πιο ακριβό μπουκαλάκι θα πληρώσει και λίγο promotion και το ίδιο προϊόν που παίρναμε με 5 θα το παίρνουμε με 10 και ως δια μαγείας θα γίνει ένα "καλό" υγρό.

Αυτά περί Naturoλογίας :D
Εννοείται ότι αν υπάρχει κάτι το επιλήψιμο στα υγρά, όλα τα παραπάνω θα μείνουν αβάσιμα αλλά αυτό μέχρι να φανεί κάπου (ελπίζω όχι)...θα παίρνω κάνα RY6. ;)
Τώρα για το αν έπαιξε παπάντζα του καταστηματάρχη με το 60μελο, θα το ψάξω παραπάνω αύριο. :-\


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 02:25 »
Υπάρχει και το ενδεχόμενο, η άποψη οτι τα συγκεκριμένα υγρά είναι πανάθλια, να πηγάζει από το γεγονός οτι τα δοκιμάσαμε και όχι από το πόσο κοστίζουν.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 17:47 »
Ναι φυσικά και υπάρχει σαν ενδεχόμενο. Άλλο όμως το να λες ότι είναι άθλια γιατί δεν σου αρέσουν και άλλο επειδή δεν σου αρέσουν να λες ότι είναι χαμηλής ποιότητας οι πρώτες ύλες ή επικύνδινα κτλ. Με τη δοκιμή μπορώ να σου βγάλω και πολλά Halo άθλια επειδη δεν μου άρεσαν. Για αυτό λέμε η γεύση και η τιμή ΔΕΝ πρέπει να αποτελούν μοναδικό κριτήριο. Εκτός και αν κάποιος απο εμάς έχει την ικανότητα μέσω της δοκιμής της γεύσης να αναγνωρίζει την ποιότητα των πρώτων υλών, και δεν το νομίζω....πόσο μάλλον να το κάνει ανεπηρέαστα απο τιμή ή φήμες.

Η κουβέντα έγινε για το κακό που πιστεύω ότι κάνει στην αγορά η σκόπιμη, στοχευμένη και κυρίως αβάσιμη δυσφήμιση, αλλά και η παραπληροφόρηση απο όπου και αν πηγάζει. Και εμένα μου κάνει εντύπωση η χαμηλή τιμή και το γεγονός ότι δεν τυγχανουν αναφοράς στο εξωτερικό. Απλά δεν προτρέχω...ειδικά για τη τιμή επειδή μπορεί να μείνει χαμηλή για άλλους λόγους πέρα της ποιότητας. Αν ότι πληρώνεις παίρνεις τότε όταν πέρναμε απο Κίνα mods,σύρμα,βαμβάκι στη μισή τιμή απο εδώ σημαίνει ότι ήταν χειρότερα?

Και για να είμαι ακριβοδίκαιος, θα πω και την άλλη πλευρά...θυμάμαι εκείνη τη παπάντζα που άκουγα απο υποστηρικτές των συγκεκριμένων υγρών..."Να παίρνεις Natura, είναι πιο ασφαλή γιατί έχουν ΦΥΤΙΚΗ γλυκερινη!"...σίγουρα θα το είχατε ακούσει....εε αυτό που λέω είναι...τώρα που ξέρεις τι παπαντζα ήταν αυτό που ακουγόταν...δεν σε ενοχλεί να ακούγονται τέτοια?

Αν σε ενοχλει όμως αυτό το φαινόμενο θα πρέπει να σε ενοχλεί σε όλο το φάσμα του. Και όταν γίνεται για διαφήμιση αλλά και όταν γίνεται για δυσφήμιση.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2018, 04:25 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:16 »
Δεν το χωράει το μυαλό σου οτι μπορεί κάποιος να δοκίμασε πάνω από 30 υγρά της συγκεκριμένης εταιρίας και να ήταν όλα πανάθλια ε? Ούτε οτι ρώτησε άλλους 10 που δοκίμασαν και αυτοί, και συμφώνησαν.

