vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, stsoulos

Twitter

Yihi SX mini 350J ML class V2

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 30, 2017, 22:43 »
Τρομερό είναι το Q mini. Πιστεύω αξίζει άπειρα. Από το mpixlimpidi το πήρα εγώ σε κόκκινο και είναι πανέμορφο.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Παράθεση από: Smoke Alarm στις Σήμερα στις 22:33
Παράθεση
H σειρά Q Class, Q mini & G Class  είναι η ναυαρχίδα της  Υihi.
Exω  το Q Class πέντε μήνες  τώρα και βρήκα την υγειά μου.
H ποιότητα κατασκευής  και η λειτουργία του στο ΤC είναι άριστη .
Όποτε προχώρα άφοβα .
Σε joule mode το βάζω όταν θέλω ρύθμιση θερμοκρασίας;
Κάπου είχα δει μια ρύθμιση resistance correction. Ξέρεις τι κάνει αυτό;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2017, 23:12 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 30, 2017, 23:08 »
Σε Joule mode είναι για έλεγχο θερμοκρασίας .
Resistance: 0.05-0.3ohm(Joule mode).

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 30, 2017, 23:38 »
Πρέπει να κλειδωσω την αντίσταση κανονικά;αν ναι πως; από vtc έρχομαι και δεν έχω κάνει ακόμα αντίσταση για έλεγχο θερμοκρασίας στο Q mini.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2017, 23:43 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #378 στις: Μαΐου 01, 2017, 09:19 »
Δεν ξέρω πως είναι στο Q,αλλά στο ml είναι πατώντας το + και - ταυτόχρονα.
Δηλ με το που βάλεις τον ατμο επάνω στο μοντ,επιλέγεις στις ρυθμίσεις τη σύρμα έχεις βάλει(ss,ni 200 κ.τ.λ),βγαίνεις απο το μενού και αφού είσαι στην ρύθμιση με τα joule,πατάς + - ταυτόχρονα και σου βγάζει την καινούργια σου αντίσταση κλειδώνοντας την ταυτόχρονα.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #379 στις: Μαΐου 01, 2017, 12:46 »
H σειρά Q Class, Q mini & G Class  είναι η ναυαρχίδα της  Υihi.
Exω  το Q Class πέντε μήνες  τώρα και βρήκα την υγειά μου.
H ποιότητα κατασκευής  και η λειτουργία του στο ΤC είναι άριστη .
Όποτε προχώρα άφοβα .
4 μήνες έχω κι εγώ το Q Class. Το μοντάκι είναι κορυφαίο, ότι ατμό του βάζω επάνω μεταμορφώνεται. Αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο cent.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #380 στις: Μαΐου 01, 2017, 16:24 »
Xristos99

Xωρίς τον ατμοποιητη πατάς πέντε κλικ και εισέρχεσαι στο menu της Συσκευής.
Πρώτη επιλογή operation mode επιλεγείς  Advanced  για ρύθμιση θερμοκρασίας  η άλλες  
επιλογές  η Νovice για λειτουργία Watt.
Mε το + - καθορίζεις ένα από τα δυο  και με το fire επιλέγεις .
ΑDVANCED + FIRE =CONFIGURE 1+ FIRE  =ADJUST
Eδω ρυθμίζεις τα αρχικά Watt η Joules (για ρύθμιση θερμοκρασίας).
Πατώντας το fire συνεχόμενα πηγαίνεις στην επιλογή Power & Joule .
Mε το ( + -)  επιλέγεις  Joule (ρύθμιση θερμοκρασίας.)
Πατώντας το fire ξανά ορίζεις την μεγίστη θερμοκρασία με πλήκτρα  (- +).
Πατώντας το fire ξανά ορίζεις  την θέρμοκρασια σε κελσιου ή φαρεναϊτ με πλήκτρα  (- +).
Πατώντας το fire ξανά Coil select  & πλήκτρα  (- +) καθορίζεις  το σύρμα σου η δίνεις
την τιμή του σε ΤCR εφόσον δεν είναι στην λίστα των σύρματων (έπιλογες Νι200, ΤΙ, 316 ,TCR)
η θέλεις να δώσεις εσύ κάποια τιμή ακόμα και για αυτά ή αλλα σύρματα επίλεγεις TCR.
Εάν επιλέξεις ΤCR με τα πλήκτρα  (- +)  καθορίζεις την τιμη  του συντελεστή του σύρματος
π.χ για το ατσάλι SS316L η τιμή είναι 0.00088-0.00092.
Πατώντας το fire ξανά επιλέγεις COMPENSATE TEMP και ρυθμιζεις την θερμοκρασια
περιβάλλοντος  εργοστασιακά είναι 25 οC και προτείνω να το αφήσεις ως έχει.
Πατώντας το fire παρατεταμένα  εχεις ολοκληρώσει με έξοδο από το μενού ή
στην επιλογή Εxit πατώντας το (+ ή το -).
Τότε βιδώνεις τον ατμοποητη κρύο και πατάς τάυτοχρονα τα πλήκτρα (- +)  να
διαβάσει την τιμή της αντίστασης του πηνίου.
Πατάς το fire και κοιτάς την οθόνη εάν είσαι εντάξει η ένδειξη θερμοκρασίας θα πρέπει
να ανεβαίνει σταδιακά. Ο χρόνος αυτός θα πρέπει να είναι κάτω από 1 sec η ισος με ένα sec με το πρώτο κλικ.
Σε διαφορετική περίπτωση  θα πρέπει να κατεβάσεις στο ελάχιστο τα Jules και να επαναλάβεις τα τελευταία βήματα.
Όταν ατμιζεις  εχεις τις επιλογες Εco ,Soft, Standard ,Power,& Power+ (εκτος των SXi-Q αστες για αργότερα).
Soft= -10%, standard=κανονική τιμή ,Power= +10% ,Power += +15% της ονομαστικής τιμής που
έθεσες σε Joules.
Oυσιαστικά είναι Preheat έτοιμα.
Εάν προσθέσεις σε αυτά και τις SXi-Q s1-s5 εχεις πέντε μνήμες Μ1-Μ5 x 5 configuration =25 Preheat !
Eλπιζω να βοηθησα και καλορίζικο !  :cigar:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2017, 23:19 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #381 στις: Μαΐου 01, 2017, 21:09 »
Όχι απλά βοήθησες, καλύτερα και από manual τα είπες!!
Και κάτι τελευταίο. Για να παίξω με ni200 πρέπει να κάνω κάτι σαν το παράδειγμα που είπες με ss η είναι έτοιμο?

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #382 στις: Μαΐου 01, 2017, 21:40 »
Όχι το νικέλιο το παίζει άψογα με την στάνταρ ρύθμιση

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #383 στις: Μαΐου 01, 2017, 22:05 »

Eξαρτάται  το Νicklel  που έχεις δηλαδή την καθαρότητα του σαν ποσοστό ανάμειξης με τα άλλα μέταλλα που έχει αν είναι Pure Nickel ,DH κ.λ.π .
Αρχικά δοκίμασε  την στάνταρ επιλογή Νι200, διαφορετικά θα πρέπει  να δώσεις τιμή TCR αν θες καλυτερα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #384 στις: Μαΐου 01, 2017, 22:12 »
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Καλοατμιστα τα εργαλεία!!!
Μπορεί λίγο ακριβά αλλά πιστεύω τα αξίζουν.
Και όπως έλεγες είναι σαν να αγκαλιάζει το χέρι αυτό το μοντακι.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2017, 22:24 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #385 στις: Μαΐου 01, 2017, 22:24 »
Welcome to the Club Yihi 
:party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #386 στις: Μαΐου 01, 2017, 23:30 »
Και κατι ακομα να ρωτησω παιδια το sx mini q mini εχετε  μετρησει αν φορτιζει σωστα τις μπαταριες οπως λενε στο youtube ? Διαβαζει παντα σωστα τις αντιστασεις που του βαζετε γιατι μερικα eleaf που εχω διαβαζουνε οτι να ναι μερικες φορες .Η εγγυηση αν το παρω απο ελλαδα ειναι ενας χρονος οπως λεει στο site της yihi (για το mini q mini ).Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #387 στις: Μαΐου 02, 2017, 16:38 »
Αγάπητε Kos


H γνώμη μου είναι ούτως η άλλως να αγοράσεις έναν εξωτερικό φορτιστή. Συγκεκριμένα  έχω τρία ζευγάρια μπαταριές που τα εναλλάσσω στο  Q Class και με αυτόν τον τρόπο δεν ξεμένω ποτέ .Θα μου πεις μπορώ να χρησιμοποιώ μια άλλη συσκευή μέχρι να φορτίσουν οι δυο μπαταριές που χρειάζεται το mod .Θα απαντούσα ο  σκοπός είναι να ατμιζω πάντα με μια συσκευή  σε καλή κατάσταση και αυτό αφορά και τις μπαταρίες. Ένας άλλος λόγος που έχω εξωτερικό φορτιστή  είναι ότι φορτίζει σωστά τις μπαταριές στην ονομαστική τιμή τάσης φόρτισης τους  διατηρώντας τις πάντα σε υγιή επίπεδα  και μακροζωία και με όλες τις ενδείξεις που χρειάζομαι  για αυτές σχετικά με την τρέχουσα  κατάσταση τους .Με αυτόν τον τρόπο έχω μεγαλύτερη ασφάλεια στην  συσκευή μου χωρίς να ρισκάρω από υπερφορτίσεις και υπερτάσεις του δικτύου που μπορούν να προκαλέσουν βλάβη της συσκευής .Νήματα  υπάρχουν  εδώ στο site και  μπορείς να ενημερωθείς σχετικά . Η εγγύηση που έχω από το κατάστημα είναι έξι μήνες για την συσκευή και τρεις μήνες για την θύρα USB ακόμα δηλαδή ένας λόγος να αγοράσεις έναν εξωτερικό φορτιστή που οι τιμές τους ειδικά για δυο μπαταριες είναι πολύ χαμηλές.
Στην ένδειξη τιμής της αντίστασης του πηνίου δεν θα έχεις πρόβλημα έχει ακρίβεια μέτρησης.
Γενικά η σειρά Q Class ,Q mini, G Class έχουν άριστη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή εργονομία ,σταθερή απόδοση και τεχνικά χαραχτηριστικά, ευκολία χρήσης που δύσκολα θα βρεις σε αλλες ακριβοτερες συσκευές.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2017, 17:41 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #388 στις: Ιουνίου 03, 2017, 10:54 »
Παιδιά, την επιλογή του bypass μέσω του προγράμματος sx-qi, μπορείτε να την κάνετε ενεργή?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12