vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

594 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, marauder800, SEB, bloodlessz

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 04:03 »
Σ'ευχαριστω πολυ για την προταση..

Η αληθεια ειναι πως ηθελα να κοιταξω κατι της ταξεως των 10-15 δολλαριων που εχει παρα πολλους στο fasttech και καποιοι εχουν συζητηθει και εδω οπως ο orchid απλα δεν ξερω τις ιδιαιτεροτητες του καθενος οπως ας πουμε λεγεται για τον orchid πως εχει δυσκολο γεμισμα υγρου η οτι η προηγουμενη εκδοση ειχε διαρροες και τετοια..

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 13:30 »
Έχω τον orchid v4  πολύ καλός. Δεν έχει διαρροή, τον γεμίζω από πάνω οπότε δεν ξέρω αν γεμίζει δύσκολα από το βιδάκι. Μόλις μου ήρθε, τον άφησα 3 μέρες μέσα σε νερό και δεν είδα ίχνος σκουριάς πουθενά. Γενικά είναι ωραίος. ΑΛΛΑ!!! Εμένα με κουράζει πολύ στο άτμισμα. Είναι υπερβολικά αεράτος. Οπότε για εμένα δεν είναι για όλη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 14:05 »
Kayfun lite five 12,47 8)
Kayfun v4       18,60   8)
TayfunGT-T     15,29 ΑΠΙΘΑΝΟΣ και με γυαλι και ρυθμιση αερα.  8)
Από Φαστεκ. ;)
Πετρος  :thumpup:

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 15:15 »
@TakisCavo : Ωραιος ο orchid.. Να σε ρωτησω επειδη ειμαι και νουμπας, αυτος μπορει να στηθει με single coil η πρεπει αναγκαστικα dual?

@TSARLY : Αντι για τον v4 o v3 ειναι πολυ κατω? γιατι μ αρεσει πολυ σχεδιαστικα σε σχεση με τον v4 .. Πως τον βλεπεις ας πουμε αυτον ? https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1807102-kayfun-lite-styled-rebuildable-tank-atomizer-4-5ml

Ειναι οντως οπως λενε πολυ σφιχτη η τζουρα του ?

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 15:28 »
V4
Άλλο επιπεδο!!!!
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 15:33 »
Και εγώ νέος είμαι στους επισκευάσιμους. Δεν έχω δοκιμάσει να τον στήσω με μονή, πάντως κάποιοι λένε ότι το έχουν κάνει. Αν θες μονή καλύτερα πήγαινε για καιφουν που έχει και πιο σφικτή τζούρα. Εγώ τον καιφουν τον περιμένω να έρθει από φαστ. Τον ορχιντ πιο πολύ για δοκιμή τον πήρα να δω αν θα με βόλευε

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 15:39 »
@TakisCavo : Ωραιος ο orchid.. Να σε ρωτησω επειδη ειμαι και νουμπας, αυτος μπορει να στηθει με single coil η πρεπει αναγκαστικα dual?

@TSARLY : Αντι για τον v4 o v3 ειναι πολυ κατω? γιατι μ αρεσει πολυ σχεδιαστικα σε σχεση με τον v4 .. Πως τον βλεπεις ας πουμε αυτον ? https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1807102-kayfun-lite-styled-rebuildable-tank-atomizer-4-5ml

Ειναι οντως οπως λενε πολυ σφιχτη η τζουρα του ?
οπως ειπε και ο takiscavo για να στησεις μονη αντισταση στην οrchid θελει πατεντες , τζαμπα κοπος δηλαδη . Επισης εχει πολυ airflow με αποτελεσμα να σε αφηνει μονο για πνευμονικες.

Πιστευω δεν αξιζει τον κοπο να παρεις orchid και να τον πατενταρεις μεχρι να τον φερεις καπου που να σου αρεσει , τσιμπα ενα kayfun και εγινες ;)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 18:56 »
Ο orchid  δεν κανει για αποκλειστικος ατμο (πολυ καταναλωση, πολυ ντουμανι, πολυ χτυπημα,μικρη αυτονομια, μερικες φορες μπελαλιδικος στο στησιμο η' ιδιοτροπος), αλλα σαν συμπληρωμα καποιου αλλου που εχουμε σαν βασικο, για τις ωρες της ημερας που θελουμε κατι για γουστα, σαν κερασακι στη τουρτα.
Ειναι φτιγμενος να δουλευει με δυο αντιστασεις, δεν αξιζει το κοπο για στησιμο αλλοιως!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:18 »
υπαρχει και αυτος ο orchid v6 : http://www.fasttech.com/products/0/10009514/2030700-orchid-v6-style-rta-rebuildable-tank-atomizer
κατα τα λεγομενα του δειχνει να λυνει το προβλημα του αερα αφου εχει ρυθμιση και φαινεται αξιολογος και σε καλη τιμη

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 21:58 »
Ναι εννοειται, ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος δεν κανω πατεντες, για να μαθω τον παιρνω..

Ηθελα να κανω μια ερωτηση για τον kayfun , ισχυει αυτο που λενε πως εχει πολυ σφιχτη τζουρα και με τερμα ανοιχτο το airflow?
Επειδη δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η αερατη και ποια η σφιχτη, θα σας πω οτι στον πατερα μου εχω παρει τον nautilus mini και στο τερμα ανοιχτο μου φαινεται φυσιολογικο..

V4 φθηνοτερος δεν υπαρχει ετσι ? η καποιος αλλος παρομοιος ?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 22:03 »
εγω με το Κ4 παιρνω αερατη τζουρα (μια χαρα ) και να σκεφτεις πολλοι ειναι αυτοι που παραπονιουνται οτι ειναι πολυ αερατη ....  και σαν κλωνος εχει καλες τιμες

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 00:09 »
Κ4 εννοεις τον V4 kayfun που λενε τα παιδια?

Οι βελτιωσεις του V4 σε σχεση με τον v3.1 ποιες ειναι?

Γενικα ο kayfun V4 θεωρειται ο καλυτερος κλωνος? Η εστω ο καλυτερος single coil κλωνος αυτη τη στιγμη?

Αν ειχε βγει ο lemo σε κλωνο θα πηγαινα γι αυτον γιατι μ αρεσει παρα πολυ και εχω ακουσει τα καλυτερα ακομα και σε συγκριση με τον kayfun V4, αλλα δυστυχως δεν εχουν βγαλει ακομα..

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 01:25 »
Μπορείς να δεις και τον Aqua v2 με εξαιρετικες κριτικες...προσωπική άποψη δεν έχω αλλά τον περιμένω ηδη απο ft

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 18:39 »
Κ4 εννοεις τον V4 kayfun που λενε τα παιδια?

Οι βελτιωσεις του V4 σε σχεση με τον v3.1 ποιες ειναι?

Γενικα ο kayfun V4 θεωρειται ο καλυτερος κλωνος? Η εστω ο καλυτερος single coil κλωνος αυτη τη στιγμη?

Αν ειχε βγει ο lemo σε κλωνο θα πηγαινα γι αυτον γιατι μ αρεσει παρα πολυ και εχω ακουσει τα καλυτερα ακομα και σε συγκριση με τον kayfun V4, αλλα δυστυχως δεν εχουν βγαλει ακομα..

Για μενα ο Kayfun V4   αν εχεις τυχει σε καλο κλωνο βγαζει πολυ καλυ γευση ενα κλικ πανω απο τον kayfun lite plus  και πιο αερατη τζουρα ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364