Στην πλεκτάνη το μυαλό σου κατευθείαν.

Και αν εγώ κάνω δυσφήμηση (που δεν κάνω, απλά λέω την προσωπική μου άποψη), εσύ τι κάνεις?

Εγώ λέω οτι είναι πανάθλια, εσύ λες οτι είναι τα καλύτερα. Ωραία ας το αφήσουμε εκεί. Το να πετάς σπόντες για σκοπιμότητες, σε τι αποσκοπεί εκτός από το να σε πουν παπαγαλάκι?

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:04 »
Ρε φιλαράκι μη με τρελαίνεις...ΝΑΙ εμένα το χωράει το μυαλό μου...και όλα τα υγρα να έχεις δοκιμάσει και κανένα να μη σου άρεσε....τίποτα δεν ακυρώνει όσα έγραψα και ισχύουν όπως τα είπα και τα ξαναλέω αν θες.
Ξέρω πολύ καλά πως τοποθετήθηκα. Μάλλον διαβάζεις ότι θες. Εγώ δεν υποστήριξα κάποιον.. μια ανησυχία για αυτό που βλέπω εξέφρασα, την άποψη μου αλλά και την ανησυχία μου...επειδή μου άρεσαν κάποια και θέλω να τα κάνω....μήπως ισχύει κάτι επιλείψιμο στα υγρά...
ώστε αν κάποιος γνωρίζει κάτι να το εκφράσει εδώ πάνω στη κουβέντα. Και το μόνο που πέρνω για απάντηση είναι ότι δεν τους αρέσει η γεύση. Και ο μοναδικός να είμαι που μου αρέσει η γεύση, αν δεν υπάρχει τεκμηριωμένος λόγος που να δείχνει ότι είναι και χαμηλής ποιότητας και επικύνδινα, δεν έχω λόγο να μην τα κάνω. Τώρα αν βλεπεις φατνάσματα ή πλεκτάνη μάλλον εσένα πάει το μυαλό σου αλλού και κρίνεις εξ ιδίου ή είσαι προκατειλημένος γιατί υπάρχουν και παπαντζολόγοι υποστηρικτές των natura και έχεις ακούσει πολλά,...για να σου δώσω και ένα ελαφρυντικό. Εγώ όμως μίλησα για τεκμηριωμένες απόψεις και εσύ μου πετάς 2 αριθμούς του μυαλού σου και είναι αυτό τεκμήριο? Εαν εγώ σου πω ότι δοκίμασα 50 ύγρα και ήταν όλα ωραία και ρώτησα αλλους 30 και μου είπαν τα ίδια και συμφώνησαν θα σου έκανε για επιχείρημα?

Κάνε παράθεση το σημείο που διάβασες ότι είπα εγώ ότι είναι "τα καλύτερα" ή κάνω δυσφήμιση κάποιου... Νομίζω ξεκάθαρα μίλησα, αναλυτικότατα και μαλιστα είπα τα στραβα και των 2 πλευρών χωρις εμπάθειες...ποιές σπόντες?...με τρολάρεις τώρα?
Προσπερνάς πάλι ότι εγώ προσπαθώ να δώσω έμφαση στην ποιότητα/ασφάλεια των υγρών ώστε να τα κάνει και ο..."τρελός" (κατ εσέ") που του αρέσουν....και εσύ πάλι στη γεύση μου το πας.

Εντάξει δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, ούτε συμφέροντα...
Τα natura δεν είναι τα καλύτερα υγρα...πως αλλιώς το θες?..
θες να πω ότι είναι απο τα χειρότερα....είναι απο τα χειρότερα οκ?...

