vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, vasim, tasos1976, pngtszs1976

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Καλησπέρα, επειδή οι επιλογές είναι πολλές θα χρειαστώ την βοήθεια σας παιδιά.
Ψάχνω κάποιον κλώνο που να σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις και τσιγαρίσιες και πνευμονικές (για αυτό και απέκλεισα τον kfl+), που να συνδυάζει γεύση και παραγωγή ατμου (Ανάλογα φυσικά και την χρήση του)
Το ξέρω ότι ζητάω πολλά :P

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να αγοράσω αυτόν
http://www.vapesin.com/atmopoiites/ehpro-kayfun-v4-episkeyasimos-atmopoiitis-klonos.html
Άλλα υπάρχουν τόσες επιλογές και δεν ξέρω πλέον αν είναι η καλύτερη αγορά για αυτό που ζητάω

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Σε ένα vlog του ο Grimmgreen (απ' τους πιο γνωστούς ρεβιούερς) χρησιμοποιεί τον Goblin mini και με τους δύο τρόπους. Αν σε καλύπτει είναι ότι πρέπει, αυθεντικό τανκ σε αρκετά χαμηλή τιμή, με τρομερή γεύση και παραγωγή ατμού.


Τώρα για κλώνους συγκεκριμένα, οι μόνοι που ξέρω είναι ο Magma, o Apollo και ίσως και ο Veritas, αν και δεν κόβω το κεφάλι μου για τον τελευταίο. Το θέμα βέβαια είναι ότι αυτοί είναι ντρίπερ και μπορεί να θες τανκάτο.

Αποσυνδεδεμένος MrExo

@ExMortus
Θεωρείς τον goblin καλύτερη επιλογή απο έναν κλώνο του K4?
Επίσης, μπορείς να μου προτείνεις ένα αξιόπιστο κατάστημα για τον golbin ?
Προτιμώ έναν τανκάτο γιατί θα είναι ο πρώτος μου καλος ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Έχει βγει κλώνος του Apollo  :dontknow: ;  Που;

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
@MrExo Εγώ προσωπικά έχω ελάχιστα τανκ, κυρίως ντρίπερ χρησιμοποιώ. Ο Goblin mini όμως με έχει ξετρελάνει (απ' ότι έχω ακούσει μιας και δεν τον έχω). Απίστευτα μικρός για τανκ, πολύ καλή γεύση, ντουμανιάρικος μιας και είναι για πνευμονικές ΚΑΙ η δυνατότητα να κάνω τσιγαρίσιες για όταν θέλω να κάνω διακριτικό άτμισμα. Βάλε επίσης ότι είναι αυθεντικός και κάτω απο 40 ευρώ και έχεις βρει την επόμενη αγορά μου  :))


Κοίτα τώρα, αν είσαι τύπος που κάνει τσιγαρίσιες, αλλά γουστάρει που και που να τραβάει και καμιά πνευμονική, κοίτα προς Κ4 μεριά. Με τη ρύθμιση αέρα όλα γίνονται.


Αν είσαι όπως εγώ και γουστάρεις πνευμονικές, αλλά σε ψήνει η ιδέα που και που να τραβάς και καμιά τσιγαρίσια, ακόμα και αν δεν είναι η ιδανική (μπορεί και να 'ναι δεν ξέρω), τότε θα πάρεις τον Goblin mini.


Ως τώρα μόνο εδώ τον έχω βρει εντός Ελλάδας:
http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&product_id=1060&search=goblin


Αν έχεις τη δυνατότητα να τον πάρεις απ' το εξωτερικό, fasttech τον έχει σε καλή τιμή.


@achatzi http://www.vapormagic.gr/1/20/520.xhtml εδώ εντός Ελλάδας
και εδώ https://www.fasttech.com/products/3028/10011244/1967301


Τώρα βέβαια που τον είδα καλύτερα δε μου φαίνεται για κανένα λόγο 1:1.


EDIT: Καιιι μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν είναι κάν κλώνος του Apollo by Leo, αλλά αυτουνού απ' την Emit Vapors. Με συγχωρείς.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Αυτός είναι κλώνος άλλου Apollo  :))

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Μια ματιά στο deck ήταν αρκετή για να καταλάβω ότι κάτι δεν πάει καλά. Απλά τον είχε πάρει το μάτι μου από παλιά στο Vapormagic και είχα πιστέψει ότι είναι αυτός του Leo  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Προτιμώ κυρίως τσιγαρίσιες οπότε τείνω προς K4.
Πάνω σε αυτό ποια είναι η άποψη σου?
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24618.msg874388.html#msg874388

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ προσωπικά θα επέλεγα τον αυθεντικό Kayfun Lite Plus τον οποίο μπορείς να βρεις στα 60 ευρώ (fabvape ας πούμε). Τώρα αν θες τον K4, θα σου πρότεινα να τσιμπήσεις αυτόν της EHPro. Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τον Russian, άσε που είναι πιο δύσκολος στην τροποποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
MrExo, ο καλυτερος κλωνος Κ4 που μπορεις να βρεις ειναι αυτος της HCigar.
Τον ειχαν φερει ενα φεγγαρι και καποια καταστηματα στην Ελλαδα. Αν τον βρεις, παρτον με κλειστα ματια.
Εναλλακτικα, απο Ελλαδα τον Tobecco, απο Κινα τον Infinte Ivogo (δεν ηξερα πως κυκλοφορησε ξανα).
Ο ΕΗpro, κατα τη γνωμη μου, δεν αξιζει τα 45€ που κοστιζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2015, 14:22 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Από Κίνα πάντως(FT) είναι διαθέσιμος ξανά ο Ivogo  :yes:

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Τόσο καλός είναι ο Ivogo ?
@Nemsis_rds
Πιστεύεις οτι αυτός αξίζει τα λεφτά του ?
http://www.zerobacco.gr/ilektronika-tsigara/atmopoiites-episkeyasimoi/kayfun-v4-316-ss-by-hcigar.html

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ο Ιvogo και ο HCigar οι οι 2 καλυτεροι κλωνο Κ4 που εχω δει. Με διαφορα απο τον επομενο.
Προφανως λογω μεγαλης διαφορας τιμης ο Ivogo ειναι αυτο που λενε στο χωριο μου value for money.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Τόσο καλός είναι ο Ivogo ?


Θα σου πώ την Δευτέρα που θα τον παραλάβω. :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Ο Ιvogo και ο HCigar οι οι 2 καλυτεροι κλωνο Κ4 που εχω δει. Με διαφορα απο τον επομενο.
Προφανως λογω μεγαλης διαφορας τιμης ο Ivogo ειναι αυτο που λενε στο χωριο μου value for money.

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι της HCigar έχει ατσάλι 316L, υποθέτω ότι είναι καλύτερος ποιοτικά.
Στο fasttech δεν αναφέρει απο τι ατσάλι αποτελείτε ο Ivogo

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364