vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Συνδρομητική υπηρεσία MySizzleBox

Συνδρομητική υπηρεσία MySizzleBox
« στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 00:42 »

Καλησπέρα.


Μετά από την πρώτη εμπειρία μου σχετικά με συνδρομητικές υπηρεσίες του εξωτερικού εχθές έλαβα και το πρώτο μου box από την υπηρεσία MySizzleBox , αντίστοιχη της Drippa για την οποία και θα μιλήσω σχετικά στο τέλος του post.


Το concept όπως είπαμε ελπιδοφόρο αφού συνολικά ο πελάτης/συνδρομητής λαμβάνει ένα κουτί με υγρά τα οποία στη πλειοψηφία τους πολύ δύσκολα μπορεί να τα βρει στην Ελλάδα.


Τι συμπεριλαμβάνεται στη προσφορά και όροι χρήσης


Κόστος 24.95 λίρες Αγγλίας + μεταφορικά σύνολο 29.90 λίρες Αγγλίας , δηλαδή 37.41 ευρώ


Μία σειρά από κουπόνια έκπτωσης σε κάθε συσκευασία σε περίπτωση που ο συνδρομητής θελήσει να αγοράσει κάποιο υγρό από αυτά που δοκίμασε


50ml συνολική ποσότητα υγρών σε κάθε συσκευασία τουλάχιστο


5 ή περισσότερες συσκευασίες/γεύσεις κάθε μήνα


Δωρεάν επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση που ο πελάτης δεν μείνει ικανοποιημένος με Freepost(δηλαδή δεν πληρώνει ούτε το ταχυδρομείο)


Επιλογή υγρών στα 6-8 mg , 10-12 mg ή 16-18mg


Ακύρωση της συνδρομής ανά πάσα στιγμή


Τέλος εφόσον ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο site , υπάρχει η επιλογή Bottle Bank όπου αυτομάτως λαμβάνει μία σειρά εκπτώσεων για κάθε υγρό και κάποιο εξοπλισμό που βρίσκεται διαθέσιμος προς πώληση.


Τι δεν συμπεριλαμβάνει; Την δυνατότητα επιλογής συγκεκριμένων γεύσεων , αλλά είπα να κάνω μία προσπάθεια αφού ρώτησε πρώτα αν θέλω να λάβω το κουτί του Νοεμβρίου ή να ξεκινήσω από Δεκέμβριο…


«Hello Paul.
yes sure. one favor please if possible , i hate custard!
Best regards.»


Απάντηση άμεση:


«Hi,
Are we talking about pure custard or anything with custard in it? e.g. http://www.halcyonhaze.co.uk/shop/venus-in-vapes/
Paul»


Τελικά του είπα να συμπεριλάβει και το Venus in Vapes αλλά η απόκριση στο ερώτημα ήταν άμεση και αφαίρεσε και ένα υγρό που περιείχε custard cream η οποία και είναι απαραίτητο να υπάρχει εφόσον η υπηρεσία είναι αγγλική…


Τι συμπεριλαμβάνει η συσκευασία.


Ένα πολύ ωραίο φυλλάδιο με μία μικρή περιγραφή για το λόγο επιλογής του κάθε υγρού και τη γεύση μαζί με τον κωδικό για την έκπτωση


Ένα ωραίο επίσης φυλλάδιο όπου ο κάθε συνδρομητής μπορεί να ψηφίσει τα τρία καλύτερα υγρά από αυτά που έλαβε και να την κάνει post στο facebook


Ένα ωραίο υφασμάτινο πουγκί όπου είναι τακτοποιημένες οι συσκευασίες των υγρών και μία προσωποποιημένη κάρτα υποδοχής στην υπηρεσία.


Η Coca Cola Light της φωτογραφίας δεν συμπεριλαμβάνεται , την αγόρασα εγώ από το περίπτερο της γειτονιάς μου ;D


Τα υγρά της συσκευασίας


20ml Venus in Vapes από την Halcyon Haze (15 €)
Summer Sweet της Velvet Cloud Vapor (7.89 €)
Miss Trippers από την Vapetrik ( 5.5 € )
Leprechaun της Craft Vapes ( 7.89 €)
Όλα τα παραπάνω στα 10 ml και
Hooligan από Digbys (δεν μπόρεσα να βρω τιμή για 5ml οπότε απλά διαίρεσα δια του δύο το κόστος των 10 ml που αθροίζει σε 3.1 €)
και 7ml PurosDark από El Toro (4.95 €)


Συνολικά έξι συσκευασίες που αθροίζουν στα 60 ml


Σε σχέση τώρα με το οικονομικό της υπόθεσης τα παραπάνω αθροίζουν σε 44.33 € , πράγμα που σημαίνει ότι συνολικά ακόμη και με ένα υγρό που δεν θα μου αρέσει καθόλου είμαι οριακά εντός budget.


Το δεύτερο τεστ ήταν ένας έλεγχος στο allthejuices.com καθώς και σε 2 γνωστά αγγλικά φόρουμ για να δω περίπου τι κριτικές έχουν λάβει τα υγρά που μου ήρθαν. Εδώ τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:


Για τα δύο που υπάρχουν στην Ελλάδα θεωρώ ότι είναι πασίγνωστα εδώ. Δεν νομίζω ότι θα προσθέσει κάτι η άποψη των ξένων. Η ποιότητα τους θεωρώ ότι είναι αδιαπραγμάτευτη. Το Hooligan του Digby’s είναι επίσης ένα eliquid που έχει πάρει πάρα πολύ καλές κριτικές όπως φυσικά και όλα της συγκεκριμένης εταιρείας.


To Leprechaum τώρα είναι ένα υγρό με καλές κριτικές αλλά με παράξενη γεύση, σοκολάτα και μέντα. Κάτι όπως τα γνωστά σοκολατάκια after 8 που κυκλοφορούν κατά κόρον στην Αγγλία. Love it or Hate it. Συνολικά οι κριτικές και εδώ είναι καλές.


To Miss Trippers είναι από τα καθαρά φρουτένια με γεύση μάνγκο και μία μικρή μυρωδιά από φράουλες. Έχω ατμίσει καλύτερα και γενικώς τα reviews προς τα εκεί πηγαίνουν.


Τέλος το summer sweet είναι λεμόνι με νότες από berry και λίγο τσαι. Τίμιο αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο και εδώ.
 


Τι μου άρεσε: Σίγουρα η συσκευασία και (αν και δεν ήταν υποχρεωμένος) το γεγονός του ότι δεν μου έστειλε υγρό από εκείνα που γνωρίζω ότι δεν θα μου αρέσουν. Οικονομικά υπάρχει το περιθώριο του λάθους τουλάχιστο το οποίο δεν έχει ο Drippa. Και τέλος το γεγονός του ότι έχω έξι συσκευασίες και 10 ml παραπάνω. Για κάποιον που θέλει να δοκιμάσει η ποσότητα και τα διαφορετικά brands και eliquids θεωρώ ότι είναι σημαντικός παράγοντας.


Στα υπόψη: Σε σχέση με την ποιότητα. Είχε τρία πολύ καλά υγρά. Δύο καλά και ένα που δεν ατμίζει ούτε αυτός που το έφτιαξε πάντα κρίνοντας από τα reviews που διάβασα. Και εν μέρει από την προσωπική μου εμπειρία. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για να κρίνω από το πρώτο σετ.


Συνολικά από τη πρώτη εμπειρία και συγκρίνοντας με την άλλη υπηρεσία του Drippa είμαι πολύ περισσότερο ευχαριστημένος. Τόσο η ποσότητα , όσο και η τιμή αλλά και γενικώς η ποιότητα των υγρών ήταν πολύ καλύτερη πάντα ως πρώτη εικόνα.


Ακόμη περιμένω το πακέτο του Zamplebox του οποίου το κόστος μαζί με τα μεταφορικά είναι στα 36.16 ευρώ για 6 συσκευασίες μέχρι και 100 ml e-liquids θα μπορέσω να κάνω και μία σχετική σύγκριση ποιότητας / τιμής σε μεταγενέστερο χρόνο.


Κλείνω με ένα σχόλιο σχετικά με το Drippa. Όπως είχα γράψει , εξέφρασα το παράπονο μου πριν από 10 μέρες και ακόμη δεν έχω λάβει απάντηση. Ελπίζω απλά να έπεσε στα spam του…


Καλή συνέχεια
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2014, 12:32 από miltiades »

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία MySizzleBox
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 21:57 »
η επομενη αποστολη γινετε αυτοματα και χρεωνεσε αυτοματος ετσι . ακουσα για προβληματα σχετικα με την ακυρωση συνδρομης ( να σου στελνουν και να σε χρεωνουν ακομα και μετα την ακυρωση . δεν μιλαω για το συγκεκριμενο site . θα εκανα και εγω την δοκιμη αλλα με προβληματισανε καποια σχολια . οποτε περιμενω  αφου τα δοκιμάζεις να δω ολο το εργο ....

Απ: Συνδρομητική υπηρεσία MySizzleBox
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 22:27 »
Καλησπέρα.


εγώ χρησιμοποιώ το paypal , στο οποίο σου προσφέρεται η δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να ακυρώσεις τη συνδρομή είτε το θέλει είτε δεν το θέλει αυτός που έχει το site. Τώρα για άλλες περιπτώσεις να σου πω την αλήθεια δεν γνωρίζω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12