Τωρά μπορώ να διερωτόμαι και να ρωτώ άλλους αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος απο αυτά τα πολύ φθήνα και άσχημα (για τη πλεοψηφία) στη γεύση υγρά...ώστε να τα κάνω εγώ ο τρελός που μου αρέσουν?...Μου επιτρέπεται να αμφισβητώ αυτούς που απαντούν ότι δεν είναι καλής ποιότητας επείδη μου παρουσιάζουν σαν τεκμήριο μόνο ότι δεν τα βρίσκουν εύγεστα? Και μέχρι κάποιος να παρουσιάσει βάσιμα στοιχεία...μπορώ να λέω την αποψή μου ότι για τόσο φθηνά υγρά τα βρίσκω πολύ καλά (σε σχέση με τι τιμη)?
ΈΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ?

Να δω κάποιον να μου πει.. χρησιμοποιεί αυτή τη γλυκερίνη, αυτή τη νικοτίνη, ή αυτά τα αρώματα τα οποία δεν είναι υψηλής καθαρότητας ή ότι οι εγκαταστάσεις είναι άθλιες ή στις αναλύσεις βρέθηκαν αυτά και αυτά...δεν έχω δει τίποτα απο αυτά. Μόνο...."το λένε όλοι"...τι ρωτάς τώρα?...Μου θυμίζει "γιατί έχει Αθηναικές πινακίδες" απο τους ΑΜΑΝ για όποιον θυμάται...για να το κάνουμε και λίγο αστείο.

Στο τέλος...όποιος νομίζει ότι λέω κάτι παράλογο ή ότι υποστηρίζω κάποια πλευρά...να πω απο τώρα ότι δεν έχω να του απαντήσω ή να πω κάτι άλλο επί τούτου...Πραγματικά...με προσπερνά...ας κάνει ο καθένας ότι θέλει...

Εγώ...άλλη μια φορά παρακαλώ όποιον έχει κάτι άσχημο να παρουσιάσει για τα υγρά να το κάνει. Όχι γιατί τα έχω πάρει απο κάποιον...απλά επειδή σκοπεύω να κάνω κάποια SnV απο αυτά τα αρώματα γιατί και εμενα η τσέπη μου δεν σηκώνει πολλά, όμως δεν θέλω να πάθω κάτι ή να επιβαρύνω τον οργανισμό μου παραπάνω. Δεν θέλω όμως αν είναι το ίδιο ακινδυνα ή ίδιας επικινδυνότητας με όλα τα άλλα, να επιτρέψω να με στείλουν στο ράφι των ακριβών κάποιοι...όπως και δεν επετρεψα και σε αυτούς που μου παρουσίαζαν "ΦΥΤΙΚΑ" τα Natura να με τραβήξουν απο τα ράφια των άλλων εταιρειών. Δεν τα κάνω γιατί πίστεψα τη παπάντζα περι φυτικής γλυκερίνης αλλά γιατι μου άρεσαν,  και δεν θα σταματήσω να τα κάνω για τη παπαντζα ότι είναι χαμηλότερης ποιοτητας ύλες, αλλά θα σταματήσω όταν αποδειχθεί ότι δεν είναι παπαντζα και όντως είναι επικύνδινα.

Δεν έχω άλλο χρόνο να αφιερώσω ή κάτι να προσθέσω. Αυτά..και πάντα φιλικα!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2018, 04:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 21:39 »
Άντε και η πρώτη σκούπα της χρονιάς... 
 
Στο θέμα μας παρακαλώ

:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 21:42 »
[member=17163]lageor7[/member] 
Αν έχεις όρεξη φτιάξε μια μίνι παρουσίαση για τα εν λόγω SnV σε ξεχωριστό νήμα.
Ώστε να συζητάμε εκεί γι αυτά. Μην γεμίζουμε άδικα αυτό το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 21:56 »
Το Crispy Treats Fat Ninja θέλει κάποιες μέρες ωρίμανσης για να είναι ακόμα καλύτερο η δεν αλλάζει ιδιαίτερα κάτι στην γεύση?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 21:57 »
Ολα τα ''υγρα'' χρειαζονται ωριμανση,οσο πιο πολυ τ'αφηνεις τοσο καλυτερο αποτελεσμα παιρνεις!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz