vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #255 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 19:38 »
Εγώ ακόμα προσπαθώ να αποφασίσω αν θα το κρατήσω ή αν θα το πουλήσω σφραγισμένο μόλις θα έρθει...  :hmmm:


μιας και είδα ότι έχεις διάφορα την διαφορά θα στην κάνει το dna 200


.....περίμενε λίγο αν είναι θέμα οικονομικό και χτύπα το...θα τα πετάξεις όλα τα άλλα.

Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #256 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 21:19 »
Υπερβολες.δεν βλεπω τι εχει να του δωσει το dna που να αξιζει τοση χρηματικη διαφορα.καλο να παιζεις με οθονιτσες κλπ αλλα και αυτο καποτε κουραζει.και αν πεις για παραμετροποιησεις οκ αλλα μεχρι που;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #257 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 21:35 »
Το μόνο που σκέφτομαι που μπορεί να έχει πρακτική διαφορά στο DNA200 σε σχέση με το RX200 είναι στη ποιότητα των ρευμάτων που παρέχει σε όλο το φάσμα ισχύος.
Ισχύει αυτό το πολλαπλάσιο κόστος?
Αυτό εξαρτάται από το χρήστη και το πορτοφόλι του.
Προσωπικά δεν θα τα έδινα.
Από την άλλη και εγώ με τη σειρά μου δεν ξέρω αν θα το κρατήσω για άλλο όμως λόγο.
Και αυτό είναι το βάρος που σίγουρα θα είναι σημαντικά αυξημένο.
Περιμένω πρώτα να δω πως θα μου κάθεται στο χέρι.
Πάντως ήδη έχουν βγει ορισμένα κομμάτια προς πώληση στο f/b από χρήστες που τα αγόρασαν και το μετάνοιωσαν.

Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #258 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 21:49 »
Και καλα εκαναν και το μετενιωσαν για μα βρεθουν πιο φτηνα σε υποψηφιους που ξερουν τι θελουν.δεν ειναι ολα τα μοντακια για ολους!!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #259 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 22:31 »
αυτό μου θύμησε μια παλιά διαφήμιση που έλεγε ..........για τον άντρα που ξέρει τι θέλει :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #260 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:14 »
το θέμα ειναι οτι με το rx δινεις 45 ευρω που σε ενα χρονο θα ειναι 20 ενω με το dna 180ευρω που σε ενα χρονο ειναι 100. τρεχει πολύ γρηγορα ακομα η τεχνολογια τους και δεν αξιζουν οι επενδυσεις.

σκρφτόμουν να παρω το yihi sx ml αλλα 200ευρω για κατι που θα ξεπεραστει σε 6 μηνες?!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #261 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:45 »
Υπερβολες.δεν βλεπω τι εχει να του δωσει το dna που να αξιζει τοση χρηματικη διαφορα.καλο να παιζεις με οθονιτσες κλπ αλλα και αυτο καποτε κουραζει.και αν πεις για παραμετροποιησεις οκ αλλα μεχρι που;
 
   Δεν ξέρω αν δοκίμασες το DNA200.
Πάντως επειδή είχα και DNA25 και DNA40, με το χέρι στην καρδιά σου λέω πως η αίσθηση του ατμίσματος με το 200 είναι εντελώς διαφορετική.
  Ίσως να φταίει πως κάνει μόνο step down, δεν ξέρω.
Η αίσθηση που μου αφήνει είναι σαν το καλύτερο μηχανικό, αλλά με τεράστιο απόθεμα ισχύος.
Όσο δε για τις παραμετροποιήσεις, πολύ απλά κάνεις ότι θέλεις.
Σε συνδυασμό με τα 200 Βαττ η γνώμη μου είναι πως για πολύ καιρό το θέμα VW mod έχει λήξει.
Οι αντίπαλοι ασθμαίνοντας προσπαθούν να γίνουν evolv.


  Για παράδειγμα, σήμερα έκανα μία αντίσταση με twisted Ni200 0.30mm.
Οκτώ σπείρες σε 3 χιλιοστά αξονάκι έδωσαν 0,07 Ωμ.
  Το DNA200 την διάβασε, την κλείδωσε και ατμίζει κανονικότατα στους 190 Κελσίου με 30 Βαττ.
Βάζοντας τον ατμοποιητή σε ένα μοντάκι πολυδιαφημισμένο, μόλις πάτησα το fire ξεκίνησε να ατμίζει και δεν σταματούσε.
Το δοκίμασα 3 φορές με το ίδιο αποτέλεσμα...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #262 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:02 »

Αν αποφασίσεις για το δευτερο θα με σώσεις και απ τον κόπο της αναμονής...

Το tracking της Singapore Post αναφέρει απλά ότι έχουν παραλάβει το μοντάκι από το fasttech, τίποτε άλλο. Οπότε, χλωμό το βλέπω να μου έρθει μέσα στις γιορτές, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Έχω δυο ολόφρεσκες LG HG2 αγορασμένες από Ελλάδα που το περιμένουν, και περιμένω άλλες δύο με Sweden Post από το fasttech που μάλλον θα έρθουν γρηγορότερα.

Δεν μου έχει ξανασυμβεί με άλλο μοντάκι αυτό που έχω πάθει με το RX200. Από τη μια μεριά, το γουστάρω περισσότερο εμφανισιακά από το Realeaux με το DNA200 επειδή είναι κατάμαυρο, όπως ακριβώς το θέλω. Με ξενερώνει αφάνταστα το βάψιμο μισό μαύρο μισό γκρι του Realeaux με το DNA200.

Από την άλλη μεριά με επηρέασε πολύ αρνητικά το γνωστό περιστατικό που ανέβηκε στο reddit, και μου κάθεται ακόμα πιο περίεργα το γεγονός ότι ουσιαστικά το "έθαψαν" το θέμα. Έκαναν delete το αρχικό ποστ αλλά και τις φωτογραφίες, και το κλείδωσαν κιόλας. Αυτό το κάνεις όταν έχεις αποδείξεις ότι κάτι είναι στημένο. Είδατε να αναφέρουν πουθενά κάτι τέτοιο;

Τέλος πάντων, θα αποφασίσω όταν έρθει το πακέτο από το fasttech. Αν μου έρθει και το ανοίξω, τότε θα το κρατήσω το μοντάκι, θα του δώσω δηλαδή την ευκαιρία του. Αλλά θα είναι σε "καραντίνα και απομόνωση" για πολύ καιρό, μακριά από τα υπόλοιπα μοντάκια και τους ατμοποιητές μου. Θα παίζει με τους Kayfun Lite Plus το πρώτο διάστημα στα 12-15W αποκλειστικά. Αν χτιστεί "σχέση εμπιστοσύνης" μεταξύ μας, θα του βάλω σταδιακά τις Ατλαντίδες και τον Subtank. Και μόνο μετά από πολυυυυυύ καιρό θα το βάλω να παίξει με τα θηρία, τους τρεις TFV4 δηλαδή.  ;D

Αν πάλι αποφασίσω να μην το κρατήσω, δεν το ανοίγω καν το πακέτο από το fasttech, θα το ανοίξει ο επόμενος αγοραστής του. Και θα χτυπήσω το Realeaux με το DNA200 επιτόπου. Αφού το βρω πρώτα, γιατί φαίνεται να είναι παντού σε έλλειψη αυτή τη περίοδο...


Για παράδειγμα, σήμερα έκανα μία αντίσταση με twisted Ni200 0.30mm.
Οκτώ σπείρες σε 3 χιλιοστά αξονάκι έδωσαν 0,07 Ωμ.
 Το DNA200 την διάβασε, την κλείδωσε και ατμίζει κανονικότατα στους 190 Κελσίου με 30 Βαττ.
Βάζοντας τον ατμοποιητή σε ένα μοντάκι πολυδιαφημισμένο, μόλις πάτησα το fire ξεκίνησε να ατμίζει και δεν σταματούσε.
Το δοκίμασα 3 φορές με το ίδιο αποτέλεσμα...

