vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
nightdream, vasim, Lazy Dog, camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Δεν τον έχω δει κάπου..και ειδικά στους συνήθεις υπόπτους..εγώ τον έχω παραγγείλει από Μεταξοχώρι από 30 Νοέ πέρασε αεροδρόμιο και μετά έμπλεξε με τις σοβαρές εταιρίες courier..κάπου θα αναπαύεται..Δεν ξέρω αν στερεψανε και από την πηγή...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Δύο δεματάκια από την καρδιά του τέμπλου των Σαολίν αναπαύονται στους σάκκους (ελπίζω) των courrierz. Ενα από τις 20-12 & ένα από τις 31-12.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες ο Scylla της SXK λέει τίποτα?

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα. Πρώτα από όλα να ενημερώσω τους αγαπητούς κλωνοατμιστές ότι τα τζαμάκια της coppervape για τον skyline drop kit ταιριάζουν απόλυτα εκτός από τον imperia και για τον Perseus αφού στην πρώτη μέρα χρήσης είχα "ατυχηματάκι"..
Όσο αφορά τον Περσέα δηλώνω ψιλοαπογοητευμένος από την μέτρια γεύση που δίνει. Δεν ξέρω αν από το πρώτο στήσιμο πρέπει να το αναφέρω, αλλά πχ ο imperia από την πρώτη τζούρα με εντυπωσίασε με την γεύση του. Έχει καλό χτύπημα, στρωτή τζούρα και ένα σωρό επιλογές για τους αέρηδες αλλά στην γεύση δεν...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Βρε Νεοκλή, μην κοιτάς που δεν λέγεται ευρέως, gg και γεύση έχουν πάρει διαζύγιο εδώ και 7-8 χρόνια. Αυτή είναι η μαύρη αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Ακόμη ψάχνω τον άξιο διάδοχο του Tripod.
Όσο για την "μαύρη" αλήθεια, καιρός είναι να αρχίσουμε το κράξιμο σε κάποια ελληνικά γιουτουμποκάναλα διότι και το μάρκετινγκ έχει όρια.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2021, 07:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ακόμη ψάχνω τον άξιο διάδοχο του Tripod.
Αν το λες για τον gg αυτό, ο Tripod δεν έχει σχέση με αυτόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2021, 02:04 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2021, 13:42 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Βρε Νεοκλή, μην κοιτάς που δεν λέγεται ευρέως, gg και γεύση έχουν πάρει διαζύγιο εδώ και 7-8 χρόνια. Αυτή είναι η μαύρη αλήθεια.
Δλδ. ο ΤΑΕ ή ο νέος Iatty reloaded δεν αποδίδουν γεύση ; Αν και στο θέμα "γεύση" υπερτερεί η υποκειμενικότητα, βρίσκω υπερβολικά αυστηρή την άποψή σου.  

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Δηλαδή;
Συμπάθα με αν δεν κατάλαβα καλά, αλλά στην κουβέντα που είχατε για ατμοποιητές του gg, αναφέρθηκες στον Tripod. Αυτό που είπα, επαναλαμβάνω αν κατάλαβα καλά το τί ειπώθηκε, είναι ότι ο Tripod δεν είναι ατμοποιητής που σχεδιάστηκε από τον gg. :)

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Το ξέρω 8), σαν μέτρο σύγκρισης τον χρησιμοποίησα διότι τον θεωρώ ότι καλύτερο μέχρι τώρα (ακολουθεί από κοντα ο imperia).


Δλδ. ο ΤΑΕ ή ο νέος Iatty reloaded δεν αποδίδουν γεύση ; Αν και στο θέμα "γεύση" υπερτερεί η υποκειμενικότητα, βρίσκω υπερβολικά αυστηρή την άποψή σου.
Τι εννοείς υποκειμενικότητα; Δοκίμασα το Tribeca σε ίδιο στήσιμο με τον Imperia και τον Perseus. Καμία σχέση, η απόδοση της γεύσης στον δεύτερο ήταν αδιάφορη. Κάπως καλύτερα είναι σε φρουτώδες γεύση ομολογώ. Αυτή τη στιγμή ατμίζω Treble heart της ecig, αρκετά έντονο και "βρώμικο" άρωμα. Στον Persea λοιπόν ατονίζει αρκετά σε αντίθεση με τον Tripod, Imperia και Dram3 που το μπούχτιζα.  


Διαγραφή άμεσης παράθεσης - Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2021, 15:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Τι εννοείς υποκειμενικότητα; Δοκίμασα το Tribeca σε ίδιο στήσιμο με τον Imperia και τον Perseus. Καμία σχέση, η απόδοση της γεύσης στον δεύτερο ήταν αδιάφορη. Κάπως καλύτερα είναι σε φρουτώδες γεύση ομολογώ. Αυτή τη στιγμή ατμίζω Treble heart της ecig, αρκετά έντονο και "βρώμικο" άρωμα. Στον Persea λοιπόν ατονίζει αρκετά σε αντίθεση με τον Tripod, Imperia και Dram3 που το μπούχτιζα.  
Το σχόλιό μου δεν αφορά την αναζήτησή σου για διαδοχή του tripod. Αφορά την απάντηση / άποψη του Ribot για τους ατμοποιητές gg. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
[member=22733]Makis Mousa[/member]
Εδώ και πολλά χρόνια φίλε Μάκη η παραγωγή gg είναι απογοήτευση σε όλα τα επίπεδα και ειδικά σε ότι αφορά την απόδοση γεύσης. Θες να είναι δική μου μόνο και εντελώς υποκειμενική επομένως άποψη? Οκ, δεκτόν! Αυτή τη γνώμη έχω λοιπόν. Πεταμένα λεφτά, ακόμη και για κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
[member=13664]Ribot[/member]
Απολύτως σεβαστή η άποψή σου. Απλά θεωρώ πως ισοπεδώνεις με απόλυτο τρόπο την όποια δημιουργικότητα του συγκεκριμένου κατασκευαστή.  Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στη δική μου - και όχι μόνο - υποκειμενική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Ο συγκεκριμένος κατασκευαστής ίσως είναι και ο παλαιότερος κατασκευαστής ο οποίος και συνεχίζει ακόμη να δημιουργεί. Φυσικά όταν δημιουργείς (δουλεύεις) κάνεις και λάθη, αλλά σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω επίσης ότι όλα είναι υποκειμενικά. Επίσης άραγε υπάρχει κάποιος κατασκευαστής που έβγάλε το τέλειο ατμιστικό εργαλείο?? εγώ πάντως δεν το βρήκα ακόμη, μετά από τόσα χρόνια ακόμη το ψάχνω. Το χτύπημα του Τηλέμαχου επίσης ακόμη το ψάχνω............να το βρώ σε κάποιον άλλο, και δεν το βήκα, κάποιος άλλος όμως με διαφορετικά γούστα από εμένα μπορει να το βρήκε, αλλά μπορει να έχασε την γεύση και το ανάποδο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364