vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, axilleaspro, camber

Twitter

Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #75 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:07 »
Χωρίς να θέλω να σε κρίνω, αλλά επειδή διαβάζουν και νεότερα μέλη, δεν ήταν θέμα βιασύνης αλλά αμέλειας.

Μια θήκη μπαταρίας, κοστίζει πολύ λίγο και θα σε είχε γλιτώσει από νέο παντελόνι και εγκαύματα.

Βέβαια δεν σου έτυχε ούτε όταν φόρτιζες, ούτε όσο άτμιζες  :)

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:21 »
Για αυτο και απαντησα 'αλλο' . Οπως και να χει δεν ανεβασα για να κριθω αλλα να επιστησω προσοχη σε αλλους . Ευχαριστω . Υγ οταν χαρακτηριζουμε , πχ ηταν θεμα αμελειας , εμμεσα τουλαχιστον κρινουμε , παρακαλω να προσεχουμε.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:26 »
Α ρε Στέργιο περαστικα ρε φίλε,  έτσι να τα βλέπουμε να μην ξεχνιόμαστε δεν παίζει παλιός νέος σε αυτά.

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #78 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:28 »
Περαστικά και προσοχή 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #79 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:40 »
...εμμεσα τουλαχιστον κρινουμε , παρακαλω να προσεχουμε.

Θεωρώ ότι με μεγάλη προσοχή εξέφρασε ο modivin τη σκέψη του, εφιστώντας την προσοχή και σε νεότερους ατμιστές.
Και μόνο το να βάζει κανείς στην τσέπη του χύμα μπαταρίες, πιστεύω ότι είναι πράξη αμέλειας, πόσο μάλλον να ρίχνει και κλειδιά μαζί!

αμελώ = παραβλέπω, δεν δείχνω τη δέουσα προσοχή

Η βιασύνη, συχνά οδηγεί σε αμέλεια και απόδειξη η περίπτωσή σου. Εύχομαι περαστικά και να είσαι καλά και ας γίνονται τέτοια περιστατικά μαθήματα για όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:54 »
οκ συγνωμη που ποσταρισα  :wall: Παρακαλω να διαγραφουν τα ποστ μου απο συντονιστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 22:00 από istergios »

Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #81 στις: Ιουνίου 21, 2016, 22:27 »
Στεργιο διαβασα προσεκτικα καθε ποστ κατω απτο δικο σου και ειλικρινα δεν βρηκα καποιο σημειο που να σε προσβαλει.

Ο γραπτος λογος παρεξηγειται πολυ ευκολα.

Περα απο αυτο θεωρω το ποστ σου ιδιαιτερα σημαντικο για παλιους και νεους και θα ηταν καλυτερα να παραμεινει ως εχει...
Ισως ετσι καταφερεις στη χειροτερη περιπτωση να γλιτωσεις καποιου συμφορουμιτη το "τζην" και στην καλυτερη ενα εγκαυμα στο ποδι!


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #82 στις: Ιουνίου 21, 2016, 22:53 »
Μπορούσα να κρίνω και άμεσα, δεν έχω πρόβλημα.

Τι ήθελες να σου πούμε δηλαδή? "Δεν πειράζει Στέργιο, η κακιά η ώρα, δεν έφταιγες εσύ" την ώρα που κυκλοφορείς με όχι μία, αλλά δύο χύμα μπαταρίες στην τσέπη και είσαι και 4.5 χρόνια ατμιστής?

Και που να αναφερόμουν και στη γκρίνια που ακούμε όλοι για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα που σκάνε με ότι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό στην καθημερινότητα μας, επειδή κάποιοι δεν βάζετε το μυαλό σας να δουλέψει και να ακολουθήσετε 2 βασικούς κανόνες ασφάλειας.