Καλό θα ήταν να μας πεις και ποιο είναι αυτό το μοντάκι...  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:07 από Zarko27 »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:24 »
Δεν θα πετάξεις τα χρήματα σου αν μου το πουλήσεις, σε περίπτωση που δεν το θες,  αλλά θα σου δώσω ακόμη μια εναλλακτική... 
Η πλακέτα του DNA κοστίζει 80 ευρώ....  Έχεις ήδη το ρουλω.... Αν επικοινωνήσεις με αρκετούς μοντερ εδώ είμαι σίγουρος ότι θα σου κάνουν την τραμπα για πλάκα!!!!  Έτσι θα έχεις την πλακέτα του DNA στο κορμί που σου αρέσει και δεν θα έχεις ξεφύγει και από τα χρήματα του ρουλω DNA.... Βέβαια αυτό έχει να κάνει και με την κουβέντα σου με τον εκάστοτε μοντερ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:33 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:29 »
Πάντως αυτά τα περίφημα ρεύματα... μυστήρια πράματα ρε παιδί μου. Η μιά επίπεδη γραμμή στον παλμογράφο ατμίζει διαφορετικά από την άλλη επίπεδη γραμμη τελικά.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:35 »
Δεν θα πετάξεις τα χρήματα σου αν μου το πουλήσεις, σε περίπτωση που δεν το θες,  αλλά θα σου δώσω ακόμη μια εναλλακτική... 
Η πλακέτα του DNA κοστίζει 80 ευρώ....  Έχεις ήδη το ρουλω.... Αν επικοινωνήσεις με αρκετούς μοντερ εδώ είμαι σίγουρος ότι θα σου κάνουν την τραμπα για πλάκα!!!!  Έτσι θα έχεις την πλακέτα του DNA στο κορμί που σου αρέσει και δεν θα έχεις ξεφύγει και από τα χρήματα του ρουλω DNA.... Βέβαια αυτό έχει να κάνει και με την κουβέντα σου με τον εκάστοτε μοντερ...


To Reuleaux με το DNA νομιζω εχει μεγαλυτερη εγκοπη για την οθονη, οποτε δεν νομιζω να γινεται η αλλαγη. Δυστυχως!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:41 »
Πόσο δύσκολο λες να είναι να κοπεί να μεγαλώσει το κενό;;;;

τουταπα τουταπα του ταπατοκ


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:51 »
Αυτο δεν το ξερω  :tongue_smilie:  Αν μπορει καποιος να το κανει να βγει και αισθητικα ωραιο, εννοειται θα το εκανα παντως!

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 03:03 »
Έχουμε μαστόρια παγκοσμίου φήμης εδώ !!!

τουταπα τουταπα του ταπατοκ


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 04:09 »
Απλά εκφράζω τις επιφυλάξεις μου παιδιά, γι' αυτόν άλλωστε τον λόγο νομίζω ότι υπάρχουν και τα εξειδικευμένα φόρουμ, έτσι δεν είναι; Επειδή το ψάχνουμε το πράγμα, μερικές φορές ίσως και να το παραψάχνουμε:)) αλλά ποιος θα κρίνει τελικά τι είναι σωστό και τι όχι;

Μακάρι το RX200 να βγει τελικά άψογο, και να μας κάνει όλους όσοι το αποκτήσουμε ευτυχισμένους.  :)

Σε αυτό το βιντεάκι πάντως, το RX200 διαβάζει τις τρεις Sony VTC5 αρκετά κουκουρούκου, ενώ αντίθετα το Reuleaux με το DNA200 τις διαβάζει άριστα, και συμφωνεί απόλυτα με το πολύμετρό του.  :hmmm:

[youtube]qzt7rOdx1Yo[/youtube]


Εδώ το RX200.





Κι εδώ το DNA200.





Τώρα είναι ανησυχητικό αυτό, δεν είναι, δεν έχω ιδέα.  :dontknow:

Αν κρίνω από το ZeroSX που έχω, και διαβάζει την τάση φόρτισης μπαταρίας στα 4.34V ενώ είναι στα 4.2V στην πραγματικότητα, και παρόλα αυτά δεν έχει κανένα πρόβλημα έναν ολόκληρο χρόνο που το έχω, αλλά και τα ρεύματα που δίνει είναι τζιτζί σύμφωνα με το βολτομετράκι μου, τότε δεν πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.  :)

Η μόνη διαφορά είναι ότι το ZeroSX παίρνει μία 18650 μπαταρία και όχι τρεις σε σειρά που παίρνει το RX200...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix