vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 4 χρήστες
Olga68, Jorge, lounik, Blackwolf

Twitter

La petite Box By Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 11:07 »
90 ευρώ για μια όμορφη άλλα με κακό φινίρισμα έκδοση της πλακέτας του VTC2 (μάλλον?)
Η πλακέτα σίγουρα δεν είναι VTwo, γιατί δεν έχει RTC (ρολόι). Ο τύπος που φτιάχνει το myevic είχε πει ότι είναι ίδια με αυτή του Presa 75.
Κατά τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως, αποδείχτηκε άλλη μια κακή αγορά...

Αποσυνδεδεμένος Kyrtos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 15:37 »
το ειχα δει το μοντακι και ψηνομουν πολυ για να αντικαταστησω το pico το οποιο μου εκλεψαν...ημουν ετοιμος να παραγγειλω...το ss φυσικα για να μην εχω θεματα βαφης γιατι ειμαι και ψειρας ...και λεω ας μπω στο φορουμ να δω...μετα απο αυτα που διαβαζω χαιρομαι πολυ που μπηκα να τσεκαρω παιδες...δεν προκειτα να αγορασω κατι που και στην ss εκδοση ξεβαφει.
και οπως ειπαν και οι προηγουμενοι..φανταστικη θηκη...αλλα καταληγεις να εχεις δωσει 125Ε ....οχι..να μου λειπει

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 09:02 »
Το έχω κανα μήνα κ έχω βάλει στην άκρη τα άλλα mods.

Πρόκειται για το πιο βολικό πιάσιμο απο οτιδηποτε άλλο είχα ποτέ, + το κουμπί που επίσης είναι σουπερ εργονομικό. Εργονομικά καμμία σχέση με Pico/VTC mini, επειδη αναφέρθηκε.

Η τιμή του είναι ακριβή, όπως ακριβό είναι κ το Le Blouson (η θήκη του ντε, στα μαρκετογαλλικά), αλλά η σχεδίαση του είναι μάλλον ακριβότερη στην υλοποίηση απο τα προαναφερόμενα, το σώμα του είναι μονοκόμματο κομμάτι μεταλλο γαρ. Πλην φυσικά του κάτω κλείστρου της μπαταρίας, το οποίο λειτουργεί υποδειγματικά. Είναι το πιο όμορφο απο τα φθηνά mods για 22ρηδες ατμοποιητές, για μένα.

Διαχείριση ρευματος πολύ καλή, αν και χωρίς να ενδιαφέρομαι για μετρήσεις. Στα συν του το preheat χωρίς όμως να το θεωρώ και σούπερ απαραίτητο, αφού στήνω όλους τους 2 ατμοποιητές μου με ribbon και "αρπάνε" τάχιστα.

Έλεγα να μην το πάρω, αφού είχα ήδη ενα Dani box, αλλά ήθελα ένα φθηνό mod ως δεύτερο κ μικρότερο κ το πήρα, καθαρά για πρακτικούς λόγους κ οχι επειδή ερωτευτηκα.

Περι του φινιρισματος που ξεφτίζει, ειναι φυσιολογικό σε όλα τα mods της "χαμηλής" κατηγορίας, με ετούτο να μην εξαιρείται του κανόνα, παρ'ότι κατάτι πιο ακριβό. Το βερνικι αργά η γρήγορα θα ξεφτίσει, αν κ θα αντέξει καμποσο αν το προσέξεις απόλυτα (σαν ψυχοπαθής, που είμαι). Ισχύει το ίδιο για όλα τα mods απο αυτό το φθηνότερο του SS μεταλο: Zinc/Ψευδαργυρος = Tύπος τσιγκου, τρεχα γύρευε για το κράμμα. Αν είχα δώσει 200/300/400€ για VIP mod τότε θα με απασχολούσε.
Με εξαίρεση ίσως όλα τα mods με πλαστικοποίηση, είτε τα εξ ολοκλήρου πλαστικά, το chipping είναι μια καθημερινότητα ..

Αν ηταν φτιαγμένο απο SS θα ήταν βαρύτερο κ πολύ ακριβότερο όμως.

Όσο το είχα χωρίς τη θήκη το ακουμπούσα πάντα σε σουβέρ ή κάπου μαλακά και χωρίς τριβές και επειδή αυτό με κούρασε του πηρα το "μπλουζάκι".

Το μπλουζάκι τωρα, είναι πολύ καλή κατασκευή και πολύ "mourinio" και αυτό και το προστατεύει ακόμα και όταν το στήνεις όρθιο. [Edit: Για όποιον πάρει το μπλουζάκι, πριν το χρησιμοποιήσει να κολλήσει κάποιο αυτοκόλλητο στα μεταλάκια εσωτερικά για να μην του ξύσουν το βερνίκι του mod ..]

Ειδικά με τον Pico RTA επάνω είναι οτι πιο όμορφο είχα ποτέ, να είχαμε να λέγαμε .. ;D

Η ορατότητα της οθόνης με το κυρτό πλαστικό "τζαμάκι", ιδιαίτερα στην περίπτωση μου του πρεσβύωπος, είναι άθλια όπως αναφερθηκε κ πιο πάνω, αλλά δεν με απασχολεί, μόνο τα W κοιτάω ..

Βλέπω και αυτό το myevic Custom Firmware  αλλά βαριέμαι αφάνταστα να ασχοληθώ!


Ε, ελπίζω οτι θα αντέξει κάμποσο ..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 10:12 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 15:22 »
25 ares χωραει πανω του?

Αποσυνδεδεμένος tdlo2000

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:38 »
Καλημερα, ξερει κανεις να μου πει πως γινεται update στο la petite σε windows 10. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 13, 2019, 17:55 »
με την θηκη ειχατε θεματα,κυριως την καφε,απο υγρα των ατμο ή δαχτυλιες?επειδη ειναι δερμα σκεφτομαι μηπως κανει ευκολα λεκεδες.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:46 »
Καλα η θηκη ειναι τοσο σφιχτη που παταει τα κουμπια μονη της, εκει που ατμιζεις στα 15w το πιανεις μετα απο λιγο και εχει παει στα 75w :wall: Θα μπορουσανε να ειχανε ανοιξει τρυπες εκει που ειναι τα κουμπια.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 24, 2021, 11:22 »
Καμία ιδέα για το πώς να σηκώσω λίγο τον πόλο,αυτορυθμιζομενος με ελατήριο είναι.
Δεν μου διαβάζει ατμοποιητες παρά μόνο τον φλας.
Το έχει ανοίξει κανείς;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz