vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:06 »
Απλα θεωρω παιδια πως καλο ειναι οσοι ειμαστε κατοχοι να λεμε και τα αρνητικα οχι μονο τα θετικα..Μην περιμενουμε μονο τον Busardo και τον καθε Busardo να μας βρει τα μειονεκτηματα :)

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:17 »
Απο τον busardo περιμεναμε να δουμε τα ρευματα...που εμενα μου φαινονται μια χαρα για την τιμη τους
τα υπόλοιπα αρνητικα τα είχαμε διαβάσει ήδη και από άλλους (λιγοι εδω μεσα νομιζω εχουν παραλαβει) :
το καπακι με τους μαγνητες,
το φινιρισμα κλεισιμο στο καπάκι,
ο πολος που δεν ειναι spring loaded,
η καθυστερηση στο "ξυπνημα" περίπου ενα δευτερολεπτο
το υφασμα που εχει στη μπαταρια που αν δεν το βαλεις στη σωστη θεση δεν καθεται το καπακι..


α και σημερα μας εδειξε ο busardo και το hot glue (οσο θεωρειται μειονεκτημα στη τιμη αυτη...)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:29 »
Βρες μου ενα post που λεει κατοχος εδω οτι το καπακι παιζει..Οχι οτι αφηνει κενο..Οτι παιζει...Δειξε μου post χρηστη να λεει οτι υπαρχει καθυστερηση στο να δωσει ρευμα...Ναι τα ρευματα θα τα δουμε απο τον Busardo αφου εχει τα μηχανηματα για να κανει τα τεστ..Το εσωτερικο θα το ανοιξει για να δουμε τι υπαρχει μεσα...Τα υπολοιπα σαν αυτα που ανεφερα καλο ειναι να τα λεμε προς ενημερωση ολων ;)


το καπάκι στο δικό μου είναι λίγο τάρταλο, κουνιέται σαν τη χήρα στο κρεβάτι. η ματ επιφάνεια είναι μονίμως στολισμένη από δαχτυλιές. τα κουμπιά έχουν ελαφρύ τζόγο - δεν κουνάνε βέβαια όπως του istick. αν του τα συγχωρώ όλα αυτά; ΒΕΒΑΙΩΣ! πυροβολάει και σκοτώνει αδιακρίτως και για τα 6 ml που ατμίζω περίπου ημερησίως η μπαταρία βγάζει όλη τη μέρα και μένει και για αύριο ... :)
Αν υπαρχει καποιο αλλο post περα απο αυτο να γινεται αναφορα στα μειονεκτηματα(το οποιο φυσικα μπηκε μετα που ανεβηκε το βιντεο του Busardo)τοτε  ζητω :sign_sygnomi:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:34 »
Συνονοματε δεν καταλαβα οτι αναφεροσουνα σου συνφορουμιτες... :idiot1:
Δεν νομιζω οτι το εχουν παντως στα χερια τους πολλοί...για να σχολιασουν. τι θα ντραπουν; σιγα τι πηραμε; αυτοκινητο η σπιτι; ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εμενα ηδη μου φαινεται πολυ μικρο για ατμο τυπου kayfun παντως...δεν βλεπω να μου ταιριαζει στο ματι...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 01:45 »
Τα λεω αυτα καλοπροαιρετα :angel: Δεν ειναι λιγες οι φορες που λενε και λενε και ξαναλενε για ενα μοντακι τοσα και τοσα θετικα καποιοι χρηστες και τελικα υπαρχουν παρουσιασεις με τα μειονεκτηματα σε καποια βιντεο του youtube που ομως δεν τα εχουμε δει ακομη εμεις που θελουμε να το αγορασουμε,το περνουμε λοιπον  οι υπολοιποι στα χερια μας και τα βλεπουμε ολα αυτα τα μειονεκτηματα στην πραξη..Γιατι να μην τα γνωριζαμε απο τον ηδη κατοχο του μοντ που τοσα και τοσα θετικα ειχε γραψει? :dontknow: Οποτε με το να περνουμε μια συσκευη και να βγαινουμε αμεσως να λεμε ειναι φανταστικη και τρομερη χωρις να εχουμε περασει λιγο χρονο μαζι της,δεν λεει κατι..Οποτε καλυτερα το επεξεργαζομαστε λιγο το καθε μοντακι που αγοραζουμε οσο και αν κοστιζει και αφου εχουμε βρει πιθανα πλεονεκτηματα αλλα και μειονεκτηματα,γραφουμε  την γνωμη μας..Ετσι βοηθαμε και τον επομενο υποψηφιο αγοραστη ;)

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 06:20 »
να συμπληρώσω: το καπάκι "παίζει" ακριβώς επειδή αφήνει κενό, μόνο στο πάνω μέρος, ψηλαφίζοντας φαίνεται ότι εξέχει κάπως από τα πλαϊνά. Το κάτω μέρος είναι μια χαρά. Ενδεχομένως, για τους τολμηρούς, ένα πιο ισχυρό μαγνητάκι να έλυνε το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 09:23 »
Νομιζω παιδια οτι ειμαστε ολοι καλοπροαιρετοι και οτι γραφοντας αρνητικα αλλα και θετικα για καποιο θεμα βοηθαμαι και τους εαυτους μας αλλα και τους νεους ατμιστές.  Συνηθιζω να λεω οτι τα 4 ματια βλεπουν καλυτερα απο τα δυο.............
Χωρις να εχω καν πιασει το μοντ στα χερια μου , το περιμενω οπως πολλοι εδω, εχω μια καλη γνωμη. Βλεποντας την παρουσιαση απο τον Πουσαρντο καταληγω οτι ειναι καλο αλλα οχι σε σημειο να τρελαθεις.  Δεν ειναι προβατο....ουτε Ντι Εν Ει. Ειδομεν!

Λιγο οφ τοπικ αλλα μεσα στο κλιμα του νηματος  ;)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 09:33 »
Μερικοί,προσπαθείτε να βγάλετε απ'την μύγα γάλα,δηλαδή ήμαρτον.Γιατί το σκαλίζετε τόσο; Δεν σας αρέσει;
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ,σας άρεσε; αντίστοιχα πράξτε.Δεν λέω να μην το σχολιάσουμε,αλλά ξεχνάτε το πιο σημαντικό
κομμάτι εδώ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ!


Να το συνεχίσω η θα τα βάλετε μαζί μου όλοι; Τι στο καλό θέλετε να αγοράσετε με 27€; Να κάνει φραπέ,να πηγαίνει
τα παιδιά σχολείο και να μαγειρεύει κιόλας; ΗΜΑΡΤΟΝ και ξανα ΗΜΑΡΤΟΝ.Πάρτε το και αν δεν σας αρέσει στα σκουπίδια,
όποιος έχει παράπονο,να σκεφτεί τα λεφτά που έδωσε,αν θέλει κάτι καλύτερο ας κοιτάξει σε άλλη κοστολογική κλίμακα
γιατί στην συγκεκριμένη με αυτά τα χρήματα ούτε ένα ατμοποιητή της προκοπής παίρνεις.




Επισημάνω ξανά,τα προβλήματα θα συζητηθούν και αυτό είναι το σωστό,όχι όμως όλα αυτά τα παράπονα πριν καν το
πιάσουμε στα χέρια μας,ιδίως τύπου "φωτογραφιών" με πυρηνικές εκρήξεις και άλλα διάφορα χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ επιχειρήματα
και αποδείξεις.




Φιλικά και σταράτα που λένε.

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:32 »
Οταν έχεις ενα mini box που πυροβολεί, τι να τα κάνεις τα ακριβά, βαριά μάλιστα, κλαρίνα? 8)

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 11:51 »
@Chris
Καταρχην να διευκρινησω οτι δεν εχω κανενα σκοπο να διαπλικτιστω μαζι σου. Στο πνευμα λοιπον της ελευθεριας ενος καλου διαλογου , φιλικα και σταρατα οπως λες και εσυ, το φορουμ γιαυτο το λογο υπαρχει και δη οχι το συγκεκριμενο αλλα ολα.....για να συζηταμε και τα καλως και τα κακως κειμενα.
 Το κόστος ουδεμια σχεση εχει με το κεφαλι μου ή το κεφάλι ολων μας, που θα υποδεχτει την εκρηξη ενος τετοιου μοντ ειτε αγορασμενου απο κινα ειτε απο ελλαδα......οποτε δεν ειναι πρωτος λογος το κοστος αλλα η ασφαλεια μας.  Γιαυτο ρωταμε, για να μαθουμε. Γιαυτο γραφουμε , για να δουν και οι αλλοι. Γιαυτο ποσταρουμε φωτογραφιες , γιατι τα 4, 14 ,24 ζευγαρια ματια βλεπουν καλυτερα απο τα δυο...... Δεν υπαρχει λοιπον ουτε γαλα, ουτε μυγα κατ εμε.  Υπαρχει μονο ασφαλεια και ενημερωση και πιστευω οτι θα συμφωνησουν ολοι σε αυτο.

Φιλικά και σταράτα
Eizomar
 :bye:

@nikospap
Είναι θεμα γουστου καθαρα.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:11 »
Φίλτατε Eizomar δεν πήγεται σε σένα συγκεκριμένα η απάντηση μου και σαφώς δεν προσπαθώ να διαπλικτιστώ
με κανέναν.Απλά σχόλια (όχι δικά σου) του στυλλ, (Με ενοχλεί που παίζει το καπάκι) ή (Ορίστε το πρώτο ανατιναγμένο Cloupor)
ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο,αν μη τι άλλο παρα μόνο κακοπροαίρετα σχόλια θα τα έλεγα.Αν κάποιος ενοχλείται απο
απο "λεπτομέρειες" που κάνουν την διαφορά,δεν κοιτάει ένα box mod αξίας 27€.


Απο την άλλη περι έκρηξης όπως σωστά λες και όλοι μας θέλουμε να μάθουμε,το να πετάμε 1 φωτογραφία στο φόρουμ
χωρίς καμιά άλλη λεπτομέρεια,νομίζω είναι τραγελαφικό για να μην το χαρακτηρίσω διαφορετικά.


Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:17 »
Μια που αναφέρθηκαν διάφορα: 1. δεν είπα ότι μ'ενοχλεί που παίζει το καπάκι (βοηθάει και τη νευρικότητα, το πας πέρα δώθε με το δάχτυλο και χαλαρώνεις με το κλικ - κλακ) ;) . 2. αγοράστηκε από ελληνικό μαγαζί κι έκανε 65€. Αυτά ... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:23 »
Τα σχολια που κανει ο καθενας μας ειναι προς οφελος μας γιατι  ολοι μας κριση και καταλαβαινουμε καποια πραγματα.
Δεν ειναι θεμα τα 27 ευρω. Ουτε αν εκανε 270 ευρω δεν θα ηταν θεμα . Το μονο θεμα ειναι η ασφαλεια και κανενα αλλο. 
Anyway, οπως και να εχει καλο ειναι να τα γνωριζουμε ολα και να περιμενουμε να δουμε τι εχει γινει με την συγκεκριμενη φωτογραφια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:35 από Eizomar »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 13:20 »
να συμπληρώσω: το καπάκι "παίζει" ακριβώς επειδή αφήνει κενό, μόνο στο πάνω μέρος, ψηλαφίζοντας φαίνεται ότι εξέχει κάπως από τα πλαϊνά. Το κάτω μέρος είναι μια χαρά. Ενδεχομένως, για τους τολμηρούς, ένα πιο ισχυρό μαγνητάκι να έλυνε το θέμα.

Για το καπακι που παιζει λιγο, διαβασα οτι φταιει σε καποιο βαθμο η υφασματινη ταινια που εχουν βαλει για την αφαιρεση της μπαταριας.
Αν δεν την τοποθετησετε οπως πρεπει, δηλαδη κατω απο την μπαταρια και μετα γυρω απο αυτην, αλλα εξ αρχης την αφησετε στα πλαγια της μπαταριας χωρις να περασει απο κατω της
(ή για τους "τολμηρους" να την κοψετε τελειως), τοτε το προβλημα μετριαζεται.
Επιπλεον, με δυο μικρα "στοπ" στις ακρες, εσωτερικα του καπακιου (λιγο σελοτειπ, ελαχιστη σιλικονη, καμια τσιχλα) το "κλικ κλακ" σταματαει εντελως.
Μην κανουμε τα πραγματα δυσκολα. Εδω διορθωνουμε ηλεκτρονικες και πιο σοβαρες μηχανικες αστοχιες στα mods μας, θα κολλησουμε σε ενα μεταλλικο καπακι που παιζει λιγο?

Οσο για τα υπολοιπα που ειπαν τα παιδια παραπανω, συμφωνω κι εγω και το ειχα ξαναπει και πιο παλια.
Mod των 30€, δε γινεται να τα κανει ολα τελεια, οταν υπαρχουν mods με τις ιδιες λειτουργιες που κοστιζουν 150+€. Κατα τη γνωμη μου, για τα χρηματα που ζηταει, το mod ειναι αριστο.

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:03 »
καλησπερα παιδια!
προσωπικα μ αρεσουν οι σωληνες αλλα σκεφτομαι να παρω και ενα box mod για να εχω!ειμαι αναμεσα στο mini cloupor και στο istick με μπαταρια panasonic 3400 mah!
εσεις που εχετε παρει το mini cloupor τι γνωμη εχετε σε σχεση με το istick με την panasonic?
προσωπικα και τα 2 ειναι ομορφα αλλα θελω να εχω επαφη με την μπαταρια και να εχει ρυμιζομενο πολο,κατι που εχει το cloupor αλλα για τα υπολοιπα δεν ξερω ποσο καλυτερο ειναι απο το istick!

υγ συγνωμη αν δεν εχει μεγαλη σχεση με το νημα αλλα θελω να μαζεψω γνωμες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias