vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Al mood by Four Square Modz

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 26, 2014, 00:38 »
Παρακαλώ επικεντρωθείτε στο θέμα και μην ξεφεύγετε στα περί της παρουσίασης.
Πρόκειται απλά για μια ερασιτεχνική παρουσίαση με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Κρατήστε τα σημεία που σας ενδιαφέρουν και μπορείτε αν θέλετε να κάνετε διευκρινιστικές ερωτήσεις στον παρουσιαστή και βέβαια να καταθέσετε τις δικές σας εμπειρίες, εφόσον είστε κάτοχοι του mod.

Πολλά μηνύματα που ήταν εκτός θέματος διαγράφηκαν. Παρέμεναν αναγκαστικά μερικά που είναι εν μέρει εκτός θέματος αλλά περιέχουν και τεχνικές πληροφορίες. Ας μη συνεχιστεί όμως στα περί της παρουσίασης και των παρουσιάσεων γενικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2014, 00:56 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 27, 2014, 08:52 »
keep calm and vape on my friends  :D

Να και η πρώτη παρουσίαση του Al mood πριν 6 μήνες.
 


Το modάκι μια χαρά δουλεύει κ' δεν είχε παρουσιάσει προβλήματα όσο καιρό το δοκίμαζε ο Βαγγέλης.
Θα το έπαιρνα άνετα αλλά τελικά προτίμησα σωλήνα ( elevator 2  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 27, 2014, 09:37 »
Λίγες παρατηρήσεις μου προς όλους...


Η διαχείριση του φόρουμ θεωρεί το παρόν νήμα ως ερασιτεχνική παρουσίαση... κι επιμένει εδώ και δύο - τρία εικοσιτετράωρα να σβήνει τα σχόλιά μας προς αυτήν την ερασιτεχνική παρουσίαση, επειδή θεωρούμε την εν λόγω "παρουσίαση" ως δυσφήμιση κατά τη δική μου ταπεινή άποψη.


Σε άλλες πάμπολλες παρουσιάσεις γίνονται σχόλια από όλους μας για την ποιότητα της παρουσίασης και τους παρουσιαστές, αλλά δεν είδα μέχρι τώρα να περιβάλλονται παρουσιάσεις και παρουσιαστές με τέτοια "στοργή", από πλευράς διαχείρισης.


Ο "παρουσιαστής" στο βιντεάκι του, ψευδώς αναφέρεται σε χαρακτηριστικά του μοντ, λέγοντας για πλαστικά μέρη του, για αλουμινένιες τάπες που ξεφλουδίζουν, με λίγα λόγια, λέει άλλα αντ΄ άλλων, που ουδεμία σχέση έχουν με τα πραγματικά χαρακτηριστικά του, τα οποία παρέθεσα χτες και φρόντισε η διαχείριση να τα σβήσει.


Αναρωτιέμαι,


Εφόσον μπορώ ελαφρά τη καρδία, εγώ κι ο καθένας από εμάς να κάνουμε μια "παρουσίαση" έχοντας την ευχέρεια να θάψουμε κατασκευές και να τις δυσφημίσουμε με κάθε άνεση, γιατί δεν πρέπει να μας κρίνει κανένας;


Γιατί βρε αδέρφια σκοτώνετε τόσο αβίαστα τη λογική μας ; 


Τέτοια λογοκρισία πια;

[/size][size=78%]ΥΓ: Για όσους προλάβουν να διαβάσουν πριν ξανασβηστεί και πάλι![/size]


 

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 27, 2014, 10:29 »
Θα πρεπει να μαθουμε επιτελους σε αυτη την χωρα των παπαγαλων, οτι ενας σωστος αγοραστης ψαχνει κυριως για παρουσιασεις που παραθετουν τα "αρνητικα χαρακτηριστικα" μιας συσκευης και οχι τις ψευτοπαρουσιασεις σε εισαγωγικα διαφημισεις ενος προιοντος ωστε αυτο να πουλησει.

Οι πραγματικες παρουσιασες απο επαγγελματιες και "αδεσμευτους" παρουσιαστες αρχιζουν "παντα" με τα αρνητικα και αυτο γιατι αν κατι απο ολα αυτα που θα ακουσεις σε χαλασει να μην χρειαζεται να ακουσεις και τα θετικα (αν δεν το κρινεις απαραιτητο) ωστε να πεσεις στην παγιδα του promotion.

Εχω δει απιστευτα reviews απο ξενους παρουσιαστες που δεν μασανε μία και τις παρουσιασεις τους τις κανουν μετα απο μερικες μερες χρησης (ακομα και μηνα), και αυτο γιατι πρεπει να ασχοληθουν με το προιον πρωτα στην καθημερινοτητα τους (οπως θα εκανε και ενας κοινος αγοραστης) και μετα να βγουν στο "γυαλι" και να παραθεσουν την εμπειρία τους (και οχι την αποψη τους) για το προιον που παρουσιαζουν.

Ξερω πως ειμαι off topic και συγχωρεστε με γι αυτο, αλλα δεν μπορω να βλεπω αλλο να βαλλουν μερικοι κατα του παρουσιαστη και της παρουσιασης γενικοτερα και οχι στα οσα αναφερονται μεσα στην παρουσιαση. Εγω ηρθα σε αυτο το σαιτ για την αντικειμενικοτητα και οχι για να τρωω διαφημιση, βαρεθηκα τους ιδιους και τους ιδιους παρουσιαστες που αν δεν τους αρεσει κατι τοτε απλα λενε "δεν ειναι για τα γουστα μου" αντι να πουν ειναι για "πεταμα"  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 27, 2014, 10:53 »
Κι εγω βαρεθηκα να εξηγω τα αυτονοητα σε νοημονες ενηλικες.
Τι δεν εγινε κατανοητο;
Ποιος μιλησε πρωτος για ερασιτεχ ικη παρουσιαση ; η διαχειριση; οχι.
Απο που κι ως που η διαχειριση φιμωνει την ερασιτεχ ικη παρουσιαση; υπαρχει η δεν υπαρχει στο πρωτο νημα το βιντεο; υπαρχει. Που ειναι η φιμωση;
Πουθενα.
Ηταν αυτο το βιντεο ομως .μια ερασιτεχνικη παρουσιαση; οχι. Ερασιτεχ ικοτατο μεν οπως αλλωστε και των μπουσαρντο τοντ κλπ διοτι ολοι τους ανεξαιρετα καταπατουν καθε κανονα που στοιχειωδως διεπει την επαγγελματικη παραγωγη βιντεο σε οτι αφορα στο τεχ ικο μερος. Αρα καθε παρουσιαση που φιλοξε ειται εδω ειναι ερασιτεχνικη ως προς το τεχνικο μερος και αποδεκτη απο το φορουμ χωρις ορους
Παρουσιαση; των προβληματων του δικου του μοντ ναι. Γενικη παρουσιαση του μοντ δεν ειναι.διοτι λειπουν απο τη δομη του βιντεο τα τςχνικα χαρακτηριστικα η συζκευασια και τα θετικα. Δεν απευθυνεται σε καποιον που δςν ξερει το μοντ αλλα σε οσους το ξερουν καλα.
Το να βαλει καποιος τα  τεχνικα χαρακτηριστικα εκ των υστερων σε εκτος θεματος ποστ  δε σημαινει οτι τα παραμεινει το ποστ του.
Απο τη μια λοιπον ακουμε για φιμωση ενος βιντεο που δε σβηστηκε αλλα αλλαξε ο τιτλος του. Απο την αλλη  καλουμαι απο τα λεγομενα αυτων που μας κατηγορουν για δικτατορικες μεθοδους εναντιον του εξισπαιθι να τον υπερασπτιστω επειδη τον κατηγορειτε και για ψευτη. Αποφασιστε καποια στιγμη διοτι καποιοι εχουν συγκεχυμενη εικονα. Η διαχειριση ολοκαθαρη.
Υπαρχει αυτη τη στιγμη νημα προιοντος που ξεκιναει με βιντεο χρηστη που αναφερει τα προβληματα του με το προιον. Θα αναλωθουμε να κανουμε βιντεοκριτικη η θα εριζουμε για τον παρουσιαστη η θα ασχοληθουμε με το προιον ; και το δικο του και των αλλων που φαινεται να λειτουργουν καλα;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 27, 2014, 11:07 »
Φίλε psvag, πιστεύεις δηλαδή ότι ο exispathi εσκεμμένα δυσφημεί το AlMods;
Μπορείς απλά να αναφέρεις τα σημεία που έκανε λάθος, στην αναφορά των υλικών κτλ. Τα υπόλοιπα περί δυσφήμισης και αν έπρεπε ή όχι να πάει πρώτα στο κατάστημα, δε χρειάζονται. Αυτά είναι που πυροδοτούν και άλλες συζητήσεις εκτός θέματος.


Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 27, 2014, 11:35 »
Αγαπητέ Atmos,


Δεν γνωρίζω αν λέγονται εσκεμμένα ή όχι όσα λέγονται από τον exispathi , ούτε και τις προθέσεις του και δεν με αφορά έτσι κι αλλιώς προσωπικά!
Αυτό που είπα είναι ξεκάθαρο ... τα λεγόμενά του στα χαρακτηριστικά του μοντ είναι ΑΝΑΛΗΘΗ! Δεν νοείται σε παρουσίαση να αναφέρονται ψευδή στοιχεία και δεν στάθηκα στα αρνητικά χαρακτηριστικά του τα οποία και προφανώς για κάποιους ή για πολλούς να υπάρχουν. Επίσης ουδέποτε σχολίασα ή πρότεινα πως να πάει στο κατάστημα και τι να κάνει με το θέμα του. Επαναλαμβάνω η κριτική μου έχει να κάνει με τα ψευδή στοιχεία που αναφέρονται!


Αγαπητή petra,


Ερασιτεχνική παρουσίαση χαρακτηρίστηκε από τον Atmos και όχι από άλλους, παραθέτω από το ποοτ Νο 15 "[size=78%]Παρακαλώ επικεντρωθείτε στο θέμα και μην ξεφεύγετε στα περί της παρουσίασης. [/size]Πρόκειται απλά για μια ερασιτεχνική παρουσίαση [size=78%]με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Κρατήστε τα σημεία που σας ενδιαφέρουν και μπορείτε αν θέλετε να κάνετε διευκρινιστικές ερωτήσεις στον παρουσιαστή και βέβαια νακαταθέσετε τις δικές σας εμπειρίες, εφόσον είστε κάτοχοι του mod.[/color][/size]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 27, 2014, 12:13 »
Από εμένα χαρακτηρίστηκε έτσι μετά από πολλά μηνύματα εκτός θέματος που διαγράφηκαν.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ OF TOPIC
Να μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 27, 2014, 18:54 »
Ερασιτέχνης και επαγγελματίας χωρίζονται στο αν παίρνουν λεφτά ή όχι για αυτό που κάνουν. Άρα, ναι, είμαι ερασιτέχνης reviewer, και επιθυμώ να παραμείνω τέτοιος!  :)
Την όποια προσπάθεια λοιπόν κάνω, δεν την κάνω γιατί έχω κάποιο κέρδος, αλλά για να μεταφέρω τις εμπειρίες μου.

Καθώς αναφέρεσαι στο καπάκι της μπαταρίας πως δεν είναι αλουμινένιο, και στο περίβλημα που δεν είναι πλαστικό.

Μου είπανε πως πράγματι έχεις δίκιο. Εγώ απλά μεταφέρω την εμπειρία μου. Το καπάκι λοιπόν έβγαζε όχι απλά γρέζι αλλά φλούδες, και αυτό έγινε και μπροστά στο μαγαζί συμπτωματικά. Αν το κάνει το ατσάλι δεν έχω ιδέα, αλλά όπως είπα δεν το έχω ξαναπετύχει. Οπότε αν προτιμάς δεν ξέρω τι είναι, αλλά ξεφλουδίζει σασν αλουμίννιο. Το περίβλημα (και απορώ γιατί κόλλησες σε αυτό) σου δίνει την αίσθηση μεταξύ πλαστικού και σκληρού δέρματος (η οποία μου άρεσε πολύ!). Τώρα που το σκέφτομαι έπρεπε να έχω πει σαν ταπετσαρία ακριβού αμαξιού, κι εκεί ίσως να μην το παίρναν μερικοί τόσο βαριά.


Τέλος, το προϊόν υπήρχε 6 μήνες, δεν έτρεξα να προλάβω το προϊόν να το κάνω παρουσίαση. Ο alecmach έκατσε κι έγραψε πολλές και σημαντικές πληροφορίες πέραν των όσων είπα. Αν κάποιος προτιμά επαγγελματική παρουσίαση, εδώ είναι το νήμα πανάθεμά με! Αντί να γράφεις για την απουσία της, κάνε μία πιο "σωστή" παρουσίαση και πόσταρέ την!

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 27, 2014, 19:57 »
στο μαγαζι τι ειπαν για το ξεφλουδισμα του καπακιου?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 27, 2014, 20:09 »
Είπαμε, exispathi, δε χρειάζεται να ξαναγυρνάμε στο θέμα που δε σχετίζεται με το μοντ, δεν έχεις να εξηγήσεις κάτι ή να απολογηθείς για κάτι.
Αυτό που έχει ουσία σε όσα λες και είναι χρήσιμο για μας είναι τα επί του μοντ.
Οι πληροφορίες που λες γι΄αυτό, δόθηκαν σε νήμα κατασκευαστή. Ατυχώς, ως τώρα δεν είχε ανοίξει νήμα μελών. Αν είχε ανοίξει, το βίντεό σου θα ήταν το 100ο ποστ και κανείς δεν θα είχε κατά νου αν είναι ή όχι παρουσίαση του μοντ (που θα μου επιτρέψεις να ξαναπω ότι δεν είναι review, αλλά μια παρουσίαση του προβλήματός σου με τα όσα ήξερες εκείνη τη στιγμή και τα όσα έβλεπες - εννοείται ότι δεν έλεγες ψέματα για τα υλικά - ήμαρτον! - απλά δεν ήξερες ακριβώς τι υλικό κρατούσες στα χέρια σου, κάτι που αν έκανες ριβιού, θα το είχες ψάξει και θα το είχες μάθει, εδώ δε χρειαζόταν. )


Το θέμα με τον πόλο πού οφειλόταν τελικά;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 27, 2014, 20:35 »
Όπως βλέπεις κομμάτια είναι λίγο ασαφές αν έχουν φύγει από το καπάκι ή από το σώμα που βιδώνει. νομίζω πως είναι πιο πολύ από το σώμα, αν και το καπάκι είναι κοφτερούτσικο.
Μου ανέφεραν πως ως είναι ατσάλι είναι λογικό να έχει γρέζι, λογικά θέλει καθάρισμα, αλλά θα το κοιτάξουν να δουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Έτσι κι αλλιώς θα είμαι ειλικρινής πως εγώ για την οθόνη σκάω πιο πολύ, και τους το είπα κι όλας.

Petra, η αλήθεια είναι πως αποφεύγω να μεταφέρω (και στα βιντεάκια αλλά και στα ποστ) πληροφορίες που έχω δει απλά από αλλού.  Μπορεί σε άλλη περίπτωση να είχα γράψει περισσότερες πληροφορίες, μπορεί και όχι! Και βασικό, δεν απολογούμαι σε κανέναν! Υπάρχει και το Ctrl+W. Το review μεταφράζεται ως παρουσίαση αλλά και ως κριτική (θετική και αρνητική). Εγώ προτιμώ να κινούμαι στο δεύτερο μέρος.

Το θέμα με τον πόλο, επίσης μάλλον παρεξηγήθηκε. ΕΓΩ πιστεύω πως είναι κατασκευασμένο λάθος, και πως θα ήταν πιο αποτελεσματικό εάν ήταν ανάποδο το σπείρωμα χωρίς στο σφίξιμο να παρασύρει και τον πόλο του. Δεν είναι όμως κάτι που φτιάχνεται, ή θα επισκευαστεί στο δικό μου, είναι κάτι που θα συναντήσουν όλοι.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Al mood by Four Square Modz
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:40 »
Αργησα λιγάκι να επανέλθω, κακώς από τη μία, καλώς από την άλλη.
Έχοντας λοιπόν παραλάβει, από ότι μου είπαν αλλά και είδα, το ζήτημα με το καπάκι που τριβόταν, αφορούσε τρίψιμο του αλουμινίου του κουτιού, καθώς ήταν κοφτερό το καπάκι. Και πράγματι μέχρι και τώρα είναι άψογο. Έγινε προσπάθεια να φτιαχτεί το θέμα μου με τον πόλο που χαλαρώνει και βιδώνεται μέσα όπως μου είπα, σε ένα βαθμό δούλεψε. Εννοόντας πέφτει ελάχιστο προς καθόλου. Η οθόνη, προφανώς, καλά κρατεί. Έχω προσέξει μπορεί να κολλήσει που και που το κουμπί για μισό δευτερόλεπτο αν το πατάς πιο πολύ στην κάτω μεριά αντί κέντρου, αλλά μου το έχει κάνει πολύ λίγο. Και τέλος, πριν δυο βδομάδες περίπου, όπως το έχω στο τσαντάκι σε μία θήκη που έχει για το κινητό το ακούω να ατμίζει. Το έχω ξαναπάθει λόγω του ότι πιέζεται, οπότε το βγάζω, κι αυτό συνεχίζει. Βγάζω, αναγκαστικά, την μπαταρία, την ξαναβάζω, πατάω το κουμπί, το αφήνω, αυτό συνέχιζε. Τελικά το έφτιαξα με ένα χτύπημα στο τραπέζι (η αιώνια λύση για επισκευή ηλεκτρονικών). Μια φορά μονάχα βέβαια το έκανε, αλλά αφού χρώσταγα και τα υπόλοιπα το γράφω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12