vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Κοκκινίζει το υγρό...

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 13, 2015, 14:18 »
Eίναι σκουρια από τις βιδες, το χω παθει και γω παλιότερα με ένα IGO W άλλαξα τα βιδακια με ανοξείδωτα και δεν ξαναπαρουσιάστηκε, εννοείτε ότι θέλει και σχολαστικό καθαρισμό και μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 13, 2015, 15:01 »
Ναι και με σκέτη βάση πάλι κοκκινίζει...
Ναι για αρχή τα βιδάκια θα αλλάξω και μετά βλέπουμε......


Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 13, 2015, 15:09 »
Κι εγώ νομίζω πως αν αλλάξεις τα βιδάκια (ανοξείδωτα καλής ποιότητας) και τον πλύνεις καλά, θα είναι εντάξει μετά...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 13, 2015, 20:11 »
Καθάρισα με ξύδι και έβρασ νε νερό...
Έστησα καινούρια αντίσταση και μόλις πάτησα την πρώτη πάλι η κοκκινίλα εμφανίστηκε ξεκάθαρα στις βίδες!!!Αλλά είναι λες και γίνεται κάποια αντίδραση....



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2015, 20:31 από Ksp »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 14, 2015, 08:33 »
Να ρωτησω τον ελυσες τον ατμοποιητη η τον εβαλες οπως ηταν στο ξυδι?
Ετσι οπως ειναι βγαλε τελειως την αντισταση με το βαμβακι μαζι και χωρις να τον σκουπισεις αρχισε να ξηλωνεις βιδες παξιμαδια θετικους πολους και οτι βγαινει γενικα.
Παρατηρησε τα ολα και με μια χαρτοπετσετα σκουπιζε τα.
Αν καπου υπαρχει σκουρια θα το καταλαβεις στην χαρτοπετσετα.
Εαν παλι δεν βρεις στα αποσπωμενα μερη τοτε παρε μια μπατονετα και σκουπιζε τα μερη οπου μπορει να υπαρχει σκουρια και να μην την βλεπεις .
Αν παλι δεν βρεις τπτ τοτε πρεπει να ανοιξουμε τους φακελους x-files που αφορυν τα περιεργα του ΗΤ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 14, 2015, 10:03 »
1 Ερώτηση. 
Ο Veritas είναι κλώνος ;

2. Την αντίσταση όταν την πιάνεις μετά από υγρά που κάνεις έχει βγάλει μαυρίλα στο χέρι σου δηλαδή έχει μαυρίσει και θέλει αλλαγή να το πω έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 14, 2015, 10:06 »
Εννοείται έλυσα όλα τα αποσπώμενα μέρη πριν τον βράσω....
Δεν ξέρω τι είναι εγώ πάντως τα χρειάστηκα....
Είδα βέβαια μετά το βράσιμο οτι οι βίδες και τα παξιμάδια είχαν χάσει την γυαλάδα τους και είχαν πάρει να κιτρινίζουν...
Δεν βρήκα βίδες πουθενά στην Αθήνα κι επειδή με τέτοα θέματα δεν είναι να παίζεις πήγα και πήρα τον SMok Caterpillar και  τελείωσε το θέμα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ναι κλώνος είναι!
Οχι η αντίσταση δεν έχει μαυρίλα...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 14, 2015, 11:29 »
Βάλτο μια μέρα μέσα σε νερό και ξύδι και άστο.

Δεν θα πω πάλι για την κόκα κόλα γιατί θα κράζουν κάποιοι.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 14, 2015, 12:08 »
Το ίδιο ζήτημα αντιμετώπισα κι εγώ παλαιότερα με τον RSST... παρατήρησα ότι ήταν σε συγκεκριμένα σημεία όπως βιδάκια και πόλος.


Παρατήρησα επίσης ότι με κάποια αρώματα κοκκίνιζαν περισσότερο... Άρα πρέπει να παίζει και χημεία μεταξύ υλικών αρώματος και μετάλλων... στα σίγουρα όμως τα μέταλλα παίζουν τον πρώτο ρόλο. Δεν ήταν όμως σημαντικό το πρόβλημα... (Αυτός χαρίστηκε σε συνατμιστή).


Το ίδιο συνέβη και στον Oddy κλώνο που είχα αγοράσει από FT... (Αυτόν τον είδε γρήγορα ο κουβάς των σκουπιδιών :)) , ούτε για να τον χαρίσω ήταν).


Αν συμβεί το ίδιο και στον κλώνο KV4 που περιμένω θα έχω κλείσει πλέον τον κύκλο μου με τους κλώνους. :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 14, 2015, 12:26 »

ανέκδοτο (αυθόρμητο δεν μπόρεσα να κρατηθώ)
εγώ παρατήρησα ότι μου κοκκινίζει το υγρό σε όλους μου τους ατμοποιητες
πήγα σε διαφορους μαστόρους αλλα κανεις δεν μπορούσε να βρει τι φταίει
τελικά όλα καλά η ατμοποιητες μου δεν είχαν κανένα πρόβλημα :D
φυματίωση ήταν

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 14, 2015, 13:53 »
Παιδια τελικα σημερα τον εβρασα παλι μονο με νερο και τον εβαλα στην χαρτοπετσετα! Μολις στεγνωσα φανηκε η αληθεια ολες οι βιδες εβγαλαν την σκουρια τους και τα παξιμαδια αλλα και η κεντρικη! Τελικα αυτο που λενε το φτωχο το κοκκαλο το τρων τα σκουπιδια! Κι εγω δεν ειμαι υπερ των υπερογκων ποσων για καποιους ατμοποιητες κι ελεγα ελα μωρε ατσαλι ειναι εχουν αφθονο στην κινα αλλα τελικα δεν αξιζει μπροστα στην υγεια μας! Κι ο smok που πηρα 20€ ειναι μια χαρα κι αν παθει κατι εχω κ ποιον να κυνηγησω...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 14, 2015, 13:58 »
Φιλε μου δεν ειναι ολοι οι κλωνοι το ιδιο ... εγω με κλωνος σχεδον ειμαι και δεν εχω προβλημα ... σε εναν ειχα μονο με το βιδακι απο κατω του αερα .. το εβγαλα το πεταξα και εβαλα αλλο..   Εχω πολλες version  Kayfun ...

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 14, 2015, 14:04 »
Κι ο smok που πηρα 20€ ειναι μια χαρα κι αν παθει κατι εχω κ ποιον να κυνηγησω...


€20; Κανονικά η τιμή του είναι μάξιμουμ στα €15 (όσοι και ΑΝ τον έχουν ακόμα). Από πού τον βρήκες και τον πήρες; Σε ρώτησα και νωρίτερα...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 14, 2015, 15:58 »
Από ένα μαγαζί στη Νέα Ιωνία!
Κι εγώ ότι έχω κλώνος είναι, ήμουν υπέρμαχος του κλώνου αλλά μετά από αυτό που έπαθα η αλήθεια είναι ότι τα χρειάστηκα!!!
Κι εφόσον μπορείς να βρεις κάτι γνήσιο στην τιμή του κλώνου γιατί να πάρεις τον κλώνο...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοκκινίζει το υγρό...
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 14, 2015, 16:08 »
Χαιρομαι που ηταν σκουρια γιατι αν τελικα ειχαμε αντιδραση συρματων με υγρα τοτε αντε γεια.
Θα ειχαμε ανοιξει καινουργιες πληγες  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139207 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz