vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Συνατμιστές ψάχνω για εναν επισκευάσιμο ατμο που να αποδίδει πρώτα απ'όλα καλά σε γεύση. Έχω διαβάσει για τον Hurricane v2 σε προηγούμενες σελίδες, υπάρχει κάτι άλλο που θα μου προτείνατε;
doggstyle

Συνoδηγοί ψάχνω για ενα αμάξι που να είναι πρώτα απ'όλα γρήγορο. Έχω διαβάσει για το Audi σε προηγούμενες σελίδες, υπάρχει κάτι άλλο που θα μου προτείνατε;

NSU   :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Κρύβε χρόνια εσύ!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Ναι, βεβαίως και υπάρχει. Το GT 3.

Taifun για τον ενα και Porsche 911 για τον άλλο.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Συνατμιστές ψάχνω για εναν επισκευάσιμο ατμο που να αποδίδει πρώτα απ'όλα καλά σε γεύση. Έχω διαβάσει για τον Hurricane v2 σε προηγούμενες σελίδες, υπάρχει κάτι άλλο που θα μου προτείνατε;
Ρίξε και μια ματιά στον unfollow. Είναι σε σχετικά ίδια επίπεδα αέρα/τζούρας.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Ριξε μια ματια στους unfollow v2, cloudone και rose v3 απο τους κορυφαιους γευσατους ατμο.ο rose ειναι λιγο μπελαλης και δεν τον προτεινω αν ειναι ο πρωτος επισκευασιμος αλλα οταν τον μαθεις ειναι απιστευτος 
Ο unfollow ειναι ο πιο σφιχτος απο τους 3 πολυ ωραια αναλυση στις γευσεις

Ο cloudοne εξισου ωραιος ατμο με πολυ ωραια γευση κομψος και απο αερα ειναι αναμεσα στους ανωθεν που προανεφερα.οποιον απο τους 3 και να επιλεξεις καλυπτουν το κριτηριο γευση.
Για τον hurricane v2 που ρωτας δεν εχω αποψη δυστυχως...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Είμαστε σίγουροι οτι ο unfollow v2 είναι πιο σφιχτός από τον cloudone? Γιατί εγώ βρήκα τον cloudone πιο σφιχτο? Κάνω λάθος? Ο hurricane v2 είναι στα επίπεδα του unfollow v2

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
όχι δεν κανεις λάθος
ο cloud είναι σίγουρα πιο σφιχτός από τον unfollow

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Βρε παιδιά ο hurricane v2 ειναι φουλ ντουμανιάρης, στα επίπεδα του taifun gt 3. Κατόπιν ειναι οι σφιχτοί με πιο αεράτο (ας πούμε) τον unfollow, και μετά o cloud.
Αντίστροφα ειναι και η απόδοση στη γευση σε σφιχτες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Ενταξει δεν τον λες και GTIII τον hurricane. Ειναι πιο αεράτος αλλα Taifun με την καμμία.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Να πώ την αλήθεια δεν τους έχω τερματίσει για ξέρω τις "τελικές" τους, με τερμάτισαν αυτοί με ευκολία. Αναφέρομαι στον hurricane με το μεγαλύτερο pin περασμένο.
Ετσι κι αλλιώς όμως δεν υπάρχει σύγκριση με τους σφιχτούς. Ειναι αλλού για αλλού, αυτα που δινουν οι μεν δεν τα δίνουν οι δε και τούμπαλιν.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο mimis πάντως.
Από την άλλη, ποιος είμαι εγώ για να ξέρω; Ένας απλός και ταπεινός πρόεδρας...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Επειδή τους είχα και τους δυο.
Ο cloud ειναι πιο αεράτος κι επιπλέον ο unfollow έχει πιο πυκνό ατμό και καλύτερη απόδοση γεύσης.
Για εμένα πάντα....

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
είμαστε στο νήμα τον κλώνων και φαντάζομαι μιλάμε για τους κλώνους 
τους αυθεντικούς δεν έτυχε να τους δοκιμάσω
ο cloud (κλώνος) είναι σίγουρα (100%) αρκετά πιο σφιχτός  από τον unfollow v2 (κλώνο)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Θα συμφωνήσω αλλά και θα διαφωνήσω με τον συνονόματο ksp (και θα συμφωνήσω μόνο με τον άλλο συνονόματο kotso).  :)

Κι εγώ βρίσκω τον ατμό στον unfollow πιο πυκνό και πλούσιο και την γεύση πιο έντονη και αναλυτική. Αν σε αυτά προσθέσω και την προσωπική μου προτίμηση για το γέμισμα του unfollow έναντι του cloud (αλλά και το ευκολότερο για μένα στήσιμο), εξηγεί ακριβώς γιατί αντικατέστησα τον cloud με τον unfollow. Εξαιρετικός ατμοποιητής!

Στο μόνο που διαφωνώ με τον ksp είναι στο ποιος είναι ο πιο αεράτος. Δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση με όργανα και η σύγκριση είναι τελείως εμπειρική, αλλά βρίσκω τον unfollow σαφώς πιο αεράτο. Στον cloud δεν έκανα ποτέ πνευμονικές, ούτε καν σφιχτές πνευμονικές. Στον unfollow χωρίς να το πολυσκέφτομαι κάνω σχεδόν πάντα σφιχτές πνευμονικές ή και πνευμονικές με slip streaming (μιλάω για εντελώς ανοικτό τον αέρα και στους δύο). Είναι σαν να με οδηγεί από μόνος του ο unfollow να ατμίσω με αυτό τον τρόπο. Κι εγώ μιλάω για τους κλώνους...


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Αντε να βγει ο κλωνο skyline γιατι βαλτωσαμε και συζητάμε ψιλο οφ τοπιτς που λεει και ο παππους. Αντονελο ζμπρωξε εσυ απο τσι Κρητη, εγώ απο δω πανω μπας και... ενας ισον κανενας. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364