vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 2 χρήστες
georgeboy, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3195 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 19:54 »
Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις καλό αποτέλεσμα με αυτό το στήσιμο. 
Δες κάνα βιντεακι να το βελτιώσεις κ θα το ευχαριστηθεις το αποτέλεσμα. 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3196 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2018, 20:07 »
[member=13664]Ribot[/member]

Δεν εννοούσα ρε Γιώργο ότι είναι εντάξει, απλά έφερα στο μυαλό μου αυτό που έγραψα και τα σχόλια που κάνουμε κατά καιρούς για ωραία στησίματα που έχουν μικροατέλειες.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3197 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 17:48 »
Καλησπερα 
Ο μονος RDA που εχω δοκιμασει και εχω/ειχα ποτε  στην κατοχη μου ειναι ο κλωνο-Narca.Χρησιμοποιω 0.40mm SS316/7 σε TC mode.
Θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο(παντα σε κλωνο)...Διαβασα εδω για τον supersonic καλα λογια.Αξιζει η δοκιμη (μιας και εχω narca)?O hussar rda?Καμια αλλη προτασουλα,απο τους τοσους που βλεπω και χανομαι?Θα παραγγειλω απο κινα σε συγγενη στο εξωτερικο,οποτε μην περιοριστειτε απο διαθεσιμοτητα εντος συνορων.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3198 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 18:32 »
Σε κλώνο σου προτείνω τον skyfall.
Νομίζω είναι καλύτερος από αυτούς που ανέφερες.
Πιο smooth και πιο γευσατος.
Τον έχω άλλα δεν έχω τους άλλους για να έχω προσωπική άποψη.

AFK


Αποσυνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3199 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:09 »
Καλησπερα
Ο μονος RDA που εχω δοκιμασει και εχω/ειχα ποτε  στην κατοχη μου ειναι ο κλωνο-Narca.Χρησιμοποιω 0.40mm SS316/7 σε TC mode.
Θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο(παντα σε κλωνο)...Διαβασα εδω για τον supersonic καλα λογια.Αξιζει η δοκιμη (μιας και εχω narca)?O hussar rda?Καμια αλλη προτασουλα,απο τους τοσους που βλεπω και χανομαι?Θα παραγγειλω απο κινα σε συγγενη στο εξωτερικο,οποτε μην περιοριστειτε απο διαθεσιμοτητα εντος συνορων.
Ευχαριστω

Απ αυτούς που αναφέρεις έχω μόνο τον supersonic τον οποίο και προτείνω. Είναι ο καθημερινός μου και αυτός που μ έκανε να αφήσω στην άκρη τον Hadaly.
Έχε υπόψιν όμως ότι είναι αρκετά σφιχτός. 

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3200 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:51 »
Σε κλώνο σου προτείνω τον skyfall.
Νομίζω είναι καλύτερος από αυτούς που ανέφερες.
Πιο smooth και πιο γευσατος.
Τον έχω άλλα δεν έχω τους άλλους για να έχω προσωπική άποψη.

AFK
Εδώ μέσα διάβασα από κάποιον ότι μεταξύ των δύο ατμοποιητων προτιμητεος είναι ο supersonic...

Στάλθηκε από το HTC M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3201 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 20:22 »
Από συμφορουμητη που εμπιστεύομαι άκουσα το αντίθετο και μην ξεχνάς ότι αυτά είναι υποκειμενικά.
Το γούστο του καθενός διαφέρει

AFK

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3202 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 21:40 »
ανωτερος σε ολα ο sky.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3203 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 01:03 »
καλησπέρα παιδιά ! είπα να κάνω μια αγορά ψάχνω ένα single coil με bottom airflow 
αυτός μου με έκανε εντύπωση είναι ο Asmodus Zesthia τον έχει κανείς να πει 1-2 λογάκια ? 

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3204 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 15:46 »
Σου έκανε εντύπωση ο Zesthia, γενικά δεν είναι κάτι το τόσο ιδιαίτερο, έχει κάτω αέρα από δύο οπές στα πλάγια και όχι μια στο κέντρο που έχουν οι περισσότεροι επίσης επειδή οι οπές είναι αρκετά ψηλά δεν έχει θέμα διαρροών, εύκολο στήσιμο, καλή γεύση, θέλει λίγο προσοχή στο κλείσιμο των υγρών κατά το γέμισμα.
Να γράψω και κάτι σχετικά με κάποιο παλιό ποστ επειδή κάπου εδώ στο φόρουμ είχε προταθεί σε κάποιον που έψαχνε mtl, σε καμιά περίπτωση δεν είναι, θα έλεγα ότι είναι αεράτος έως πολύ αεράτος.
Τώρα είδα ότι είσαι Θεσσαλονίκη, κρίμα θα μπορούσα να στον δώσω να τον δοκιμάσεις μια και δεν τον πολυχρησιμοποιώ  και έχει πάρει θέση στο ράφι.
Αν θες οτιδήποτε άλλο ρώτησε

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3205 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 19:40 »
Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τις mesh αντιστάσεις του profile rda της wotofo;

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3207 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 22:04 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τον Haku Venna; Σε αέρα είναι κάπου ανάμεσα σε Le Concorde και Supersonic;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3208 στις: Οκτωβρίου 12, 2018, 08:15 »
[member=20476]zamploutos[/member] έχει μια ιδιαίτερη τραχιά τζούρα που λέμε ο συγκεκριμένος.Δεν έχει το smooth side airflow τον ατμοποιητών της vaponaute.
Eίναι σίγουρα αρκετά πιο σφιχτός απο τον supersonic αλλά πάνω κάτω με τον Le Concorde ίδιο αέρα έχει χωρίς όμως την παραμικρή ομοιότητα στην ατμιστική εμπειρία.
Στο να βρεις στήσιμο να σου αποδίδει ο συγκεκριμένος θα παιδευτείς λίγο,χρειάζεται αρκετό παιχνίδι και θα σου πρότεινα κανένα fusaki για
αρχή και standar 4 σπείρες το coil σου.
Αν είναι να τον πάρεις σε κλώνο πάρε τον και παίξε μαζί του ,αν είναι όμως να τον πάρεις γνήσιο θα σου έλεγα εύκολα να κοιτάξεις κάτι
άλλο σε αυτή την τιμή .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2018, 08:41 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3209 στις: Οκτωβρίου 12, 2018, 10:31 »
Αυτόν τον μήνα μόνο Citadel από γνήσιους. :tongue_smilie:

Απλά είδα ότι φέρανε τον κλώνο κάποια μαγαζιά και μιας και δεν είχα δοκιμάσει τον προηγούμενο το σκέφτομαι να παίξω λίγο μαζί του.

*Με τόσα NET πλέον άμα δεν θες να γίνεις πλυντήριο από το πλήσιμο πρέπει να γεμίσουμε πάλι μονούς ντρίπερ. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz