vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Tem

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Έχει πάρει κανείς τον κλώνο kayfun v5 mini από Gearbest? Είναι αυτός http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_599018.html .Είναι της SXK σαν αυτόν https://www.fasttech.com/products/0/10006473/5374600-sxk-kayfun-v5-mini-styled-rta-rebuildable-tank ?????

τον έχω εγώ , δουλεύει άψογα αλλά εμένα μου βγάζει κάπως μουντή γεύση , ότι στήσιμο και να κάνω. Δεν ξέρω αν έτσι είναι και ο γνήσιος. Όλοι λένε ότι βγάζει τρομερή γεύση. Αυτός ο τύπος κάνει ενα συγκριτικό του κλώνου της sxk με τον αυθεντικό και λέει ότι ο κλώνος έχει λίγο πιο σφικτό αέρα σε σχέση με τον αυθεντικό , αλλά απο γεύση είναι εντελώς ίδιος. Επίσης λέει ότι απο γεύση είναι καλοί αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο , οπότε έρχεται στα λόγια μου. Ο μίνι λέει ότι δεν έχει διαφορά και ότι ο αέρας είναι κάπου ενδιάμεσα.


Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Να 'σαι καλά φίλε :thumpup:.  Εφ' όσον ο κλώνος από Gearbest είναι της SXK , μάλλον θα τον τιμήσω...

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Μάλλον αυτός που θα σε ικανοποιήσει σε όλα προς το παρόν είναι μόνο αυτός!! Όπως όμως στον δείχνω εδώ! Μαζί με το ss tank που τον κάνει 4ml! Τον περιμένω κι εγώ! Μάλιστα έχει και -8% τώρα!!
Τον έβαλα στο καλάθι και μου βγάζει μεταφορικά 18,70$ !!!....Δεν έχει  free shippinig to 3FVape??

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Το free (μέσω china post) το έκοψαν γιατί (όπως ίσως έχεις δει στο θέμα με τις αναμονές) έχει πέσει πολύ μεγάλη καθυστέρηση! Διάλεξε μέσω SP ή NL (~2$ αν θυμάμαι καλά). Εγώ προτιμώ μέσω Σιγκαπούρης. Μέχρι τώρα είναι γενικά το ταχύτερο!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Ανω τον 15$

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Ok τώρα είδα πως εμφανίζει παρακάτω επιλογες courier...thanks :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Ο V5 έχει τελείως άλλη συμπεριφορά από KFL+. Cloud κλπ.... είναι πιο αεράτος κι αν τον πνίξεις δεν αποδίδει καλά. Τουλάχιστον εμένα δεν μου έκατσε αν και σαν σύνολο και ευκολίες μου αρεσε πολύ (έχω τον V5 mini SKX). Ναι, βγαζει πιο "μουντά" τα αρωματα, είναι αλήθεια....
Από εκεί και πέρα θα έλεγα να μη πάρεις KFL+, υπάρχουν πλέον καλύτεροι τόσο σε απόδοση όσο και σε ευκολίες. Ο Cloud είναι μια τέτοια περίπτωση, εντάξει δεν έχει γυάλινο τανκ αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσο φοβερό... τον εχω πάνω από 2-3 μήνες με διάφορα υγρά και δεν βλέπω σημάδια αλλοίωσης ή κάτι άλλο ανησυχητικό, και στην τελική υπάρχει και το SS tank, νομίζω ότι πρέπει να μην τον παραβλέψεις.
Ο kayfun V3 είναι μια καλή περίπτωση, αν και δεν τον έχω, εφόσον η συμπεριφορά του φέρνει σε KFL, ίσως να με χαλάει λίγο η μικρή διάμετρος αλλά ΟΚ δεν είναι κάτι τραγικό.

Και εγώ συμφωνώ ότι ο V5 mini SXK "πνίγει" κάπως τη γεύση. Κατά τα άλλα έχει καλή τροφοδοσία και μηδέν διαρροές ακόμα και στο γέμισμα. Προτιμώ πάντως τον KF3 mini - παρόλο που δακρύζει σε κάθε γέμισμα - για την γεύση του.

Παρεμπιπτόντως μπήκα να πω δυο λόγια για τον Origen Little https://www.fasttech.com/p/5789000.
Μικροσκοπικός ντρίπερ διαμέτρου 16χλ με πολύ καλή γεύση, μονή και διπλή αντίσταση, περιλαμβάνει BF pin, τζούρα τσιγαρίσια εώς σφιχτή πνευμονική. Με έχει βολέψει πάρα πολύ με την ευκολία του και την πολύ καλή του γεύση και έγινε ο ντρίπερ μου για δοκιμές καινούργιων γεύσεων. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως βρίσκω ότι θέλω περισσότερα βατ από ότι θα χρησιμοποιούσα συνήθως για την ίδια αντίσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2017, 03:05 από cagliostro »

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
taifun gt2, μετα απο μηνες κ ενα μινι βραχυκυκλωματακι σε μηχανικο (~3-4 δευτερολεπτα) χανει υγρα καθημερινα απο τη βιδα που βιδωνει στο μοντακι. αλλαξα το λαστιχακι γιατι ειχε λιωσει λιγο στην ακρη αλλα χανει υγρα απο εκει παλι (οχι πολλα αλλα χανει). που/τι κοιταω ?

Έχει πάρει κανείς τον κλώνο kayfun v5 mini από Gearbest? Είναι αυτός http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_599018.html .Είναι της SXK σαν αυτόν https://www.fasttech.com/products/0/10006473/5374600-sxk-kayfun-v5-mini-styled-rta-rebuildable-tank ?????
εχω πολλες αμφιβολιες οτι ειναι κλωνος της sxk και στα δυο site.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Πίστευα ότι στην ft είναι της SXK και αναρωτιόμουν αν και στην Gearbest είναι της SXK!   Θεωρώ την sxk σοβαρή σ'αυτό που κάνει...   Θέλω <<επώνυμο>> κλώνο του V5...    Αντώνη σ'ευχαριστώ...

αν θες κλωνο της sxk  και να εισαι 100% σιγουρος οτι παιρνεις αυτο που πληρωνεις τοτε μονο στο 3FVape :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaisharga

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • I read, therefore I am mad
O SXK είναι πολύ καλός, τον mini δεν τον έχω δοκιμάσει. Όταν αλλάζεις τις αναλογίες φτιάχνοντας ένα κλώνο θεωρώ αναμενόμενο να σου αλλάξει η απόδοση. Γι' αυτό το λόγο το mini δε θα το έπαιρνα ποτέ.

Έχω βάλει στο μάτι από SXK τον Hurricane v2. Έχει κανείς γνώμη;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
εχω πολλες αμφιβολιες οτι ειναι κλωνος της sxk και στα δυο site.

Η FT δεν γράφει ψέματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364