vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δεν βρηκά κάτι παρόμοιο και θέλω να ρωτήσω...όσοι είστε απο επαρχία όπως εγώ, κάνετε παραγγελίες υγρών βασιζόμενοι σε reviews? Και αν ναι, τότε το υγρό που σας ήρθε και καλοπληρώσατε αλλά δεν σας αρεσει τι το κάνετε?
Δυστυχώς στην επαρχία δεν υπάρχουν δοκιμαστήρια και έχω ήδη στην κατοχή μου κάποια μπουκαλάκια υγρών που δεν μου αρέσουν. Σκεφτόμουν αν υπάρχει ή μπορεί να υπάρξει κάποιο νήμα ούτως ώστε άτομα απο την ίδια πόλη κυρίως να μπορούν να αλληλοβοηθούνται στο θέμα αυτό. Απο το να κάνω με το ζόρι ένα υγρό που δεν μου αρέσει γιατί να μην το δώσω σε κάποιον άλλον που του αρέσει? Η ακόμα και να το δοκιμάσει. Θα έρθουμε και πιο κοντά :)
Υπάρχει κάτι τέτοιο σαν ιδέα?


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 22, 2016, 03:15 »
Ένα thread για ανταλλαγες για τα υγρά μόνο δε θα ήταν κακή ιδέα.Αν και παίζει να γίνει λίγο μπάχαλο από μυνήματα 

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 22, 2016, 03:39 »
modivin ευχαριστώ για το link (το 2ο δεν ανοιγει) αν και το έχω δει. Απλά εγω δεν μιλώ για χάρισμα. Το θέμα είναι να μειώσουμε τη χασούρα απο τα λεφτά για να μην απογοητευτόυμε με το ητ και φυσικά να κερδίσει και ο άλλος. Μιλώ φυσικά για συν-τοπίτες όπου θα μπορούσαν να έρθουν σε άμεση επαφή και να υπάρξει κάποια εμπιστοσύνη/γνωριμία και φυσικά αλληλοβοήθεια, και όχι να υπάρξει κίνδυνος να μιλάμε για παρανομία. Μη το κάνει κάποιος επάγγελμα. Μιλάμέ για μεμονομένα γεγονότα, Αν πχ βρω κάποιον που έχει ένα υγρό που θέλω να δοκιμάσω (ή ακόμα και ατμοποιητή) γιατί να μην βρεθούμε να του δώσω να δοκιμάσει τα δικά μου και εγώ τα δικά του και να αποφύγουμε να κάνουμε μια άκυρη αγορά. Και αν ο ίδιος δεν του αρέσει το υγρό που εχει γιατί έτυχε να τον ψήσει ένα review αλλά δεν του αρέσει ή γιατί το βαρέθηκε γιατί να μην μου το δώσει με κάποιο αντίτιμο εφόσον υπάρξει εμπιστοσύνη απο την επαφή βέβαια.

Δεν θα πετάξω ή χαρίσω 20μελα και 30μελα μπουκαλάκια γιατί δεν το επιτέπει η οικονομική μου κατάσταση. Θα τα κάνω ίσα ίσα για να μην κάνω τσιγάρο. Αλλά μπορεί να υπάρξει καλύτερη λύση αραγέ? Αυτή είναι η απορία μου.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

@Dimitrisbo θα μπορούσε ίσως ένα thread ανά πόλή πχ. που ο καθένας θα μπορούσε να γράφει τι ζητά ή τί προσφέρει ώστε καθε ενδιαφερόμενος να έρθει σε επαφή μάλλον με pm μαζί του. Βασικά όσο σκέφτομαι και τις γνωριμίες που θα μπορούσαν να γίνουν τόσο μου αρέσει σαν ιδέα. Το θέμα είναι δεν ξέρω αν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:12 »
Αυτό το thread για ανταλλαγές υγρών (όχι σωματικών...  :laugh1: ) το είχα συζητήσει με τους διαχειριστές
διότι μου φαινόταν πάρα πολύ καλή ιδέα.
Μου είπαν ότι υπήρχε παλιότερα, έγινε εντελώς μπάχαλο, υπήρξαν παρεξηγήσεις, και τελικά έκλεισε.

Παρ' όλα αυτά, συνεχίσω να πιστεύω πως θα μπορούσε να φτιαχτεί ένα τέτοιο
με πάρα πολύ αυστηρούς κανόνες, π.χ.:
  • ΜΟΝΟ ανακοίνωση από το κάθε μέλος για το τί διαθέτει και θέλει να ανταλλάξει.
  • ΚΑΝΕΝΑΣ διάλογος μεταξύ μελών.
  • Επικοινωνίες και συνεννοήσεις ΜΟΝΟ μέσω π.μ.
  • κλπ.
Το να ανοίξει ένα νήμα ανά περιοχή είναι πρακτικά αδύνατο
αν σκεφτείς πόσες περιοχές έχει η Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 22, 2016, 15:04 »
modivin ευχαριστώ για το link (το 2ο δεν ανοιγει) αν και το έχω δει. Απλά εγώ δεν μιλώ για χάρισμα.  

Το πρώτο link ήταν για χάρισμα. Το δεύτερο δεν ήταν, αλλά δεν μπορείς να το δεις ακόμα. Όταν μπορέσεις θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 22, 2016, 21:48 »
Κατάλαβα....πάντως είναι θέμα βρε παιδιά. Αν κάτι φοβάμαι πως μπορεί μα με κουράσει με το η.τ. είναι το θέμα με τα υγρά. 
Χθες μετά από πολύ αναζήτηση είπα να πάω να πάρω ένα golden margy καθώς από τα πρώτα που έκανα είχα πει πως θα το έχω για στάνταρ και επειδή είχα κουραστεί με τις δοκιμές αποφάσισα να έχω αυτό για μόνιμο σε έναν ατμο και στους άλλους να δοκιμάζω. Έλα όμως που δεν τρελάθηκα τώρα που το ξανακάνω! :hmmm: Και εκεί που νόμιζα ότι έχω βρει 2-3 υγρά να εναλλάσσω πλέον νιώθω πως είμαι στον αέρα όσον αφορά κάποια στάνταρ υγρά. Εκτός από το tribeca :yes: που όμως δεν είναι για την τσέπη μου. :'( 
Δεν ξέρω πως ήταν παλιά το νήμα και έγινε μπάχαλο αλλά και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν με αυστηρούς κανόνες και περιορισμένων δυνατοτήτων. Κάπου απλά να έρχονται σε επαφή άτομα από την ίδια πόλη. Να μιλήσω μέσω pm με κάποιον να πιούμε έναν καφέ έξω πχ να γνωριστούμε και μόνο αν επιθυμούν και τα δύο μέρη να ανταλλάξουν.  Anyway...μια ιδέα είναι. Προς το παρόν προσωπικά απλά θα σταματήσω τις αγορές και τις δοκιμές και θα κάνω ότι έχω. Λιγότερο πιθανό είναι να αγανακτήσω έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:14 »
Σχεδόν για κάθε περιοχή που υπάρχει ένας ατμοπυρήνας, υπάρχει και ένα κατάλληλο νήμα για συναντήσεις. Στην δική σου περίπτωση, είναι το Ατμιστές στην Πάτρα :)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά που αγοράσαμε αλλά τελικά δεν μας κάνουν
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 22, 2016, 23:05 »
Ωραία...μπορούμε τουλάχιστον να συζητάμε για συναντήσεις/γνωριμίες και ας μην γράφουμε για ανταλλαγές κτλ. Χαμηλή κίνηση βλέπω βέβαια αλλά καλύτερο απ' το τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 197 42347 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:01
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos