vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4290 στις: Μαρτίου 21, 2021, 23:31 »
ΣιΠι imperia, skyline R είναι οι κορυφές αλλά ξέρεις τι χρειάζεται για να τους αποκτήσεις...

Ένας HAAR v2 ή Hussar legacy X θα ήταν καλές περιπτώσεις για τα γούστα σου.

Επίσης και ο Gus Harpoon με normal drip tip και όχι το ελλεινο που είναι για να καθαρίζεις αυτιά (και mutaρει τα πάντα) αποδίδει με την extreme καμπάνα εξαιρετικά τα μπινελίκια που αρέσκεσαι και το στήσιμο του μετά τους τόσους σου unfollow θα είναι τυφλοσουρτι...

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4291 στις: Μαρτίου 21, 2021, 23:49 »
Όντως ο Harpoon του Gus ειναι διαμάντι,εννοείται με άλλο drip tip ( εχω απο minimo 775 )
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2021, 23:55 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4292 στις: Μαρτίου 22, 2021, 12:38 »
...imperia, skyline R, Gus Harpoon, Hussar legacy X, HAAR v2...
Με την σειρά:


Imperia: με ενδιαφέρει. Δεν ξέρω τι χρειάζεται για να τον αποκτήσω αλλά υποψιάζομαι πως είναι και κάτι ακόμα εκτός από χρήμα. Κάτι όμως που κανείς δεν μου λέει οπότε τέλος το ενδιαφέρον μου...

Skyline R: δεν με ενδιαφέρει. Πρώτον διότι με προσβάλλει αισθητικά (δεν μπορώ να βλέπω αυτό το τρίγωνο των Βερμούδων κάθε φορά που φέρνω τον ατμοποιητή στο στόμα μου...) και δεύτερον γιατί δεν μου άρεσε (ατμιστικά) ποτέ, κανένας Skyline (τον dripper δεν τον δοκίμασα - δεν έχω άποψη). Μπορεί βέβαια ο R να είναι κάτι άλλο αλλά ο πρώτος λόγος θα ισχύει και σε αυτήν την περίπτωση.

Gus Harpoon: είναι προφανώς πολύ σφιχτός για μένα. Το πιο σφιχτό που ατμίζω πια είναι ο εβίβα με το 2.5mm πινάκι οπότε τι να μου κάνουν αυτές οι τρυπίτσες του Harpoon? Επίσης έχω βαρεθεί σαν τις αμαρτίες μου να βλέπω το ίδιο ντεκ από το 2014. Και τέλος, δεν θα αγόραζα ποτέ ατμοποιητή που έρχεται απ' την μαμά του μ' αυτό το πράμα για drip tip (κι ας αλλάζει)! Καλά, τι σκεφτόντουσαν;

Hussar legacy X: δεν τον ξέρω καθόλου. Θα τον μελετήσω...

HAAR v2: ούτε αυτόν τον έχω δοκιμάσει αλλά βρήκα να τον δανειστώ οπότε θα μπορέσω να διαμορφώσω άποψη και να μην ψωνίσω γουρούνι στο σακί.


Ευχαριστώ πολύ Σταύρο!   :thumpup:



ΥΓ. Εγώ μπορεί να μην βρήκα ακόμα ατμοποιητή για να πάρει την θέση του εβίβα, βρήκαν όμως εμένα οι αντι-εμβολιαστές του φόρουμ και μου την έπεσαν! Σήμερα το βράδυ έχω ραντεβού με τους flat earthers και αύριο με τους QAnon... :laugh1:

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4293 στις: Μαρτίου 22, 2021, 12:55 »
Εγώ πάντος Κώστα την έχω βρεί με τον Dvarw, είναι πιο παλιός λογικά θα τον έχεις δοκιμάσει

Ο Imperia υπάρχει και κλώνος

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4294 στις: Μαρτίου 22, 2021, 13:36 »
Με την σειρά:


Imperia: με ενδιαφέρει. Δεν ξέρω τι χρειάζεται για να τον αποκτήσω αλλά υποψιάζομαι πως είναι και κάτι ακόμα εκτός από χρήμα. Κάτι όμως που κανείς δεν μου λέει οπότε τέλος το ενδιαφέρον μου...

Skyline R: δεν με ενδιαφέρει. Πρώτον διότι με προσβάλλει αισθητικά (δεν μπορώ να βλέπω αυτό το τρίγωνο των Βερμούδων κάθε φορά που φέρνω τον ατμοποιητή στο στόμα μου...) και δεύτερον γιατί δεν μου άρεσε (ατμιστικά) ποτέ, κανένας Skyline (τον dripper δεν τον δοκίμασα - δεν έχω άποψη). Μπορεί βέβαια ο R να είναι κάτι άλλο αλλά ο πρώτος λόγος θα ισχύει και σε αυτήν την περίπτωση.

Gus Harpoon: είναι προφανώς πολύ σφιχτός για μένα. Το πιο σφιχτό που ατμίζω πια είναι ο εβίβα με το 2.5mm πινάκι οπότε τι να μου κάνουν αυτές οι τρυπίτσες του Harpoon? Επίσης έχω βαρεθεί σαν τις αμαρτίες μου να βλέπω το ίδιο ντεκ από το 2014. Και τέλος, δεν θα αγόραζα ποτέ ατμοποιητή που έρχεται απ' την μαμά του μ' αυτό το πράμα για drip tip (κι ας αλλάζει)! Καλά, τι σκεφτόντουσαν;

Hussar legacy X: δεν τον ξέρω καθόλου. Θα τον μελετήσω...

HAAR v2: ούτε αυτόν τον έχω δοκιμάσει αλλά βρήκα να τον δανειστώ οπότε θα μπορέσω να διαμορφώσω άποψη και να μην ψωνίσω γουρούνι στο σακί.


Ευχαριστώ πολύ Σταύρο!   :thumpup:



ΥΓ. Εγώ μπορεί να μην βρήκα ακόμα ατμοποιητή για να πάρει την θέση του εβίβα, βρήκαν όμως εμένα οι αντι-εμβολιαστές του φόρουμ και μου την έπεσαν! Σήμερα το βράδυ έχω ραντεβού με τους flat earthers και αύριο με τους QAnon... :laugh1:
Constantan καλημερα. 
Εχω την εκτιμηση οτι κοντα στον Εβιβα ειναι  ο imperia και ο Dvarw fl ( γιατι υπαρχει μεγαλη επιλογη πινακιων ). 
Τωρα το κοστος αποκτησης ειναι αλλο θεμα.  :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4295 στις: Μαρτίου 22, 2021, 13:59 »

Το κόστος απόκτησης είναι όλο το θέμα Βαγγέλη γιατί λόγω εγκλεισμού δεν βρισκόμαστε πια μεταξύ μας οι ατμιστές οπότε και δεν δοκιμάζουμε τίποτα καινούργιο. Πολύ κακή εποχή για αγορά νέου εξοπλισμού. Ο μόνος δρόμος δηλαδή είναι να πας να αγοράσεις καμιά δεκαριά high end κομμάτια με την ελπίδα να σου κάτσει το ένα αν είσαι τυχερός; Δεν πολυ-λεει αυτό...

Δεν παραπονιέμαι όμως γιατί μου έχουν βγει εξαιρετικοί οι πνευμονικοί που πήρα εντελώς γουρούνια στο σακί!   :thumpup:

Παίδες, σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις. Much obliged!  :bow:


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4296 στις: Μαρτίου 22, 2021, 14:59 »
 :angry_orange:
Παω στον ζερομπάρμπα τώρα να τα στάξω!! Θα πάρω τον druga εγω!!
Ή να πάρω τον bishop;; :-\
:dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4297 στις: Μαρτίου 22, 2021, 15:46 »

Ο Druga αξίζει τα λεφτά του επί τρία! Εύκολος σε όλα του, υπέροχη γεύση, τι άλλο θέλεις; Και δεν είναι κανένας τρελά πνευμονικός να μην μπορείς να τον ατμίσεις στο αυτοκίνητο μη και τρακάρεις! Το μόνο του μειονέκτημα είναι η μικρή χωρητικότητα, αλλά δεν θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη έτσι μινιόν σαν dripper που είναι...

Αν τον πάρεις, να πάρεις μαζί και κάνα ωραίο fused γιατί με ψιλά και μονόκλωνα δεν λέει και πολλά. Ο ζιρομπάκος δεν έχει τα αγαπημένα μου (coilology), έχει όμως κάτι ωραίες χειροποίητες αντιστάσεις fused clapton.  :thumpup:


ΥΓ. Για τον Bishop θα σου απαντήσουν οι σφιχτοτζούρηδες...
ΥΓ2. Το καταλαβαίνεις ασφαλώς πως δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους αυτοί οι δύο. Πρέπει εσύ να επιλέξεις ποιον δρόμο θέλεις να ακολουθήσεις. Πρέπει εσύ να αποφασίσεις τι θέλεις να γίνεις στην ζωή σου: Μπαρόκος ή treloneritis?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4298 στις: Μαρτίου 22, 2021, 16:00 »
η να τους παρεις και τους 2 και να γινεις τρελομπαροκος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4299 στις: Μαρτίου 22, 2021, 16:13 »

