vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, tasos1976

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Κάτσε να μάθουμε αν έχει διαπιστώσει διαφορετική συμπεριφορά πρώτα...;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
οκ... καθομαι.  8)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
πολυ ωραια αναλυση!

Δεν μου αρεσει ο Αmmit οπτικα αλλιως θα τον εβαζα για πρωτη μου επιλογη dripper.

Δεν κανει καλο mtl να παρει ευχη?


SXK καλυτερος?!

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Ας τα πάει κάποιος admin τα τελευταία ποστ σε καινούργιο νήμα για τον κλώνο. Βλέπω ότι γινόμαστε πολλοί και έχει ψωμί το θέμα.
 Πάνω απο 2 τζούρες χωρίς να καούν τα χείλη μου δεν μπορώ να κάνω. 
Αυτο με το χαλαρό πινάκι το εχω και εγώ στον coppervape. Μου έχει πέσει 2φορές, και ευτυχώς δεν πήγε κάτω απο τον καναπέ.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Ο γνήσιος δεν με τσουρουφλησε όσο ο κλώνος.Νομιζω είναι θέμα ποιότητας ντριπ τιπ.Για τα μεταλα μην πιστευεται ότι ακούγεται.Εαν υπήρχε πρόβλημα στους κλώνους θα βλέπαμε και μεγάλες διαφορές στην γευση.Τα ίδια λέγανε και με τον skyline και με άλλους κλώνους παλιότερα για να δικαιολογήσουν την διαφορά τιμής.Την ίδια πιπίλα χρόνια.Οι κλώνοι υποφέρουν από orings φινίρισμα εάν και τελευταία δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τους γνήσιους.Το είδα και με τον prime και με τους skyline,skyfall.Επισης οι κλώνοι υποφέρουν από έλεγχο ποιότητας και βλέπεις διαφορές από κομμάτι σε κομμάτι σε θέματα στεγανοποίησης η αίσθησης βιδωματος.Επισης έχουν αρκετές φορές χαμηλής ποιότητας περιφερειακά.Τζαμακια βιδακια ντριπ τιπς.
Αύριο θα δοκιμάσω το ντριπ από τον γνήσιο να δω θερμοκρασίες και θα αλλάξω στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Για δοκιμάστε τότε & με άλλο driptip, να δούμε. Εγώ όπως είπα, με το που τον έστησα τον έχω με το driptip του Galaxies RDA. Τα χείλη μου δεν έρχονται καν σε επαφή με το πλαστικό top cap του ατμο.
Βέβαια, στο εύρος ισχύος που τον δουλεύω (15-20W κυρίως) τί να ανάψει. ::)
[member=14955]teo77[/member] , καλύτερα να τον δοκιμάσεις. Αλλιώς το ορίζει ο ένας το MTL & αλλιώς ο άλλος. Την αίσθηση τζούρας της 1 τρύπας των 0.8-1 mm σίγουρα δεν την δίνει (ο Ammit την δίνει). Κάπου στην αίσθηση του 1.5-1.8mm τον τοποθετώ.
Για κάποιον που θέλει έναν απροβλημάτιστο allrounder, εύκολο στο στήσιμο, δύσκολο στο ξεχείλισμα, τεράστιο πηγάδι υγρού, πρακτικά αθόρυβο, με πολύ καλή γεύση, ικανοποιητικό ντουμάνι, αλλά χωρίς πολλά KWs, αέρηδες, εξωτικά στησίματα & σύννεφα ατμού, ο Ammit είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή.
Οσον αφορά την εμφάνιση, έχουν πλάκα ΚΑΙ οι δύο. Με μινιατούρα κατσαρόλας μοιάζει ο Skyfall, με βαρελάκι μπύρας ο Ammit. Γιατί να μην τους συμπεθεριάσεις & τους δύο; :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 02:59 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Αγόρια δοκίμασα το γνήσιο ντριπ άλλαξα στησιμο 28g και θερμοκρασίες τέλος.Ο ντριπερ τα σπάει, απροβληματιστος μαλακωσαν πλέον και τα orings της ρύθμισης αέρα με μοναδικό προβληματακι την δυσκολία αφαίρεσης της βασης.Σπροχνω από πάνω με ένα κατσαβίδακι
και βγαίνει. Ο ατμό στα καπνικα είναι τρομερός.Εβιβα τέλος μπήκε ντουλάπι.Επισης στήνεται πανευκολα και καθαρίζεται πανευκολα.Τρομερα ήσυχος νομίζω λατρεύει τα χοντρά σιρματα και τα τεράστια coils.Ευγε στον κατασκευαστή που μετά την μετριότητα του skyline έβγαλε έναν τρομερά γευστικο ατμοποιητη.Και τέλος εύγε και στην copervape που για ακόμα μια φορά έβγαλε το τέλειο αντίγραφο.

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απο την αρχή αυτό λέμε. Με 28ga σύρμα και ηλεκτρονικό πόσο να ανάψει. Σε χοντρά σύρματα και πλεκτά πάνω σε μηχανικό δύσκολα θα κάνεις πάνω απο 2 τζούρες. Περιμένω το vandy vape 80W squonk για να τον ξαναβγαλω απο το συρτάρι. Δεν είμαι του σταξιματος.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες παίζει κανένα info αν θα φέρει κανένα κατάστημα κλωνο-taifun gt IV σύντομα;;;;;;;;;;;;;;

Μπαίνω καθημερινά σε nexxton, zerobacco, vapormarket και 1-2 ακόμη , αλλά ακόμη τίποτα...  :'( :'( :'(

ΜΟΛΙΣ παρέλαβα από nexxton. Εντυπώσεις... στο κοντινό μέλλον.



crossed fingers

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1854 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:29 »
Μπορείτε να μου πείτε τι φρούτο είναι αυτό; α;

http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/26272-unfollow-momentous-v21-style-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-37ml-22mm-diameter.html?utm_source=home&utm_medium=banner&utm_campaign=180914_MomentousV2.1#.W51MGxrQChA


Έψαξα στην σελίδα του gus αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό...
Μοιάζει με unfollow αλλά με top filling;;;;

Να παραγγείλω;
(και για να σας προλάβω,μένω εξωτερικό και δεν έχω θέμα με τελωνείο)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1855 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:32 »
Είναι ο καινούργιος unfollow

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1856 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:36 »
Και έχουν χαράξει τον Μαίανδρο? :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1857 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:38 »
Και στον αυθεντικό στην σελίδα του Gus έτσι είναι.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1858 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:41 »
Τώρα ησύχασα! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1859 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 21:54 »
Και έχουν χαράξει τον Μαίανδρο? :hapy_crazy:
:-[ κ νομιζα οτι μονο εγω ειμαι "παραξενος"...   
οκ.. ειμαστε 2.  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364