Αν είναι να αντιδράτε σαν παιδάκια, όταν λέμε τα προφανή και μάλιστα όσο πιο ευγενικά γίνεται για να μην σας θίξουμε, μην ποστάρετε καθόλου όντως. Μ' αρέσει που λες σε εμάς να προσέχουμε στο τέλος.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #83 στις: Ιουνίου 21, 2016, 23:43 »
Να θυμίσω πως η ερώτηση της ψηφοφορίας είναι, αν υπήρξε πρόβλημα κατά την φόρτιση ή όταν ατμίζαμε.
Κλειδιά, ροδέλες βίδες κλπ καλούδια, προφανώς δεν αφορούν το θέμα μας.
Γιαυτό ο φίλος modivin είναι τόσο καυστικός στις τοποθετήσεις του  :)

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #84 στις: Ιουνίου 21, 2016, 23:50 »

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #85 στις: Ιουνίου 21, 2016, 23:54 »
Ψήφισα «όχι ποτέ».

Τεσσεράμισι χρόνια ατμιστής. Ego μπόλικες (αναλώσιμες μεν αλλά καμιά με έκρηξη ή εκτόνωση, απλά …για πέταμα) , 2 μηχανικά και 7 ηλεκτρονικά μοντ και ΟΧΙ ΠΟΤΕ

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #86 στις: Ιουνίου 21, 2016, 23:59 »

αναλώσιμες μεν αλλά καμιά με έκρηξη ή εκτόνωση, απλά …για πέταμα) ,

Ασχετο μεν.. Πάντα σχετικό δε..

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΤΑΜΕ.. ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ.. ΠΑΝΤΑ..


Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:11 »
  Σχετικότατο. Αναγκαστικά τις πέταξα τις ego μπαταρίες αφού χάλασαν. Τις πέταξα όμως βεβαίως στον ειδικό κύλινδρο που έχουμε στο σχολείο. Γεμίζει σύντομα και έχω συμβάλλει κι εγώ στο να δημιουργηθεί οικολογική συνείδηση στα παιδιά.

Καλά έκανες και το επεσήμανες πάντως. Να το υπενθυμίζουμε συνεχώς. Απαράδεχτο να γίνεται λανθασμένη διαχείριση άχρηστων μπαταριών.   

Αποσυνδεδεμένος ouzoubourou

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 01:56 »
Την πάτησα σήμερα με μία μπαταρία efest 3000  μα έφταιγα αποκλειστικά εγώ! Κ εξηγούμε έχω μία μπαταρία εφεδρεία πάντα κ την βάζω σε τσεπακι στο τσαντάκι μου όμως εχθές πήγα στο γήπεδο κ επειδή είχα πολλά ψιλά τα πέταξα στην βιασύνη μου εκεί μέσα χωρίς ούτε να σκεφτώ αλλά ούτε κ το ήξερα ότι σε επαφή με μεταλλικό αντικείμενο σκάνε!!Το έμαθα σήμερα με ένα γκουγκλαρισμα!!! Το πρωί που πήρα το τσαντάκι να πάω σε μία τράπεζα παρατήρησα καπνό από το τσαντάκι!! Έβαλα χέρι μέσα χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό που καίει το τσαντάκι κ ψιλοκαηκα!! Άδειασα επειγόντως το τσαντάκι κ εκεί όλα σταμάτησαν για καλή μου τύχη έχασα μόνο το τσαντάκι!!! Αν είχε γίνει εχθές την ώρα που πήγα στο γήπεδο μπορεί να έκλαιγα κ το αμάξι!!! Από δω κ πέρα μόνο μία μπαταρία κ powerbank για εφεδρεία...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 02:18 »
Δεν νομίζω ότι έχει αναφερθεί σκάσιμο μπαταρίας σε τσέπη, που να μην ήταν περίπτωση user error.

Πάντως δεν χρειάζεται να στερηθείς την ευκολία της δεύτερης μπαταρίας, αφού με μόλις 1.25 ευρώ το πρόβλημα εξαφανίζεται διά παντός.

Απορώ γιατί δεν έχουν όλοι από ένα τέτοιο. Θα έπρεπε να τα δίνουν με το ζόρι με κάθε μπαταρία!

Το ξέρω ότι το έχω γράψει μόλις λίγα posts πίσω, αλλά θα έπρεπε να το γράφουμε παντού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro