vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, vasilis27p, Lazy Dog, kurtz

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Να υπενθυμίσω επίσης οτι μιλάμε για κλώνους skyline και kayfun prime.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Να υπενθυμίσω κι εγώ με τη σειρά μου, πως μιλάμε για υποκειμενικά πράγματα,
οπότε όλες οι εκφράσεις του τύπου "Skyline δαγκωτό" και "Kayfun Prime χωρίς δεύτερη σκέψη" είναι τύπου... να 'χαμε να λέγαμε...

Ρωτήσατε τον φίλο συνατμιστή τι είδος άτμισμα προτιμά; Τι γεύσεις κάνει; Τι ατμοποιητή έχει μέχρι τώρα; Τι τζούρες του αρέσουν; Σε τι σύρματα στήνει;
Μην ξεκινάτε αμέσως με πλακίτσα, που όποιος δεν έχει πάρει χαμπάρι τον χαμό που έχει γίνει στα ανάλογα νήματα, δεν θα την καταλάβει ποτέ.

Βοηθήστε πρώτα, και μετά κάντε και χιούμορ.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Καλησπέρα,ψάχνω να αγοράσω έναν ατμοποιητή και είμαι ανάμεσα στον Skyline CopperVape και στον Kayfun Prime sxk,θα ήθελα την βοήθεια σας πάνω σε αυτό γιατί δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κανέναν απο τους 2.
Δεν υπάρχει καμια σχέση ανάμεσα τους, εκτός του ότι ειναι top ο καθένας στα χωράφια του.
Αν θα χρειαστείς άνετες τζούρες προκρίνεις τον Skyline, διαφορετικά τον Prime.
Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχου και οι δύο έτοιμοι για χρήση, δεν πιστεύω να σε καλύψει αποκλειστικά ο ένας. Και με τους δυό εισαι καλυμμένος με εξαίρεση τις βαριές-βαριές πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος steliosjey

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Να υπενθυμίσω κι εγώ με τη σειρά μου, πως μιλάμε για υποκειμενικά πράγματα, οπότε όλες οι εκφράσεις του τύπου "Skyline δαγκωτό" και "Kayfun Prime χωρίς δεύτερη σκέψη" είναι τύπου... να 'χαμε να λέγαμε... Ρωτήσατε τον φίλο συνατμιστή τι είδος άτμισμα προτιμά; Τι γεύσεις κάνει; Τι ατμοποιητή έχει μέχρι τώρα; Τι τζούρες του αρέσουν; Σε τι σύρματα στήνει; Μην ξεκινάτε αμέσως με πλακίτσα, που όποιος δεν έχει πάρει χαμπάρι τον χαμό που έχει γίνει στα ανάλογα νήματα, δεν θα την καταλάβει ποτέ. Βοηθήστε πρώτα, και μετά κάντε και χιούμορ.
Αυτο τον καιρό ατμίζω με phenomenon και cloud one v1,στήνω αντιστάσεις με kanthal 0,32 mm και 0,28mm,απο υγρά βασικά ατμίζω καπνικά αλλα θέλω να δοκιμάσω φρουτένιες και γλυκιές γεύσεις με πιο άνετο και αεράτο άτμισμα από π.χ. τον kayfun v4 που επίσης έχω αλλά είναι πολύπλοκος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2018, 13:40 από steliosjey »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Και τα φρούτα και τα γλυκά παίζουν θαυμάσια στον Phenomenon :) Άμα πάντως θες περισσότερο αέρα, ο Skyline είναι παραμετροποιήσιμος και φτάνει να έχει αρκετό αέρα. Αρκετό παραπάνω από Φαίνο, έτσι κι αλλιώς. Δεν ξέρω το ταβάνι του, ούτε το έχω ψάξει.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Αν χρειάζεσαι παραπάνω αέρα για οποιονδήποτε λόγο θα πρέπει να προτιμήσεις Skyline.

Αν χρειάζεσαι σφιχτή τζούρα θα πρέπει να προτιμήσεις Prime.

Αν χρειάζεσαι την καλύτερη γεύση να μείνεις εκεί που είσαι.
Αυτό που πετυχαίνει στη γεύση ο Phenomenon δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρεις με κανέναν από τους δύο.

ΟΜΩΣ: επειδή η γεύση είναι το ΠΛΕΟΝ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ πράγμα του πλανήτη, αν θέλεις να πειραματιστείς με τη γεύση του καθενός, ότι κι αν σου πούμε εμείς εδώ τζάμπα θα πάει. Μόνο μια δοκιμή με το ΙΔΙΟ υγρό και περίπου τα ίδια στησίματα (περίπου λέω) θα σου δείξει τις διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Έχοντας phenomenon lite (όχι με την καλή καμπάνα) και κλώνο skyline να πω την γνώμη μου.
Τον skyline με το σφιχτο airdisk ούτε που θα τον ακουμπήσω ξανά. Αν στους ίδιους αέρηδες μπορεί να παίξει το φαινόμενο θα επιλέξω αυτό.
Προσωπικά ο skyline είναι σούπερ επιλογή ανάμεσα σε έναν σφιχτο τσιγαρισιο και σε έναν κάργα πνευμονικο.
Μπορεί να καλύψει το ενδιάμεσο κενό παρά πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο τον καιρό ατμίζω με phenomenon και cloud one v1,στήνω αντιστάσεις με kanthal 0,32 mm και 0,28mm,απο υγρά βασικά ατμίζω καπνικά αλλα θέλω να δοκιμάσω φρουτένιες και γλυκιές γεύσεις με πιο άνετο και αεράτο άτμισμα από π.χ. τον kayfun v4 που επίσης έχω αλλά είναι πολύπλοκος.
Eπομένως δεν υφίσταται το δίλημμα...
Καλησπέρα,ψάχνω να αγοράσω έναν ατμοποιητή και είμαι ανάμεσα στον Skyline CopperVape και στον Kayfun Prime sxk,θα ήθελα την βοήθεια σας πάνω σε αυτό γιατί δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κανέναν απο τους 2.
...γιατι από τους δύο παραπάνω ατμοποιητές μόνο ο skyline μπορεί να δώσει πιο αεράτο άτμισμα. Ο οποίος βέβαια με το κατάλληλο airdisk μπορεί να γίνει και πολύ σφιχτός.

Αποσυνδεδεμένος steliosjey

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Έχοντας phenomenon lite (όχι με την καλή καμπάνα) και κλώνο skyline να πω την γνώμη μου.
Τον skyline με το σφιχτο airdisk ούτε που θα τον ακουμπήσω ξανά. Αν στους ίδιους αέρηδες μπορεί να παίξει το φαινόμενο θα επιλέξω αυτό.
Προσωπικά ο skyline είναι σούπερ επιλογή ανάμεσα σε έναν σφιχτο τσιγαρισιο και σε έναν κάργα πνευμονικο.
Μπορεί να καλύψει το ενδιάμεσο κενό παρά πολύ καλά.

Αυτό ακριβώς ψαχνω!!!

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2018, 16:00 από Tem »


Καλησπέρα,ψάχνω να αγοράσω έναν ατμοποιητή και είμαι ανάμεσα στον Skyline CopperVape και στον Kayfun Prime sxk,θα ήθελα την βοήθεια σας πάνω σε αυτό γιατί δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κανέναν απο τους 2.


Ετσι και αλλιώς με 50 ατμοποιητές θα καταλήξεις και εσύ πάρε και τους δύο :)

Αποσυνδεδεμένος steliosjey

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Ήδη έχει συμβεί αυτό,βλέπεις όμως μας έκοψαν και τις αγορές ατμιστικών προιόντων απο Κίνα οπου ήταν η εύκολη λύση για δοκιμές και τώρα αναγκαστικά παίρνεις λίγα και καλά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Παλιός ή καινούργιος; Γιατί βλέπω δεν αντιγράψανε το γέμισμα από πάνω  :tongue_smilie: Και έχει και την παλιά καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Για υβρίδιο μου κάνει...γι αυτό γράφω χμμμ γιατί δεν τον αναγνωρίζω :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Όντως... Νταξ... Λένε "Style" βέβαια και όχι "clone", οπότε οκ. Είναι αυτού του στίλ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364