vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, bloodlessz, dvelev

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Ειναι πολυ κοντη η βιδα 510 και δεν κάνει καλη επαφη πράγμα που εχει ως συνέπεια τα ωμ να ανεβοκατεβαινουν.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
@kotsos75, φίλε μου στον original κλείνουν τελείως.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

έτσι θυμόμουν και εγώ
καλά υπάρχει και η πιθανότητα να μην το έχουν βιδώσει εντελώς στις φωτογραφίες και να κλείνουν εντελώς και στον κλώνο

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Μου έχει τύχει, σε αρκετούς κλώνους, οι βίδες να κόβουν το σύρμα. Έχει κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία; Ψάχνοντας λιγάκι στο διαδίκτυο είδα πολλά είδη από βίδες και δε ξέρω ποιο να παραγγείλω..Έχει άλλες με μεγάλο κεφάλι για άλεν και τις κλασικές philips.

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:54 από Cruiser79 »

Γεια χαρά , αγόρασα χτες τον κλώνο Magma  της Tobeco .


 Έστησα με δύο ετοιματζίδικα microcoil 1.5 Ω και μου βγήκε σύνολο 0.9 Ω , βαμβάκι nakamichi (γενικά τοποθετημένο σωστά και με σωστή ποσότητα) και υγρό bebeka mist , στα 25 watt.


Γεύση σούπερ όπως φημίζεται ο Magma και ντουμάνι αρκετό , αλλά πηχτό παραπάνω από RTA αλλά λιγότερο από άλλα RDA , ίσως φταίει που τα microcoil ήταν σε μικρή διάμετρο μάλλον 1,5 .
Δύο - τρεις ερωτήσεις για όσους έχουν τον Magma αλλά και γενικές.
1. Πόσο υγρό βάζετε κάθε φορά χωρίς να έχετε υπερχείλιση? Στάζετε επάνω στις αντιστάσεις ή στο βαμβάκι δίπλα ή και τα δύο?
2. Το δαχτυλίδι με τις τρύπες εισαγωγής αέρα , είναι κάπως σταθερό στον αυθεντικό ή πρέπει κάθε φορά που ανοίγεις για γέμισμα  να το ευθυγραμίζεις ξανά?
3. Άμα στήσω για TC με Ni200 με δύο αντιστάσεις , πως θα τσεκάρω τις αντιστάσεις αφού απαγορεύεται το τεστ πυρώματος , ενώ άμα βάλω βαμβάκι και υγρό και δοκιμάσω και δω κάποια ανομοιομορφία ανάμεσα στις δύο και διορθώσω , μετά θέλει μια ώρα να κρυώσει και να ρυθμιστεί σωστά και αν το έχω πετύχει...





Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σου φίλε και καλοάτμιστος. Πολύ σύντομα θα σου απαντήσω πως: Α. Υγρό βάζεις οσο πάρει. Το ρίχνεις είτε πάνω στο βαμβάκι είτε κατευθείαν μέσα στο well προσέχοντας να μην μπει στις τρύπες του αέρα κάτω από τις αντιστάσεις. Ακόμα και πάνω στους πόλους αν σε βολευει.
Β. Το δαχτυλίδι είναι ακριβώς έτσι και στον αυθεντικό. Μπορείς να το κρατάς σταθερό όταν ξεβιδωνεις την καμπάνα ώστε όσο είναι δυνατόν να μην αλλάζει θέση. Αλλά καλού κακού μισή στροφή πριν αφίξεις τσεκαρεις αν είναι στην\στις τρυπα\ες που θες.
Γ. Με ni200 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα σε κανένα ατμοποιητη.

Αυτό με το δαχτυλίδι ειναι κουσουρακι ειδικά όταν τον  γεμιζεις στο σκοταδι αλλά ή γεύση κ ή απόδοση του γενικά σε αποζημιώνει. Α και δοκίμασε με μεγαλύτερο διάμετρο coil. Αυξάνονται όλα, γεύση, ντουμάνι αλλά και κατανάλωση υγρού. Εγώ έπαιζα με 3 έως και 3.5 μμ. Δοκίμασε από 2.5 και πάνω.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
1. Ανάλογα με το πόσο βαμβάκι έβαλες στάζεις αναλόγως.
    Αν γεμίσεις το "πηγάδι" με βαμβάκι χωράει άνετα και 30 σταγόνες χωρίς να δακρύσει.
    Βγάλε το ντριπ τιπ και στάξε όπου θέλεις κρατώντας τον λίγο λοξά.
2. Ακριβώς επειδή στάζεις από την τρύπα του 510 το δαχτυλίδι του αέρα δεν είναι σταθερό.
   Αν χάνεις την ευθυγράμμιση προτείνω ένα κολπάκι.
Κάνε ένα σημαδάκι στο κάτω μέρος της βάσης, εκεί ακριβώς που βρίσκεται η τρύπα του αέρα.
3. Με νικέλιο στήνεται όπως και κάθε άλλος ατμοποιητής. Με τα ίδια ακριβώς προβλήματα και με σχεδόν κανένα πλεονέκτημα.




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Με ένα oringακι σταθεροποιείται το δαχτυλίδι, αν και προσωπικά είχα μάθει να στάζω υγρό χωρίς να ξεβιδώνω τίποτα, το έσταζα απευθείας από το drip tip και ήξερα πόσο έπρεπε να βάζω.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Ακριβώς, για να γεμιζεις από πανω πρέπει να ξέρεις που να σταματήσεις.
Αυτό μόνο εμπειρικά το μαθαινεις.

 :D :D :D  ευχαριστώ πολύ παιδιά με καλύψατε , έχω παραγγείλει διάφορους κλώνους από fastteck θα επανέλθω με ερωτήσεις για τον καθένα ξεχωριστά. Έχω τον expromizer γνήσιο και σε κλώνους έαν trident rda και τώρα τον magma.
Έχω παραγγείλει σε κλώνους διάφορα γνωστά κομμάτια που όλο διαβάζω και ποτέ δεν έχω δοκιμάσει και κάποια άλλα μπάνικα.  Αποφάσησα λοιπόν να φτιάξω ένα μικρό στόλο να ευχαριστιέμαι δοκιμές για αρκετούς μήνες και να καταλαβαίνω τι λέτε όταν διαβάζω.
Kayfun light+
Kayfun v4
Apollo XTR  RDA
GEM  RTA
Velocity RDA
GT-T V2 RTA
Goblin  RTA
IGO-W6 RDA
Baal V2 RDA

 :idiot1: :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
καλοάτμιστοι φίλε αλλά μάλλον πρέπει να πάρεις και καμιά 1000αρα μέτρα σύρμα για τις αντιστάσεις :)

Λοιπόν , δεν ξέρω άν πρέπει να το γράψω εδώ αυτό και δεν θέλω να πω ότι έστεισα τον κλώνο Magma με clapton και είναι φοβερός αρμοποιητής , φοβερή γεύση , ντουμάνι κλπ , γιατί ξέρω ότι είμαι ψιλοάσχετος και δεν έχω δοκιμάσει άλλα σοβαρά rda , αλλά ...


έστεισα τον κλώνο  Magma με clapton και είναι φοβερός αρμοποιητής , φοβερή γεύση , ντουμάνι !!!!
 
Υ.Γ. τι υγράρα είναι το Bebeca , τώρα το κατάλαβα...

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξερω αν τον πηρε το ματι σας αλλα για τσεκαρετε τον...

http://m.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_280433.html

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Τζάμπα πράμα.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα πλησιάσει τον γνήσιο πράγμα που δεν το νομίζω, αλλά από τιμή σκίζει. :)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Δεν ξερω αν τον πηρε το ματι σας αλλα για τσεκαρετε τον...

http://m.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_280433.html

316 ss 15 δολλαρια ;  :))
εχουνε πλακα οι κινεζοι   :eyesplash:
το περιμενα απο καιρο αυτο διοτι ο Phenomenon ειναι ΤΟΡ !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364