vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Tem

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους :)
Αυτόν τον κλώνο Fire Bird τον ξέρει κανείς (στήσιμο λειτουργία κλπ) ?
Είναι καλός?
https://www.fasttech.com/products/0/10019158/3994800-fire-bird-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα!
έπειτα απο συμβουλές δικές σας αλλα και threads που διάβασα κατέληξα στους εξείς κλώνους.
Phenomenon lite  ( SKU   3982000 )
Goblin mini ( SKU   2906301 )
CloundOne  ( SKU   4422400 )

Calix V2 ( SKU  4657200 )
Θα ήθελα την γνώμη σας αρχικά για το αν ειναι καλή η αγορά αυτών απο Fasttech καθώς υπάρχουν διάφορες εκδόσεις για τον καθένα. Και έπειτα την γνώμη σας ποιον απο τους τέσσερις να αφήσω στην απέξω.
Επίσης κάθε πρόταση για να κοιτάξω κάποιον άλλον αντί του τάδε θα ήταν πολύτιμη :)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Δεν εχω δοκιμασει κανεναν απ τους phenomenon, cloudOne calix καθως τα ατμιστικα μου γουστα απεχουν κατα πολυ απο ατμοποιητες αυτου του τυπου αλλα αν ημουν στη θεση σου θα αφηνα απ εξω τον goblin! Oταν ο αυθεντικος εχει 20 δολλαρια δεν βλεπω το λογο να αγορασει καποιος κλωνο αξιας 10 δολλαριων!
Προσωπικη μου αποψη βεβαια....

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Η αγορά όσων αναφέρεις απο ft τους έχω πλυν του godlin είναι όλοι τους πολλοί καλη και λειτουργική στην απέξω θα σφήνα για τα δικά μου γούστα  μονο των goblin  δεν έχει να κανει καμια σχέση με τους αλλους 3 ..των έχω δουλέψει και αυτών επι μια εβδομαδα και το μονο που μου άρεσε ηταν το μέγεθος του...καλη ανάσταση και καλό Πασχα ...

ΥΓ...Θα γίνει τις τρελής αύριο πρωι πάλη στην ft  θα πέσει μαυρο όπως στην ΕΡΤ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αφήνεις απέξω goblin mini ασυζητητί.
Θέλει διπλή αντίσταση, με μονή δεν δουλεύει όπως πρέπει, και είναι πάρα, μα πάρα, μα πάρα πολύ αεράτος

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο

Καλησπέρα συνατμιστές!
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον κλώνο επισκευάσιμο ατμοποιητή για καλά ντουμάνια αλλά να μην υστερεί "τραγικά" στο θέμα της γεύσης και να μπορώ να ρυθμίζω τον αέρα (γενικά μου αρέσουν οι σφιχτές τζούρες).
Αυτή τη στιγμή έχω τον Kayfun v4 με διπλή αντίσταση στα 0.8 Ohm και λέω να αλλάξω απο 60%VG+30%PG σε 90-10 αναλογία και pink mule βάσεις.
Επίσης μιας που θα ανεβάσω αρκετά την VG μήπως να ανέβαζα τη νικοτίνη απο 12mg σε 15mg για να έχω σχετικά ίδιο χτύπημα;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Το τελευταιο θα το καταλαβεις με δοκιμες σε περιεκτικοτητες φτιαχνοντας μικρες ποσοτητες,τωρα οσο αφορα τον v4 καλος ειναι αλλα μετα απο καιρο κουραζει γιατι αποτελειται απο πολλα κομματια(εγω προτιμω πιο απλους ατμο με λιγοτερα κομματια και προσφατα πηρα εναν v3,μικροτερος σε χωρητικοτητα και μεγεθος αλλα πιο απλος και ξεκουραστος)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
panos21 
θα σου έλεγα να δοκιμάσεις τον cloudone κλώνο γιατί κατά την γνώμη μου έχει αυτά που θέλεις
καλύτερη γεύση από τον k4 (προσωπική άποψη) περισσότερο ντουμάνι και σφιχτή τζούρα έως ελαφρώς αεράτη 
το μονο που με φρενάρει είναι το ποσο καλά θα τροφοδοτείται από πηχτά υγρά 90-10
εγώ κάνω μονο 50-50 και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν θα σου παίξει σωστά

Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Θα κοιτάξω και τον CloudOne, φένεται τουμπανάκι!
Επίσης κάπου πήρε το μάτι μου τον subtank mini v2, λέει τίποτα αυτός;
Και μια ερώτηση offtopic για να μην φτιάχνω καινούργιο θέμα, έχω τη μπαταρία Eleaf iStick 50W πάνω απο 1.5 χρόνο νομίζω, μήπως να αγόραζα και 2 μπαταρίες καινούργιες να του τις αλλάξω όταν χρειαστεί μιας που θα κάνω τώρα μια μαζική παραγγελία απο fasttech;

απο φ.τ δεν μπορεις να παρεις μπαταριες.................δεν στελνουν Ελλαδα

Ναι σωστά, το πρόσεξα οταν πήγα να κάνω checkout. Μικρό το κακό, αλλά θα ήθελα να μάθω αν εσείς αλλάζετε τις μπαταρίες μετά απο καιρό, γιατί έχω την εντύπωση οτι δεν δίνουν δυνατό ρεύμα πλέον (πιθανότατα φταίει που έχω βάλει μονο PG και δεν βγάζει καθόλου ντουμάνι).
Τελοσπάντων, αγόρασα τον CloudOne, διάβασα καλά λόγια και απο άλλους στο φόρουμ. Άραγε σηκώνει διπλή αντίσταση;  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2016, 00:53 από panos21 »

Αποσυνδεδεμένος Heisenberg21

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά .θα ήθελα να μου βρείτε έναν ατμοποιητη καθαρά για τσιγαρισιες τζούρες με καλό ντουμανι όσο γίνεται σε τσιγαρισιο με μονη αντίσταση και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη γεύση πολλά ζητάω Ε?? Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Eχει προταθεί απειρες φορες,kayfun lite plus,πιο τσιγαρισια πας σε τσιγαρο!
Επισης o erlklonigin με κλειστο τον αερα ισος σε τσιγαρισια με τον  lite plus με καλυτερη γευση αλλα λιγοτερο ντουμανι!

Αποσυνδεδεμένος Heisenberg21

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Από fastteck έχει άπειρους ποιον από όλους αυτούς τουs kayfun αυτός παίρνει μικρό τανκακι που αλλάζουμε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364