 Πρέπει εσύ να αποφασίσεις τι θέλεις να γίνεις στην ζωή σου: Μπαρόκος ή treloneritis? :tongue_smilie:
Ο ίδιος ο treloneritis το ρίχνει δαγκωτό Μπαρόκο, αβίαστα, αβάδιστα & αβασάνιστα. Καλύτερα να το γυρίσει στο ανοιχτό όχι άλλα δάκρυα, 10ml/τζούρα, παρά να πάρει επίσκοπο, για 2 λόγους. Είτε επειδή απεχθάνεται την πολυκοσμία των hypes (πού να στέκει στην ουρά για την μεταλαβιά, ειδικά τέτοιες εποχές), είτε επειδή όταν τα χεις φκιάξει με αρχιεπίσκοπους, αμαρτία να κυκλοφορείς με επίσκοπους. :love_hearts:

η να τους παρεις και τους 2 και να γινεις τρελομπαροκος  :thumpup:
Καλέ μου άνθρωπε, θα φύγω από ζάχαρο (με υποκείμενα νοσήματα) κοντά του!!!  :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4300 στις: Μαρτίου 22, 2021, 16:47 »
Την βλέπω εγω την πτώχευση να έρχεται στα γρήγορα με τον druga αλλά μπρός στα κάλλη...

...δεν βλέπω πουθενά και την [member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member] να κλαυτώ λιγάκι  μήπως μου έφτιαχνε εκείνο το μανταρινο υγρό για να καθυστερήσω λίγο τον ερχομό του ΔΝΤ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4301 στις: Μαρτίου 22, 2021, 18:38 »
 @ Chris66

:hmmm:

Τι σχέση έχει το μανταρινο υγρό με το ΔΝΤ? :WhatHeMeans:

Πώς θα βρεθούμε? Έχεις κομμωτήριο? :dance3:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4302 στις: Μαρτίου 22, 2021, 18:48 »
Σημασία έχει οτι σε βρήκαμε Νεφ! :yes: :bye:


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4303 στις: Μαρτίου 22, 2021, 23:10 »
Παίδες, σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις. Much obliged!  :bow:
Τους ευχαριστείς όλους, κάνεις ειδική μνεία σε κάθε πρόταση που σου έγινε, αλλά το φίλο σου τον ξέχασες, τον αγνόησες επιδεικτικά! Για τη δική μου πρόταση δεν βρήκες να πεις ούτε μια λέξη! Γιατί Γιάγκοοο... εεε... μπαρόκο? Δε σου ξαναμιλάω. :sad_eyes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4304 στις: Μαρτίου 23, 2021, 18:02 »

  • Στους "παίδες" ασφαλώς συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ! Σε ευχαρίστησα λοιπόν και με το παραπάνω παρόλο που...
  • ...ξέρω καλά πως εσύ δεν είσαι ο Ribot αλλά κάποιος που έχει πάρει την θέση του. Σιγά μη μου πρότεινε ο Ribot να αγοράσω προϊόν GG!!! Σιγά μην είναι ο Τραμπ υπέρ του γάμου των ομοφυλόφιλων!!!
  • Παρόλα αυτά να σε πληροφορήσω πως τον μελετάω τον Περσέα κι αν βρω έναν τρόπο να σουφρώσω τον Περσέα του ποιητή και τον δοκιμάσω, θα μπορώ να τον βάλω και στο καλάθι ακόμα! Βλέπω κάτι βίντεο γι' αυτόν τώρα αλλά τα αγγλικά του imeo είναι τόσο άθλια που δεν καταλαβαίνω τίποτα...
  • (Άσχετο) Το Isabelle είναι τόσο βρώμικο που αισθάνομαι φοβερές ενοχές που σε παρέσυρα. Γι' αυτό αποφάσισα να κάνουμε μια ανταλλαγή. Θα μου δώσεις εσύ το Isabelle κι εγώ θα σου δώσω το Precious Coral Red που είναι μια πολύ συμπαθητική (και καθαρή!) custard.
  • Τι τον έχεις κάνει τον Ribot? Τον έστειλες στον GG να τον γλεντήσουν; Ή μήπως στον Natura?  

:laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz