vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, vasim, pngtszs1976, dkostas, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

tilemahos v2
ο καλύτερος κλώνος που έχω πάρει από fasttech
εύκολο στήσιμο (δεν είναι τόσο εύκολο όσο του kayfun lite+ αλλα γρήγορα θα μάθεις να τον στήνεις) γέμισμα από πάνω και καλή ρύθμιση υγρού που κλίνει τελείως και το βάζεις στην τσέπη χωρίς να το σκεφτείς μην τρέξουν ζουμιά

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις καποιο Link?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:22 από Vrs5 »


Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Σε γεύση/απόδοση τον θεωρείς καλύτερο από τους kayfun ή εννοείς ότι είναι καλύτερος ποιοτικά;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
ωραιος ο τηλε μονο που το rebuildable part του για μενα ειναι :fight_hammered2: :wall:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Σε γεύση/απόδοση τον θεωρείς καλύτερο από τους kayfun ή εννοείς ότι είναι καλύτερος ποιοτικά;


προσωπικά πιστεύω είναι πολύ καλύτερος από kayfun σε όλα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ειναι κατα πολυ ανωτερος απο Kayfun.
Και το καλυτερο απ' ολα , ειναι τρομερα ευκολος.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
μονο εμενα δεν μου εχει κατσει καλα ο ατιμος...!! :wall:
-βασικα μου φαινεται σχετικα αερατος ακομα και με ελαχιστα ανοιχτη τρφοδοσια αερα.
-μου φαινεται επισης  οτι εχει πολυυυυ καταναλωση ισως μεγαλων οπων ισως επειδη θελει σβουρα η καμπανα 360+ για τροφοδοσια που αν δεν εχεις στησει καλο βαμβακι θα παρεις λιγο ζουμακι απο κατω,αλλα σε σχεση με πολλους ατμο δεν δακριζει πολυ δυσκολα.
-τρομερα ευκολο γεμισμα !
-βαμβακι θελει καλο κοψιμο στις οπες για να εχεις καλη τροφοδοσια αλλιως ισως εχεις θεμα
-χτυπημα πολυ καλο!
-το rebuildable part αν θες μπανακι και μετα ξανα συναρμολογηση μου μοιαζει lego.
τωρα ευκολος τοσο για μενα δεν ειναι ισως επειδη μοιαζει να μην μου δινει χερι να ασχοληθω με το να χτενισω βαμβακι και να στρωσω τις σπειρες αν δεν μου καθονται καλα και να βαλω οτι διατομη θελω.βεβαια αυτη ειναι η φιλοσοφια του.
προσωπικη αποψη παντα καιφουνι δεν εχω.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Δεκτή και σεβαστή η άποψη σου, όλα υποκειμενικά είναι στο άτμισμα άλλωστε. Η κριτική στην κατανάλωση όμως πάντα θα μου ξινίζει.


Αν έχεις δύο παρόμοιους ατμοποιητές (στην εισαγωγή αέρα, το είδος τζούρας κτλ.) και στο ίδιο υγρό με τα ίδια Watt, έχεις την ίδια παραγωγή ατμού, υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορετική κατανάλωση; Δεν μιλάω για διαφορές 0.1-0.3 ml, αλλά ας πούμε στις 3 μέρες άτμισμα ο ένας να έχει κατανάλωση 16ml και ο άλλος 20ml.


Εκτός αν γίνεται σύγκριση μεταξύ ατμοποιητών με στοιχειώδης διαφορές, όπως Kayfun - Goblin.


Κάποια στιγμή πάντως θα τον τσιμπήσω τον άτιμο, τον έχω βάλει στο μάτι καιρό τώρα. Το άτμισμα είναι παρόμοιο με Phenomenon, που στις 3 τρύπες ανοιχτές έχουμε αεράτες "τσιγαρίσιες" τζούρες;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
για μενα ειναι αερατος πιο πολυ απο pheno zest.εχει μεγαλες οπες οποτε καλο ειναι 2.5 με 3mm διαμετρος coil.μιας και δεν δουλευω παντα με τοσο μεγαλες διαμετρους δεν μου καθεται καλα.
καταναλωνει υγρο για να λειτουργει πιθανον στα ορια υπερτροφοδοσιας για να δινει και καλη γευση.ετσι μου φαινεται οτι καταναλωνει αρκετα για τα μετρα μου.αυτη ισως ειναι η φιλοσοφια του.
σε tc τιτανιου 28 και 32knthal 2.5 καταλανωνει ισως περισσοτερο απο το φαινο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2015, 14:26 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Αγαπητέ Τέο,


Πριν 3 μηνύματα έγραψες κάποια πράγματα σαφέστατα ...
Στο τελευταίο σου ποστ, τι έγινε και τα γράφεις τόσο μπερδεμένα;
Μάλλον φταίει η ώρα :P
Με το συμπάθειο, δεν θέλω να ανοίξω καμία ίντριγκα μεταξύ μας!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
ισως τωρα βγαινει καποιο νοημα psvag :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2015, 14:26 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Καλός φαίνεται αλλά θα περιμένουμε εντυπώσεις από τους πρώτους που θα τον αποκτήσουν και θα δούμε, διότι έχει μικρά κομμάτια στην επισκευάσιμη κεφαλή και εκεί παίζεται η σωστή κλωνοποίηση, καθώς επίσης και στην ποιότητα του κεραμικού.

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ τον παράγγειλα πάντως,δε μπόρεσα να αντισταθώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364