vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Θελω να πάρω τον griffin τον κλώνο


Μπορείς να δώσεις link με τον griffin τον κλώνο γιατί δεν τον βλέπω;

Τώρα πλέον δεν τον βγάζει ούτε εμένα στην αναζήτηση, μόνο τον αυθεντικό!

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Έχω στο κατοχή μου 2 κλώνους kayfun. Επειδή θα φύγω Κόσοβο και στον φόβο μην ξεμεινω λέω να πάρω ένα ακόμα backup του backup. Από ft δεν μπορώ να παραγγείλω οπότε κοιτάω στο sourcemore. Καμία πρόταση?

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
vapesin  αφού είσαι και θεσσαλονίκη  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Ευχαριστώ αλλά δεν ζήτησα μαγαζί. Ατμο από το συγκεκριμένο που γράφω ψάχνω αλλά δεν έχω ιδέα ποιον να πάρω

έχει τον aromamizer , λένε ότι είναι πολύ καλός. Επίσης έχει τον bellus τον έχω αλλά είναι ταλεπωρία στο γέμισμα , κάνει διαρροές μόλις γεμίσεις , μετά είναι πολύ καλός. Αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις από αλλού τον crius της obs. Και οι τρεις πάντως είναι πολύ καλοί , αλλά άλλο στυλ από τον kayfun , πιο αεράτοι αλλά πιο εξελιγμένοι.

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Θα δοκιμάσω τον crius. Υπάρχει εκεί και μου κίνησε το ενδιαφέρον. Ευχαριστώ

πάρτον σε ασημί , ο μαύρος και ο άσπρος κάνουν μικροδιαροές που διορθώνονται αν βγαλεις ενα oring αλλά δεν υπάρχει λόγος.
και κάτι ακόμα , κάποτε έβγαινε χωρίς velocity deck. Στο site που λες , στην περιγραφή δεν λέει αν έχει velocity και στην μία φωτογραφία τον δείχνει να έχει ενώ στην άλλη τον δείχνει με απλή. Πιο κάτω στο φυλλάδιο της obs λέει ότι έχει αλλά δεν χάνεις τίποτα να στείλεις ένα μειλ να ρωτήσεις , γιατί είναι πολύ καλύτερο το velocity.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2016, 09:59 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Πω, άργησα για τα καλά. Θα στείλω ένα μειλ τώρα μήπως και

μην αγχώνεσαι για το χρώμα , αν βγάλεις το oring είναι ακριβώς το ίδιο καλοί με τον ασημί και το oring δεν παίζει κανένα ρόλο το συγκεκρυμένο , απλώς το είπα για να το ξέρεις αν δεις μικροδιαροές ανάμεσα απο το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα και τροφοδοσίας μετά το γέμισμα μόνο και αυτό όχι σε όλους τους μαύρους σε κάποιους. Για την velocity 99% θα έχει. Οπότε μην στεναχωριέσαι , όλα καλά , θα τον ευχαριστηθείς , έκανες σούπερ αγορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 01:31 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Nextiny cloned (και με 316 παρακαλώ), who's next?  :)) :)) :)) :))


https://www.fasttech.com/products/4043300


Σήμερα παρέλαβα τον κλώνο του Nextiny, με SS316.  Πρώτη εντύπωση πολύ θετική για κλώνο  :thumpup: .  Καλή ποιότητα κατασκευής (όχι τέλεια αλλά όποιες ατέλειες βρήκα είναι ανάξιες λόγου), καλή απόδοση και το πιο σημαντικό είναι ότι διόρθωσαν την πατάτα που είχαν κάνει με τον μεγάλο αδελφό Nextgen.  Τώρα πια το Insulator και ο πόλος είναι βιδωτά, όπως ο original, όχι πρεσαριστά.


Με έβαλε σε σκέψεις για τον original, να τον αποκτήσω  :hmmm:


Α! και να μην το ξεχάσω, κλασικά το Dani αφήνει κενό  :laugh1: :laugh1: :laugh1: .

Περιμένω το cuboid απο gearbest και σκέφτομαι να αγοράσω κάποιους κλώνους.. Μου έχουν κεντρισει το ενδιαφέρον οι παρακάτω:
Oddity - Oddy
Ithaka
Russian - Kayfun (όχι ο 4)
Tilemahos V2

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τις ποιότητες, και ποιός είναι ο κατασκευαστής.
Υπάρχει κάποιος άλλος σε λογική τιμή που να αξίζει?
Αυτός ο κλώνος πχ αξίζει τα 40 ευρώ?
http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60_110&product_id=436

Ακούω καλά λόγια για τους tobeco.. αλλά απο ότι κατάλαβα δεν τους πουλάει το fasttech και το gearbest. Απο που θα τους βρώ?
Και πως θα τους ξεχωρίσω? Υπάρχουν και άλλοι καλοί κατασκευαστές πέρα απο τους tobeco?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #552 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:41 »
Είχα εκφράσει μαζί με πολλούς άλλους  στο νήμα του cloudone την δυσαρέσκεια μου για την με το σταγονόμετρο διάθεση του ατμο. Έχω αλλάξει λίγο θέση πιστεύοντας ότι ο κατασκευαστης απλά δεν μπόρεσε να παράξει ικανή ποσότητα και αιωρείτο μεταξύ εγχώριας και ξένης αγοράς μη ικανοποιοντας καμία όπως φαντάζομαι θα ήθελε. . Κρίμα όμως για έναν κατασκευαστή με ένα αξιολογότατο προϊόν, να μην προλάβει να πάρει αυτά που θα "έπρεπε".
Ελπίζω να μην παμε σε πρωτοφανή γεγονός να διατεθεί σε ποσότητες πρώτος ο κλώνος από τον γνήσιο, αλλά οι Κινέζοι ανακοινωσαν την παραγωγή του για το 2016. Στο συγκεκριμένο εργοστάσιο παράγεται όλη η Ελλάδα (δείτε στο τέλος μέχρι και τα τανκακια του calix v2). Στο λινκ μιλάει για τον Τηλέμαχο v2+ και στην μέση (FAQ) λέει για παραγγελίες του cloudone σε όποιον θέλει


http://www.alibaba.com/product-detail/2016-New-CloudOne-RTA-Greece-popular_60404574841.html



Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #553 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:48 »
Μα το standard είναι να παράγεται σε μεγαλύτερες ποσότητες ο κλώνος και να καλύπτει την αγορά. Ψάξε βρες original Magister ή  Velocity ή Nextgen ή ή ή... Και η Copper Vape είναι εγγύηση στους κλώνους, όπως και η Rainbow Heaven ή πως τους λένε. Το βλέπουν και τα παιδιά που πήραν Τηλέμαχο. Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.

Όπως λένε και στο χωριό μου, they've got your number now. Κατάλαβαν οι Κινέζοι ότι οι ελληνικοί ατμοποιητές έχουν κοινό και έβαλαν μπρος τα cnc.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #554 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 19:57 »
Λες να τους φτιάχνουν με cnc? Δεν νομίζω πως τους συμφέρει.. αλλά δεν έχω καταλάβει και πως τους φτιάχνουν

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 20:22 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364